Ниски нива на АМХ и забременяване

  • 34 291
  • 534
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 205
Какви витамини и добавки приемате за подобряване качеството на яйцеклетките и за повишаване на АМХ?

# 16
  • Мнения: 1 752
Момичета, отчаяна съм.
Имам едно дете. В момента съм на 40 г и пуснах изследване на АМХ-0,20ng/mL. Стойностите ги дават от 0.06 до 4,40.
Какво означава този нисък резултат? В менопауза ли съм?

# 17
  • Мнения: 18 530
Ани, аз точно на 40 години също поисках да забременея. Резултата ми беше АМХ 0,3 в началото. Клиники по инвитро не са ни били вариант. Пихме с мъжа ми някакви добавки. Вследствие вместо да се подобри, моят AMX спадна до 0,1, което си е напълно трагично. На мен и другите хормони ми бяха като за менопауза, и цикълът ми идваше през няколко месеца. Пак казвам, не съм си и помисляла за инвитро, иначе ми предлагаха такова с донорска яйцеклетка.

Много пъти съм чела как казвали на жените - не го мисли, и ще стане. Не вярвах в това. Обаче в момента, в който гинекологът ми каза, че 100% никога повече няма да забременя, аз го приех, повярвах, заживях си без да мисля за бебета и ... да - забременях. Родих на 43 години. Та всичко е възможно! Успех от мен!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Ани, забременяване ли целиш? Менопауза означава спиране на менструацията, така че очевидно не си, ако не е спряла при теб. Дори за пременопауза мисля, че не може да се съди само по АМХ.

# 19
  • Мнения: 1 752
Хипотетично си мисля. Просто, детето няма годинка и искам да имам опция за още едно. Не се знае, но, все пак, ако реша до две години. Този месец, неочаквано имам цикъл, при все че, от април липсваше. Ще видим как ще е другия месец.
Благодаря на всички за това, че се отзовахте.

# 20
  • Мнения: 73
здравейте момичета,

На скоро ми откриха че съм с намален яйчников резерв. Имам детенце на 6 и искаме второ. Някой да може от вас да сподели положителни резултати след инсеминация с намален яйчников резерв. Simple Smile

Благодаря предварително.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте!
На 40 г. съм и имаме дете на 9 г.
Решихме се най - после за второ, но резултатите ми отпреди няколко дни, ме отчаяха.
На 3ти ден от МЦ
АМХ 0.06
FSH 19.62
LH 15.10
Цикъл имам всеки месец, О.също, доказана с тестове и на преглед. Но неуспешните опити последните 6-7 м., както и резултатите ме карат да се чувствам зле. Сега се опитвам да свикна с мисълта, че няма да успея да забременея повече, но ми е много трудно.

# 22
  • Мнения: 18 530
Здравей, на 40 години моите резултати бяха подобни на твоите, но АМХ ми беше 0,3 (впоследствие падна на 0,1), а FSH - 38 - много зле. За разлика от теб нямах редовен цикъл, а сериозни кръвоизливи заради миома, последвани от цели месеци без цикъл.  Не съм обмисляла инвитро. Забременях спонтанно 3 години по-късно и родих на 43. Успех от мен!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравей!
Благодаря!
Аз също имах миома и полипи, които преди около 5 месеца махнахме с хистероскопия. И сега нещата там са добре.
А някакви добавки/ витамини, или изобщо приема ли нещо, за да се опиташ да нормализираш хормоните?

# 24
  • Мнения: 18 530
Когато забременях приемах само бяло вино Simple Smile Но аз нямах вече абсолютно никакви надежди. По-добре си пий каквото ти препоръчват лекарите..

# 25
  • Мнения: 3 199
Здравейте, на кратко ще споделя моята история. Преди 2 години имахме едно неуспешно ин витро. Тогава (бях на 31г), след изследване на хормони, поради трудно забременяване, се оказа, че ЛХ ми е 9,4, а ФСХ 14. От там ми назначиха изследване на АМХ и се оказа 0,1. Правихме ин витро по къс протокол с нормална (да не кажа висока стимулация - безсмислена) изкараха 1 годна за оплождане яйцеклетка и тя не се оплоди.
Спряхме опитите известно време и година по-късно изследвах АМХ и той беше 0,04.
Сега вече съм на почти 34г, все още не съм в менопауза, циклите ми са с различна продължителност, но нямам пропуснат цикъл. Сега бях на АГ, профилактичен, а и защото ми закъсняваше много и в крайна сметка ми дойде на 47 ден. На 3ти ден от новия цикъл пуснахме Естрадиол, ЛХ, ФСХ, Тестостерон и Пролактин. Остана да изследваме Прогестерона, но на мен ми днес ми дойде на 18-ти от цикъла и това обърка всичко.
За какво всъщност пиша, как ще разчетете тези резултати? Изненада ме факта, че ФСХ е много по-ниско от преди 2 години, когато този хормон всъщност даде насока на лекаря да смята, че скоро може би ще изляза в менопауза. Естрадиола е висок, това не беше ли следствие на задържан фоликул? Да уточня, на ехограф не ме гледаха, когато ми пуснаха хормоните и може само да гадаем.

Естрадиол 283 (Жени - фол. фаза 21-251, овул. 38-649, лут. фаза 21-312, менопауза до 28)
ЛХ 4,22 (фол. фаза 1,8-11,78, овул. 7,59-89,08, лут. фаза 0,56-14, менопауза 5,16-62)
ФСХ 3,66 (фол. фаза 3,03-8,08, овул. 2,55-16,69, лут. фаза 1,38-5,47, менопауза 26,72-133,4)
Тестостерон 0,45 (0,14-0,53)
Пролактин 16,64 (5,18-26,53)

Възможно ли е преди 2 години ЛХ да е 9,4, а сега 4,2 и ФСХ тогава беше 14, а сега 3,66?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 64
Когато забременях приемах само бяло вино Simple Smile Но аз нямах вече абсолютно никакви надежди. По-добре си пий каквото ти препоръчват лекарите..
Развесели ме!
Между другото, бременността със сина ми се получи когато спрях да мисля, обмислям и пресмятам кога, какво... А преди него имах две неуспешни бременности, едната от които завърши с късен аборт в 23 г.с.

# 27
  • Мнения: 11
Може ли да ми препоръчате специалист/клиника в която биха поели инвитро с нисък АМХ 0.227   ng/mL?

Бих Ви препоръчала болница Бахчеджи в Турция. Аз също съм с много нисък АМХ и успяхме там от първия опит със собствена яйцеклетка.

# 28
  • Мнения: 263
Може ли да ми препоръчате специалист/клиника в която биха поели инвитро с нисък АМХ 0.227   ng/mL?

Бих Ви препоръчала болница Бахчеджи в Турция. Аз също съм с много нисък АМХ и успяхме там от първия опит със собствена яйцеклетка.

С какъв АМХ си и правихте ли някакви предварителни процедури за подобряване на яйчниците. Чувала съм, че там правят опити със стволови клетки, които се инжектират в яйчниците, но е малко скъпичко.

# 29
  • Мнения: 1 495
Моите изследвания са правени в Канада, но се опитах да обърна АМХ по българските стандарти и беше 0.75. Миналата година посетих репродуктивен специалист , който ми каза, че няма да забременея и ако искам да минавам на инвитро. Сега съм на 40г. В България ходих на преглед миналата година и ми казаха, че трудничко ще се получат нещата на тази възраст, отделно казаха, че имам малки детеродни органи и износването ще е трудно. Имам едно дете на 9г, износването беше ок ама...
Свикнах с мисълта, че ще си останем с едно дете и почнах да правя планове за смяна на работата, но не за самото място ами за пълна смяна на професията. Понеже обичам да пея си купих микрофон и почнахме да си правим партита в нас, събирахме приятели, купихме си ново жилище. Изобщо бях забравила за дете и хоп - май месец тази година забременях. Сега съм в 13 г.с. и сме адски щастливи, а бремеността е мечтано лека. Пожелавам го на всеки и забелязвам, че в момента, в който пуснем фикс идеята за забременяване, то се получава.

Общи условия

Активация на акаунт