Пациентки на НЕОВИТРО / Д-р Ралица Сенкова

  • 46 689
  • 796
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 114
Момичета, а вие как попаднахте в тази клиника? Някой ви я препоръча ли?
Аз съм/бях пациент на Надежда, вече много много години, спрях да ги броя. Но не съм доволна, там прегледът е 3 минути, с обличането и събличането. Никакво индивидуално отношение, и най-важното, не се търси причината за толкова неуспешни опити.

# 46
  • гр. София
  • Мнения: 563
Аглея, след тоталното разочорование за мен от Адела почнах да се ровя и търся из нета някой не толкова известен при който да ми обърнат внимание и така от коментари във ФБ две момичета ми препоръчаха др Сенкова. Не я бях чувала и реших че е точно това което търся. А след първия ми преглед, който продължи мисля около час, може и повече бях сигурна, че ще продължа в Неовитро.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Момичета, а вие как попаднахте в тази клиника? Някой ви я препоръча ли?
Аз съм/бях пациент на Надежда, вече много много години, спрях да ги броя. Но не съм доволна, там прегледът е 3 минути, с обличането и събличането. Никакво индивидуално отношение, и най-важното, не се търси причината за толкова неуспешни опити.
Ние бяхме пациенти в клиника, в която постоянно се отлагаше започването на процедурата и така цели 2 години. След 7-мия път отлагане, решихме, че чашата е преляла и напразни обещания само ни губят времето. Докато бяхме пациенти на въпросната клиника, дори отскочихме до Надежда да направим инсеминации, поне да не губим времето без никакъв опит. Така се оказа, че и Надежда не е нашата клиника, точно по същата причина, която посочваш ти. Преглед 2-3 минути, процедура - 5, след която вдигаш гащи и излизаш. Даже след втората инсеминация не ме потърсиха да видят дали има резултат, може би се водя родила и съм в статистиката им за успеваемост. А за д-р Сенкова ми беше споменала една дружка още преди 3-4 години, но тогава не бях толкова на тази вълна да търся клиника. Октомври се решихме с мъжа ми да отидем при нея и се прехвърлихме. Бях прочела и някой и друг отзив из групи и форуми.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 13:11 от Черешка 🍒

# 48
  • Мнения: 155
Момичета, а вие как попаднахте в тази клиника? Някой ви я препоръча ли?
Аз съм/бях пациент на Надежда, вече много много години, спрях да ги броя. Но не съм доволна, там прегледът е 3 минути, с обличането и събличането. Никакво индивидуално отношение, и най-важното, не се търси причината за толкова неуспешни опити.
Здравей, Аглея! Аз попаднах случайно там, след като в Габрово ме осакатиха, понеже не ми видяха извънматочната бременност, станаха страхотни усложнения, после махнати тръби - едната в Габрово, другата в Плевен. Разбра се, че няма друг начин, освен Инвитро. Братовчедката на мъжа ми е била къде ли не- Щерев, Надежда, Адела, но за съжаление без успех. При една от консултациите и с д-р Сигридов, тя му споменава за моя случай и той я насочва към ембриолозите в Неовитро. Звъннах на д-р Тодоров( един от ембриолозите) и той директно ме прати д-р Сенкова да ме прегледа и така от първата среща разбрах, че тя е моят човек! Преди това бях се докопала до Стаменов, но след 5 минути излязох от кабинета му със сълзи на очите и страшно огорчена. От кабинета на д-р Сенкова винаги излизам с огромна усмивка и топлина в сърцето!

# 49
  • Мнения: 380
Аз попаднах случайно, след като прочетох добри отзиви. Преди това бях при специалист в голяма клиника, който ми каза, че на 40 нямам никакъв шанс за естествено забременяване, но все още имам шанс за инвитро. А ако дойда след шест месеца, вече и за инвитро ще е късно. Яйцеклетките вече не ставали. Отношението беше много пренебрежително (все едно косвено ми каза “къде си се засилила на тая възраст да раждаш, то ти е време да мреш вече”). Много зле ми подейства и останах с едно наум за репродуктивните специалисти. Реших все пак да пробвам при доктор Сенкова и много я харесах като човек и лекар.

# 50
  • Мнения: 602
Майка- Зайка, аз ти споделих моето виждане, че по- скоро имат право, но определено, не е това начина да ни го казват, а и...в крайна сметка- могат поне да опитат. Така постъпващи лекари са в състояние да убият всяка надежда, а такава винаги има! Д- р Сенкова, не ми е обещавала чудеса, но ми даде спокойствие, което беше основното, без да ме кара да се чувствам негодна или закъсняла или не на място. И без това ни е достатъчно болно, но времето назад не можем да върнем. Аз имам чувството, че тежките случаи не са приоритет за някои клиники, защото им развалят успеваемостта и не им се стараят особено. Тръгват с лоша нагласа,а това е пагубно.

# 51
  • Мнения: 195
Момичета мина ми трансфера. Вече съм си вкъщи. От 4те ембриончета само 3 стигнаха до бластоцист, като се видя вече ,че не са с много добро качество за съжаление незнам защо.. Върнахме само едничко, другите 2 ги замразиха. Нямам много надежда и съм със смесени чувства 😞 ,но ще се опитам да съм оптимистка и ще се моля на чудо 🙏🏼💕
Деби ти май беше там с мъжът ти и заради мен голямо чакане му ударихте, съжалявам за което! Пиши как е минало при теб.

# 52
  • гр. София
  • Мнения: 563
Диди, ако си била единствената за трансфер днес и аз бях там!!! Simple Smile Имаше толкова много бременни девойки, красота!
Всички бяха много позитивни, вярвам че нещата ще се случат при теб! Чувала съм че не е нужно бластоцидчетата да са перфектни, а да са борбени! Стискам палци!

# 53
  • Мнения: 195
Диди, ако си била единствената за трансфер днес и аз бях там!!! Simple Smile Имаше толкова много бременни девойки, красота!
Всички бяха много позитивни, вярвам че нещата ще се случат при теб! Чувала съм че не е нужно бластоцидчетата да са перфектни, а да са борбени! Стискам палци!
Ами имаше и едно момиче преди мен,  бях там от 12 до към 13, незнам дали е имало и други за трансфер, мисля че не. Дай боже това да е нашето късметлийче  🙏🏼🙏🏼🙏🏼  А при теб как са нещата?

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 17:27 от Didi Y

# 54
  • Мнения: 155
Момичета мина ми трансфера. Вече съм си вкъщи. От 4те ембриончета само 3 стигнаха до бластоцист, като се видя вече ,че не са с много добро качество за съжаление незнам защо.. Върнахме само едничко, другите 2 ги замразиха. Нямам много надежда и съм със смесени чувства 😞 ,но ще се опитам да съм оптимистка и ще се моля на чудо 🙏🏼💕
Деби ти май беше там с мъжът ти и заради мен голямо чакане му ударихте, съжалявам за което! Пиши как е минало при теб.

Ей, моля те! Изобщо не се притеснявай! То няма как да не се чака, просто напрежението е много, а и там е мега топло 😀. Много ти стискам палци и се надявам да ти се случи чудото! Вярвам го! При нас малко проблеми, на мъжа ми микробиологията излезе с някакви бактерии, че днес дава пак материал за изследване.. Моля се стимулацията ми да не е напразно само.. Иначе фоликулите вървят много добре, от утре сутрин съм на Цетротид, ама като видях тази голяма игла ми прилоша 😂

# 55
  • гр. София
  • Мнения: 563
Аз се боря да извадим читава яйцеклетка, че последните два пъти не се оплоди... Дано този път имаме късмет... Все още хормоните не дават яснота-неделя или Понеделник. ЛХто ми последния път скочи за 24 часа до абсолютен пик и по спешност правихме пункция, за жалост с неуспешен финал...

# 56
  • Мнения: 195
Аз се боря да извадим читава яйцеклетка, че последните два пъти не се оплоди... Дано този път имаме късмет... Все още хормоните не дават яснота-неделя или Понеделник. ЛХто ми последния път скочи за 24 часа до абсолютен пик и по спешност правихме пункция, за жалост с неуспешен финал...
Стискам палци скоро да успеете!!! Вярвам че на всички рано или късно ще ни се случи чудото 💕🙏🏼

# 57
  • Мнения: 602
Момичета мина ми трансфера. Вече съм си вкъщи. От 4те ембриончета само 3 стигнаха до бластоцист, като се видя вече ,че не са с много добро качество за съжаление незнам защо.. Върнахме само едничко, другите 2 ги замразиха. Нямам много надежда и съм със смесени чувства 😞 ,но ще се опитам да съм оптимистка и ще се моля на чудо 🙏🏼💕
Деби ти май беше там с мъжът ти и заради мен голямо чакане му ударихте, съжалявам за което! Пиши как е минало при теб.


Хей, не се отчайвай! В крайна сметка- имаш три надежди, при мен оставаше само по едно. Само ИКСИ ли приложиха? А и...това е първи опит- най- малкото ще даде обяснения. За самите клетки и за имплантацията. Бъди с умерени надежди, защото и да се захване, не е гаранция, а тогава е по- неприятно. Моето първо, захванало се изглеждаше перфектно, но....оказа се, че не е. Имаш си потенциалчета- това не е никак малко! Може да се каже, че е успех. Стискам палци за приятна изненада и се опитай да си спокойна. Аз много трещях първия път ...😟

# 58
  • Мнения: 195
От 7те яйцеклетки  - 3 бяха пуснали класическо инвитро и 4 ИКСИ . До 5 ден оцеляха 2 класическо инвитро и 1 ИКСИ. Мисля че това което сега ми върнаха е от класическото оплождане. Уж сме с мъжки фактор (4месеца след операция от варикоцеле) , въпреки че мъжът ми след операцията има супер много подобрение, много ме учуди и факта че при нас ИКСИ не беше по-добрия вариант, а се оплодиха повечето по естествен път, което ми дава надежда че имаме шанс и за естествено забременяване 🙏🏼 Благодаря ви за подкрепата 💕 Това значи много!

# 59
  • Мнения: 602
Супер! Да- важно е, че е имало класическо. Определено шансът с класиката е по- голям! Ми...чудесно е да ти кажа, че изобщо е имало възможност за това. При нас, при първия опит, всичко беше икси. Материалът му не позволи и не искаха да рискуват.
Значиии- никакво отчаяние! До тук вървите добре! Стискам палци, да не се налага да продължавате за момента, а само да мътите😉

Общи условия

Активация на акаунт