Мами в Италия - част 25

  • 14 461
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 154
Лейди,ми да взема да ти купя копър от наШата Есселунга ама как да ти го дам после newsm78 На мен са ми се прияли тикви4ки с ориз  Embarassed Rolling Eyes


Ми как да стане,  Crazy аз през деня съм свободна, ама ти тогава си на бач. Ако ти е възможно, може да ми кажеш къде точно се намира тази Еселунга и как мога да стигна до нея с кола или метро  newsm78
може събота да припна до там  Grinning Мерси ти Макдирокче   bouquet   Simple Smile


# 256
  • Мнения: 3 425
  Joy  Joy  Joy

Добре се посмях,само дет не разбрах фотне с коя дума го свързвате  Blush ,но нали ние сме в процес на изчакване със следващото бебеправене Blush

Влади,аз си купих 3 нощници...еднакви,ужасни(2 розови и 1 синя) сега съм ги забутала в гардероба!С коп4ета до долу...за някои това било халат,но за мен е нощница(не мога да ви постна снимки,че съм кат слоница и подпуханала)...аз такива неща не нося!И отделно един халат ...гащи носих,но не ми трябваха,тъй като даваха от ония мрежестите пликчета  Joy и превръзки даваха от тия на ФИССАН огромни...аз слагах по 2 даже и след като се прибрах вкъщи,но то зависи и колко са ти обилни лохиите!
В Пренатал имаше такива гащи и не бяха скъпи!

Ани,а ромпи палле,.ацо....аз понякога се изтървавам и на вън...просто не се усещам,но вече много внимавам,4е сигурно звучи ужасно отстрани  Blush

Деси,няма какво да се изчервяваш...поздравявам те и за добрата линия;)Направо за завиждане   bouquet

Искам да питам нещо ей така от любопитство...моля да разкажете какво става след кат се роди бебето при нормалното раждане?!Винаги ми е било интересно,а обикновено в разказите се пропуска?!ПАк ли започват контракции,за да излеле плацентата???

Нямаме   bouquet


ПП При мен и Кредор и форум са под всякаква критика...снощи даже го нямах форума  #2gunfire

# 257
  • Мнения: 2 804
Ми аз при първото раждане не усещах контракциите само жестока болка .
То и за това не можех да се контролирам изобщо .
Щом родих не помня да съм имала контракции след това , когато ми извадиха плацентата акушерката ни спретна една лекция набърза ръка при която мъж ми очаквах да припадне , но устиска геройски .
При второто раждане контракциите ми продължаваха 4-5 дни след раждането даже и успокоително ми биеха .

# 258
  • Мнения: 2 427
Пиколина,ти си била голям образ,детко!Как ще кажеш на отчето Путтане:)!
Мен свекър ми и свекърва ми не ме притесняват,ако употребявам тези думи е благодарение на тях,най вече от тях съм ги чувала.Те дори не се съобразяват дали има деца наоколо,когато употребяват такива изрази,което мен страшно ме вбесява.
Аз много често употребявам каццо и много се дразня като го кажа,но вече ми е станало навик.Трябва да го изкореня от речника си заради детко.От време на време(особено като карам)ми се изплъзва едно "Ма ваффанкуло"...май други не ми прилягат така добре на езика ,както тези.
Калче-Фотене ми как от какво бе мило от глагола фоттере...
Ио фотто
Ту фотти
Луи фотте
... Laughing
Ми то кой не псува тук newsm78...всичко живо!Най са ми интересни с техните бестемии,уж католици всичките,уж Ватикана,това онова а такива бестемии като тук едва ли има другаде по света Confused..

# 259
  • Мнения: 154
Мдам Влади  Laughing Sunglasses
Аз използвам много често " Ма вааааа ааа кк.... и тн."  Blush ама, бързо се усещам  Whistling

хеххе особенно, ако някой ти каже ФоттиТИ  Mr. Green тогава Кала, не знам дали няма да го разбереш.леко се съмнявам...
Иначе се стремя, да не употребявам паролачи, че е много грозно, за една жена  Sunglasses

# 260
  • Мнения: 3 388
Точно сега се прибирам и минавам да ви поздравя  Hug

Денис, малката е страшно сладка! Само за гушкане  Heart Eyes

За шкембето- аз такова не обичам, само като го видя иииии  Sick

Тук времето е слънчево и топло. Страхотно!   bouquet

Бременелките как сте? Ди Рокова, Влади и Пиколина? Бебенаселено ще стане тук, увеличава ни се форума с нови членове  Crazy

# 261
  • Мнения: 2 379
Я да ви препитам нещо по урока за мръсните думички Twisted Evil
Кой може да ми обясни кокво ТОЧНО означава pirla?
Ееее, еми хем го разбирам, хем не. 100 човека италианци съм карала да ми го обясняват, ама все ми се изплъзва тънкият и точният смисъл.
Забелязвам, че го имат за доста обидно, пък подробно обяснено не ми звучи като кой знае каква обида... не повече от scemo примерно.

# 262
  • Мнения: 3 388
А вие казвате ли пред свекърите или разни други достолепни особи изрази като:
che sfiga
mi fa incazzare
вместо sfortuna и arrabbiare.
Аз да Embarassed Изплъзват ми се просто. Да не говорим, че в началото не си давах сметка за произхода на корена на подобни думички и съм свикнала така. Понякога се притеснявам да не звуча като някоя каруцарка Crazy
А веднъж даже казах на един прете, че от източна Европа идват много puttane Shocked и това малко или много разваля имиджа и на другите източноевропейски моми. Чак след като изрекох фразата ми хрумна, че е било много по-уместно да употребя пред отчето думата prostitute ooooh!


хихихи, голям майтап! Използвам ги аз, че и други, различни от горепосочените  Laughing Ако беше на български щеше да ми звучи доста вулгарно, но на италиански някак се претъпява усещането  Mr. Green

Днес четох една статия, че паролачите  ни помагали да се преборим със стреса и гонели депресията  Laughing

Има дори и една интересна книжка, озаглавена: "Piccolo manuale della parolaccia", a Paolo Hendel беше написал "Ma culo è una parolaccia", разкривайки човешките дефекти, започвайки от «homo semipiegatus» (metà scimmia)  Peace

# 263
  • Мнения: 154
Ами да пирла е смотлъио ( не знам как се пише)  Embarassed според мен  Mr. Green и избягвам да я употребявам,че наистина доста се обиждат от тази думичка   Simple Smile

# 264
  • Мнения: 6 167
дамиано каза че било миланска дума, употребява се за глупак, идиот,тъпанар.
иначе значи и пишка.

аз не знам и не употребявам тия думи, за които говорите)))

# 265
  • Мнения: 3 388
да, миланска дума, и мойто мъж така каза  Laughing Ама си е доста обидно. Иначе  scemo  въобще не го смятат за толкова обидно, дори го използват като на шега един вид. Аз на някои думи така и не мога да им намеря точните български съответствия ...

# 266
  • Мнения: 2 379
Ооо, Влади, страшни изцепки съм имала, докато науча добре езика Laughing
Аз никога не съм го учила с учебник и речник в ръка. Помагала съм си по досещане от англ. и най-вече френски и с много бърборене, обяснения и стоене само в италианска среда.
Само напоследък разни гадости като passato remoto, congiuntivo и condizionale хванах и видях как барем се образуват от една граматика.

Веднъж (първото ми дълго стоене в Италия и едвам проговорила) със свеки се хванахме да подреждаме един четирикрилен гадрероб Crazy Както се сещате, беше супер хаос и само се щурахме между купища дрехи, хавлии и юргани. Свеки все се шашкаше нещо и се объркваше и повтаряше "Oh, che scema che sono". Аз пък от къде да знам какво е scema? Обаче нали искам да съм учтива и да й угодя и само потвърждавам "Sì, sì" Mr. Green Тя пък 100 пъти го каза и аз 100 пъти се съгласих!
После на вечеря ми хрумна да питам Симоне какво точно означава и разказах как сме си говорили със свеки през целия ден. Така се хилиха всички Laughing На бащата на Симоне даже сълзи му избиха от смях тогава.

# 267
  • Мнения: 3 388
ахахах, това за свеки и шема много ме разсмя  Joy
Аз също имах доста изцепки, особено една, за която така ме беше после срам  Embarassed
Ние в началото общувахме на английски с мъжо, после на италиано-английски, с подсещания от моя страна от английския, сега само на италиански.

Аз съм вече година и 2-3 месеца тук и всички ми казват, че гооворя удивително добре за толкова кратко време, дори ме питат дали не съм следвала тук  Rolling Eyes Аз много не им вярвам, ама знае ли човек  Grinning 

Вие за колко време научихте достатъчно добре езика?

# 268
  • Мнения: 2 379
Благодаря ви за обясненията за смотльото! Hug
Ей го на! Вярно, че не е хубаво да ти кажат смотльо, ама чак пък такава обидааа newsm78
Да не е по-скоро нещо като муньо? Joy Чели ли сте темата за муньовците в Клюкарника?
Иначе думичката е миланска, да, ама навсякъде я знаят. Явно само родителите на онзи калчаторе Пирло са чули-недочули Mr. Green

А като стане дума за обиди по милански и не мога да не се сетя пак за любимите ми Алдо, Джовани и Джакомо. Особено за Джовани Laughing Майстор!
Веднъж в "Tre uomini e una gamba" Джовани кара колата по магистралата с 90 км/час и само мели на Алдо да си сложи колана. Алдо полудява от скука заради бавното каране и си качил краката на таблото с подметките, залепени за предното стъкло. Джовани естествено му прави забележка, на което Алдо му вика "Ама че си pignolo!". Джовани набива рязко спирачките и Алдо си тресва главата в стъклото. Отзад се обажда Джакомо: "Pignolo E bastardo!!!"
 Laughing

# 269
  • Мнения: 1 545
Ей, пак сте се разписали, та не може човек да ви настигне!
Деси, да се присъединя и аз към комплиментите, много сте готини, и ти, и бебочка! Пу, пу!
Финокиото аз до сега не съм го яла готвено под никаква форма, само сурово на салата, ама ще взема да пробвам някоя рецепта, стана ми интересно.
За раждането свеки ми беше купила една бяла бродирана нощница, както се полага на първо раждане.... Не съм я цапала, сигурно защото беше цезарово, не знам? И от превръзките за възрастни, тия огромните, и гащичките мрежестите.... Друго не ми е трябвало. А, един халат също. Тръгнах си със гащиризона за бременни, с който бях отишла, щото нямах идея в кои дрехи ще се намъкна след раждането. Много удобен ми беше ластичния колан, придържаше ми корема и намаляваше болката от операцията. То не че много ме е боляло, на 4-тия ден ходих до общината да го записвам на скутера....
Леле, днес тук е голяма жега, пак си се върна лятото! Ако знаете малините и ягодите ми на терасата как са полудели - всеки следобед Бобо закусва пресни плодове от градинката на мама! И преди няколко седмици понахвърлик тук-там семена от копър, та сега е избуял - тъкмо преди малко хапнахме таратор за обяд с пресен копър, боб по български, зелена салата и баница от вчера! Ха облизвайте се!

Общи условия

Активация на акаунт