Ниски нива на АМХ и забременяване

  • 35 444
  • 536
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 820
Здравейте на всички,
На 31 г. съм и правим опити от повече от година. Отидохме на репродуктивен спец. преди нова година и ми назначи изследване на АМХ.
Резултатът ми е 1,87. Зарадвах се, защото реших, че е добър, но преди малко разговарях с лекарката и ми каза, че не е много висок.
Още на първата консултация ми се стори, че много бързо ме насочва към инвитро и затова пиша тук. Искам да ви попитам как ви се струва резултата и дали е възможно да ми е казала така от користни цели?  
Реших да пиша с надеждата да потърся подкрепа, защото емоционално вече се чувствам много зле.
Резултата ви е добър. Колко са антралните Ф това е важно. За мен и този резултата определено не е нисък☺Търсете причината другаде. Половите хормони как са? Щитовидните? Тръбите ви проходими ли са? И спермогарамата при партньорът ви как е ?

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 18:57 от Милото

# 61
  • Мнения: 567
Здравейте на всички,
На 31 г. съм и правим опити от повече от година. Отидохме на репродуктивен спец. преди нова година и ми назначи изследване на АМХ.
Резултатът ми е 1,87. Зарадвах се, защото реших, че е добър, но преди малко разговарях с лекарката и ми каза, че не е много висок.
Още на първата консултация ми се стори, че много бързо ме насочва към инвитро и затова пиша тук. Искам да ви попитам как ви се струва резултата и дали е възможно да ми е казала така от користни цели?  
Реших да пиша с надеждата да потърся подкрепа, защото емоционално вече се чувствам много зле.
Резултата ти е добър. Колко са антралните Ф това е важно. За мен и за този резултата определено не е нисък☺Търсете причината другаде. Половите хормони как са? Щитовидните? Тръбите ви проходими ли са? И спермогарамата при партньорът ви как е ?

Милото, много благодаря за бързия отговор!
Предстои ми броене на фоликулите и цветна снимка следващата седмица. Спермограма и останалите хормони уж са окей:
FSH - 6.59 на 4-ти ден от МЦ,
Прогестерон - 13.2 на 17 ден от МЦ,
Пролактин - 21.54 на 17 ден от МЦ,
TSH - 3.14, като в рамките на 2г съм го смъкнала до толкова само с диета от 6,9. Останалите щитовидни хормони са добре и ендокринолозите ми казват, че е здрава жлезата.

Другото ново са уреплазми, за който писах в друга тема. И там не ми е ясно какво е положението.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1365334.msg45824329#msg45824329

# 62
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета
Днес ми излезе резултата на АМХ -при референтни 0,059 - 4.40, моят е 0,097.
ФСХ ми е 7,88 при 2,5 -12,5.
Много се разстроих, защо май нещата не изглеждат въобще добре:(
За годините ми 42, мисля че е нормално, но все пак много искахме да си имаме бебенце.
В страхотна връзка съм и само едно малко човече липсваше, за да ни е пълно щастието.
Ноември месец забременях и бяхме безкрайно щастливи, но се оказа кухо яйчице и на 23.12 правих МА. Сега ми дойде първият цикъл и лекарката каза, че мога да си пусна АМХ.
Има ли според вас някакъв шанс нещо да се получи с този резултат?

# 63
  • Мнения: 18 691
Здравей, не съм специалист, но АМХ все пак ти е в границите, а ФСХ ти е съвсем добре.

Аз забременях на твоята възраст с АМХ 0,1 и много по-лош ФСХ - 32 беше излязъл последно. Съвсем не ми бяха в ред нещата. Нямаше на какво да се надяваме. Така че шанс - винаги има. Успех!

# 64
  • Мнения: 1 497
Dixy3, аз съм на 41г и след 1 седмица ще раждам 😁. Не помня вече стойностите ми на ФСХ, но АМХ ми беше 0.075. Казваха директно да минаваме на инвитро, но си казахме не, защото не ми трябваше този стрес пък и вече имахме 1 дете. Мина година и нещо и забременях и имах прекрасна лека бременност. Надявам се скоро и на подобно раждане. Мисълта ми е - просто се обичайте. Аз ходех преди това на психотерапия и психоложката само това ми повтаряше- обичайте се, не следи нищо, бъди спокойна и ще забременееш. Точно така стана 🙂. Успех и ви ръся с много розов прашец.

# 65
  • Мнения: 10
Много ти благодаря ти, Елиза❤( това между другото  е името, което съм си избрала за момиченце🥰. Направо го приемам, като знак😊)
Аз имам две големи момчета и за това и на мен не ми се иска да минавам през инвитро. Но мъжът ми няма деца, а аз винаги съм искала три.
 Още веднъж ти благодаря за коментара. Подейства ми много успокояващо и вдъхващо надежда, че от вчера насам не съм спряла да плача❤

Леко раждане на теб🤗 Бъдете много здрави и щастливи🌟🍀
Dixy3, аз съм на 41г и след 1 седмица ще раждам 😁. Не помня вече стойностите ми на ФСХ, но АМХ ми беше 0.075. Казваха директно да минаваме на инвитро, но си казахме не, защото не ми трябваше този стрес пък и вече имахме 1 дете. Мина година и нещо и забременях и имах прекрасна лека бременност. Надявам се скоро и на подобно раждане. Мисълта ми е - просто се обичайте. Аз ходех преди това на психотерапия и психоложката само това ми повтаряше- обичайте се, не следи нищо, бъди спокойна и ще забременееш. Точно така стана 🙂. Успех и ви ръся с много розов прашец.

# 66
  • Мнения: 3 173
Здравей, не съм специалист, но АМХ все пак ти е в границите, а ФСХ ти е съвсем добре.

Аз забременях на твоята възраст с АМХ 0,1 и много по-лош ФСХ - 32 беше излязъл последно. Съвсем не ми бяха в ред нещата. Нямаше на какво да се надяваме. Така че шанс - винаги има. Успех!
Здравейте! Естествено ли беше забременяването? Пили ли сте нещо за този висок фсх?

# 67
  • Мнения: 18 691
Да, пихме, но нямаше ефект. Sad

Естествено забременях, разбрах в третия месец поради нередовен цикъл. Бях пила някакво противозачатъчно за регулиране на цикъл (той липсваше с месеци), може и то да е оказало влияние. След като го спрях ми дойде цикъл и после съм забременяла.

# 68
  • Мнения: 3 173
А какво е било това, което е нямало ефект? Моят фсх последно беше 13 точно в месеца, в който съм забременяла, но на 29 години. Бяха ми казали и бях почнала да пия пшенична трева за намаляването му, защото и преди това ми беше висок. Сега нямам идея след раждането как е, но едва ли се е задържал 13, сигурно е литнал още в небесата. Чудя се дали да почна пак тая пшенична гадост, защото обмисляме опити за второ бебе скоро

# 69
  • Мнения: 18 691
Нещо за качеството на яйцеклетките. Метфогама мисля, че беше. Забравила съм, било е преди 7 години. Но не  се получи добър ефект при мен конкретно. Иначе помагало.

# 70
  • Мнения: 261
Аз забременявах нормално с 0.31 АМХ имах две неуспешни бременности но пих пикозитол q10 Ovaboost   отново съм бременна вече съм в 6 месец така че всичко е възможно

# 71
  • Мнения: 652
Alison, като добавки сигурно знаеш, но най-ефективни са - инозитол в различните му форми и фолиева киселина. На мен различни лекари през годините са ми изписвали инозитол за подобряване на качеството на яйцеклетките, даже в момента пия, но по друга линия. Иначе метфогамата може да има такъв ефект, но тя е тежка за организма и причинява много стомашно-чревни проблеми, та на много хора не им понася.

# 72
  • Мнения: 3 173
Owly да, аз си бях с торбата добавки за качеството преди първото забременяване, но конкретно за свалянето на фсх беше само пшеничната трева. Метфогама знам, че е за ИР и при жени с такава диагноза се изписва и наистина забременяват, но аз нямам ИР и не бих пила на своя глава. Та ще ги почна пак добавките явно

# 73
  • Мнения: 2
Здравейте,

нова съм в тематиката, за това моля, да ме извините ако кажа някоя глупост.
Моят въпрос е- усеща ли се по някакъв начин намаляващото АМХ?
Например:възможно ли е да имам нормален месечен цикъл от 28 без анималии, или патологии и резерва ми да е изчерпан или пред изчерпване?
Предстои ми такова изследване и си умирам от ужас и страх от четеното в нета..

# 74
  • Мнения: 3 173
Да, възможно е да няма симптоми или анамолии в цикъла и резервът да е доста намалял. Но това изследване само по себе си не показва точното състояние на резерва. Важни са бройката антрални фоликули на 2-3 ден от МЦ и възрастта като цяло. Разбира се и стойностите на другите хормони (Е2, ЛХ, ФСХ и т.н)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт