Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 14

  • 42 395
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 613
Да направиш един мазе-тур и да покажеш как няма подводен живот Simple Smile
Няма проблем. Положиха 8 сантиметра супер хубава хидроизолация ( хидроизолационна вана). Както леген не би се намокрил отвътре когато се сложи във вода така и в тази сграда няма да проникне подпочвена вода. Допълнително е използван водоустойчив бетон.

# 46
  • Мнения: 7 348
Харесва ми и на мен Малинова долина. Доста се застрои, за кратко време при това, но кой софийски квартал не е застроен?

# 47
  • Мнения: X
Мерси за темата!
Защо МанЛи изток е по предпочитан от МанЛи запад?

Според мен изток е по-зле от запад. Имам приятели, които живеят и в двете и дори строителството в запад е по-добре от изток, така че не знам кой ги разпространява тези.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 078
Скрит текст:
И аз не знам защо Манастирски ливади са толкова голям обект на полемика, през 10-15 страници, пък Кръстова вада и Витоша като че ли не съществуват? Действително недоумявам. Сигурно щото гроздето е кисело. Както и да е. Има проект за двупосочен поне 4-лентов път на границата на МанЛи изток и Кръстова вада, който да свърза Каблешков и Околовръстен път. Утре няма да стане, ама след 15 г, вероятно ще стане. Тогава какви кусури ще намираме на квартала?
Вероятно защото е много готино да инвестираш в Левски Г, Люлин, Надежда, Дружба, Хаджи Димитър, Суха река, Орландовци, Слатина и др....

Извинявайте, какво против имате спрямо Слатина, че аз живея тук от 2009 година и се чувствам чудесно? Кажете какво точно трябва да не ми харесва, моля, ако ви се занимава, разбира се.

# 49
  • Мнения: 51
Няма нужда от такива емоции и сочене кой е уайт траш и т.н. Подчертавам лично за мен оптималният вариант е тиха улица в широк център на няколко крачки от цивилизацията, за по-малък град може и топ център. Следван от квартали тип Лозенец, западните части на Изток и Изгрев и аналозите им по другите градове - близо до центъра, но с огромен парк до тях, като в повечето им части за съжаление пак не може да минеш без градски или колата. Всичко друго след това, е освен ако не е лукс имение за милиони на хълм и си имам личен шофьор. Но нека сме реалисти все пак...

Това да трябва за срещи с приятели или по работа винаги да съм на колата или градския просто не е моето, изнервям се и като карам и в градския на София. Мечта ми е колата и транспорта да ми е само за пътуване до летището, мола, гости но приятелите живеещи на м.... си и почивки извън София. Grinning

Може би в град с около 80 000 - 500 000 души би ми харесало и живот в затворен комплекс или краен квартал, но там мащабите и разстоянията са други. Нито пък задръствания са като софийските.

В тази връзка се сетих, че квартали и села тип Герман са доста подценявани. С кола от Герман до Бизнес парка си за няма и 10 минути извън час пик. А с автобус няма и 15 минути до Мола на цариградско. Работя в жк Полигона до мола и вечер към 17-18 в посока Горубляне/Герман трафикът по Цариградско върви доста по-бързо от колкото в другата посока. За сутрин не мога да кажа коя е по-натоварена, но поне от Герман до разклона за летището където се включват тези от Младост сигурно бързо се минава дори и с автобуса Е6,  с кола да не говорим. Минус е, че абсолютно всеки там е с кола, автобусите са на рядко и къси. И все още няма автобус Герман - Младост по околовръстнот, което винаги ми е било странно. С бизнес парка и всички бизнеси в Младост 4 и 3 такава връзка си е нужна, още повече, че до Герман изниква изцяло нов квартал. Сега без кола трябва да хващаш Е6 и от там на ИЕЦ с метрото да се връщаш в другата посока за да отидеш на бизнес парка и то май е с прехвърляне на МС Младост 1. Grinning

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 00:50 от tomei

# 50
  • sofia
  • Мнения: 8 943
При всички села около София основен проблем е да нямаш кола и да се налага да ползваш градския транспорт ежедневно. Ако са начесто автобусите е ок, ама като закесиш на спирката (особено на прибиране) е много неприятно.
Повече от 10 години бях личен шофьор на децата...е, и себе си возех до работата....пак е натоварващо.

# 51
  • Мнения: 9 828
Аз пак да попитам - наистина ли предполагате, че всички "черешки на тортата" работят в Бизнес парка и наоколо? А работещите извън тези "топ" локации са неудачници и изпаднали? Та да измервате времето за отиване/връщане от работа с това кабърче, боднато на картата на София.
Разстоянието до Околовръстното също ме учудва като критерий за достъпност. Идеята на това да излезеш на Околовръстното е да излезеш от София, а не да се придвижваш в нея.

# 52
  • Мнения: 10 552
Преди 2-3 години ходихме до Малинова и изглеждаше обнадеждаващо. Сега често минавам през квартала ползвайки Симеоновско шосе и за съжаление, не се възползваха докато е още парцелиран да му направят хубав план, вече заприличва на всички останали квартали.

А и да се допълня, радвам се, че не работя в Бизнес парка. Толкова да не харесвам Младостите…

# 53
  • София
  • Мнения: 480
Най-добрия квартал е Емил Марков. Квартали, като Манастирски ливади, Бокар и тем подобни нови е селяндурщина и комплексарщина на придошлата паплач. Дори квартали, като Люлин и Обеля са по-добри за живеене. В Манастирски е толкова презастроено и нагъчкано, че е просто отвратително. Само идиот би платил толкова пари за жилище там

# 54
  • Мнения: 9 690
Не бих се изразила толкова крайно за центъра, но лично аз познавам няколко човека, които са тотал щета и които живеят в центъра просто защото имат наследствени апартаменти. Между другото родителите им изобщо не бяха прости хора, та да се чуди човек как така пропаднаха децата... Но това все пак мисля са изключения. Дори и сега новите  квартали да са заселени с млади, "готини" хора, ще минат години и ще стане същото като в центъра - white trash и свадливи баби Grinning

# 55
  • Мнения: 10 552
О, чакай само две-три десетилетия. В комплексите хората са най-претенциозните.
Иначе доста често на читави хора се случват кофти деца, описаното не е някакъв прецедент.

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 09:47 от blackcat6

# 56
  • Мнения: 195
И аз не знам защо Манастирски ливади са толкова голям обект на полемика, през 10-15 страници, пък Кръстова вада и Витоша като че ли не съществуват? Действително недоумявам. Сигурно щото гроздето е кисело. Както и да е. Има проект за двупосочен поне 4-лентов път на границата на МанЛи изток и Кръстова вада, който да свърза Каблешков и Околовръстен път. Утре няма да стане, ама след 15 г, вероятно ще стане. Тогава какви кусури ще намираме на квартала?
Вероятно защото е много готино да инвестираш в Левски Г, Люлин, Надежда, Дружба, Хаджи Димитър, Суха река, Орландовци, Слатина и др....

Здрасти - посочил си Орландовци. Принципно аз съм много “за” инфото за тия квартали да е подобно - така кварталите няма скоро да се презастроят. То и цените на парцелите в тях отдавна са доста високи - едва ли с парите с които купуваш ап в манли можеш да купиш земя и/или къща. Иначе - специално за Орландовци - доволни сме , построихме къща на земя която купихме още 2008. Има две добри детски градини и една ясла. Кварталът е на 15 мин с кола от Ал.невски, малцинствата последните години намаляват и бая нови къщи са построени. Децата в гимназията учат в центъра - с трамвая се стига за 20 мин до славейков - няма прекачване и тн. Аа строят голям комплекс до Баухауса - той ще е още по напред с разстоянието до паметника Левски. Живяла съм в тия квартали в подножието на Витоша - ми много бързо се стъмва, лятото в 18 е студено вече, отоплителния сезон почва края на септември, пък да не говорим за липсата на канализация и други неща - но в крайна сметки младите хора се усещат за тия работи кат се заселят там и се обзаведат с едно, две три чавета, та все тая .

# 57
  • Мнения: 2 824
Времената се менят, културата не. Вероятно когато са вдигали младост, са го считачи за нов и модерен квартал, имало е хора, които не са искали да се бутат в изток в старите и гадни схлупени къщички с дърти високомерни буржоа. Нова и модерна панелка е било топ лукс с млади хора и широки булеварди с кал.

# 58
  • Мнения: 195
Времената се менят, културата не. Вероятно когато са вдигали младост, са го считачи за нов и модерен квартал, имало е хора, които не са искали да се бутат в изток в старите и гадни схлупени къщички с дърти високомерни буржоа. Нова и модерна панелка е било топ лукс с млади хора и широки булеварди с кал.

Е това го видях лично Simple Smile 1981 се заселихме с наште първо в бл.320 точно до 81-во в Младост после в бл. 344 точно пред поликлиниката. До 1993 живях и учих там Simple Smile  Беше многооо яко Simple Smile не ни пускаха на пазара в Младост 4 щот в Младост 4 сичко беше малцинствено и рисковано Simple Smile На мястото на поликлиниката имаше казарми на строителни войски и с един съученик бяхме убедени че сме намерили кутия от мина един ден Simple Smile Отстрани бл.320 имаше асфалтова база - толкова по темата какво е заровено там Simple Smile Буржоа нямаше само кал и преспи по 50 см зимата и едни поля - до Горбляне и Камбаните и към манастирчето на Младост 2

# 59
  • Мнения: 513
Не мога да повярвам, че някой тук вярва, че има хубав квартал в София... Ми няма. Просто   си избираш според приоритетите към момента. Живяла съм в Студентски, Люлин 5, Люлин 3, Ман Ли (на ул. "Пирин" и на "Иван Сусанин"), Гоце Делчев, Младост, Слатина и последно Сухата река. Всяко място си има своите предимства и недостатъци.
Студентски - ами като си студент е Мястото...
В далечната 2007 Люлин 5 беше евтино място за пребиваване, без много магазини, квартални малки полумизерни кафененца и добра транспортна инфраструктура. Градският ми вършеше перфектна работа. А ако имаш кола за нула време си на центъра. Сега с пробива движението е ужасно. Иначе типичните панелки със своите проблеми... Съседи всякакви!
Люлин 3 - нова кооперация. Строителство ужасно. Стени от хартия, чуваш всичко от съседите. Повече магазини и по-близо до метрото.
Ман Ли - 1. Много хубава, нова чиста кооперация. Място за паркиране - не.  Гараж с апартамента под наем - не. Излизаш на терасата - правиш здрасти с комшията.
 2. Хубава нова кооперация, ужасно строителство, съседи комплексирани снобари. След първия дъжд се изнесох. Гараж с коли за над 2 млн лв. с асансьор, ама липсваща помпа за оттичане на една шахта... Всичко под вода...
Инфраструктура в квартала - плача... Улиците кал. Градски транспорт - един препълнен трамвай... Зеленина не.
Гоце Делчев - хубаво място като цяло. Близо до Южен парк, добър градски транспорт, училища, детски градини (вече и за това се замислях). Проблеми с парко места. Уреден квартал. (Тук партньорът ми почина и затова се махнах от квартала...)
Младост 1 - зелен квартал, ако ползваш само градски бива, близо до метрото е добре. Нова кооперация, никаква гледка, нагъчкано, един булеваед поема цялото движение...
Слатина - уреден квартал. Въпреки всичко градският не е много ок. Повечко цигани заради Хр. Ботев, но аз проблеми с тях не съм видяла. Ама като живееш в ЕПК на висок етаж проблеми със съседите бол с поддръжката.
Сухата река - към момента отговаря на моите приоритети. Зелен квартал, много детски градини, достатъчно голямо пространство между блоковете без да има достатъчно да изникне нова кооперация. Близко до центъра с кола. Страшно много възможности за градски транспорт. Възможности за различни видове спорт на едно дете (не се налага да пътуваш час да го водиш на тренировка). Добри училища до 4 класи след това кварталът е близо до по-добри училища Wink Поликлиника с читав лекар... На по-късен етап бих сменила панелката с нещо по-ново, но за качествено ново строителство си трябва проучване, сериозна сума, определени фирми и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт