Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 24 481
  • 549
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 343
Да, но съм чела че високия пролактин може да е причина за аборт.
 Има ли такива от вас, които пият Бромокриптин и по време на Б и при какви стойности на пролактина?

# 46
  • Мнения: 753
Да, но съм чела че високия пролактин може да е причина за аборт.
 Има ли такива от вас, които пият Бромокриптин и по време на Б и при какви стойности на пролактина?
Аз пих Бромокриптин до 20г.с. по половинка вечер. Стойността на пролактина преди лечението ми е била около 600. Преди да разбера за високия пролактин имам един аборт. Родих слава Богу живо и здраво детенце. Кърмих една година и не съм пила Бромокриптин. След като си спрях кърмата с Достинекс. Направих изследване и пролактина пак ми беше около 600. Сега пак си пия по половинка Бромокриптин вечер, и поддържам стойности около 200. Не смятам да го спирам, защото правя опити за второ детенце. Аз също знам , че пречи на имплантацията и е причина за аборти. Достинекс не се пие при бременност.
Надявам се да съм била полезна. Всичко това е от личен опит.

# 47
  • Мнения: 217
Колко време след като започнахте лечението забременяхте?
Приемам достинекс вече около 4-5 месеца, пролактина влезе в норма (200) още на първият месец, но уви бебето не става.

# 48
  • Мнения: 753
Колко време след като започнахте лечението забременяхте?
Приемам достинекс вече около 4-5 месеца, пролактина влезе в норма (200) още на първият месец, но уви бебето не става.
Аз правих ин витро. След аборта ми казаха , че 6 месеца трябва да минат заради годините ми ( тогава 38). След 6 месеца направих замразен трансфер и забременях. Също съм изследвала пролактина в начална бременност, беше около 3000, и ендокринолог ме посъветва да продължа с Бромокриптина. Моя ендокринолог ме посъветва да не пия Достинекс, а Бромокриптина защото е съвместим с бременност
 Не съм правила ЯМР.

# 49
  • Мнения: 143
Момичета, имам леко странен въпрос. Възможно ли е Достинекса да пречи на овулацията? Следя ову с тестове, като очакваната такава трябваше да е на 18.07, но до ден днешен все още я няма и тестовете не показват дори леко наситена черта. Цикълът ми дойде на 4.07 (ако има значение). Пия 1/2 достинекс на седмица и 1 месец приемах желязо за анемия и Вигантол подари ниски нива на Витамин Д.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Не, напротив...нали с нормализиране нивата на хормона се очаква и О да е редовна.
Сега, ако има и др.проблеми не знам кое кал ще е ...

# 51
  • Мнения: 753
Момичета, имам леко странен въпрос. Възможно ли е Достинекса да пречи на овулацията? Следя ову с тестове, като очакваната такава трябваше да е на 18.07, но до ден днешен все още я няма и тестовете не показват дори леко наситена черта. Цикълът ми дойде на 4.07 (ако има значение). Пия 1/2 достинекс на седмица и 1 месец приемах желязо за анемия и Вигантол подари ниски нива на Витамин Д.

Изследвахте ли след приема на Достинакс нивото на пролактина?

# 52
  • Мнения: 143
Момичета, имам леко странен въпрос. Възможно ли е Достинекса да пречи на овулацията? Следя ову с тестове, като очакваната такава трябваше да е на 18.07, но до ден днешен все още я няма и тестовете не показват дори леко наситена черта. Цикълът ми дойде на 4.07 (ако има значение). Пия 1/2 достинекс на седмица и 1 месец приемах желязо за анемия и Вигантол подари ниски нива на Витамин Д.

Изследвахте ли след приема на Достинакс нивото на пролактина?

Все още не съм, АГ и Ендокринологът казаха септември.
Не, напротив...нали с нормализиране нивата на хормона се очаква и О да е редовна.
Сега, ако има и др.проблеми не знам кое кал ще е ...

При изследванията на хормоните, само пролактина, хемоглобина и витамин Д бяха извън нормите, всичко останало е ок.

Искам само да добавя че гърдите ми са подути и неко наболяват отгоре.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 16:31 от mzd1996

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Идете на лекар..другото е гадаене във форум.

# 54
  • Мнения: 130
Колко време след като започнахте лечението забременяхте?
Приемам достинекс вече около 4-5 месеца, пролактина влезе в норма (200) още на първият месец, но уви бебето не става.
Аз правих ин витро. След аборта ми казаха , че 6 месеца трябва да минат заради годините ми ( тогава 38). След 6 месеца направих замразен трансфер и забременях. Също съм изследвала пролактина в начална бременност, беше около 3000, и ендокринолог ме посъветва да продължа с Бромокриптина. Моя ендокринолог ме посъветва да не пия Достинекс, а Бромокриптина защото е съвместим с бременност
 Не съм правила ЯМР.
 

Момичета какви гадини и при наз се получава бременост но и аборти след това  и постоянен дисконмфорт долу .

# 55
  • Мнения: 753
Колко време след като започнахте лечението забременяхте?
Приемам достинекс вече около 4-5 месеца, пролактина влезе в норма (200) още на първият месец, но уви бебето не става.
Аз правих ин витро. След аборта ми казаха , че 6 месеца трябва да минат заради годините ми ( тогава 38). След 6 месеца направих замразен трансфер и забременях. Също съм изследвала пролактина в начална бременност, беше около 3000, и ендокринолог ме посъветва да продължа с Бромокриптина. Моя ендокринолог ме посъветва да не пия Достинекс, а Бромокриптина защото е съвместим с бременност
 Не съм правила ЯМР.
 

Момичета какви гадини и при наз се получава бременост но и аборти след това  и постоянен дисконмфорт долу .

Незнам за какви гадини става въпрос? Бъдете по- ясен.

# 56
  • Мнения: 52
Здравейте, въпроса ми е дали някой от вас който има аденом се е имунизирал с ваксина против ковид-19, предстой ми ваксина и малко се притеснявам. Благодаря ви!

# 57
  • Мнения: 724
Да, нямах проблеми

# 58
  • Мнения: 42
Здравейте казвам се Гергана на 22 бореща се за дете за мой късмет всички изследвания са ми нормални но нямам ОВУ този месец трябваше да правим инце но по лични причини не се случи.
Накратко за мен имам тумор оперирана съм 2 пъти на хипофизата първия път беше злокачествен сега доброкачествен и въпреки че е с най малките си размери смятам че той е главен фактор за да нямаме бебче пиех Дуфастон но той не ми влияе добре ако може съвет или наставление на къде и кащ да тръгна ще съм ви благодарна! Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам, необходимо ли е в месеца в който сме правили ЯМР с контрастно вещество да се предпазим от забременяване? Вреди ли по някакъв начин ЯМР и контрастното вещество, ако се забременее през същия месец? От другия месец могат ли да се подновят опитите за забременяване? Бихте ли ми препоръчали добър доктор ендокринолог в София за второ мнение и определяне на точната терапия , тъй като имам аденом на хипофизата с размери 3 на 5 мм. Първият доктор ми каза , че ще се приемат лекарства 2 години, за да се очаква трайно нормализиране на пролактина.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2021, 11:55 от Gali_87

Общи условия

Активация на акаунт