Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 36 376
  • 589
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 13
Здравейте,днес бях на консултация при доц.Михайлова,назначи ми KIR профил/HLA лиганд при партньора.Някой от вас правил ли е такива изследвания,ще помоля да ми кажете на гладно ли се правят и каква е цената,забравих да попитам доц.

# 376
  • София
  • Мнения: 7 504
Първите три изследвани фактора за нормални. Имате само мутация свързана с неусвояване на витамините Б9 и Б12. Премерете нивата им и при ниски стойности приемайте само метилирани форми. Двата витамина трябва да са в равновесие, за да работи правилно клетъчния метаболизъм.

По време на бременността се следи кръвотока на маточните артерии. При лош кръвоток или повишени нива на д-димер и фибриноген, може да се включи медикамент. Въз основа на изследваните фактори нямате повод за прилагане на Клексан или Фраксипарин. Повече информация в темата за тромбофилия.

Здравейте момичета! Имам въпрос свързан с тромбофилията..

Ако имам установена бременност през цялата бременност ли трябва да поставям фраксипарин или клаксан при тези резултати?

# 377
  • Мнения: 312
Къде посетихте д-р Михайлова?
Здравейте,днес бях на консултация при доц.Михайлова,назначи ми KIR профил/HLA лиганд при партньора.Някой от вас правил ли е такива изследвания,ще помоля да ми кажете на гладно ли се правят и каква е цената,забравих да попитам доц.

# 378
  • Мнения: 13
Къде посетихте д-р Михайлова?
Здравейте,днес бях на консултация при доц.Михайлова,назначи ми KIR профил/HLA лиганд при партньора.Някой от вас правил ли е такива изследвания,ще помоля да ми кажете на гладно ли се правят и каква е цената,забравих да попитам доц.
Медицински център д-р Калчев

# 379
  • Мнения: 1 718
Здравейте,днес бях на консултация при доц.Михайлова,назначи ми KIR профил/HLA лиганд при партньора.Някой от вас правил ли е такива изследвания,ще помоля да ми кажете на гладно ли се правят и каква е цената,забравих да попитам доц.

KIR профил 190 лв в Александровска - издледването е генетично и няма значение дали сте яли/пили преди вземане на кръв. 5 лв е пробовземането.

Другото ако е за НЛА тип при партньора (С1, С1/2, С2) е 100лв  (на нас ни го назначи, но още не сме го направили) също няма значение дали е на гладно/жадно
H

# 380
  • Мнения: 1
Здравейте, изчетох много, но не можах да разбера как се изследват тези НК клетки? Чрез кръвно изследване ли? Благодаря.

# 381
  • Пазарджик
  • Мнения: 733
Здравейте, изчетох много, но не можах да разбера как се изследват тези НК клетки? Чрез кръвно изследване ли? Благодаря.
Да,,кръвно изследване е .

# 382
  • Мнения: 312
Мисля, че освен от кръв може да се изследват и от ендометриума.
Здравейте, изчетох много, но не можах да разбера как се изследват тези НК клетки? Чрез кръвно изследване ли? Благодаря.

# 383
  • Мнения: 47
Здравейте, мили момичета! Аз и съпруга ми си направихме Кариотипни изследвания ,Моля, ако някой е наясно да коментира резултатите!🙏Ще съм ви много благодарна!🙏Становище от резелтатите на съпруга ми:Касае се за нормален кариотип с вариант на норма - 46,XУ14pstk+ 21pstk+(по-дълги сателитни нишки на едната 14-та и на една от 21-ва хромозома), без бройни и груби структурни хромозомни аномалии. Установеният хромозомен вариант се среща по-често при пациенти с идиопатичен инфертилитет и спонтанни аборти в семейството.Становище от моите резултати:Касае се за нормален кариотип с вариант на норма - 46,XX,15pstk+ (по-дълги сателитни нишки на едната 15-та хромозома), без бройни и груби структурни хромозомни аномалии. Установеният хромозомен вариант се среща по-често при пациенти с идиопатичен инфертилитет и спонтанни аборти в семейството.Тези резултати дали биха попречили за нормална бременност?

# 384
  • Пазарджик
  • Мнения: 733
Здравейте, мили момичета! Аз и съпруга ми си направихме Кариотипни изследвания ,Моля, ако някой е наясно да коментира резултатите!🙏Ще съм ви много благодарна!🙏Становище от резелтатите на съпруга ми:Касае се за нормален кариотип с вариант на норма - 46,XУ14pstk+ 21pstk+(по-дълги сателитни нишки на едната 14-та и на една от 21-ва хромозома), без бройни и груби структурни хромозомни аномалии. Установеният хромозомен вариант се среща по-често при пациенти с идиопатичен инфертилитет и спонтанни аборти в семейството.Становище от моите резултати:Касае се за нормален кариотип с вариант на норма - 46,XX,15pstk+ (по-дълги сателитни нишки на едната 15-та хромозома), без бройни и груби структурни хромозомни аномалии. Установеният хромозомен вариант се среща по-често при пациенти с идиопатичен инфертилитет и спонтанни аборти в семейството.Тези резултати дали биха попречили за нормална бременност?
Направете си консултация с генетик и той ще Ви обясни нещата.

# 385
  • Мнения: 610
Здравейте,
Излязоха нашите имунологични изследвания с ММ, след спонтанен аборт през лятото.
Бихте ли могли ако сте минавали по този път да ми разнълкувате резултата:
Аз съм носител на KIR халотип АА с генотип ID1, а ММ на НLA клас I KIR лиганди С1, Вw4-HLA-A

# 386
  • Мнения: 418
Здравейте,
ще започна с малко предистория. Имам Хашомото и ИЛ. Преди 3 години, когато се опитвах да забременея ендокринолог ми препоръча да си направя генетичните изследвания за тромбофилия. Оказа се, че имам изменение в един от показателите и след като забременят изкарах цялата си бременност на фраксипарин. Тогава ми беше назначено изследване на НК клетки и те бяха завишени. Всичко приключи по най-добрия начин.
Сега правим опити за бебе. След 3 месеца неуспех, отново ендокринолог ми изписа да правя вливане на Интралипид. Уточнявам, че трябваше да си направя изследване на Фибриноген, който се оказа леко завишен (при референтни стойности между 2 и 4, моят е 4.18 ).
При разговор с една клиника дали правят подобни вливания, направо ми се скараха и казаха, че това става при наблюдение от лекар, че можело да ми стане лошо и използваха някакви термини, които аз не разбирам. Ендокринолога ми препоръча една клиника, която ми е близо до работа. Въпросът ми е, има ли някакви странични реакции от тези вливания? Трябва ли да внимавам за нещо докато ги правя? Ще бъде ли проблем вливането да се направи да речем в обедната почивка и след това да се върна на работа ?
Беше ми казано, че трябва да е на първи чист ден от цикъла, но последните два месеца цикълът ми е странен. Поради тази причина не мога да преценя и кога ще ми свърши, а трябва да запазя час 3-4 дни по-рано. Ще бъде ли проблем, ако вливането го забавя да речем 1-2 дни?
Общо взето всякаква информация относно как премива цялото нещо и личен опит ще ми е полезна. Благодаря предварително.

# 387
  • София
  • Мнения: 7 504
Да, вливката интралипид се прави под наблюдение от анестезиолог, защото можеш да направиш алергична реакция. Записваш час, отиваш, хоспитализират те, правиш вливката за около 45 минути, после подписваш документи, че си тръгваш по собствено желание. Обикновено препоръчват да се направи няколко дни преди овулация.

Честно казано, не зная каква е връзката между фибриноген и вливката интралипид, тя обикновено се изписва за повишени НК клетки. Има мнения, че не е препоръчителна за жени с Хашимото, тъй като е продукт на соева основа. Листовка

Ще споделиш ли кой е ендокринологът? Обикновено вливката се изписва от имунолог. А повишен д-димер и фибриноген се следят от хематолог.

# 388
  • Мнения: 418
Да, вливката интралипид се прави под наблюдение от анестезиолог, защото можеш да направиш алергична реакция. Записваш час, отиваш, хоспитализират те, правиш вливката за около 45 минути, после подписваш документи, че си тръгваш по собствено желание. Обикновено препоръчват да се направи няколко дни преди овулация.

Честно казано, не зная каква е връзката между фибриноген и вливката интралипид, тя обикновено се изписва за повишени НК клетки. Има мнения, че не е препоръчителна за жени с Хашимото, тъй като е продукт на соева основа. Листовка

Ще споделиш ли кой е ендокринологът? Обикновено вливката се изписва от имунолог. А повишен д-димер и фибриноген се следят от хематолог.
По мение на доктора и на база опита с предишната бременност ми предписа вливката. Миналият път изрично ме помоли заедно с генетичното изследване да си направя и изследване на НК клетки, които бяха завишени. В този случай каза, че при положение, че фибриногена ми е над нормата без бременност, при бременност ще се повиши още повече, за това и в момента съм на Натаспин Н. Каза също, че ако пуснем изследване на НК клетки, най-вероятно ще за завишени. Предписанието е вливки всеки месец до положителен тест, а след положителен тест до 18 г.с.  Цялата процедура като цяло не ми е ясна. Поради тази причина си позволих да поискам мнение и тук от хора с опит.

# 389
  • Мнения: 312
Как така вливки всеки месец? От това, което съм чела и чувала интралипида има дълъг срок на действие, отделно, че подтиска имунната система. Всеки месец ако ви се влива ще лепвате бацили от едно кихане 😕 консултирайте се с имунолог, това са много сериозни неща и ми звучи супер несериозен подхода на лекаря ви. Разбирам, че му имате доверие, но е хубаво да се ходи при правилните специалисти за конкретните случаи.
Да, вливката интралипид се прави под наблюдение от анестезиолог, защото можеш да направиш алергична реакция. Записваш час, отиваш, хоспитализират те, правиш вливката за около 45 минути, после подписваш документи, че си тръгваш по собствено желание. Обикновено препоръчват да се направи няколко дни преди овулация.

Честно казано, не зная каква е връзката между фибриноген и вливката интралипид, тя обикновено се изписва за повишени НК клетки. Има мнения, че не е препоръчителна за жени с Хашимото, тъй като е продукт на соева основа. Листовка

Ще споделиш ли кой е ендокринологът? Обикновено вливката се изписва от имунолог. А повишен д-димер и фибриноген се следят от хематолог.
По мение на доктора и на база опита с предишната бременност ми предписа вливката. Миналият път изрично ме помоли заедно с генетичното изследване да си направя и изследване на НК клетки, които бяха завишени. В този случай каза, че при положение, че фибриногена ми е над нормата без бременност, при бременност ще се повиши още повече, за това и в момента съм на Натаспин Н. Каза също, че ако пуснем изследване на НК клетки, най-вероятно ще за завишени. Предписанието е вливки всеки месец до положителен тест, а след положителен тест до 18 г.с.  Цялата процедура като цяло не ми е ясна. Поради тази причина си позволих да поискам мнение и тук от хора с опит.

Общи условия

Активация на акаунт