Ниски нива на АМХ и забременяване

  • 34 288
  • 534
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 261
Здравейте да разкажа малко и моята история имам дете на 11 години от предишен брак,омъжих се отново и искахме детенце забременях и в 9 седмица сърцето на бебето спря след 8 месеца отново бях бременнана в 5 седмици прокарване и отново фатален край и така тръгнахме по изследвания щитовидната жлеза , тромбофилия, нк клетки,спермограма  всичко наред там и накрая последните изследвания АМХ 0.31 и аг ми каза да се обърна към специалист според който дори яма смисъл да пробвам ин витро защото най вероятно качеството на айцеклетката я няма и няма да имам здрава бременност от тогава опитите ни не спират но без резултат вече, та въпроса ми е наистина ли нямаме никакъв шанс според вас дали ин витро или по нормален начин

# 31
  • Мнения: 1 050
Не казвате на колко години сте. Шанс инвитро има. И с по-малък АМХ се забременява. Най-трудното е да попаднете на читав лекар.

# 32
  • Мнения: 261
Не казвате на колко години сте. Шанс инвитро има. И с по-малък АМХ се забременява. Най-трудното е да попаднете на читав лекар.
На 34 години съм забравих да кажа че и фсх е завишено от там си правят изводи за менопауза и почти никакъв шанс за забременване каквото и да е то

# 33
  • Мнения: 1 050
Това е повече от абсурдно! И на мен ми казаха директно донорска яйцеклетка, само че в Турция не мислят така.

# 34
  • Мнения: 18 530
На 34 години имате поне 10 години, през които може да се забременее и нормално. Ако желаете ин витро, вече наистина си трябва добър специалист.

Аз забременях на 42 години с по-лоши показатели - по естествен път - и родих на 43. (Не сме търсили ин витро специалист, макар да ми предлагаха инвитро с донорска яйцеклетка. Просто за нас инвитрото не беше опция.)

# 35
  • Мнения: 74
Не казвате на колко години сте. Шанс инвитро има. И с по-малък АМХ се забременява. Най-трудното е да попаднете на читав лекар.

Здравейте,разбира се че има шанс с инвитро моят резултат от АМХ беше 0,10 бях при д-р Персенска и ми каза абсурд да забременеш единствения шанс било с донорска яйцеклетка но реших да опитам със собствени яйцеклетки извадихме 2 който се оплодиха и ги замразихме и след година направихме инвитро  и резултатът вече е на 5 години но преди това вече имам едно дете по естествен път заченато и за това бях убедена че ще стане

# 36
  • Мнения: 261
Не казвате на колко години сте. Шанс инвитро има. И с по-малък АМХ се забременява. Най-трудното е да попаднете на читав лекар.

Здравейте,разбира се че има шанс с инвитро моят резултат от АМХ беше 0,10 бях при д-р Персенска и ми каза абсурд да забременеш единствения шанс било с донорска яйцеклетка но реших да опитам със собствени яйцеклетки извадихме 2 който се оплодиха и ги замразихме и след година направихме инвитро  и резултатът вече е на 5 години но преди това вече имам едно дете по естествен път заченато и за това бях убедена че ще стане
Здравейте моя амх е 0.31 с два спонтанни аборти в момента пак съм бременна по естествен начин даже незнам как става това забременване като реално ми казаха че няма как......а друг лекар ми каза и да забременявам винаги ще падат заради фсх което е завишено и сега съм в адски паника какво ще се случи в 6 седмица и 4 дни съм по календар днес трябва да почвам 7 тоест 3 дни разлика бебечето има пулсации чухме ги вчера надявам се всичко да е наред с него и да си ги гушкам

# 37
  • Мнения: 1 050
Вики, не е причината във ФСХ за абортите. Високо ФСХ означава предимно намален към изчерпване яйчников резерв. Има десетки причини това да се случва, както и има шанс този път да няма нито една причина за аборт и бременността ти да завърши успешно. Знам, че е изключително трудно, но опитай да вярваш, че този път всичко ще е наред. Трябва да си спокойна, важно е. Потърси читав АГ, който да те следи и на когото да вярваш, а не да ти разправя глупости.

# 38
  • Мнения: 261
Вики, не е причината във ФСХ за абортите. Високо ФСХ означава предимно намален към изчерпване яйчников резерв. Има десетки причини това да се случва, както и има шанс този път да няма нито една причина за аборт и бременността ти да завърши успешно. Знам, че е изключително трудно, но опитай да вярваш, че този път всичко ще е наред. Трябва да си спокойна, важно е. Потърси читав АГ, който да те следи и на когото да вярваш, а не да ти разправя глупости.
Много благодаря...
Така ми казаха че нямат качество айцеклетките щом фсх е такова и доноркса яйцеклетка даже инвитро неможело а аз си забременявам имам всякакви изследвания всичко е наред и при него също нооооо се случиха тези неща свга очаквам нещата да са с щастлив край

# 39
  • Мнения: 1 050
Честно казано не ми е много ясно относно качеството на Я. Т.е. не знам дали качеството е свързано само с възрастта или е заедно с НЯР и ИЯР независимо от възрастта. Ако някой е по-запознат ще ми е интересно да прочета.

# 40
  • Мнения: 652
Качеството на яйцеклетките е пряко свързано с възрастта - има едно хубаво информационно видео на д-р Тихомирова от болница "Надежда" за яйцеклетките - може да го потърсите в интернет.

Пак казвам, както съм казвала и в други теми тук - на 32 забременях естествено от първия опит с АМХ 0,4 и много малко антрални фоликули. АМХ не е показателно за намален резерв, възрастта също. Намаленият резерв не е показателен за качеството на яйцеклетките. Както казват докторите - по-добре да са 2-3, но качествени, отколкото 12, но некачествени. Може съвсем спокойно да се забременее естествено, дори да не е от първия опит. Също искам да спомена отново, че и на мен ми казваха, че нямам шанс и да се пробвам "2 месеца" (което само по себе си е абсурдно) и ако не стане да ходя за инвитро. Това е машина за пари и се опитват всякак да те накарат да тръгнеш по този път. Всеки лекар от нормална болница (не от инвитро специализирана клиника) ми се е изсмял след това като съм му казала, че насоките са били да пробвам 2 месеца. Дори момичета с огромен резерв и АМХ 2,5 - 3 често правят опити по половин-една година преди да забременеят. Не се отчайвайте, а действайте смело и търсете добри лекари!

# 41
  • Мнения: 1 050
Изгледах го видеото. Тихомирова сравни Я с войници, първа линия най-силните, втора линия не чак толкова добрите и т.н. Накрая остават немощните и болните. За мен това означава, че с намаляване на ЯР, независимо от възрастта, качеството също намалява. Демек ако на 32г. си с НЯР е същото като да си с НЯР на 45г. да речем, относно качество на Я.
Качеството на яйцеклетките е пряко свързано с възрастта - има едно хубаво информационно видео на д-р Тихомирова от болница "Надежда" за яйцеклетките - може да го потърсите в интернет.

Пак казвам, както съм казвала и в други теми тук - на 32 забременях естествено от първия опит с АМХ 0,4 и много малко антрални фоликули. АМХ не е показателно за намален резерв, възрастта също. Намаленият резерв не е показателен за качеството на яйцеклетките. Както казват докторите - по-добре да са 2-3, но качествени, отколкото 12, но некачествени. Може съвсем спокойно да се забременее естествено, дори да не е от първия опит. Също искам да спомена отново, че и на мен ми казваха, че нямам шанс и да се пробвам "2 месеца" (което само по себе си е абсурдно) и ако не стане да ходя за инвитро. Това е машина за пари и се опитват всякак да те накарат да тръгнеш по този път. Всеки лекар от нормална болница (не от инвитро специализирана клиника) ми се е изсмял след това като съм му казала, че насоките са били да пробвам 2 месеца. Дори момичета с огромен резерв и АМХ 2,5 - 3 често правят опити по половин-една година преди да забременеят. Не се отчайвайте, а действайте смело и търсете добри лекари!

# 42
  • Мнения: 652
Ами не се сещам точно какво се говореше, но помня, че аз като го гледах разбрах, че е пряко свързано с възрастта - даже го бях гледала няколко пъти, трябва пак да го намеря. Също от това, което бях говорила с нея, тя ми беше казала, че ако си на 30-35 с много намален яйчников резерв имаш доста по-голям шанс за забременяване отколкото, ако си на 40 с не толкова намален резерв, точно заради качеството, което се влошава с годините.

# 43
  • Мнения: 1 050
Ами всъщност имаше предвид възрастта на тялото. Идеше реч да замразиш Я на 30 и да родиш на 50.

# 44
  • Мнения: 652
Ами точно за възрастта на тялото говорим, иначе за коя друга възраст? Да замразиш на 30, точно защото дори малко, на 30 са по-качествени. Няма да влизам в спорове де, това е което аз съм разбрала от моето обикаляне по доктори и четене на стотици страници Grinning Не съм медицинско лице, затова не казвам, че това е на 100% вярно - всеки може да си пита доктора и той подробно да му обясни.

Общи условия

Активация на акаунт