Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 25 210
  • 563
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8
Здравейте, аз правих ЯМР през февруари пролактина ми беше 800, сложиха ми и контрасно вещество, защото имам аденом 3,9мм. През март правих инвитро и забременях веднага, бях пила един месец бромокриптин 1т на ден вечер. Дано съм ви била в помощ!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Е как при такава с-ст на Пролактина сте имали овулация, че и бременност?

# 62
  • Мнения: 3 902
Аз при 1200 имах редовна овулация, с перфектни хормони. Не, че съм забременявала Simple Smile

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Е нали при висока с-ст липсва такава? Или винаги има изключения... Simple Smile

# 64
  • Мнения: 8
След като пих 1 месец бромокриптин  по 1таблетка пролактина спадна до 200 в месеца в който съм написала, че правих инвитро.

# 65
  • Мнения: 3 902
Мистик, явно има. Теорията е, че подтиска. Имам познати забременявали така, но после е имало спонтанен аборт. Като там причината се предполага, че е била аденомиоза и ендометриоза. Та може би.. Не пречи чак толкова.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Е, щом се стига до аборт си е пречка...и аз минах от там. И повече не се случи въпреки терапията и смъкването, ма т`ва е друга тема.

# 67
  • Мнения: 3 902
Както се казва, при някои е проблем, при други не. Имаше съфорумка износи и роди с 800+ с близнаци. Ама ние с теб не сме явно от тия късметлии, ако мога да нарека така. Явно и друго пречи. Аз след раждането съм с пролактин 300, ама пак - освен една БХ след ЗЕТ.. Друго не постигнах.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
М да...при мен АМХ е 0,1 и така...Съдба.

# 69
  • Мнения: 3 902
И аз съм така. 0.3 Ама съм на 33 Sad

# 70
  • Мнения: 86
Здравейте момичета имам въпрос с адененом на хипофизата съм 4 мм и с тромбофилия, пих достинекс от него се почувствах много зле и ми го смениха с бромокриптин пих го месец и половина пуснах си рефентните стойности и пак ми е висок пролактина лекаря сега ми смени терапията вместо по една таблетка всеки ден по 2 таблетки след месец и половина ако пак са ми високи стойности щях да ми изпише други лекарства който се поръчват от Турция или Гърция, въпроса ми е някоя от вас пила ли ги е успяхте ли да забременете и да износите успешно бебето много ми е притеснено тъйкато вече имам два мисед аборт в късни седмици, опитваме за бебе от 1 година и не се получава, пс извинявам се за дългият пост

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Има много забременели и износили, спокойно...просто ти трябва читав лекар.

# 72
  • Мнения: 217
Здравейте,
Искам да попитам дали има някой, който приема достинекс и си е сложил ваксина?
Предстои ми инвитро, сега приемам достинекс, препарат за желязо (заради дефицит), противозачатъчни Ясмин. Още повече поддържам температура 37.2-37.5.
Гинеколог казва задължително ваксина, личната лекарка е против с толкова лекарства и през инвитро процедурата.
Ще се радвам да споделите, ако сте преминали през нещо подобно.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
М не, в никакъв случай ваксина!
На позната са и казали, че преди процедура е абсурд...не е препоръчително. Това репродуктивния специалист.

# 74
  • Мнения: 3 902
На мен ми казаха да стартирам два месеца след ваксината, казаха презастраховане. Честно казано винаги бих избрала ваксината пред всичко, предпочитам да я имам преди бременността. И предпочитам да разчитам, че ако хвана ковид бременна ще изкарам по-леко от да си мисля дали ще оцелеем с детето.
 Боледувах, ваксинирах се. Не съм хванал втори път, а много пъти сме на косъм. Мъжът ми дори беше 10дни под карантина с много тежко болни да ги гледа и не се разболя.

Освен аденом имам достатъчно много съмнителни диагнози. Казвам съмнителни, защото половината свят съветва с тях за ваксина, другата ги отрича.

Последна редакция: сб, 20 ное 2021, 12:06 от ^SunLight^

Общи условия

Активация на акаунт