Уреаплазма парвум

  • 16 716
  • 197
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 050
Очевидно ти трябва нещо с активна съставка еритромицин. Клацид е с кларитромицин, който не е посочен в антибиограмата. Не си прави експерименти, достатъчно резистентност е придобила бактерията ти. Придържай се към антибиограмата и попитай лекар за дозировката.

Кларитромицин става ли за лечение на уреаплазма? Мисля, че съм го пил 1 път и нямах проблеми, сега пробвах
миноциклин, обаче има страшни странични ефекти и го спирам на 4 ден.
Единственият начин да разбереш дали става е като си направиш антибиограма за този конкретен антибиотик. Разберете, че екпериментирането с антибиотици води до по-сериозни проблеми и бактериите стават резистентни към все повече антибиотици.

Питам по принцип дали става, имам лични причини да не разговарям с микробиолога, а да търся друг не е алтернатива, тъй като от този съм най доволен.
Няма такъв принцип. Всяка бактерия се развива различно при различен приемник. Твоята проба може да е чувствителна към един антибиотик, пробата на друг човек може да е резистентна към същия. Например, при мен уреаплазмата беше чувствителна към ципрофлоксацин, в приложената по-горе снимка се вижда, че е резистентна към него, както и към много други... Относно качествата на споменатия кларитромоцин - нищо не мога да кажа, защото не съм медицинско лице и не съм запозната  какъв тип бактерии убива "по принцип". Това, което знам е че бактериите имат способността да мутират и да стават по-устойчиви. Привикват към антибиотиците, ако се употребяват често. Аз лично не бих си рискувала здравето заради нежелание да се срещна с един или друг лекар, но ти си решаваш.

# 196
  • Мнения: 4
Здравейте,бихте ли ми дали малко информация за бактерията уреаплазма парвум как се заразяваш и т.н ....

# 197
  • Мнения: 166
Здравейте,бихте ли ми дали малко информация за бактерията уреаплазма парвум как се заразяваш и т.н ....

По полов път

Общи условия

Активация на акаунт