Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 35 537
  • 585
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 359
С овитрел 250 ме таймираха , бях на системи от днес съм у дома , но още ме поболява освен но шпа и бусколизин , какво друго да пия . Дадоха ми едни свещички ректално , но искам още нещо през деня да пия понеже те са само вечер .  Уж сме при Ставрев в Селена много хвален ,  накрая вика нормално е .... бясна съм от вчера . Ацки болки имах..

# 541
  • Мнения: 2 505
Kactus, благодаря за отговора 😊 къде мога да извърша изследванията, които препоръчвате?
Аз лично се доверих на доктор Калчев в МЦ Калчев, София. За около 2-3 седмици имах резултати. Проблемът е, че се чака поне 4ри месеца за час. По-добре се обади още днес, разкажи с две думи за какво става въпрос и реално ще ти е преди трансфер. Аз ти пожелавам да не ти се налага, но се застраховай.❤️☺️

Ниа, мнооого вода, поне 2-3 литра на ден, без бобови, без зелени салати. Повече протеини, аз си купувах протеинов пудинг, протеин на прах на Биогейм и повече яйца, месо. Бързо възстановяване и здрави бебчета! ☺️❤️

# 542
  • Мнения: 42
Kactus, благодаря за отговора 😊 къде мога да извърша изследванията, които препоръчвате?
Аз лично се доверих на доктор Калчев в МЦ Калчев, София. За около 2-3 седмици имах резултати. Проблемът е, че се чака поне 4ри месеца за час. По-добре се обади още днес, разкажи с две думи за какво става въпрос и реално ще ти е преди трансфер. Аз ти пожелавам да не ти се налага, но се застраховай.❤☺

И аз съм чувала добри отзиви за него, благодаря много за съветите. Ще изчакам, няма да правя друг трансфер без да проверим нещата и да търся причина. Иначе коагулацията я проверих на 18.03, добре е.

# 543
  • Мнения: 1 754
Аз съм на Клексан 0.4, но от деня на трансфер. Не зная причина НМХ да е изписван още на пункция. Попитайте лекаря за причина.

След пункция лежах на системи , ацки болки . Изписаха ми и фраксипарин за 20 дена , някой слагал ли е фракси след пункция и кога е усетил успокоение на болките ? Извадиха 15 фоликула с пкя съм .

# 544
  • Мнения: 2
Здравейте,днес бях на консултация при доц.Михайлова,назначи ми KIR профил/HLA лиганд при партньора.Някой от вас правил ли е такива изследвания,ще помоля да ми кажете на гладно ли се правят и каква е цената,забравих да попитам доц.

Здравейте! Може ли повече информация за резултатите и какво се се прави ако има отклонения в изследванията? На нас ни назначи-Изследване на КИР генен полиморфизъм за мен и Изследване на генетичен полиморфизъм на КИР лиганди?

# 545
  • Мнения: 46
Привет момичета Simple Smile

Накратко моята история. 4 спонтанни аборта до 10 седмица, пулса на бебето спира. Сега пуснах нк клетки и имам назначена терапия от него, но сякаш дамо интралипид ми се струва малко. При следваща бременност ще бия и клексан 0.4, но този интралипид сякаш мисля че няма да повлия Нк клетките които са двойно над нормата. Последната бременност имах една вливка на интралипид в 6 седмица и съответно отново завърши с аборт. Чхг след като стигна стойност 1300 започна да расте много бавно с около 400 единици на ден, не знам дали това е обвързано с нк клетките… ще прикача изследванията, моля ако някоя е имала сходни на моите да сподели на каква терапия е била.

# 546
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Littlerocknrollqueenn, имах тази терапия и стигнах до 11гс, като аборта ни беше в 13гс. Какви други изследвания имате?

# 547
  • Мнения: 46
Littlerocknrollqueenn, имах тази терапия и стигнах до 11гс, като аборта ни беше в 13гс. Какви други изследвания имате?

Имаме кариотип, който е ок. Изследвахме и ембриона последния път, при него също всичко се оказа ок. Имам две хистероскопии, за отстраняване на сраствания, като при втората взеха ендометриална биопсия, правиха ми две промивки с антибиотик и 3 с лактобацили. След това не сме правили контрола. Отделно от тромбофилиите, имам консълтация с доц. Тончев, като според него трябва всеки ден от положителен тест да слагам Фракси/клекса 0.4. Мутациите са ми PAI-1 4G/5G хетерозиготен носител, генотип 4G/5G и ACE ID хетерозиготен носител. Положителен резус фактур съм, но не знам дали това изобщо има значение.

# 548
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
А спермограма на мъжа ви?
Абортивен материал къде? Аз също имам един здрав ембрион след аборт в геника. Ходих в Надежда. Там искаха едни скъпи изследвания за 4600 и инвитро с предимплатационна диагностика. Или донорство. Имах ендометрит лекувахбпо 2 начина и нямам биопсия за контрол.
Имате ли Ир?

Сега се каня на имунологичният пакет в Селена

# 549
  • Мнения: 289
Хах моето заключение е същото при доц Русев 😃

# 550
  • Мнения: 23
Някой да е пускал кариотип в Геника скоро, случвало ли се е да забавят резултатите ви? В какъв срок са излизали?

# 551
  • Мнения: 46
Май Русев при всички едно и също назначава с леки разлики, но пък и може би защото сме със сходни проблеми. Иначе ние пускахме. Моя излезе на 14 ден, но им звъннах в деня и ги попитах дали до края на седмицата ще е готов и те го качиха след 1 час. Дали е верен..

# 552
  • Мнения: 16
Здравейте. Неинвазивен пренатален тест ми засече микроделеция на 17 хромозома, асоциираща се с рядък синдром. Направих и амниоцентеза, но чакам резултати. Интересува ме някоя от вас сблъсквала ли се е с подобна ситуация?

# 553
  • Мнения: 276
Около 25-30 дни отнема
Генетичните са бавни

Някой да е пускал кариотип в Геника скоро, случвало ли се е да забавят резултатите ви? В какъв срок са излизали?

# 554
  • Мнения: 1 385
Здравейте. Неинвазивен пренатален тест ми засече микроделеция на 17 хромозома, асоциираща се с рядък синдром. Направих и амниоцентеза, но чакам резултати. Интересува ме някоя от вас сблъсквала ли се е с подобна ситуация?


Силви, наскоро една жена в съседна тема писа, че нейното човече е със същия проблем. Ако искаш ми пиши на лични и ще ти пратя нейния пост.

Общи условия

Активация на акаунт