ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони - тема 2

  • 21 000
  • 320
  •   2
Отговори
  • Мнения: 755
Нова тема, с пожелание за здрави ембриони.

Тема 1 -  https://www.bg-mamma.com/?topic=912484

Последна редакция: пт, 16 дек 2022, 10:13 от Ema_E

# 1
  • Мнения: 912
Здравейте, наскоро получих резултат от ПИД, който за мое учудване беше неинтерпретабилен. След известно ровене и четене успях в някаква степен да разбера какво означава (че нито потвърждават, нито отхвърлят вероятността да е здрав ембрион), но ми се иска да попитам дали някой е срещал такъв резултат и какво следва от това. За болница Надежда става дума. Очаквам обаждане следващата седмица от тях, но се притеснявам, че ще бъдем изправени пред избор дали да повторим теста, което рискува здравето на ембриона или да го трансферираме директно. Какво мислите вие?

# 2
  • Мнения: 49
Защо не попитате в групата за Инвитро в Турция? Предполагам там има жени с повече опит защото в Турция масово им изследват ембрионите. Просто съвет давам.

b][/b]
Здравейте, наскоро получих резултат от ПИД, който за мое учудване беше неинтерпретабилен. След известно ровене и четене успях в някаква степен да разбера какво означава (че нито потвърждават, нито отхвърлят вероятността да е здрав ембрион), но ми се иска да попитам дали някой е срещал такъв резултат и какво следва от това. За болница Надежда става дума. Очаквам обаждане следващата седмица от тях, но се притеснявам, че ще бъдем изправени пред избор дали да повторим теста, което рискува здравето на ембриона или да го трансферираме директно. Какво мислите вие?

# 3
  • Мнения: 413
Здравейте, някоя от вас дали е имала казус, с трансфер на нормален ембрион с ПИД и да е била повишена нухалната транслуценция NT? Как са се развили нещата след това, имало ли е проблем с бебето?

# 4
  • Мнения: 273
Здравейте, момичета
Предварително се извинявам за лаишкия въпрос, но може ли някой да обясни на достъпен език следното нещо.
Защо определят възрастта на жената като фактор за ПИД, а не изчерпания/намален резерв, не разбирам. Не е ли логично да бъде лошия резерв, тъй като има млади момичета, които поради операции/интервенции на яйчниците са с ИЯР /аз включително/ и в този случай, когато правя по 2-3 антрални фоликула моят резерв не е ли приравнен, както на дамите на възраст 40-45 г.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 165
Резерва може да ти е приравнен, ама яйцеклетките са по-млади и се предполага че вероятно по-качествени.

# 6
  • Мнения: 152
Здравейте! Мога ли да ви помоля да споделите дали след многократни генетични аномалии на ембриончетата след ПИД успяхте да стигнете до здраво ембрионче/ здрави ембриончета след ПИД и раждане на здраво дете? Дали знаете за други такива случаи? Всяко ваше споделяне ще е от голяма полза за мен! Благодаря ви!

# 7
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
Ние досега сме правили веднъж ПИД на ембрионите (нямаме отклонение от кариотипа, но сме на 39 и 41г).
От пет изследвани, само 1 беше напълно годен за трансфер, другите НЕ.
Но нямаше имплантация и бременност.

# 8
  • Мнения: 13
Здравейте, и двамата със съпруга ми имаме отклонения при кариотипа (аз - установени 2 клетки с 46,XX,9q-, 39г.; той - 47,XY, 9gh+, в 1 клетка  47,XY, +mar, 37г. Имаме направен ПИД на 7 ембриона, 2 от тях еуплоидни.
При първият трансфер - Биохимична бременност.
При вторият трансфер - днес дъщеря ни навършва 9 месеца. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 14
Здравейте,
Ако може някой да ми обясни нещо повече от това че ембриона не става за трансфер.....

Благодаря предварително

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 308
Здравейте, съжалявам за този резултат!
Означава тризономия в 4та, 17та, 18та и 21ра хромозома, несъвместими с живота.

Здравейте,
Ако може някой да ми обясни нещо повече от това че ембриона не става за трансфер.....

Благодаря предварително

# 11
  • Мнения: 14
Благодаря Ви много

# 12
  • Мнения: 593
Също смятам, че начина на живот има значение. Три месеца на режим без захар под всякаква форма аз и мъжът ми-от 12 изследвани 11 здрави ембриона. Преди този опит имахме 1 здраво само, но не мога да си спомня колко изследвахме.

# 13
  • Мнения: 14
Последния е 4ВС, което до колкото разбрах има до 25% шанс да се износи по принцип нямам представа дали е така.
Ще чакаме за резултат от теста ....
Дали има мами с деца родени с такъв ембрион?

# 14
  • Мнения: 1 544
Също смятам, че начина на живот има значение. Три месеца на режим без захар под всякаква форма аз и мъжът ми-от 12 изследвани 11 здрави ембриона. Преди този опит имахме 1 здраво само, но не мога да си спомня колко изследвахме.

Възраст?

Някой знае ли бластоцист втора степен как се приравнява на букви?

Общи условия

Активация на акаунт