Уреаплазма парвум

  • 16 948
  • 198
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 173
Здравейте!

Страдам от рецидивиращи цистити от повече от 2-3 години и никой лекар досега не ме посъветва да направя изследване за уреаплазма.
Най-накрая една гинеколожка го направи и от PCR изследване на цервикален секрет уреаплазма парвум беше положителна.

Веднага след това направих и културелно изследване на урината с антибиограма (там отчете количество >10^4 степен на уреаплазмата и чувствителност към всички групи АБ).
Гинеколожката ми изписа Азакс (2 табл наведнъж, след 12 часа една и след 24 часа още една), както и за мъжа ми.

След 20 дни (по нейна препоръка) направих пак културелното изследване и беше същия резултат (положителна >10^4, и уж все още чувствителна към всички групи). На мъжа ми изследването беше отрицателно.
Имах предчувствието, че курсът с АБ е кратък при положение, че вероятно и инфекцията е доста стара, и не изпитвах облекчение на симптомите, но тя твърдеше, че такава е схемата.

Имам тежест в пикочния мехур, изпитвам болка, ако се наложи да стискам и ходя много пъти през деня до тоалетна. Нямам други инфекции и бактерии.

Сега не знам как да процедирам. С кой лекар (в София, гинеколог или уролог) имахте успех да изпише правилна терапия с по-дълъг курс? Мъжът ми трябва ли да продължава да пие антибиотик с мен (не сме имали никакъв контакт от началото на лечението; смятате ли, че презерватив е достатъчен, за да не я предам на него)?

Здравейте.

Азакс (Азитромицин) е най-добрия антибиотик за лечение на Хламидия. При всички положения би ви помогнал и за Уреаплазма, но с такъв кратък курс може да се случи само, ако е прясна инфекцията. При инфекция с Хламидия схемата с Азакс е: 1ви ден 2 (1 грам) хапчета сутрин на гладно, 7ми ден отново 2 хапчета сутрин на гладно, 14ти ден 2 хапчета на гладно сутрин. При тази схема продължителността на лечението е около 21 дни. Азитромицин е с продължително освобождаване от организма.

Най-препоръчвания антибиотик при лечение на Уреаплазма е Доксициклин. 10 дни е кратко лечение, най-добре да си приема поне 14 дни по едно хапче на 12 часа. В някой руски доклади и не само, се препоръчва първата доза да е от 2 хапчета наведнъж.

При всички положения е добре вашият партньор да се лекува отново с вас. Той какво изследване направи? Вие правихте ли изследване за Хламидия?

# 166
  • Мнения: 9
При всички положения е добре вашият партньор да се лекува отново с вас. Той какво изследване направи? Вие правихте ли изследване за Хламидия?

Здравейте,
Благодаря за отговора. Партньорът направи същото културелно изследване на урината за Уреаплазма и Микоплазма (20 дни след Азакса).

Да, имам отрицателно изследване за Хламидия.

Днес имам час с гинеколожката и ще се опитам да я убедя да ми изпише Доксициклин за поне 14 дни.

# 167
  • Мнения: 173
При всички положения е добре вашият партньор да се лекува отново с вас. Той какво изследване направи? Вие правихте ли изследване за Хламидия?

Здравейте,
Благодаря за отговора. Партньорът направи същото културелно изследване на урината за Уреаплазма и Микоплазма (20 дни след Азакса).

Да, имам отрицателно изследване за Хламидия.

Днес имам час с гинеколожката и ще се опитам да я убедя да ми изпише Доксициклин за поне 14 дни.

Вашият партньор задължително да направи още едно такова изследване след месец! В коя лаборатория го правите?

# 168
  • Мнения: 9
В Цибалаб, централата

# 169
  • Мнения: 173

Браво! Само в централата ги носете и се стремете максимум до 30 мин да сте ги занесли. Вие къде си правихте тест за Хлмадия и какъв?

# 170
  • Мнения: 9
ПСР на цервикален секрет в Геника за Хламидия, Уреаплазма и Микоплазма (това беше първият тест, с който открих уреаплазмата)

# 171
  • Мнения: 5
Здравейте, боря се с уреаплазма от година и след лечение с антибиотик си пуснах седмица след това тест урина за да видя дали съм я преборила, но я пуснах първите дни от менструалния ми цикъл. Резултата от теста е отрицателен. Възможно ли е от цикъла да не е излязъл теста правилно. Толкова се зарадвах че не можах да повярвам

# 172
  • Мнения: 173
Здравейте, боря се с уреаплазма от година и след лечение с антибиотик си пуснах седмица след това тест урина за да видя дали съм я преборила, но я пуснах първите дни от менструалния ми цикъл. Резултата от теста е отрицателен. Възможно ли е от цикъла да не е излязъл теста правилно. Толкова се зарадвах че не можах да повярвам

По-добре се обадете в лабораторията или питайте ня място дали това може да повлияе. Какъв антибиотик и колко продължителен курс на лечение изкарахте?

# 173
  • Мнения: 5
Лекувах се с Миноциклин 2х100mg, изписаха ми го за 8 дена, но издържах 4 дена заради много неприятни странични ефекти като замайване и уролога ми каза да го прекратя, дори за 4 дена се надявам да е подействал. Много гадно се чувствах като го пих..

# 174
  • Мнения: 1 062
По принцип не трябва да има примеси в която и да е проба за изследване. За конкретния случай попитайте в лабораторията. Всяка бактерия се открива по различен начин, оцветяват се с различни реактиви, осветяват се с различни лампи... Няма как да знаем какво прави менструалната кръв с уреаплазмата, може дори да я убива, когато е извън тялото, примерно...

# 175
  • Мнения: 173
Лекувах се с Миноциклин 2х100mg, изписаха ми го за 8 дена, но издържах 4 дена заради много неприятни странични ефекти като замайване и уролога ми каза да го прекратя, дори за 4 дена се надявам да е подействал. Много гадно се чувствах като го пих..

Твърде кратък курс!

# 176
  • Мнения: 562
Момичета, моят лекар ми каза, че не е вярно, че лечението на уреаплазмата е трудно, а презаразяването е лесно.

Та съм се хванала да дезинфекцирам всичко, докато се лекувам. Пера с дезинфектанти, гладя и чистя. Чудно ми е дали някой от вас е пробвал и това?

# 177
  • Мнения: 1 062
Няма как да се заразиш от чаршаф или дреха, за да ги переш с дезинфектанти. Най-много да си докараш алергия или инфекция, ако обуеш бельо или панталон, пран с дезинфектант, ако се избършеш с такава хавлия... Напълно достатъчно е да изпереш нещата добре. Бельото на ръка, добре разтъркано със сапун за пране и добре изплакнато. Хавлиите на 90 градуса, панталоните на колкото позволяват с по-дълга програма, ако изобщо някаква част от бактериите е попаднала на тях... Лесното презаразяване става по полов път, не от дрехите.

# 178
  • Мнения: 1 198
Момичета, моят лекар ми каза, че не е вярно, че лечението на уреаплазмата е трудно, а презаразяването е лесно.

Та съм се хванала да дезинфекцирам всичко, докато се лекувам. Пера с дезинфектанти, гладя и чистя. Чудно ми е дали някой от вас е пробвал и това?

Уреаплазмата е вътреклетъчна бактерия, доколкото съм чела не може да оцелее извън тялото. Според мен е напълно излишно това дезинфекциране, наистина по-вероятно е да си докараш други проблеми.
По принцип и аз се старая от хигиенна гледна точка да пера бельото на по-високи градуси, но не винаги материите го позволяват.

# 179
  • Мнения: 562
Е той дезинфектанта си е специално за пране на дрехи. И пускам екстра изплакване, та не мисля, че може да навреди. Simple Smile Иначе аз четох, че може да се презаразиш от тоалетна и доктора това ми каза. За дрехите вероятно шансът е много малък, но реших да мина всичко веднъж, за по-сигурно.

И въпросът ми беше дали някой е пробвал такова съчетание между антибиотик и повишена хигиена. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт