Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 36 369
  • 589
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 116
Абсолютно си права. Масово хората имаме много натоварено ежедневие. При мен абортът започна след много стресов ден на работа и много се старая вече да работя в посока редуциране на стреса - спорт, книги, повече време за себе си. Няма как да махна с магическа пръчка и изведнъж да спра да се вълнувам от проблемите в заобикалящата ми среда, но правя малки крачки 😃 Каквото и да вливам, не се ли науча да не се тревожа за глупости, не вярвам да помогне особено.


Аз продължавам да съм с въпросителни защо не се търсят причините за това завишаване на клетки и да се работи в посока да се отстранят, а не да се подтиснат самите клетки. Възможно ли е просто организмът да ги произвежда в повече без конкретно обстоятелство?

И аз се замислям. Според мен всичко се дължи на възрастта, стреса, начина на живот, генетична предразположеност. Срещу стреса доказана рецепта няма. Трябва да се търси баланс в ежедневието, според мен, но това е толкова трудно за повечето хора, работещи на пълен работен ден..

# 526
  • Мнения: 1 839
Mel_ може ли да споделиш в коя г.с. се случи загубата?

# 527
  • Мнения: 116
Рано беше, в средата на 6-та. Точно бяхме видяли плодния сак и след 3 дни се получи кървене. При втория преглед сакчето се беше деформирало. Още няколко дни по-късно започна по-обилно кървене и се изчистих сама.
Mel_ може ли да споделиш в коя г.с. се случи загубата?

# 528
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 558
Аз също имам терапия от доц Русев за НК клетки.
Правих вливки интралипид 3 пъти , без да изследвам НК клетки пак защото той не каза.
Ами стигнах до 11 г. с.  изтекоха ми водите.А кюретажа ми беше в 13г с
Следваща бременност ги изследвах и бяха ок...

# 529
  • Мнения: 137
Момичета а някой забременявал ли е без вливки интралипид?

# 530
  • Мнения: 1 839
Момичета а някой забременявал ли е без вливки интралипид?

Първата бременност бях без вливания. Бях и с хиперстимулация и без проблем забременях.

# 531
  • Мнения: 123
Да споделя, за да не настъпят обърквания - моето неразположение явно се е дължало на високото ТСХ, а не на програф+имуран. За една седмица ТСХ ми падна под 1 и се чувствам отново нормално. Сега остава само чуденката как така за по-малко от седмица ТСХ падна от 3,5 на 0,6 при промяна на дозата л-тироксин от 88 на 100, само с 12 единици… но на този въпрос едва ли някой ще може да даде отговор.

Скрит текст:
Здравейте! Имам въпрос към жените, приемали програф и имуран - имахте ли загуба в теглото и това притеснително ли е? Пия и двете (програф 2 х 0,5 мг, имуран 2 х 1 мг) от 5-ти март и вече имам свалени 3 кг, без промяна в навиците или в менюто.
Пълни кръвни изследвания пуснах на 18.03 - всичко ми е все още в норма, само леко повишено CRP.
Репродуктивният ми лекар каза, че гаденето, световъртежа и отпадналостта са нормални.
Ендокринолог ми каза, че прием на двата препарата в продължение на 30-40 дни няма как да даде отражение на ТСХто ми, а то също върви нагоре.
Опитвам се да овладея стреса в ежедневието си, но съм притеснена от това слабеене и страничните ефекти - в подготовка  за трансфер съм на 29ти март . Ако имате опит, ще се радвам да споделите.
Утре пак съм на преглед при репр. ми лекар - има ли специфични въпроси, които да му задам, освен до кога и каква ще бъде терапията в случай на положителен резултат от трансфера?

Благодаря ви предварително!

# 532
  • Мнения: 284
Организъм, нормално е.
Понякога съвсем мъничко му трябва, за да се намести.
Важното е, че знаете дозата и всичко вече ще е наред. 🤗


Да споделя, за да не настъпят обърквания - моето неразположение явно се е дължало на високото ТСХ, а не на програф+имуран. За една седмица ТСХ ми падна под 1 и се чувствам отново нормално. Сега остава само чуденката как така за по-малко от седмица ТСХ падна от 3,5 на 0,6 при промяна на дозата л-тироксин от 88 на 100, само с 12 единици… но на този въпрос едва ли някой ще може да даде отговор.

Скрит текст:
Здравейте! Имам въпрос към жените, приемали програф и имуран - имахте ли загуба в теглото и това притеснително ли е? Пия и двете (програф 2 х 0,5 мг, имуран 2 х 1 мг) от 5-ти март и вече имам свалени 3 кг, без промяна в навиците или в менюто.
Пълни кръвни изследвания пуснах на 18.03 - всичко ми е все още в норма, само леко повишено CRP.
Репродуктивният ми лекар каза, че гаденето, световъртежа и отпадналостта са нормални.
Ендокринолог ми каза, че прием на двата препарата в продължение на 30-40 дни няма как да даде отражение на ТСХто ми, а то също върви нагоре.
Опитвам се да овладея стреса в ежедневието си, но съм притеснена от това слабеене и страничните ефекти - в подготовка  за трансфер съм на 29ти март . Ако имате опит, ще се радвам да споделите.
Утре пак съм на преглед при репр. ми лекар - има ли специфични въпроси, които да му задам, освен до кога и каква ще бъде терапията в случай на положителен резултат от трансфера?

Благодаря ви предварително!

# 533
  • Мнения: 1 839
Моето tsh падна от 3.99 на под 1 на доза 50 за 3 седмици. Сега съм на доза 25 и си е идеално. Но вече и естрофем не приемам.

# 534
  • София
  • Мнения: 7 504
ТСХ Може да е повишено от естрофема, може да е от имплантация, може и да е от възпаление на щитовидната жлеза (тогава рязко се отива от хипофункция в хиперфункция), добре е ендокринолог да види с ехограф ЩЖ за да изключи последната опция.

# 535
  • Мнения: 123
Да, така е, но не взимам естрофем и трансфер тепърва предстои. С Хашимото съм, в петък бях на ендокринолог и няма кой знае каква промяна в жлезата от предишния преглед.
Явно тези бързи реакции са наистина до организъм, нормалното е да се регулира за 3-4 седмици, не за 3-4 дни 😅

# 536
  • Мнения: 376
След пункция лежах на системи , ацки болки . Изписаха ми и фраксипарин за 20 дена , някой слагал ли е фракси след пункция и кога е усетил успокоение на болките ? Извадиха 15 фоликула с пкя съм .

# 537
  • Мнения: 45
Здравейте 😊 Не знам в коя група да задам въпроса си, пиша тук с надеждата някой да ми помогне.

След трансфер съм на 5 дневно ПИД ембрионче, вече съм в 7гс. Отидох на преглед в 6гс4дни и плодът изоставаше с два дни, не се чу сърце, но имаше пулсации. Вчера ходих на преглед, вече в 7гс3дни , плодът беше нараснал с малко, но имаше изоставане с една седмица. Чу се сърце, но беше аритмично. Жълтучното мехурче беше 5.8мм, което също не е добре за развитието. Все още не знам какво да правим, дали да изчакаме седмица или да спирам лекарствата.

Имам два въпроса: ако решим да правим кюртаж, какво повече да му изследваме на ембриончето, има ли по-разширени пакети, понеже след ПИД, то вече е тествано за основните хромозоми. Също така, какви други изследвания на себе си мога да пусна (аз съм с тромбофилия, на терапия съм, следя и щитовидната и регулирам тсх). Мисля си за имунологична биопсия на матката за да се види средата, може ли тя да е виновна за такива развитие? Ще се радвам някой да изкаже мнение 😊

# 538
  • Мнения: 2 557
anabelle-, пожелавам ти от сърце бебчето да навакса и да се роди здравичко!!! 🍀☀️🙏
Ако случайно няма добър развой, моя съвет е да направиш офис хистероскопия + микробиологична и вирусологична биопсия. Провери и как ти е коагулацията, ако още не си. Желая ти успех от сърце!

Ниа, най-тежката ми хиперстимулация беше в болница в България....35Я, също бях на системи, конски дози Достинекс, като ми трябваха две седмици, за да се стабилизирам. Много зависи от лекарствата и с какво те таймират!!!! При жени с ПКЯ е ПРОТИВОПОКАЗНО таймирането с Прегнил, Овитрел, Хориомон, защото увеличават риска от хиперстимулация!
За справка, в Турция извадихме 38 яйцеклетки!!! Нямах хиперстимулация, таймирахме с Декапептил.

# 539
  • Мнения: 45
Kactus, благодаря за отговора 😊 къде мога да извърша изследванията, които препоръчвате?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт