Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 14

  • 42 407
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 887
И аз не знам защо Манастирски ливади са толкова голям обект на полемика, през 10-15 страници, пък Кръстова вада и Витоша като че ли не съществуват? Действително недоумявам. Сигурно щото гроздето е кисело. Както и да е. Има проект за двупосочен поне 4-лентов път на границата на МанЛи изток и Кръстова вада, който да свърза Каблешков и Околовръстен път. Утре няма да стане, ама след 15 г, вероятно ще стане. Тогава какви кусури ще намираме на квартала?

# 31
  • София
  • Мнения: 5 234
Е, не, точно това грозде хич не е кисело.
Булевард, фигуриращ в ОУП, е далеч от проект. ОУП първо търпи промени, второ наличието на нещо в него само показва за какво е предвидена към момента тази територия. Не дава никакви срокове или пък задължение нещото да се изпълни в този вид.

# 32
  • Мнения: 2 049
И аз не знам защо Манастирски ливади са толкова голям обект на полемика, през 10-15 страници, пък Кръстова вада и Витоша като че ли не съществуват? Действително недоумявам. Сигурно щото гроздето е кисело. Както и да е. Има проект за двупосочен поне 4-лентов път на границата на МанЛи изток и Кръстова вада, който да свърза Каблешков и Околовръстен път. Утре няма да стане, ама след 15 г, вероятно ще стане. Тогава какви кусури ще намираме на квартала?
Вероятно защото е много готино да инвестираш в Левски Г, Люлин, Надежда, Дружба, Хаджи Димитър, Суха река, Орландовци, Слатина и др....

# 33
  • София
  • Мнения: 3 039
И аз не знам защо Манастирски ливади са толкова голям обект на полемика, през 10-15 страници, пък Кръстова вада и Витоша като че ли не съществуват? Действително недоумявам. Сигурно щото гроздето е кисело. Както и да е. Има проект за двупосочен поне 4-лентов път на границата на МанЛи изток и Кръстова вада, който да свърза Каблешков и Околовръстен път. Утре няма да стане, ама след 15 г, вероятно ще стане. Тогава какви кусури ще намираме на квартала?
Вероятно защото е много готино да инвестираш в Левски Г, Люлин, Надежда, Дружба, Хаджи Димитър, Суха река, Орландовци, Слатина и др....

Да, тези и още други са страшно атрактивни!

# 34
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 237
Да, много е сладко да си купиш жилище, до което ще построят път след едно поколение време Hands Ok Hand
Вероятно защото е много готино да инвестираш в Левски Г, Люлин, Надежда, Дружба, Хаджи Димитър, Суха река, Орландовци, Слатина и др....
Ами готино е, цените там също са се вдигнали последните 20г ¯\_(ツ)_/¯

# 35
  • Мнения: 41 205
Вероятно защото е много готино да инвестираш в Левски Г, Люлин, Надежда, Дружба, Хаджи Димитър, Суха река, Орландовци, Слатина и др....

Не е готино да живееш там, респективно да купуваш за живеене. Но ако искаш да инвестираш няма значение колко е гадно мястото, стига да има търсене и да му расте цената.

# 36
  • Мнения: 2 827
Превеждам: не е важно ти да си умен, важно е другите да са глупави.

# 37
  • Мнения: 2 831
Имаме жилище в Кръстова вада. От преди квадратен метър да струва 2500евро. Знам му всички минуси, но пак бих го предпочела пред МанЛи запад, че и изток.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 2 369
Това като цяло си е валидно за София. Още не съм видял в София хубав, красив, подреден квартал и като цяло всичко да му е наред.
И като се има предвид, че е застроено вече, т.е. няма как да се сринат сградите (освен ако не ни нападне примерно Русия и разрушат всичко), така че такова си остава за вечни времена.

По-старите квартали също не са цвете за мирисане - разпадащи се сгради (т.е. неподдържани фасади), липса на места за паркиране (не са планирани за трафик), старо ВиК, липса на ел.трасета от където и големи ограничения за мощност/ток.

В крайните квартали пък е още по-брутално, там и панелките са доста преобладаващи. Изобщо е трагедия.

Имаше една надежда - саниране, с което всички сгради без значение дали са панелки или кооперации от 50-те - да се освежат и да заприличат на нещо, но и това се оказа за отбиване на номера и напрактика се срещат само единични блокчета, напълно санирани.

# 39
  • Мнения: 1 613

За това като ме питат изток или запад - нито единия, освен ако нямаш избор.
Това за микролокацията принципно е вярно, но като си в циганска махала, коя точно част е хубавата? В общи линии е въпрос на кое е по-малко лошо.
Аз имам избор и то много голям. Купих в добра според мен локация в Ман Ли изток. Нямам идея откъде дойде това сравнение с циганската махала? Ще изтъкна няколко базови плюса на тази локация и очаквам коментар. Харесва ми, че е много далеч от махалите и катуните. На пешеходно разстояние има хубав парк, няколко супермаркета, много хубаво ДУ (даже две), детска градина, поликлиника, ГТ, всякакви магазини и е тихо. Не на последно място кооперацията ще бъде супер луксозна и с много добра топло, шумо и хидроизолация. Наистина е много важно човек да се отоплява за много малко пари и най-вече да не чува какво си говорят съседите, дали се разправят, дали са пуснали пералня или гледат телевизия.

# 40
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 237
Още не съм видял в София хубав, красив, подреден квартал и като цяло всичко да му е наред.
Е така е, но има приятни за пътуване маршрути на градския транспорт и неприятни, това може да го вземеш като начало за ориентир.

Превеждам: не е важно ти да си умен, важно е другите да са глупави.
Ми изискват се елементарни познания по математиха. Влагаш Х пари в нещо, цената на нещото се увеличава с 20хил единици, продаваш и печелиш 20хил единици. Х може да варира, 100хил в един квартал, 200хил в друг, но в единия случай с по-малко пари правиш по-голям процент печалба, а и събирането на първоначалния капитал е по-лесно. Пък ако ги имаш големите пари просто с две по-малки вложения удряш двойна печалба, нищо че не е в престижния квартал. Та-дааааа.

# 41
  • Мнения: 2 049
Имаме жилище в Кръстова вада. От преди квадратен метър да струва 2500евро. Знам му всички минуси, но пак бих го предпочела пред МанЛи запад, че и изток.
И ние имаме в Кръстова вада едно, от преди 5 години. Сградите са много красиви, все още разкошна гледка към Витоша. Но наемателя си е с автомобил, не ползва ГТ въпреки, че е на 8 мин. пеша е от МОЛ Парадайз.

# 42
  • Мнения: 3 589
Мъфин, какво ще бъде и какво ще се чува, ще ни се похвалиш като е готово. Щото никой няма да ти даде това, което аз мога да ти обещая, нали.

Плюсовете както си ги написал, все едно говориш не за МЛ, а за Гоце Делчев, и направо за Стрелбище. 10 години от живота си съм прекарала между Бели Брези /живеене/ и работа между Абакус и България мол. Верно, това е било до 2017. Оттогава са години, в които инфраструктурата е дръпнала много, улици, детски площадки имало разправя мъжът ми /още работи там/, топ лукс, ала пиленцата от Монако. Но няма да забрави огромните маркучи изпомпващи извиращата вода с години от мочурището. Да направиш един мазе-тур и да покажеш как няма подводен живот Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 831
Мъфин, мисля, че всички разбрахме колко луксозно и прекрасно жилище си си купил в МанЛи, какво извънземно качество на строителството кипи на този обект, какво чудо на чудесата се прави, каква градинка ще има, каква изолация и прочие. Защо не пуснеш една тема само за това и не продължиш да пишеш в нея за тази фамозност?

# 44
  • Мнения: 51
От всичките Вади и Ливади харесвам само Малинова Долина. Не мога да обясня защо, просто го чувствам повече като моето място...ако търся по-отдалечен квартал или затворен комплекс.

Като локация спрямо центъра за мен Изток, Лозенец и Изгрев са топ и са до Борисовата, но цените са вече като в някои места в Централна Европа в места с доста по-висок стандарт иначе. Що се отнася до млади хора, с най-младежки дух ест. е Студ. град, така недолюбван тук. Предпочитам да съм заобиколен от по-млади хори, такива още неотчаяни от живота у нас, хора с мечти, а не от типа като от сериала "Отчаяни съпруги" каквито масово има по затворените комплекси.

Относно водата, поне в кварталите около моя има Хеликобактер във водата и не я пия непреварена. Последно пих на работата в Полигона и пак се стигна до курс антибиотици... Grinning Ако си с чувствителен стомах като мен преваряваш илш пиеш минерална. Тези, които наливам от центъра и от Горна Баня не ми правят проблеми, нито ох магазина.

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 00:21 от tomei

Общи условия

Активация на акаунт