Медицински център за асистирана репродукция Варна ( есенна тема 2022)

  • 25 218
  • 438
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Здравейте, минават ми разни идеи в главата.... та да попитам има ли пациентки тук 44+ ?🤗. Накратко имам момче на 5 год, след 7 опита инвитро, но....не мога да се спра да мечтая за второ 🙄😞

# 61
  • Мнения: 15 356
По мое време имаше жени в процедура над 40, защо да не пробвате? Общинският фонд финансира опити на жени над 43, така че можете да ползвате средствата

# 62
  • Мнения: 3
А аз вече като съм ползвала три опита преди 6-7 години, мога ли на ново да подам? Пък и то кой знае колко се чака за да започнеш? Преди време ЦАР Варна бе работеше със фонда, сега работи ли?

# 63
  • Мнения: 15 356
Може да подадеш да,но май само към общинския .Той финансира опити,които националният не. Работят с фонда , да.

# 64
  • Мнения: 3
Ами ние и към общината изгърмяхме преди години един опит

# 65
  • Мнения: 411
Здравейте,
Извинявам се много за вйпросите, защото съм сигурна,че ги има по темите назад, но просто съм толкова разстроена и притеснена вече, че не знам какво да правя. Преди точно една година забременях по естествен път, но се наложи кюретаж заради мисед аборт. Естествено след това  имам имунологични изследвания, както и за тромбофилия и разни други. Препорйчаха ни да опитаме 6-7 месеца сами и ако не се получава, да потърсим репродуктивен специалист. Вече 6 месеца не се получават нещата и след поредния цикъл просто съм  много объркана и притеснена и не знам откъде да подхвана. Едни познати  ме съветват да си запазя час при д-р Калчев в София, други ми казват да не го правя,хвърчат всякакви имена и клиники към мен и не знам какво да правя. Зачетох се и в статистиката за успеваемост за 3 години на различните клиники и се обърках още повече. Една близка ми препоръча центъра във Варна и се чудех има ли такива от вас, които също са се лутали и са минали през различни клиники, докато стигнат до тази? Искам да започна отнякъде и да се насоча към правилния лекар и правилното място. Не съм много запозната,защото тепърва започвам да търся информация, но тези инсеминации,които се правят преди ин витро процедурите много ли скъпи? При положение,че не съм от Варна, честото пътуване би ли било проблем за успеваемостта на процедурите? Просто търся откъде да започна и на коя клиника да се доверя, защото не сме хора,които могат финансово да си позволят да обикалят 5 различни клиники, а вече се чувствам в безизходица, защото съм на 34, а всички все ми повтарят "щом веднъж е станало, пак ще стене", но времето минава и нещата не са точно така. Благодаря предварително и извинете ме за дългия пост, но просто се лутам в многото информация !

# 66
  • Мнения: 3 124
До 12г. с. ме гледаха и ще те гледат с вагинален ехограф.
При Доцента не виждам от какво има да се притеснявате, от успеха винаги има доза страх и притеснение, но те са професионалисти, отделно аз с неговата усмивка винаги съм се чувствала супер!Още помня като ходех и ме питаше коя седмица стигнахме ❤
Инсем.не са скъпи, аз правих 4, но шансът не е висок, зависи къде е проблема, но че ще стане щом е станало има доза вярно, бих се насочила към Варна, но и търсете причините и вярвайте!Минала съм по пътя, при всеки е различно дълго и трудно, но знам какво ти е!

# 67
  • Мнения: 208
Здравейте,
Извинявам се много за вйпросите, защото съм сигурна,че ги има по темите назад, но просто съм толкова разстроена и притеснена вече, че не знам какво да правя. Преди точно една година забременях по естествен път, но се наложи кюретаж заради мисед аборт. Естествено след това  имам имунологични изследвания, както и за тромбофилия и разни други. Препорйчаха ни да опитаме 6-7 месеца сами и ако не се получава, да потърсим репродуктивен специалист. Вече 6 месеца не се получават нещата и след поредния цикъл просто съм  много объркана и притеснена и не знам откъде да подхвана. Едни познати  ме съветват да си запазя час при д-р Калчев в София, други ми казват да не го правя,хвърчат всякакви имена и клиники към мен и не знам какво да правя. Зачетох се и в статистиката за успеваемост за 3 години на различните клиники и се обърках още повече. Една близка ми препоръча центъра във Варна и се чудех има ли такива от вас, които също са се лутали и са минали през различни клиники, докато стигнат до тази? Искам да започна отнякъде и да се насоча към правилния лекар и правилното място. Не съм много запозната,защото тепърва започвам да търся информация, но тези инсеминации,които се правят преди ин витро процедурите много ли скъпи? При положение,че не съм от Варна, честото пътуване би ли било проблем за успеваемостта на процедурите? Просто търся откъде да започна и на коя клиника да се доверя, защото не сме хора,които могат финансово да си позволят да обикалят 5 различни клиники, а вече се чувствам в безизходица, защото съм на 34, а всички все ми повтарят "щом веднъж е станало, пак ще стене", но времето минава и нещата не са точно така. Благодаря предварително и извинете ме за дългия пост, но просто се лутам в многото информация !
Здравей,преди вече 4 г. И аз нямах никаква информация за инвитро процедурите попаднах случайно в МЦАР  за цветна снимка и след това подадох документите за фонда . Инсеминациите мисля,че бяха по 300 лв всяка. Важното е на усетих,че лекарят срещу теб е твоят човек. Аз не го усетих от първият път, за това път от втория път д-р Александров ме спечели с това ,че беше директен и не ми захаросваше ситуацията. Имам три процедури и към днешна дата благодарение на тези хора имам прекрасна дъщеря на 1 г. ❤️ Успех ти желая 🌷 . Все от някъде трябва да започнеш . Следвай  сърцето си , важното е да си спокойна в ръцете на доктора си и да му вярваш . 🤞🏻🙏

Последна редакция: ср, 02 ное 2022, 11:56 от Nadejda_new

# 68
  • Мнения: 389
Аз имам два неуспешни опита във Пловдив. На мен също ми е далеко Варна ,но след като ми повтаряха ,че всичко е наред в Пловдив ,а аз дадох една торба пари и след всеки неуспех ми казваха само пускай отново документите ,също се лутах. Запазих си час за Варна и попаднах случайно да др Анжел ,е след разговора с нея вече не се съмнявам ,че искам да започна процедура там. Наистина трябва да усетите вашия лекар

# 69
  • Мнения: 411
Благодаря ви много

# 70
  • Мнения: 856
Горе главата, момичета, няма от какво да ви е страх. Преследвайте целта си и вярвайте в успеха. На 7ет се случват чудеса, и не само там, разбира се, има и неуспехи, не са Богове, но отношението им, начина на работа, целия екип носят една такава допълнителна надежда. И да, чудеса се случват - на нас ни костваха 8 години, 4 и сета, 2 инвитрота и накрая спонтанна бременност. Приятелка отиде и забременях от първо инсе, а е с куп проблеми. Та всичко е възможно и във всяка процедура трябва да се вярва. Успех и смело напред.

# 71
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета.
Може ли да споделите, колко време сте чакали за одобрение от фонда, предстои ни подаване на документи. Чакам да ми излезе епикризата след отстраняване на двете тръби и да ги пускаме. Тепърва ще започваме и много се радвам, че ви има всички ❤️, за кураж, за съвети.

# 72
  • Мнения: 15 356
Няма и месец.
Моята втора тръба я махнаха април месец,май инвитро.Точно в цикъла след лапарото действахме .

# 73
  • Мнения: 25
Няма и месец.
Моята втора тръба я махнаха април месец,май инвитро.Точно в цикъла след лапарото действахме .
Благодаря. Надявам се на следващия цикъл и ние да започнем.

# 74
  • Мнения: 389
Хеййй момичета,има ли такива дето около средата на ноември ще започнат процедури. Аз очаквам цикъл и се пренасям във Варна. Не съм от града и ще отседна докато трае процедурата. Та ако има и някой друг да уплътняваме времето ще се радвам

Общи условия

Активация на акаунт