Пациентки на НЕОВИТРО / Д-р Ралица Сенкова

  • 49 689
  • 810
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен! Чудих се дали преди ин витро някоя от вас е пробвала инсеминация (разбира се ако не е твърде личен въпроса)?
От близо 3 години опитваме, с неизяснен стерелитет сме, на 27 год. Отчаянието леко започва да идва, но се чудя има ли смисъл от инсеминация или направо към ин витро да се насочваме..

# 61
  • Мнения: 202
Здравейте и от мен! Чудих се дали преди ин витро някоя от вас е пробвала инсеминация (разбира се ако не е твърде личен въпроса)?
От близо 3 години опитваме, с неизяснен стерилитет сме, на 27 год. Отчаянието леко започва да идва, но се чудя има ли смисъл от инсеминация или направо към ин витро да се насочваме..

Често казано незнам какво да те посъветвам. Ние директно минахме към инвитро, защото ни казаха че с лошата ни спермограма едва ли ще стане, въпреки че сега има подобрение но може би пак бих заложила директно на инвитро…незнам… но доста често чета че повечето двойки са дали сумати пари за инсеминация и е било напразно и пари на вятъра. Незнам колко е вярно. Другите момичета може да имат повече информация от мен.

# 62
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен! Чудих се дали преди ин витро някоя от вас е пробвала инсеминация (разбира се ако не е твърде личен въпроса)?
От близо 3 години опитваме, с неизяснен стерелитет сме, на 27 год. Отчаянието леко започва да идва, но се чудя има ли смисъл от инсеминация или направо към ин витро да се насочваме..
Здравейте! Ако сте с неизяснен стерилитет, най-вероятно и самата лекарка ще ви посъветва да пробвате първо с инсеминации. Процедурата е доста по-лека и има шанс. Ако имате 4 неуспешни инсеминации, може да кандидатствате за фонда. Аз лично бих опитала, ако съм на ваше място, но все пак лекарката ще прецени най-добре дали сте подходящи. Успех!

# 63
  • Мнения: 4
Благодаря ви, момичета! Знам, че шансовете са много малки но някак си искам да пробвам. Все още се не съм се настроила за ин витро.
Иначе в друга клиника ни бяха казали да се ориентираме направо за ИКСИ след 2% морфология но след прием на добавки това се увеличи до 10%. Явно е било нещо временно.
Успех на всички ❤👶👶

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 694
Благодаря ви, момичета! Знам, че шансовете са много малки но някак си искам да пробвам. Все още се не съм се настроила за ин витро.
Иначе в друга клиника ни бяха казали да се ориентираме направо за ИКСИ след 2% морфология но след прием на добавки това се увеличи до 10%. Явно е било нещо временно.
Успех на всички ❤👶👶

Здравей, морфологията много се е увеличила, браво! Може и да се получи с инсеминация при вас. На нас ни казаха инвитро, защото мъжа ми е с 3% морфология, а и ние някъде от 3 години опитвахме тогава. Отидохме в Надежда и направихме 2 инсета на ест. цикъл. При нас бяха неуспешни, но всъщност идеята беше да кандидатстваме по фонда с 4 неуспешни, въпреки всичко имах надежди. Сега при д-р Сенкова направо разговаряхме за ИКСИ, изобщо не сме били за инсеминации. Идеята ми е, ако докторката каже, че при вас има шанс с инсеминация, аз на твое място бих пробвала с по-леката артилерия, може пък да стане, знае ли се?! Особено като сте само с мъжки фактор, а той много се е подобрил Simple Smile

# 65
  • Мнения: 156

Момичета! Утре съм на пункция. Стискайте ми палци всичко да мине безпроблемно! Бъдете здрави и много позитивни!

# 66
  • Мнения: 380
Успех, Деби!

Стискам ти палци да имаш много яйчица и да мине леко.

# 67
  • Мнения: 156
Успех, Деби!

Стискам ти палци да имаш много яйчица и да мине леко.
Много благодаря! 😊

# 68
  • Мнения: 384
Момичета, записвам се да следя темата, защото мисля от януари да се запиша при д-р Сенкова. Четох добри отзиви и се надявам този път да не сгреша, имам едно неуспешно инвитро зад гърба си Simple Smile

# 69
  • Мнения: 202
Момичета прекрасни! Моят първи опит приключи неуспешно за съжаление 😞 Още преди да си направя теста вчера ми дойде МЦ, все пак пуснах чхг, но и имплантация не е имало. Пожелавам ви светли празници, а аз продължавам смело напред и съм сигурна че чудото все някога ще се случи. 💕

# 70
  • гр. София
  • Мнения: 564
joisi.stan тук все още не сме се разписали много, много, но едно е сигурно - поне ще попаднеш на човешко отношение, което май липсва в репро средите
Диди големи прегръдки. Сигурна съм, че ще сме мамчета, ама другата година!

# 71
  • Мнения: 608
Момичета прекрасни! Моят първи опит приключи неуспешно за съжаление 😞 Още преди да си направя теста вчера ми дойде МЦ, все пак пуснах чхг, но и имплантация не е имало. Пожелавам ви светли празници, а аз продължавам смело напред и съм сигурна че чудото все някога ще се случи. 💕


Съжалявам!😥
Единственото хубаво е, че ще се изчистиш сама.
Събирай сили и напред- няма друг начин. Имаш си и още надежди. За следващ път ще си и по- претръпнала,което е добре.
Кураж скъпа и без отчайване, нормално е...

# 72
  • София
  • Мнения: 8 132
Някой да е прехвърлял ембриони от една клиника в друга, как става?

# 73
  • Мнения: 380
Joisi, добре дошла и успех!
Диди, много съжалявам… Прегръщам те и ти пожелавам успех през новата година!

Аз вчера, на втори ден от цикъла, бях на преглед след неуспешната стимулация миналия месец и се оказа, че имам един избързал фоликул, а другите са много малки. Затова този цикъл няма да правим стимулация - няма смисъл. Това е заради възрастта ми. Ако ще правим стимулация за инвитро, един месец преди това ще приемам противозачатъчни, за да си регулирам хормоните и да са ми еднакви фоликулите. Не тая много надежди, защото съм с пет мутации за тромбофилия и заключението на генетиците е, че не отговарям добре на стимулация. Т.е. при мен и с инвитро няма шанс. Но каквото - такова…

Последна редакция: вт, 21 дек 2021, 11:53 от Майка-зайка

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 694
Момичета прекрасни! Моят първи опит приключи неуспешно за съжаление 😞 Още преди да си направя теста вчера ми дойде МЦ, все пак пуснах чхг, но и имплантация не е имало. Пожелавам ви светли празници, а аз продължавам смело напред и съм сигурна че чудото все някога ще се случи. 💕

Диди, силни прегръдки! Нека Новата година донесе късмет на всички ни и догодина по това време да се разпишем с щастливи новини, а вие не забравяйте да пишете в темата за коледните желания, моето още не се е сбъднало, но много момичета, които са писали предишни години, споделят прекрасни и зареждащи истории Heart Разбира се, не е от тамата, но самата тема действа позитивно, поне на мен.
Майка Зайка, не е от възрастта, при мен беше същия филм този месец и сега подозирам, че МЦ ще започне доста рано, имам ужасен ПМС Sad

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт