Фертилно хранене - съвети, идеи, въпроси, рецепти

  • 16 256
  • 163
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 498
Ако имате предвид охладената сьомгата на парчета без подправки, на нас ни харесва. Пробвали сме и тези с подправките, но другата повече ни харесва.

Скаридите от Lidl взимаме тези с опашки, като вакумирани, които са и ни харесват.

# 121
  • Мнения: 5 168
Взехме цяла-цяла рибка Simple Smile с кожа и глава Simple Smile само без вътрешности. 2,4 кг и преди сме взимали, не е имало проблем. Обикновено взимаме от Метро, но днес нямаше.

Скаридите са една от любимите ни храни! Обожавам ги на шишчета с ананас, чушка и лук. А като цяло, ако не сте опитвали ананас на скара, може и на фурна - опитайте! Става карамелен и невероятен за смути, лимонада, шишчета Yum и добавка към плодова салата Simple Smile
Скрит текст:
...и за коктейл маргарита с печен ананас, но уви...
Вкъщи се сдобихме с нова машинка за сладолед. До сега все си правехме не съвсем ултра-здравословни сладоледи, защото слагахме сметана, но сега ще минем изцяло на плодови + кокосово мляко. Така и не съм пробвала да слагам банан в сладолед, но по думи на очевидци става порядъчно кремообразно Simple Smile

# 122
  • Мнения: 1 620
О, това е супер. Ще си имате здравословен сладолед. Hug аз от около година и половина изобщо се отказах от сладкото, защото не ме привлича та и сладолед спрях да консумирам покрай това 🙂

И ние сме взели от същите скариди 😁 ще пробвам и сьомгата скоро 😋

Слагам още две рецепти които съм намерила за скаридки. Не съм пробвала нито едната все още, отново от Средиземноморската кухня
И двете са паста. Отново могат да се преобразуват според вкуса и нуждите. Ако ги правя мисля да използвам пълнозърнеста паста.

Скрит текст:
mediterranean-style shrimp pasta salad

For Dressing

¼ cup lemon juice + 1 tsp lemon zest
⅓ cup extra virgin olive oil (I used Early Harvest Greek extra virgin olive oil)
1 garlic clove, minced
1 tbsp dried oregano (Greek oregano preferred)
1 tsp sweet Spanish paprika
Salt and pepper
For Pasta Salad
2 cups cooked elbow pasta (from 1 cup dry pasta)
1 green pepper, chopped
1 pint cherry tomatoes, halved
½ cup chopped red onions
½ cup pitted Kalamata olives, halved or chopped
12 oz cooked large shrimp
2-3 avocados, pitted and chopped (dress avocado with lemon juice to avoid browning)
1 cup chopped parsley
1 cup chopped fresh mint leaves, stems removed
4 oz Greek feta cheese, cubed or crumbled

Make the lemony dressing. In a large bowl, whisk lemon juice, zest, extra virgin olive oil, garlic, spices, salt and pepper.
Now build the salad. Add the pasta to the same bowl. Add remaining ingredients except the feta. Toss well to combine, then add feta and give just a gentle toss (see note below, if you want to make this pasta ahead of time.)

__________________

Mediterranean Garlic Shrimp Pasta Recipe

INGREDIENTS
  
¾ lb thin spaghetti
 Kosher salt
Extra virgin olive oil
1 lb large shrimp peeled and deveined (thawed if frozen)
 Black pepper
½ red onion chopped
5 garlic cloves minced
 1 teaspoon dry oregano
 ½ teaspoon red pepper flakes (or 1 teaspoon Aleppo pepper flakes)
1 cup dry white wine I used Pinot Grigio
1 lemon zested and juiced
Large handful chopped fresh parsley about 1 cup packed
2 to 3 vine ripe tomatoes chopped
Parmesan cheese to your liking.

INSTRUCTIONS
Cook the pasta in salted boiling water according to package (about 9 minutes). Reserve a little bit of the starchy pasta cooking water. Drain the pasta well.
While the pasta is cooking, cook the shrimp. In a large pan heat 1 tablespoon extra virgin olive oil over medium-high heat until the oil is shimmering but not smoking. Cook the shrimp on each side for 2 to 3 minutes until it turns pink. Transfer the shrimp to a side plate for now.
In the same pan add a little more extra virgin olive oil, if needed. Reduce the heat to medium-low. Add the onions, garlic, oregano and red pepper flakes (I used Aleppo-style pepper). Cook for 1 to 2 minutes, stirring constantly. Add the wine to the pan and scrape up any pieces of garlic and onions. Cook the wine for 1 minute to reduce then add the lemon juice and lemon zest.
Add the chopped parsley and tomatoes, toss about for about 30 to 40 seconds. Season with Kosher salt.
Add the cooked pasta to the pan, and toss to coat. Add some of the pasta starchy water if you need to.
Finally, add the cooked shrimp. Allow the shrimp to warm through briefly (another 30 seconds), then remove the pasta from heat.
To finish, sprinkle a little grated parmesan cheese and more red pepper flakes or Aleppo pepper. Serve immediately!
__________________________
Мисля да си купя семена на най-различни билки и постоянно да си имам свежи подправки.

# 123
  • Мнения: X
Много хубава тема, ще следя с интерес Simple Smile

# 124
  • Мнения: 7
Здравейте, комбинирате ли фертилното хранене с определен тип тренировки/ физическо натоварване/ медитация?

# 125
  • Мнения: 1 409
Аз лично правя три силови тренировки в седмицата, минимум 6000 крачки на ден, и се опитвам да правя 2-3 йога сесии.

# 126
  • Мнения: 1 620
Аз тренирам по 3 пъти в седмицата по около 40 мин.и си правя базови упражнения като съм си ги разделила един ден цяло тяло, един ден корем и един ден дупе. Правя го не само заради храненето, но и заради себе си тъй като работя в офис и по цял ден седя и като правя упражнения се чувствам по-добре.
Времето вече се стопли така че ще мога да започна отново уикендите разходки по екопътеки.

Има едно приложение Pam, което включва доста видеа на дамата с леки и приятни тренирвоки и доста хора го използват.

# 127
  • Мнения: 5 168
На мен ми се разказа играта на режима със стимулацията, ама пусто пазене Simple Smile сега ден-два ще се движа малко повечко и после поне седмица на легло Joy
Като изключим това всяка вечер, ама всяка, с почивка да речем на 10тина дни, си правех около 40 Мин тренировка, включваща 10-15 Мин колело и след това разтягане + някое друго със собствено тегло и задължително такива за кръст, тъй като ми е много слабо място Simple Smile Не е много, но постоянството даваше резултати Simple Smile Силови не правя от месеци, не ми липсват особено.

Принципно за яйчицата не е хубаво прекомерното загряване на тялото.

# 128
  • Мнения: X
Преди правих джогинг в парка, играех тенис, но сега само се разхождам всеки ден минимум по час и половина - из града, в парка, с кучето, не се спирам. Много добре се отразява - не е голямо натоварване, но в същото време се чувствам в тонус и форма. Също правя активно упражнения за гърба, тъй като ми е слабо място, а при една бременност ще ми трябва здрав гръб.

# 129
  • Мнения: 746
Аз съм на кардио - кростренажор по час около 3 пъти седмично и ходене между - 6000 - 10 000 крачки минимум в зависимост от деня. Започна обаче стимулацията и кардиото загина в боя. Забелязвам този път, че ми се подува корема, хапвам по малко, основно свежи зеленчуци, плодове-боровинки, малини, ябълки, а съм едва на ден 3... Сякаш нямам чувство за глад, а миналата седмица бях във фазата на Ламята Спаска Simple Smile)) Има още доста път. А, зарибих се и по едни протеинови млекца от Лидл, изобщо протеин до протеина... Нужен е на яйчицата.
Inferiya, силата да е с теб в петък, лепилцето с ембриончето/четата и само положителни тестове да излизат! ❤️

# 130
  • Мнения: 7
Здравейте, Благодаря за отговорите относно тренировките. Flowers Blossom

Искам да ви питам, приемате ли протеин като добавка (ако да на коя фирма сте се спрели)  или си набавяте необходимият протеин от храната?

Следите ли оптимално количество калории и съотношение мазнини/въгл/протеини? Ако да към какво съотношение мазнини/прот/въгл се стремите?

Лек и успешен ден!

Успех на всички за осъществяването на целта Heart Decoration

# 131
  • Мнения: 7
Здравейте, намерих съотношение за въглехидрати, протеини, мазнини от книгата - Всичко започва с яйцето.

Цитирам ви какво пише в нея - "Изглежда добро съотношение в калорийния прием е: около 40% да са от въглехидрати, 30% от протеини и 30% от мазнини."

Не съм наясно колко е добро това разпределение на макросите. Не съм специалист по хранене.

# 132
  • Мнения: 5 168
Не ги следя, това за момента ми влиза в графа "твърде много натоварване". По-скоро следя от къде ми идват макросите, а не точно колко са Simple Smile Нямам енергията да следя колко парченца пиле съм изяла от общото сготвено или да не си сложа още 2 лъжици пълнозърнести спагети, защото съм си докарала въглехидратите за деня Simple Smile

Nairomi, благодаря за цитата!

Пускам една рецепта, не знам дали съм я споменавала назад (ще направя каталог на рецептите, обещавам). Тиквички с рикота или там, каквото имате - извара, може някаква смес с крема сирене. Пуснах я скоро в готварската тема, може някой да я е видял.
Вкъщи е много любимо хапване. Другата седмица ще си направим Simple Smile Ако не ви се занимава да ги завивате така, макар че е безумно красиво, може просто да наредите тиквички отдолу и над плънката Simple Smile Ние винаги препичаме малко маринарата. Така я направихме първия път и ни е шубе да не би да е толкова хубаво заради този факт Grinning https://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/recipes/a48392/zucch … i-ravioli-recipe/
Сетих се за нея покрай тъпченето ми с протеин последната седмица Joy

# 133
  • Мнения: X
При нас няма контрол над макросите, но следя приема както на килокалории, така и на хранителни вещества с тракер, за да не настъпват липси Simple Smile Приемам и хранителни добавки - мултивитамин на Merz, Вит Б12 и Вит Д,с което обикновено успявам да покрия всички дневни изисквания.

Една сполучлива рецепта, която изпробвам наскоро:
Сварена елда и черен ориз (като се приготвят отделно заради различното време на варене) се смесват в съотношение 2:1 и се добавят предварително опечени зеленчуци на фурна по избор. Аз харесвам много спанак, броколи, бейби морковчета и червени чушки, но може и грах, тиквички и др.зеленчучи. Овкусявам със зехтин, италиански подправки и морска сол на вкус. Ние харесваме и нутритионна мая(1-2 с.л.), придава леко сиренен привкус и ,разбира, се протеин. Резултатът е нутриционна бомба. След това ястие полезните макроси, микроси и витамини скачат доста Simple Smile

Последна редакция: пн, 02 май 2022, 19:14 от Анонимен

# 134
  • Мнения: 5 168
Anadiflores, супер, мерси! Как вариш черния ориз? Купих си преди някакво време и така си стои -.- Напоследък покрай цялото лежане нямам никакъв шанс за експерименти.
Купих и червена киноа, просто защото видях в магазина Grinning после прочетох, че се ползва за салати, а пък ние салата не ядем с киноа, булгур и т.н... Но ще си измисля някаква купа с нея Simple Smile

Ииии от къде си взимаш нутриционната мая? Хвърлила съм око от много време и се чудех дали да търся тук или да поръчвам от Амазон, защото като цяло в България не знам колко е разпространена, май съм засичала само в Зоя. Като знам с каква разлика купих брашното от тапиока от Амазон...

Последна редакция: пн, 02 май 2022, 20:03 от Inferiya

Общи условия

Активация на акаунт