Уреаплазма парвум

  • 16 902
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 359
Момичета, понеже съм от Бургас се чудя къде да направя изследване за Уреаплазма и Микоплазма и кой е най-точния метод за доказването им? Вагинален секрет, Цервикален или Стерилна Урина? В различните лаборатории различни мнения ми дават. Също и за моя мъж какъв е най-добрия начин? Благодаря ви!
Само в трета поликлиника на 3 ет.
Цервикален секрет се изследва.
За мъжа ти еякулат.

# 151
  • Мнения: 68
Момичета, има ли такива тук забременели успешно след лечение на уреаплазма и колко време ви отне? Чета, че не е пряка причина, но все пак е възможна Simple Smile

# 152
  • Мнения: 127
Здравейте,

Имам уреаплазма парвум. Изписаха ми Вибрамицин 100мг сутрин и вечер по 1.

На гладно сутринта изпих 1 таблетка  с 2 чаши вода и 1 час по - късно повърнах.

Вие приемате ли храна с Вибрамицин ?

# 153
  • Мнения: 1 061
Какво пише в листовката?

# 154
  • Мнения: 1 198
Здравейте,

Имам уреаплазма парвум. Изписаха ми Вибрамицин 100мг сутрин и вечер по 1.

На гладно сутринта изпих 1 таблетка  с 2 чаши вода и 1 час по - късно повърнах.

Вие приемате ли храна с Вибрамицин ?

Антибиотикът не се пие на гладно. Пробиотикът (който е препоръчително да пиеш също) се взима на гладно - 1 час преди храна. След това храна, 1-2 часа и след нея антибиотика.Огрнаичи млечните продукти защото спират действието на антибиотика.

# 155
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, пиша понеже не откривам отговори на въпросите си. Бях на преглед вчера в Майчин дом и гинеколожката ми каза ,че нищо нямам и да гледам последната графа отрицателно където пише ,изчетох света и нищо хубаво не видях😀 записах час и при друг уж добър гинеколог да видим и той ли ще ми каже че нищо нямам . Пуснах на своя глава изследванията след мисед аборт. .

# 156
  • Мнения: 1 061
А ти показа ли й графата "резултат", където пише " позитивен"? Явно имаш уреаплазма.

# 157
  • Мнения: 43
Здравейте!
По повод на уреаплазма парвум - преди година ме изследваха с цервикален секрет - пих вибрамицин за 10 дни, после на няколко Микробиологии за уреаплазма беше отрицателен. Сега ми правиха Femoflor svreen tets - пак излезе, че има уреаплазма парвум. Пак пих вибрамицин за 10 дни и другата седмица пак ще правят тест за нея, да видим.
Интересно ми е друго: защо след лечение от есента през лятото нямах парвум, сега пак ми излиза, че имам? При положение, че съм с един партньор, ту няма, ту има, и казаха изрично той да не приема АБ, защото тази инфекция при мъжете почти никога не се развивала, въпреки че по моему трябва да пият и двамата - сега ако само се предава от един на друг, какъв е смисълът?

И второ, не ми е ясно с кой тест изследват всъщност - аз имам за уреаплазма парвум и PCR, и Микробиология, и сега Фемофлор screen ?
С кой метод по-точно изследват - ако някой може да сподели, нека се включи.

Прилагам 3 снимки хронологично - първата е от миналата есен, после отрицателен от пролетта, и сега Фемофлор скрийн пак положителен ?

# 158
  • Мнения: 23
А ти показа ли й графата "резултат", където пише " позитивен"? Явно имаш уреаплазма.
дааа,показах и ми каза нищо ти няма нормално е ...

# 159
  • Мнения: 173
Здравейте момичета, пиша понеже не откривам отговори на въпросите си. Бях на преглед вчера в Майчин дом и гинеколожката ми каза ,че нищо нямам и да гледам последната графа отрицателно където пише ,изчетох света и нищо хубаво не видях😀 записах час и при друг уж добър гинеколог да видим и той ли ще ми каже че нищо нямам . Пуснах на своя глава изследванията след мисед аборт. .

100% сте позитивна и имате Уреаплазма! Има много некомпетентни лекари. Явно и въпросната лекарка спада към тази група. Трябва задължително да се лекувате с антибиотик (най-добре Вибрамицин за 14 дни)

# 160
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, пиша понеже не откривам отговори на въпросите си. Бях на преглед вчера в Майчин дом и гинеколожката ми каза ,че нищо нямам и да гледам последната графа отрицателно където пише ,изчетох света и нищо хубаво не видях😀 записах час и при друг уж добър гинеколог да видим и той ли ще ми каже че нищо нямам . Пуснах на своя глава изследванията след мисед аборт. .

100% сте позитивна и имате Уреаплазма! Има много некомпетентни лекари. Явно и въпросната лекарка спада към тази група. Трябва задължително да се лекувате с антибиотик (най-добре Вибрамицин за 14 дни)
Благодаря Ви за съвета

# 161
  • Мнения: 1 198
cleopatra, най-вероятно мъжът ти те е заразил наново. Това, което са ти казали, че не трябвало той да пие АБ, е невероятна глупост и лъжа! Прочети темата (поне тази) и ще видиш, че винаги мъжете също се лекуват, дори и техните резултати (ако са правили изследване) да са отрицателни.
На твое място бих направила антиобиограма защото бактерията може вече да е резистентна към Вибрамицин. И мъжът ти задължително да се лекува с теб, иначе пак ще се озовеш в същата ситуация.  Ние нямахме полови контакти докато не видяхме отрицателни контролни изследвания и при двамата.

PS Обикновените микробиологии никога не засичат уреаплазма. Трябва задължително да се прави ДНК изследване - PCR. Не разбрах от поста ти отрицателното ти изследване какво е било - ако не е било ДНК, нормално да не е засякло бактерията.

Последна редакция: нд, 29 окт 2023, 10:25 от GerKa99

# 162
  • Мнения: 43
cleopatra, най-вероятно мъжът ти те е заразил наново. Това, което са ти казали, че не трябвало той да пие АБ, е невероятна глупост и лъжа! Прочети темата (поне тази) и ще видиш, че винаги мъжете също се лекуват, дори и техните резултати (ако са правили изследване) да са отрицателни.
На твое място бих направила антиобиограма защото бактерията може вече да е резистентна към Вибрамицин. И мъжът ти задължително да се лекува с теб, иначе пак ще се озовеш в същата ситуация.  Ние нямахме полови контакти докато не видяхме отрицателни контролни изследвания и при двамата.

PS Обикновените микробиологии никога не засичат уреаплазма. Трябва задължително да се прави ДНК изследване - PCR. Не разбрах от поста ти отрицателното ти изследване какво е било - ако не е било ДНК, нормално да не е засякло бактерията.
Благодаря за мнението!
Сега ще видим на новото изследване какво ще излезе. Не знам ако не е унищожена сега с вибрамицин, какво се прави в такива случаи - дали ще дадат пак антибиотик, и то какъв, защото се събира прием на АБ в рамките на 2 месеца, дали може да се пие отново, ако 10 дни не са били достатъчни или пък се е развила някаква резистентност...
Ще пиша!

# 163
  • Мнения: 173
cleopatra, най-вероятно мъжът ти те е заразил наново. Това, което са ти казали, че не трябвало той да пие АБ, е невероятна глупост и лъжа! Прочети темата (поне тази) и ще видиш, че винаги мъжете също се лекуват, дори и техните резултати (ако са правили изследване) да са отрицателни.
На твое място бих направила антиобиограма защото бактерията може вече да е резистентна към Вибрамицин. И мъжът ти задължително да се лекува с теб, иначе пак ще се озовеш в същата ситуация.  Ние нямахме полови контакти докато не видяхме отрицателни контролни изследвания и при двамата.

PS Обикновените микробиологии никога не засичат уреаплазма. Трябва задължително да се прави ДНК изследване - PCR. Не разбрах от поста ти отрицателното ти изследване какво е било - ако не е било ДНК, нормално да не е засякло бактерията.
Благодаря за мнението!
Сега ще видим на новото изследване какво ще излезе. Не знам ако не е унищожена сега с вибрамицин, какво се прави в такива случаи - дали ще дадат пак антибиотик, и то какъв, защото се събира прием на АБ в рамките на 2 месеца, дали може да се пие отново, ако 10 дни не са били достатъчни или пък се е развила някаква резистентност...
Ще пиша!

Няма никакъв проблем да пиете отново антибиотик. Принципно е било препоръчително да пиете и двамата по 14 дни Вибрамицин. Сега би следвало да пиете друг вид антибиотик. Тази инфекция се предава по полов път и задължително пиете антибиотик заедно с партньора ви. А тези коментари на лекарите няма да ги коментирем! За съжаление има толкова некомпетентни лекари...

# 164
  • Мнения: 9
Здравейте!

Страдам от рецидивиращи цистити от повече от 2-3 години и никой лекар досега не ме посъветва да направя изследване за уреаплазма.
Най-накрая една гинеколожка го направи и от PCR изследване на цервикален секрет уреаплазма парвум беше положителна.

Веднага след това направих и културелно изследване на урината с антибиограма (там отчете количество >10^4 степен на уреаплазмата и чувствителност към всички групи АБ).
Гинеколожката ми изписа Азакс (2 табл наведнъж, след 12 часа една и след 24 часа още една), както и за мъжа ми.

След 20 дни (по нейна препоръка) направих пак културелното изследване и беше същия резултат (положителна >10^4, и уж все още чувствителна към всички групи). На мъжа ми изследването беше отрицателно.
Имах предчувствието, че курсът с АБ е кратък при положение, че вероятно и инфекцията е доста стара, и не изпитвах облекчение на симптомите, но тя твърдеше, че такава е схемата.

Имам тежест в пикочния мехур, изпитвам болка, ако се наложи да стискам и ходя много пъти през деня до тоалетна. Нямам други инфекции и бактерии.

Сега не знам как да процедирам. С кой лекар (в София, гинеколог или уролог) имахте успех да изпише правилна терапия с по-дълъг курс? Мъжът ми трябва ли да продължава да пие антибиотик с мен (не сме имали никакъв контакт от началото на лечението; смятате ли, че презерватив е достатъчен, за да не я предам на него)?

Общи условия

Активация на акаунт