Да се посъветвам с вас за моето зайче.

  • 28 185
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 390
Благодаря на всички.  bouquet
Крюела ДеБил /боже какъв ник Laughing/, непременно ще му купя четчица - и ветеринарния ми препоръча, но нямаше в момента, а не ми се обикаляше да търся други зоомагазини.

Smurfieta, не знаех, че на зайците им се дава сухар. Благодаря, че ми каза! Ще му купя. Старата му храна беше с тези зелени кръгчета - той ги оставяше и не ги ядеше.
Новата, която купих е доста по-различна, като пръчици са гранулите- яде ги, но май не са му много любими. Давам му ябълки, яде та ушите му пращят.  Grinning
Ще го заведа на ветеринар да го ваксинира и да му оправи зъби и нокти, защото много хапе - дебне ме, дебне ме и ме клъцва  Crazy, предполагам, че е игра това. Grinning
Оборудван е вече с клетка, разни джаджи да си изпилва ноктите и зъбите, има си и играчка /руло от тоалетна хартия, облепено с тиксо/, с която много се забавлява.
Дидка, благодаря и на теб! Hug
valari, Зайко, /така го кръсти и щерката/ свикна вече - мисля, че му е добре с нас. Grinning

# 16
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Преди 2 месеца майка ми купи заек за децата. Беше мъничко и сладичко зайченце. Сега е грамаден и угоен заек. Майка ми искаше да ми го пробута на мен, но не го искам- достатъчно ангажименти си имам. Не знам как го гледа, но не се е оплаквала.


Само да споделя  - ДЕКОРАТИВНАТА ми зайка вече е 4 кг. И продължава да расте  Confused

# 17
  • Мнения: 3 647
 Peace много сладък мъник
  Twisted Evil ами отглеждали сме  зайчета и са доста къпризни
можеш да му купиш  царевица ( на кочан - като попорасне  и му попораснат зъбките)
иначе зелеви листа, ябълки, моркови, люцерна ( в пикадили има покълнала), салатки...........
  bouquet 

# 18
  • Мнения: 7 394
                 Голям сладур е това животинче.Ние също имаме зайче /подарък/.Вече е на около 8 месеца.
                 За зъбите - ние сме му поставили камъче,то го гризе и си ги изпилва и до сега не се е налагало да го водим да му ги режат.
                 За големината - 1200 гр,а яде като луд,каквото докопа.Имахме даден списък - какво,колко и кога яде.Малката оставила една кора от банан близо до клетката и аз я търся за да я изхвърля,няма я.Изведнъж виждам Реджи сладко ,сладко да я хрупа и ужас,ами ако умре.Бяха ни предупредили да яде 1/8 част от обелен банан,а нашичкия изял цяла кора ,барабар с етикета  Mr. Green.Да не му се дават моркови и зеленчуци от пазара,само домашни.И отново паника-палавницата го нахранила със зеле и то къде е купено на пазара и емоции от този сорт почти всеки ден.Зайо ли да пазим или малчуганите да не го нахранят Rolling Eyes За щастие нищичко му няма,яде си всичко и май му променихме вкусовете и свикна на нитратите.
                 За клетката - като заровеше из талаша цялата къща посипваше.Така,че го сменихме с велпапе.Сменяме го всяка вечер като се върнем от работа.Поставяме найлон,отгоре картона и упражнението по смяната е да свиеш найлона и в кофата,а така и не пропуска.Нито веднъж не е правил работата си извън клетката.Не знам защо, но си хареса за тая работа първата му чинийка за храна. Mr. Green
                 Нито хапе,нито драска,но ходи по теб,особено по мъжа ми ,който основно го храни,къпе и чисти клетката, като кученце.Имаме си и болонка.Така,че двамата са големи приятели,като изчезне зад диваните  кучето го намира и прибира за секунди.
                 Двамата ни бандити /малчуганите/ го премятат като акробат по цял ден.То не е носен за уши,опашки,то не е подхвърлян,повиван,возен в количка и каквото ви дойде на ума и  не ги е хапал или драскал.Един,единствен път ухапа малката и то лекичко,имаше една миниатюрна чертичка на пръста и-оказа се,че тя си е скрила в джоба от храната му и той е направил опит да си хапне от там.Втори път не си е и помисляла да си пълни джобчетата с хрупалки. Mr. Green

# 19
здр,искам да ви питам за моето мини зайче,което е албинос до колкото знам,и е мн сладко,но ме учудва това че постоянно ме ближе,като ми види ръката и почва,винаги има храна и вода да кажем че няма и за това да да ме ближе,но то вина има,ако някой знае нещо моля кажете ми  Flutter

# 20
  • Мнения: 4 390
                                  За зъбите - ние сме му поставили камъче,то го гризе и си ги изпилва и до сега не се е налагало да го водим да му ги режат.
                                  За клетката - като заровеше из талаша цялата къща посипваше.Така,че го сменихме с велпапе.Сменяме го всяка вечер като се върнем от работа.Поставяме найлон,отгоре картона и упражнението по смяната е да свиеш найлона и в кофата,а така и не пропуска.Нито веднъж не е правил работата си извън клетката.Не знам защо, но си хареса за тая работа първата му чинийка за храна. Mr. Green
                 Нито хапе,нито драска,но ходи по теб               
Камъче, всъщност не точно - подобно на гипс, с някакви витаминозни пръчки вътре му купихме, да дере и хапе него, не нас. Не помага.
Велпапе няма да му слагам засега, имам много талаш все още, нищо че посипва навсякъде.
Продължава да си върши физиологичните нужди, където му падне.
И да хапе. Много. И силно.
Дебне ме като куче, когато е пуснат - например, ако обирам стърготини по пода - засилва се, нахвърля се и ме захапва по ръката. Laughing И детето хапе, и мъжа ми.
Не смея да бръкна в клетката му, особено, когато е гладен. Купила съм си едни готварски ръкавици и бъркам с тях, когато трябва да му слагам да яде. Абе дзвер е този наш заек. Crazy
Детето току дойде разплакано, че зайо го ухапал или одрал. ooooh!
Един приятел го иска, вече се чудя дали да не му го преотстъпя... Confused Blush

PuFFiTy_Bg_ , такъв чешит ти е заека, явно.
Моят хапе, твоят ближе - всеки с щуротията си... Laughing

# 21
  • Мнения: 25 655
 Joy
Боже, смях се със сълзи на заека-стръвник!  Laughing
Знам, че на тебе не ти е до смях, ама...
На твое място бих го подарила и бих взела на детето морско свинче, те поне не хапят!  Wink Laughing

# 22
  • Мнения: 2 229
Страхотно зайче, да ти е честито, ужасно сладко е!  bouquet
Аз не съм се грижила за заек, но живях с един такъв няколко месеца. Милият много обичаше хора, защото не получаваше много внимание май и като някой му влезеше в стаята пощуряваше, почваше да тича и да се радва. На него му рязаха ноктите, че бяха много дълги, но мен лично не ме е драло.  Crazy
Но забавното беше че имах едни ужасно пухкави чехли - с 3-4 см дълги косми, значи зайчето като ме видеше пощуряваше! Laughing Не знам дали ги мислеше за женски заек, но в момента в който влизах в стаята даже да е в другия край, тичаше с бясна скорост към мен, а аз бягах че ме беше страх. Mr. Green Много хубаво си играехме - аз обикалям в кръг с чехлите, а зайо след мене. Mr. Green И никога не му омръзваше! Mr. Green
Обаче не знам дали само онова зайче е било такова или действа при всички, но можеш да видиш дали проявява интерес към нещо плюшено. Flutter

# 23
  • Мнения: 4 390
Смей се, Как`Сийке Laughing

Сигурна ли си за морските свинчета?
Току виж, с нашия късмет сме попаднали на морско свинче-стръвник! Shocked
Чак тогава ще си тегля ножа. Grinning

Мъжът ми, когато е току-що свирепо ухапан Laughing, се зарича, че край - командироваме го, а като се заиграят или зайчето се сгуши в него, си сменя мнението и казва да не прибързваме.  Grinning
Искаше ми се да бяхме случили на заек, заради детето, ние търпим на хапане и дране, явно.

Serendipity, и нашият тича като луд в кръг, но ако държа плика със сеното или кутията с гранули.  Тогава и пируети прави, и какви ли не мурафети.  Crazy
Луд е по на дъщеря ми пантофките, по точно по подметките и едно от домашните й поларени долнища - гони я, сгащва я и почва да си точи ноктите. Беше луд и по четката ми /моп/, докато падна връз него и "лъвското" му сърце почти спря да бие от страх и ужас. Горкият. Grinning

Боже, пишейки си постинга, чувам някакво тупуркане... Помислих, че съседа отгоре се е размърдал и докато си го помислих, подскочих от стола Laughing - бай Звер се измъкнал от клетката и ме сръфа леко за крака. Така се уплаших пък аз. Grinning

# 24
  • Мнения: 7 394
                   Ей,това твоето зайче е голям разбойник.       
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=61029
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=61029&photo=2
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=61029&photo=3
                    А това е нашето момче и нашия заек.Само част от дърпането на ушите му и другите изтезания ,на които е подложен.
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=61029&photo=6    а това са опитите му да се спаси. Mr. Green
                    Тежи 1кг и 100 гр /заека ,де/.     

# 25
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Нашата зайка - байка е на около 8-9 месеца. Не хапе, но много драска и то главно, когато иска да се измъкне от лапите ни. И ние й купихме солно камъче, за да си гризе, но вече 10 дни никакво внимание не му е обръща. Само го мирише и толкова. И нашата Бъна напоследак "припада". Както си стои и изведнъж падне на една страна и пририта няколко пъти с лапички. Първият път много се уплаших и реших, чи й става нещо, но последък доста често го прави. Дали не  е от преяждане както сте писали по - горе?
Напоследък доста започна да намирисва, въпреки, че й сменяме талаша всеки ден. Мисля, че се е разгонила, но не е ели малка? Стигнахме в къщи до този извод,защото когато я галим по тялото и тя си повдига особено дупето.
Да ви питам как си къпете зайците? За мен това ми се вижда мисия невъзможна. Ветиринаря не ми каза, че трябва да я къпя, тя всеки ден се хигиенизира сама.

# 26
  • Мнения: 4 390
Да ви питам как си къпете зайците? За мен това ми се вижда мисия невъзможна. Ветиринаря не ми каза, че трябва да я къпя, тя всеки ден се хигиенизира сама.

Относно традиционното къпане - ветеринарният ме предупреди да не го правя. Предложи ми сух шампоан /във вид на пудра/, води се котешки, но ставал и за зайче.
Моя приятелка ми каза, обаче, че много дразнел очите на животинките.
Нашият ветеринарен лекар каза, ако искаме да бъде скопен, да го заведем като стане на 5-6 месеца - значи, не е чудно, че твоето зайче на 8-9 м. се е разгонило.
Колкото за "припадъците" - не мога нищо да ти кажа. При моето зайче се получи от преяждане, със сигурност, защото вече не прави така.

Didia, случили сте на заек. Grinning
И нашето има тъмно по ушета, нослето, лапичките.

# 27
  • Мнения: 7 394
                      Забравих за камъчето.Никакво специално солно камъче,като ходим на морето или близо до София на Струма малките му избират най-обикновенно речно или морско камъче и си го търкаля и гризе по цял ден.
                      За къпането - до сега ни се е налагало да му мием само лапите особено задните и го сушим със сушоар.Точно как става и с какво се мие идея нямам мъжа ми се занимава с живтинките в къщи. Mr. Green Зайо като го види ходи по него като кученце.Каква игра пада с булонката не е истина.
                      Чудим се дали да му купим женска /той ни е подарък/,но като знам колко много раждат и колко често. Laughing

# 28
  • Мнения: 3 647
Чудим се дали да му купим женска /той ни е подарък/,но като знам колко много раждат и колко често. Laughing
po 5-6 malki  moje i pove4e

# 29
Здравейте  Grinning преди доста време зададох въпрос за моето зайче, което беше бременно и тогава не знаех какво да правя!!! Тъй като не намерих отговор на въпроса за малките бебета не можах да им помогна и майка зайка ги заряза и те умряха (за пореден път).
Учудващо е колко малко знаят ветеринарите за мини зайчетата.
Сега ще си отговоря сама на въпроса с надеждата да помогна на някой който като мен се лута безнадеждно. Wink
Преди година си взех 2 зайчета,които в последствие се оказаха мъжко и женско. Не след дълго зайката забременя , но докато се усетя мина 1 месец и тя започна да си прави гнезденце в клетката. Махнах мъжкия и същата вечер роди 4 зайчета, но 3 мъртви, които тя самата ги беше извадила от гнездото. Беше останало 1 живо, но и то умря след 2 дни, защото тя не се грижеше за него!
И така нашата зайка изкара още 2 бременности и пак по същия начин раждаше по 4 зайчета и винаги 3 мъртви и 1 живо, които живеят по 2 дни.Знаех че майките зайки в природата не се грижат особено за децата си, кърмят ги по 1 път дневно и не стоят при тях,  а пазят гнездото отвън!
Както и да е! След още 1 месец четене на литература (оскъдна) и консултации с ветеринари майка зайка пак забременя  Grinning , но този път бяха само 2 бебета.Едното само оживя! Реших да взема нещата в свои ръце и въпреки че навсякъде пише, че не трябва да пипаме малките аз го направих на сутринта. Очевидно беше, че зайката не го беше кърмила. Взех я в скута си и сложих малкото под нея.То веднага се обърна по гръб и засука  Wink (неописуем момент) Simple Smile))))))) и така от цицка на цицка малкото се нахрани и моментално заспа! Майката през цялото време му ближеше коремчето и дупето,което е добре, защото малките не могат да се изхождат самички.
Тази процедура я правя всеки ден по 3 пъти и после слагам малкото в гнездото, където забележете самичко си беше изкопало дупчица в сеното. То моментално си заспива, а майка зайка седи извън гнездото и хапва. Бебчо, който от първия ден си заслужи името Хлъцльо вече е на 10 дни.Вчера прогледна, но сега имаме друг проблем-зайката вече няма мляко и се посъветвах с доктор, който ми препоръча сухо мляко за човешки бебета. Сега му давам такова мляко с капкомер, но майка му трябва задължително да е до него за да го ближе!!!За таткото взех друга клетка за да не е при бебето (не че ще му направи нещо), но може да гони майката.Инъче му поднесах бебето под муцунката и го облиза.Много са сладки Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Пожелавам успех на всички които ще гледат малки-адски са забавни!

Общи условия

Активация на акаунт