ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони - тема 2

  • 22 191
  • 320
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 212
Безумно съм щастлива, защото това е 3та стимулация в Турция и за първи път имам здрави ембриони.
От предишните две имах общо 3 достигнали до ПИД и всички бяха с комбинации от монозомии и тризомии.
Благодаря момичета!

# 256
  • Мнения: 110
Безумно съм щастлива, защото това е 3та стимулация в Турция и за първи път имам здрави ембриони.
От предишните две имах общо 3 достигнали до ПИД и всички бяха с комбинации от монозомии и тризомии.
Благодаря момичета!
А бихте ли споделили (може и на лично) дали имате промяна в протокола или Вие нещо сте променяли(добавки, хранителен режим, спорт..нещо друго), за да имате успех?
Аз имам 5 стимулации и нито един здрав ембрион досега..и вече се чудя дали някога ще успеем.

# 257
  • Мнения: 4 547
Аз също се интересувам. Ако може да споделиш, doncheva.

# 258
  • София
  • Мнения: 212
Добавки пием в последните две години и не сме променяли нищо. Ние сме на 45 и 46 г.
Първата стимулация беше октомври 2023 на Перговерис и Гонал, от 7 Я, 6 оплодени, и накрая останаха 2 Е за ПИД
Втората стимулация беше декември 2023 на Перговерис и Гонал, от 5Я, 5 оплодени и накрая остана 1 Е за ПИД
Трета стимулация беше февруари 2024 само на Перговерис, от 5Я, 5 оплодени и до края 4 Е за ПИД
Нямаше разлика в протокола, единствено в количествата и комбинацията от лекарствата. Доктора на всеки преглед сравняваше с предишните стимулациите и наистина имаше осезаема разлика в последната и начина по който нарастваха Ф.
Не зная на какво се дължи, аз след първата стимулация бях отчаяна и мислех да се откажем, защото заради възрастта шансовете намаляват, тогава доктора ни посъветва да направим поне 3 стимулации и тогава да решим.

Единственото нещо което променихме - от януари 2024 бяхме на житен режим, после захранване и след това ограничение на захар, брашно и след това дойде време за стимулацията. Не вярвам, че това е оказало чак такъв положителен ефект, но знае ли човек.
Аз спортувам 3 пъти седмично в последната година /водна аеробика/.

# 259
  • Мнения: 18
t_doncheva а какви добавки сте пиели?

# 260
  • Мнения: 110
t_doncheva, благодаря много за споделенето! Браво на вас, значи има светлина в тунела Wink
Може и липсата на гонал да е оказало влияние, на ме лично той не ми действаше добре физически, за яйцеклетки не знам, защото с него и без него все еднакъв резултат досега.
А за житния режим - от любопитство питам - и десетте дни ли изкарахте на него? Аз преди опитите съм правила житен режим, но свалям 3-4 кг за този период и сега си мисля, че няма да ми се отрази много добре на хормони рязкото сваляне на кг.

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 14:54 от Elle99

# 261
  • Мнения: 503
Супер резултат и браво за диетата, разбира се, че всяка една такава промяна дава положителен ефект - стеролите ( стероидните хормони), които са липиди, имат пряка взаимовръзка с въглехидратите и промяна в диетата променя брой междинни метаболити както и енергията, която се генерира в резлутат на всички метаболитни пътища. Също забелязвам, че най-добрият ви резултат е без гонал и само Перговерис, което също е поредното доказателство, че с по-слаба стимулация се постигат по-добри резултати, интересно ми е някога опитвали ли сте на изцяло естествен цикъл някъде?

Също исках да ви помоля, ако може да споделите грейдовете на всички тези ембриони, ако са ви ги казали?

# 262
  • София
  • Мнения: 212
Мъжът ми пие: Ресвератрол, Глутатион, Профертил, Мака, Тонгкат али, пробиотик
Аз пия: Масло от вечерна иглика; COQ10, R алфа липоева киселина, Омега 3, Пробиотик за жени, Метфогамма 850.
По отношение на житния режим: аз го правя 3-4 пъти в годината, като целта ми е да се изчистя от лекарствата. След един такъв режим всички изсредвания ми влизат в нормите.
Правя го 10 дни и после се захранвам 10 дни, а сред това гледам поне още 10 дни да се храня по ограничено откъм калории, както и не бързам да включвам месо. За 2 години свалих точно 20 кг с този режим, като  си позволявам да хапвам и сладичко и тестено.
Тази година ММ за пръв път се включи в това начинание, не знам дали това хранене ни помогна, вярвам че е комбинация от фактори и че това също е спомогнало.

Нямам информация за грейдове. Не съм правила опит на естествен цикъл.

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 18:05 от t_doncheva

# 263
  • Мнения: 17
Добавки пием в последните две години и не сме променяли нищо. Ние сме на 45 и 46 г.
Първата стимулация беше октомври 2023 на Перговерис и Гонал, от 7 Я, 6 оплодени, и накрая останаха 2 Е за ПИД
Втората стимулация беше декември 2023 на Перговерис и Гонал, от 5Я, 5 оплодени и накрая остана 1 Е за ПИД
Трета стимулация беше февруари 2024 само на Перговерис, от 5Я, 5 оплодени и до края 4 Е за ПИД
Нямаше разлика в протокола, единствено в количествата и комбинацията от лекарствата. Доктора на всеки преглед сравняваше с предишните стимулациите и наистина имаше осезаема разлика в последната и начина по който нарастваха Ф.
Не зная на какво се дължи, аз след първата стимулация бях отчаяна и мислех да се откажем, защото заради възрастта шансовете намаляват, тогава доктора ни посъветва да направим поне 3 стимулации и тогава да решим.

Единственото нещо което променихме - от януари 2024 бяхме на житен режим, после захранване и след това ограничение на захар, брашно и след това дойде време за стимулацията. Не вярвам, че това е оказало чак такъв положителен ефект, но знае ли човек.
Аз спортувам 3 пъти седмично в последната година /водна аеробика/.

Здравей, би ли споделила в коя клиника правите инвитро?

# 264
  • Мнения: 2 542
t_doncheva, много се радвам за теб и напълно те разбирам ❤️🫶🍀 обаче аз съм на 33г. 😁 И аз имам 3 стимулации в Турция.

# 265
  • Мнения: 6
Здравейте, може ли коментар какво означава резултатът?
Виждам, че не става за трансфер, но другия месец ще се видя с док.

# 266
  • Мнения: 273
Здравейте,

Някой с резултати от mikrogen?Показват ли мозаецизъм и имате ли стойностите?
Интересува ме номер 3, тъй като е частична монозамия и частична тризомия. Не ми се иска да се подпиша и да го унищожат. Другият вариант е отново да се разправям, за да дадат пълен мозаичен рипорт.


# 267
  • Мнения: 503
Здравейте, може ли коментар какво означава резултатът?
Виждам, че не става за трансфер, но другия месец ще се видя с док.

Означава, че в три хромозоми има допълнителни сегменти, а в една има липсващ. С тези четири сегментни анеуплоидии вкупом шансовете са изключително ниски.

А между другото на този резултат по-долу, където пише за сегментни мозайки много добре е разписана методологията как се прави изследването, но това е валидно за всеки един ембрион, не само за тях.

# 268
  • Мнения: 143
Здравейте! Може ли по запознатите да направите коментар на тези изследвания?

По принцип ми казаха, че с тези тризомии също може да се направи трансфер и има много живо родени деца..

# 269
  • Мнения: 2 542
Здравейте! Може ли по запознатите да направите коментар на тези изследвания?

По принцип ми казаха, че с тези тризомии също може да се направи трансфер и има много живо родени деца..
Поискайте пълен рипорт с проценти. Имате едно здравичко, трансферирайте него. Не рискувайте, защото тризомиите са съвместими с живота, но са хора с увреждания. Ако е нисък или среден процент мозаицизъм, може да направите трансфер, но задължително трябва амниоцентеза при бременност.

Общи условия

Активация на акаунт