Уреаплазма парвум

  • 16 904
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 061
Е той дезинфектанта си е специално за пране на дрехи. И пускам екстра изплакване, та не мисля, че може да навреди. Simple Smile
Аз от опит ти го казвам, пък ти като не искаш, не вярвай. Колкото и да го плакнеш, винаги остават частици от дезинфектанта върху плата. Неслучайно и миризмата му остава, когато извадиш нещата от пералнята.

# 181
  • Мнения: 562
Мерси за предупреждението. Избрала съм препарат, който не мирише и е подходящ точно за чувствителна кожа и дори бебешки дрехи.

# 182
  • Мнения: 1 061
За каквото и да е подходящ, дезинфектантът си е дезинфектант. Идеята му е да убива бактерии. И като се допре до теб, абсолютно нищо не му пречи да ти убие част от лактобацилите във влагалището, например или някоя друга полезна за тялото бактерия.

# 183
  • Мнения: 6
Здравейте, някоя имала ли е уреаплазма паврум по време на бременност? Какви антибиотици ви изписаха и в какъв етап на бременноста ви са открили бактерията?

# 184
  • Мнения: 155
Здравейте, някоя имала ли е уреаплазма паврум по време на бременност? Какви антибиотици ви изписаха и в какъв етап на бременноста ви са открили бактерията?

На мен ми откриха по време на бременност и казаха, че щяли да ми изпишат антибиотици след раждането, а дотогава ме карат да си слагам глобули Гино-Певарил - според мен са излишни, ако някой мисли различно, нека ме поправи.

# 185
  • Мнения: 3
Здравейте! Наскоро разбрах,че имам уреаплазма парвум.
Пия антибиотик от четири дена - кимокс, както и пробиотик и кандизин.
7 дневно е лечението. Много ме е страх. Кога е най- редно да си направя контролни изследвания?

# 186
  • Мнения: 295
Аз винаги съм пускала най-рано месец след последното хапче.

# 187
  • Мнения: 173
Здравейте! Наскоро разбрах,че имам уреаплазма парвум.
Пия антибиотик от четири дена - кимокс, както и пробиотик и кандизин.
7 дневно е лечението. Много ме е страх. Кога е най- редно да си направя контролни изследвания?

Здравейте.
7 дни е твърде кратък курс на лечение. С такъв курс може да се лекува само прясна инфукция. Също така този антибиотик не е подходящ за такова лечение. Моксифлоксацин е предназначен предимно за инфекции на белите дробове. За инфекции на пикочо-половота система се препоръчват много други антибиотици. Конретно за Уреаплазма на първа линия е Доксициклин, но лечението трябва да е поне 10 дни.
Вие имате ли антибиограма на тази Уреаплазма?

# 188
  • Мнения: 1
Здравейте
Има ли някой с уреаплазма положителен тест, но на културелното изследване да не се изолира уреаплазма?
Изследването е правено в йеника .
Лекарката ми каза, че на посявка не дава растеж и съм само носител, но не знам това какво значи - “заразна ли съм”? Опасно ли е за мен…? Да се лекувам ли..?

Явно са трити мнения от темата, което е супер тъпо защото бяха по темата! Аз бях постнала точно такъв резултат от Геника - излезна Уреаплазма Парвум, но без антибиограма (платена) с коментар “Ниско микробно число. Не се прилага антибиограма.” Първата ми мисъл беше, че са малко бактериите и затова не са успели да изолират и да тестват. Но моята лекарка е на мнение, че просто не са направили защото са били малко и според техните критерии е част от нормалната флора и няма нужда от лечение. За съжаление не съм в България, иначе щях да звънна в Геника да вдигна скандал…

На мен също ми излиза ниско микробно число. Какъв беше резултатът?

# 189
  • Мнения: 1 198
Пих Доксициклин 12 дни без антибиограма. На контролното изследване 30 дни след спиране на антибиотика вече нямаше Уреаплазма.

# 190
  • Мнения: 167
Някой да има идея как  може да се лекува това нещо? Някой да е пробвал клацид и по каква схема за колко дни?

# 191
  • Мнения: 1 061
Очевидно ти трябва нещо с активна съставка еритромицин. Клацид е с кларитромицин, който не е посочен в антибиограмата. Не си прави експерименти, достатъчно резистентност е придобила бактерията ти. Придържай се към антибиограмата и попитай лекар за дозировката.

# 192
  • Мнения: 167
Очевидно ти трябва нещо с активна съставка еритромицин. Клацид е с кларитромицин, който не е посочен в антибиограмата. Не си прави експерименти, достатъчно резистентност е придобила бактерията ти. Придържай се към антибиограмата и попитай лекар за дозировката.

Кларитромицин става ли за лечение на уреаплазма? Мисля, че съм го пил 1 път и нямах проблеми, сега пробвах
миноциклин, обаче има страшни странични ефекти и го спирам на 4 ден.

# 193
  • Мнения: 1 061
Очевидно ти трябва нещо с активна съставка еритромицин. Клацид е с кларитромицин, който не е посочен в антибиограмата. Не си прави експерименти, достатъчно резистентност е придобила бактерията ти. Придържай се към антибиограмата и попитай лекар за дозировката.

Кларитромицин става ли за лечение на уреаплазма? Мисля, че съм го пил 1 път и нямах проблеми, сега пробвах
миноциклин, обаче има страшни странични ефекти и го спирам на 4 ден.
Единственият начин да разбереш дали става е като си направиш антибиограма за този конкретен антибиотик. Разберете, че екпериментирането с антибиотици води до по-сериозни проблеми и бактериите стават резистентни към все повече антибиотици.

# 194
  • Мнения: 167
Очевидно ти трябва нещо с активна съставка еритромицин. Клацид е с кларитромицин, който не е посочен в антибиограмата. Не си прави експерименти, достатъчно резистентност е придобила бактерията ти. Придържай се към антибиограмата и попитай лекар за дозировката.

Кларитромицин става ли за лечение на уреаплазма? Мисля, че съм го пил 1 път и нямах проблеми, сега пробвах
миноциклин, обаче има страшни странични ефекти и го спирам на 4 ден.
Единственият начин да разбереш дали става е като си направиш антибиограма за този конкретен антибиотик. Разберете, че екпериментирането с антибиотици води до по-сериозни проблеми и бактериите стават резистентни към все повече антибиотици.

Питам по принцип дали става, имам лични причини да не разговарям с микробиолога, а да търся друг не е алтернатива, тъй като от този съм най доволен.

Общи условия

Активация на акаунт