Донорски яйцеклетки

  • 8 141
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
използвах донорски яйцеклетки за да успея да сбъдна мечтата си. След инвитро процедурата ми останаха две от донорските яйцеклетки. Мога ли да ги даря на позната, която също желае детенце, но няма друг вариант освен донорски яйцеклетки? И всъщност какво мога да направя с тези две яйцеклетки? Кои закони регламентират това? Ако някой  има информация по темата бихме били повече от благодарни ако ме насочи какво да направя?

# 1
  • Мнения: 129
Вие родихте ли за да мислите какво да правите с останалите яйцеклетки и ако отговорът е да сигурна ли сте че няма да поискате второ дете?

# 2
  • Мнения: 15 356
Има значение и желанието на донорката,дали е съгласна да се получат от два или повече рецепиента.Това е генетичен материал,не можете просто така да го раздавате.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 155
А и как така имате останали яйцеклетки, когато всички доставени се оплождат? Това вече не са яйцеклетки, а ембриони и нямате право да ги дарявате за друго, освен за медицински изследвания.

# 4
  • Мнения: 4
Здравейте,
матката ми е с много миоми и е чудо, че успях да родя това дете.Бях почти непрекъснато в болница за задържане. В момента един от възлите е с размери около 10 см и препоръчват махане на матката след няколко месеца (след като се възстановя от секциото). Няма възможност да износя повече дете. Относно яйцеклетките- закупени са от испанска банка за донорски яйцеклетки. Подписани са декларации и сега се съхраняват замразени на мое име в клиника за инвитро.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 155
Не отговорихте защо яйцеклетките не са били оплодени, каквато е практиката. След доставката им се оплождат всички и се замразяват получените ембриони, а не яйцеклетки.
Това дете от тези яйцеклетки ли е родено, защото има ограничения за брой деца от един донор?
Миомите защо не бяха премахнати по време на секциото?

# 6
  • Мнения: 8 806
Има значение и желанието на донорката,дали е съгласна да се получат от два или повече рецепиента.Това е генетичен материал,не можете просто така да го раздавате.
мисля, че няма значение желанието на донорката, тя подписва съгласие при даряването. Яйцеклетките стават 'собственост' на двойката-приемник.
Зависи в коя държава  са дарени яйцеклетките, съответно по техните закони трябва да се тълкува случая.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 155
В България се следи броя на родените деца (включително собствени на донорката). Ако броят на родени деца от яйцеклетки на една жена достигне 5, то нейните яйцеклетки не може да се използват за дарителски цели.

# 8
  • Мнения: 15 356
Има значение и желанието на донорката,дали е съгласна да се получат от два или повече рецепиента.Това е генетичен материал,не можете просто така да го раздавате.
мисля, че няма значение желанието на донорката, тя подписва съгласие при даряването. Яйцеклетките стават 'собственост' на двойката-приемник.
Зависи в коя държава  са дарени яйцеклетките, съответно по техните закони трябва да се тълкува случая.
Тъй като съм била донор,не е вярно това.Изрично посочих и заверих нотариално документ,че дарявам яйцеклетките си на една жена и нейният партньор.Това беше моето желание и единствено условие .

# 9
  • Мнения: 8 806
Има значение и желанието на донорката,дали е съгласна да се получат от два или повече рецепиента.Това е генетичен материал,не можете просто така да го раздавате.
мисля, че няма значение желанието на донорката, тя подписва съгласие при даряването. Яйцеклетките стават 'собственост' на двойката-приемник.
Зависи в коя държава  са дарени яйцеклетките, съответно по техните закони трябва да се тълкува случая.
Тъй като съм била донор,не е вярно това.Изрично посочих и заверих нотариално документ,че дарявам яйцеклетките си на една жена и нейният партньор.Това беше моето желание и единствено условие .
  в смисъл конкретна двойка ли, ти като донор, знаеш ли имената им?

# 10
  • Мнения: 15 356
Не разбира се.Не мога да знам,нито искам къде отиват яйцеклетките ми.Просто да е една двойка,а не две или три.Защото не съм съгласна ,а имам право на такова решение .
В БГ е законно да дариш за сестра и първа братовчедка,от там насетне нито донора ,нито рецепиента се знаят кои са.

# 11
  • Мнения: 205
Здравейте. Нова съм в тази група. Може ли да ме насочите каква е процедурата с ДЯ о към коя книника да се насоча?

# 12
  • Мнения: 30
Момичета да ви попитам,че не съм въобще наясно с донорството на яйцеклетки,тъй като всички лекари през които съм минала ми казват само едно,че мога да забременея само с донорска яйцеклетка,та въпроса ми е може ли моя приятелка да ми стане донор на яйцеклетка?

# 13
  • Мнения: 15 356
Не .Първа братовчедка или сестра може .

# 14
  • София
  • Мнения: 13 155
Трябва да е генетично съвместима.

Общи условия

Активация на акаунт