Ниски нива на АМХ и забременяване

  • 34 335
  • 534
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 050
Да, де... Правилната формулировка е, че качеството се влошава с възрастта, а не с намаляване на ЯР. Просто навсякъде срещам, че при НЯР е лошо качеството.

# 46
  • Мнения: 1 495
Aз забременях втория път на 40г с АМХ 0.75 като лекарите ми казваха да опитваме 6 месеца естествено и понеже нямало шанс да стане , директно после да минаваме на инвитро. Тъй като имахме вече едно дете, решихме да не се подлагаме на инвитро и се примирихме, но не се пазехме. След година и 4 месеца забременях естествено. В момента съм 31 г.с. и за сега всичко е нормално, дай Боже! И само за справка - забременях на 30г пак след 1г и 4 месеца, без да имам никакви проблеми и уж в нормална детеродна възраст. Всичко е толкова индивидуално. При мен проблемът със забременяването е бил винаги на психологично ниво - все съм под стрес, забързана, изнервена. Когато си поуравновеся малко психиката забелязвам, че тогава става.

# 47
  • Мнения: 1 050
То и аз забременях естествено на 42 с подобно АМХ, като месец преди това на преглед ми казаха директно за донорска. За съжаление не попаднах на читав доктор и бременноста завърши с мисед. Интересното е, че три години по-късно още съм със същото АМХ и инхибин. Но и с два неуспешни опита инвитро в Турция. Е сега чак вече се насочваме към донорска Я.
Пожелавм Ви спокойна и безпроблемна бременност от тук до края!

# 48
  • Мнения: 205
Момичета, след 4ти неуспешен трансфер на ембриони (собствени, прилично качество, блатоцисти) се чудя кой път да хвана. Няма имплантация. С, АМХ 0.3 съм, 35г,предполагам че затова не се имплантират. Какви изследвания да правя докато чакам за ДЯ?

# 49
  • Мнения: 74
Момичета, след 4ти неуспешен трансфер на ембриони (собствени, прилично качество, блатоцисти) се чудя кой път да хвана. Няма имплантация. С, АМХ 0.3 съм, 35г,предполагам че затова не се имплантират. Какви изследвания да правя докато чакам за ДЯ?
Здравейте аз бях с АМХ 0.10 и имах 2 качестени ебриона но ги замразихме на 5 ден защото трябваше да правя хистероскопия и след 6 месеца правихме транфер и на двете но само едното оцеля и вече е на 5 години тогавя бях на 36 години

# 50
  • Мнения: 261
Момичета, след 4ти неуспешен трансфер на ембриони (собствени, прилично качество, блатоцисти) се чудя кой път да хвана. Няма имплантация. С, АМХ 0.3 съм, 35г,предполагам че затова не се имплантират. Какви изследвания да правя докато чакам за ДЯ?
Здравей моето амх е същото като твоето две неуспешни бременности една биохимична и в момента съм бременна в 15 седмица вече и всичко е наред нормални забременявания като се има в предвид че всички ме бяха отписали даже и за ин витро ,приемах витамини и незнам но чудото се случи без лекарска намеса

# 51
  • Мнения: 54
Здравейте,

Пиша, за да вдъхна надежда на всички момичета с нисък АМХ.
Аз забременях с второто си дете, естествено с АМХ 0.04.
За лекарите това беше чудо, както и за мен, разбира се. Всички казваха, че шанса е никакъв почти, а една лекарка в Надежда, след като ми видя изследванията каза, че няма как медицински да ми се случи второ дете, освен с донорска яйцеклетка и пак съмнително.
На 37години съм. Моето голямо чудо е почти на 3 месеца.
Така че горе главата! Преминах през голям катарзис и приех диагнозата си, но ето, че кармата била друга.

# 52
  • Мнения: 119
Здравейте,

Пиша, за да вдъхна надежда на всички момичета с нисък АМХ.
Аз забременях с второто си дете, естествено с АМХ 0.04.
За лекарите това беше чудо, както и за мен, разбира се. Всички казваха, че шанса е никакъв почти, а една лекарка в Надежда, след като ми видя изследванията каза, че няма как медицински да ми се случи второ дете, освен с донорска яйцеклетка и пак съмнително.
На 37години съм. Моето голямо чудо е почти на 3 месеца.
Така че горе главата! Преминах през голям катарзис и приех диагнозата си, но ето, че кармата била друга.
Честито! Да сте здрави и много щастливи! Имаме нужда от такива новини!

# 53
  • Мнения: 54
И друго исках да споделя, може да е полезно за някого - fsh се регулира с хомеопатия и прогестерона с дуфастон. И всъщност приемането на дуфастон в точното време, след предполагаема овулация, помогна. Но беше и късмет, защото цикъла ми беше изключително нередовен.

# 54
  • Мнения: 119
И друго исках да споделя, може да е полезно за някого - fsh се регулира с хомеопатия и прогестерона с дуфастон. И всъщност приемането на дуфастон в точното време, след предполагаема овулация, помогна. Но беше и късмет, защото цикъла ми беше изключително нередовен.
Ако искаш сподели за хомеопатията, която взима за регулиране на FSH. Благодаря

# 55
  • Мнения: 54
Да, пиех фсх, така се казваше хомеопатията / на боарон/ по схема спрямо изследванията ми + акупунктура при д-р Еленкова.


И друго исках да споделя, може да е полезно за някого - fsh се регулира с хомеопатия и прогестерона с дуфастон. И всъщност приемането на дуфастон в точното време, след предполагаема овулация, помогна. Но беше и късмет, защото цикъла ми беше изключително нередовен.
Ако искаш сподели за хомеопатията, която взима за регулиране на FSH. Благодаря

# 56
  • Мнения: 8
Здравейте, може ли мнение относно резултатите.Какви са шансовете ми за забременяване?
Благодаря предварително😊 Нямам референтни стойности в резултатите.
Амх 0,22 μg/l
LH    1,51 mUI / ml
FSH  4,94 mUI / ml
Estrogen  76,93 pg/ml
Prolaktin  16.3 μg/l
Testo     0.31 μg/l
DHEAS   4110 μg/l
17- OH- Progesteron  0.8 μg/l

# 57
  • Мнения: 1 050
На кой ден са правени? И проверили ли сте инхибин и витамин Д?

# 58
  • Мнения: 8
На кой ден са правени? И проверили ли сте инхибин и витамин Д?


На 3ти ден от МЦ ,не не съм пуснала инхибин и витамин Д

# 59
  • Мнения: 538
Здравейте на всички,
На 31 г. съм и правим опити от повече от година. Отидохме на репродуктивен спец. преди нова година и ми назначи изследване на АМХ.
Резултатът ми е 1,87. Зарадвах се, защото реших, че е добър, но преди малко разговарях с лекарката и ми каза, че не е много висок.
Още на първата консултация ми се стори, че много бързо ме насочва към инвитро и затова пиша тук. Искам да ви попитам как ви се струва резултата и дали е възможно да ми е казала така от користни цели?  
Реших да пиша с надеждата да потърся подкрепа, защото емоционално вече се чувствам много зле.

Общи условия

Активация на акаунт