Мами в Италия - част 25

  • 14 436
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 154
Аз съм вече година и 2-3 месеца тук и всички ми казват, че гооворя удивително добре за толкова кратко време, дори ме питат дали не съм следвала тук  Rolling Eyes Аз много не им вярвам, ама знае ли човек  Grinning 

Вие за колко време научихте достатъчно добре езика?

И на мен ми казват същото, но по-скоро да ми направят комплимент.
 Един език никога не може да се научи 'удивително'  според мен, трябва непрекъснато да се самоусъвършава и аз разбира се съм много критична, колкото и курсове да съм минала по Италиански. Стремя се много да слушам радио и телевизия, за да може да ми влиза произношението в главата, което според мен е от особенно значение. Иначе аз, горе долу се справям и се опитвам всеки ден да понауча някоя нова думичка. А за вербите да не говорим....  #Crazy но те се учат с МНОГО Практика и наизустяване най-вече, а не са никак малко...!

# 271
  • Мнения: 3 388
Лейди, удивително добре за толкова кратко време  Peace това съм писала. Не си мисли, че съм толкова удивителна  Laughing все пак съм само от  1 година тук  Laughing Hug

# 272
  • Мнения: 2 379
Аз съм вече година и 2-3 месеца тук и всички ми казват, че гооворя удивително добре за толкова кратко време, дори ме питат дали не съм следвала тук  Rolling Eyes Аз много не им вярвам, ама знае ли човек  Grinning 

Вие за колко време научихте достатъчно добре езика?
Сонче, щом всички ти правят комплименти, значи наистина се справяш много добре Hug
Важното е да не се задоволяваш с постигнатото добро ниво и да продължаваш да се усъвършенстваш и да се чудиш кое е най-правилно и най-добре звучащо Wink
Аз за 4 години отмък-примък вече говоря много добре - и речникът ми е много богат, и граматически съм ок bowuu Обаче съвсем не съм спряла да се уча. Както си говоря добре, изведнъж взема, че сгреша нещо Blush
Понякога подлудявам с предлозите - А ли да кажа, DI ли да кажа Crazy Ако карам по усет не бъркам, ама седна ли да го мисля, все не мога да реша.
На произношение също го докарвам, ама Симоне казва, че понякога гласните ме издават. Някои гласни, които трябва да са по-затворени, ги произнасям отворени и разни такива Whistling

А я тогава да ви наклюкаря Милена Mr. Green
Симоне беше шашнат след срещата с нея. Каза, че по НИЩО не може да се разбере, че не е натурална италианка. И изразяването й - изразяване, и произношението й - произношение. Беше много възхитен как понякога дори вмъква в речта си разни диалектни думички и изрази, което допълнително заблуждава противника Wink

# 273
  • Мнения: 5 462
Момичета имам нужда от един съвет - кой тип паста е най удачен за сметанови сосове ?Правя един вид паста със сметана , кр. масло и много пармиджано и не знам дали е удачно да е с таляетели или с някакви тръбни макарони ?Примерно вие карбонарата с кой вид паста е приготвяте ?

# 274
  • Мнения: 3 388
Много си права, Пиколина, не трябва да спираме да се учим! Аз никога не съм ходила на курсове в Италия, от тези за чужденци, в италианска среда съм и това мисля е още по-добре!
И аз съм същата с предлозите и мисля, че е проблем на много хора, които учат италиански. Имам дори цяла книжка за итал. предлози  Laughing Много ми помогна  Peace
За произношението моя мъж казва, че е много добро, в сравнение с много чужденци, които чуваме как говорят италиански. Казва ми също така, че на моменти използвам странни или много сложни думи-не грешни, но някак си не са точно на мястото си  Laughing Но мисля, че това е нормално в началото. А понякога, когато се случи да не знам някоя дума, използвам английската поиталианчена по чуден начин  Mr. Green Мъжо си умира от смях
За 4 години ти сигурно си много добра вече, а за Миленката просто нямам думи-бравос  Peace

# 275
  • Мнения: 2 427
На мен паролачите дори ми харесват,като са изречени в подходяща среда.Пирла,страшно ме кефи,не съм забелязала да се обиждат хората като им кажеш пирла-примерно м-у приятели често се наричат така,както и тук ползваме и пиемонтезкото Бадола,което е еквивалента на миланското Прила.М-у приятели използваме и "Ке бастардо".Естествено общувайки с непознати не е красиво да се използва такъв речник,но между приятели момичетата които никога и по никакъв повод не казват паролача ми станно сул куло.Не обичам прекалените светици.
Шема,шемо страшно ме дразни и не мисля че е толкова лековато,колкото казвате.Пак зависи от контекста.Ако кажеш на български"Боже какъв глупак съм бил"звучи по един начин,но ако кажеш "Голям глупак си"по съвсем друг.В неделята страшно се вбесих в свекърва ми 6 годишното хлапе ми казва "Дзиа,сей шема"и свека и майка му,ххихиххи...малко ми беше останало да му кажа шема е ла туа мадре ке ти лаша парларе цоси ,ама им се размина.
Аз това не го разбирам,да кажеш на майка си или на баба си шема.
Най ми харесват паролачите които излизат от устата на Лучано Лигабуе,много му приляга!

# 276
  • Мнения: 2 427
Маркрит,карбонарата за мен е най-вкусна със спагети Барила номер 5.
Или с Пенне,но аз нещо не ги долюбвам.
Сметановите също стават с Пенне,Фузили(обожавам ги),Фарфале,Талятеле и разни такива.
Дояде ми се Карбонара сега Close!
Любимата ми паста е Карбонара,след това прошутто е панна,фунги е панна. newsm22

# 277
  • Мнения: 2 804
Здравейте отново !
Ние се възползвахме от хубавото време и си направихме една обиколка по центъра на града ни .
Маркрит , аз за такъв със използвам спираловидни макарони .
Много готин лаф сте почнали !
Аз за 1 месец проговорих по принуда гледах децата на една позната и от тях научих бая , а после гледах един дядо с жена му имаха някакъв неразбираем диалект .
Та често ме питаха що не разбирам ?
На 6-тия месец вече се справях прекрасно , а сега си го говоря без проблем .
Е все още имам да уча но то и от бг. език имам пък и съм се учила сама с помощта на един самоучител .
За мръсните думички от както Самира почна да повтаря всичко дето чуе спрях да ги употребявам гласно .
Обикновено казвам порка-палета , но често ми се е случвало да чувам деца как псуват родителите си и за мен това е много грозно .
Да ви се оплача , че Самира щеше да си извади окото преди малко в пицерията .
Да скочи от стола и на облегалката се фрасна много гадно сега е подпухнала но беше малкия  Twisted Evil за щастие .

# 278
  • Мнения: 6 167
ej, умря циганката дет ви хвалеше...))
шегувам се Whistling


деска, аз разбрах, че в Наполи чак на плаж ходели хорта - 31 градуса!
какво е това време, какво е това чудо, климат...

# 279
  • Мнения: 2 427
Уфффф на Маркрит какво и трябваше сега да бута фитилите за Карбонарата,сега само за това мисля Confused.А имам една кайма от вчера чака да стане на мусака!Няма как да я оставя за утре! Twisted Evil

# 280
  • Мнения: 1 545
ej, умря циганката дет ви хвалеше...))
шегувам се Whistling


деска, аз разбрах, че в Наполи чак на плаж ходели хорта - 31 градуса!
какво е това време, какво е това чудо, климат...

Ами Лени, не се учудвам. Не съм минавала днес по крайбрежната, но може и да е било пълно с плажуващи, наистина днес беше бая топло.

# 281
  • Мнения: 154
ej, умря циганката дет ви хвалеше...))



 Joy това и аз си го помислих, ама не посмях да се обаждам  Sunglasses Laughing
какво искаш 'ве' Како Лени, най-добри сме и сме перфектни  Laughing Wink

Тук също беше хубаво временцето, изпозвах го, поне дрешките ми изсъхнаха, днеска съм замислила, да готвя полпете ал суго   chef

# 282
  • Мнения: 3 388
Аааа, момичета, ще нарушаваме добрия тон ли?  Crazy

# 283
  • Мнения: 6 167
ne, njama.
kazah che se sheguvam))

аз гледох по скай тоя филм за кръстоносците.
и сега съм се зачела за тоя султан Салахадин
мислим си и ние, че владетели велики сме имали
тоя човек е бил голяма работа!

Общи условия

Активация на акаунт