Да се посъветвам с вас за моето зайче.

  • 28 184
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 393
Честито ти зайче.Моето умря на скоро.Имаше проблем със зъбите и тумор правихме операция след която се възтанови но скоро след това отново се появи тумор.Съвета ми е при наи - малки съмнения относно здравето му отиваи при ветеринар.А за проблем с очите има много лесно и безвредно лечение - лаика ( на опаковката пише как се приготвя) с клечка за уши се почиства оченцето по 2 пъти на ден след 3-4 дена всичко е ок. А за зъбките давай твърди неща да гризе не ми се е налагало да режа зъбите преди да се разболее.Ако имаш конкретни въпроси питай с удоволствие ще ти помогна. Hug

# 31
Здравейте и от мен! Аз имам зайче-декоративно вече от година и половина - момченце, и името му се смени от "байче" на "гусе", огромно туловище е-2кг е  Simple Smile. И ние имаме проблема с очичките, та за лайката да попитам -за суха лайка от аптеката ли става въпрос? Та...Дивиана и моят герой е от хапливите - миналата зима бях шинирана в ръката, защото реши, че трябва да ми покаже колко е силен и ми раздра цялата китка, а за кабели да не говорим. На компютъра сме му сменяли около4-5 клавиатури, още толкова мишки и какво ли не, яде също килима-опакото там си остри ноктите, а да, касата на врата също е изядена, но най-много уважава картонените кутии от храните си. Понякога ми е мъчно, че е сам и се замислям дали да не му намеря приятелка, но ми е предостатъчен Simple Smile. Спринтовете, които прави из къщи и как навива килимите и пътеките това чудо "от чудовище" са ми достатъчни, но иначе като посегна да гомилвам и прилягва като коте и аз се разтапям. Имам и един въпрос друг - има голяма слабост към сладкото и като ме хване да ям вафла идва и почти ми я измъква от ръцете. Позволявам си да му давам по няколко хапки детска закуска-любимата му или бисквита, просто съм в рани ако аз ям и не му дам-чак на главата ми се качва, та да питам колко е опасно това, но вече е практика около половина година и уж не виждам разлика, но все пак...  newsm78? Ще ви го покажа на някоя друга снимка, и да, обожават да правят кръгчета около краката на този, който ги гледа - особено като съм сънена до тоалетната и да се спъвам по 100 пъти - пощурява от кеф, та чак подскача като на трамплин Simple Smile. Увлякох се, но има много за разказване покрай едно такова животинче  Grinning

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=143267

# 32
  • Мнения: 393
За лаиката да от аптеката е суха и в едни картонени пакети на гърба на пакета пише как се приготвя аз после с клечка за уши почиствах очичките.Мажех го сутрин и вечер и за около 1 седмица се оправи.За сладкото и моето зайче което почина много обичаше живя си 5 годинки аз поне не знам да му вреди, не съм се сетила лекаря да питам.Зайчето ми почина от проблем със зъбките започнаха да растат на криво и някакъв тумор на челюста се появи оперирахме възстанови се, но след 2 месеца пак се появи гадния тумор. От една седмица си имам ново зайче и съм страшно шаслива  Grinning.Успех с твоето зайче и дано доживее до дълбока старост(около 10 години за зайчетата). Дано очичките му се оправят бързо  Peace

# 33
  • Мнения: 2 386
Нищо не мога да кажа - глътнах си граматиката, разкошно е!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Laughing Laughing


И все пак - гледайте да не го стряската, нали са им слаби сърчицата...
Аз имах зайче и много обичаше фъстъци, но не знам дали е полезно.


Да е живо и здраво и дай още снимки, сложи си го за аватар...знам ли, мнооого ми хареса!  Heart Eyes

# 34
# 35
  • Мнения: 2 085
Дивиана, какво става с твоето зайче стръвница? Grinning

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нашият заек отдавна са го сготвили едни комшии на село Sick

# 37
  • Мнения: 11 318
Привет от още една майка-зайка!
От вчера сме собственици на едно 9 седмично зайче. По желание на щерката.
Голям кротан засега.
Имам само една питанка - на каква възраст се слага ваксината? И дали да изчакаме да свикне с нас и тогава да го ваксинираме или като му е времето?
Благодаря на отзовалите се!

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 211
Привет, Вечерница!
За зайчето е желателно да се ваксинира от тук нататък всяка година, но е най-добре да се консултирате с ветеринар първо, било и само да опитате първоначално без да го водите кога трябва да се боцне. Моето прасенце Simple Smile, зайче е, но вече угоено го заведох чак на 6 месеца и то защото имахме проблем с ноктите, понеже в апартамент е малко трудно да се пилят и нямаше проблем, че отиваме чак на 6-ия месец. Мисля, че като за начало е това, ако има нещо друго - затова мсе тук да ди помагаме. Успех с животниката  Sunglasses.

# 39
  • Мнения: 4 390
Дивиана, какво става с твоето зайче стръвница? Grinning

Аз, с голямо закъснение отговарям, ама... Blush
След едно жестоко хапане и побой с лапи над дъщеря ми Shocked /знам, звучи научно-фантастично Crazy/, го подарихме на едни хора. С ноктите си я беше одраскал много лошо по лицето, близо до окото и през панталона я беше ухапал до кръв.
Наскоро се видяхме с тях на улицата, казаха, че не смеят да му се порадват, защото всички вече са пострадали от него.

# 40
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Нашата Бъна я ваксинирахме на 6 месечна възраст,защото тогава ни я подариха.След първата васкинация се прави втора след 1 мес. и след това чак след една година-всяка година.
В тези горещини Бъна само рови. Предполагам, че в природата си правят дупки и се крият в тях на хлад. Явно й е много горещо-то и на мен, въпреки ,че нямам такава голяма козина.
А пък моята пухкавелка е голяма солетоманка. Като чуе, че някой отваря пакет със солети направо полудява докато не й дадем. И успява(не знам как) да различи шума на пакета със солети от други шумящи пакети. newsm12

# 41
  • Мнения: 2 085
Аз, с голямо закъснение отговарям, ама... Blush
След едно жестоко хапане и побой с лапи над дъщеря ми Shocked /знам, звучи научно-фантастично Crazy/, го подарихме на едни хора. С ноктите си я беше одраскал много лошо по лицето, близо до окото и през панталона я беше ухапал до кръв.
Наскоро се видяхме с тях на улицата, казаха, че не смеят да му се порадват, защото всички вече са пострадали от него.
Истинска стръвница Shocked, хич не е научно-фантастично, знам какво е да те ухапе заек ooooh!

# 42
  • Мнения: 4 390
Истинска стръвница Shocked, хич не е научно-фантастично, знам какво е да те ухапе заек ooooh!

Стръвник. Grinning Мъжки е.

# 43
Аз сменям триците на зайчето ми всеки ден!
Само незнам как да му режа ноктите!

# 44
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Ние я водиме на ветиринар, за да й реже ноктите. Взеха ни 5 лв. за манипулацията. Знам, че се продават специални ножички за тази цел.

Общи условия

Активация на акаунт