Мами в Италия 14

  • 15 127
  • 271
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 427
гъ:' мо:нин Mr. Green,как сте пилета?Аз днес ще съм супер индафарата ,така че ще се мяркам само за малко като съм в къщи.Ще ходим до Асти,после до ле Гру...то ще стане една днес...
Лени,и аз това исках да ти обясня за коцетата,ты като ме мързи да ги чистя,купувам от онези замразените.Които няма нужда да се чистят ,направо бухаш в тенджерата.Малко о скъпи са,ама аз в това отночение безсрамно си угаждам.
Мен принзипно от българските риби най много ми харесва хека.Обожавам риба която да не е много миризлива и вонлива.Например някой нетлъсти скумрии на скара ми харесват парекио.И ям само морска или океанска рибка...нещо речната не ме кефи достатъчно.Е има и изключения.
Лени,Аз тук купувам мерлуцо и го правя или на фурна с олио,каппери и малко морковчета или панирани филета мерлуцо.Другата риба която купувам е скумрията ,за скара.А ако имаш скара гамбери звъкнати на скаричката са нещо фантастично.аз първо ги минавам в разтопено масло и после ги слагам на грила.
За хляба...обикновенно купувам някой по груб средно голям хляб,ако е кръгал режа го на 4 и го слагам с върха  на резена нагоре към реотана на фурната,така че да успея да препека външния слой на средата,а върте да си остане мек и топкав за сосчето.хайде за сега чао от мен,ще се видим после че сега сте излизам да взема нещо за ядене,пак опразнихме хладилника.За новата къща сте взема да взема от онези американските,двукрилните,които ми приличат на гардероби че ние явно сме много ящни с Фло.
Лени и той не яде чесън а аз много обичам и не ям щото е много кофти някой да ти диша чесново в леглото. Cry

# 46
  • Мнения: 5 462
Много е вкусна брандзино ( или казано на български лаврак ) .Много лесно се приготвя cook на тиган от тия на ребрата .Само е осоляваш , нярязваш чесън (ако обичате) поливаш със зехтин и лимонов сок .Нека в тази марината поседи в хладилника няколко часа може и повече.И след това слагаш рибата в въпрония тиган първо от едната после от другата страна колкото да е мине огъня .Тя е много нежна риба и е нужно много малко време да се приготви.  cheers

# 47
  • Мнения: 1 100
Здравейте дами  bouquet

Позабавих се, докато ви из4ета, но съм готова ве4е.

Дани, много хубави снимки Heart Eyes

Лени, сега за рибните продукти: коцце ( но предимно вонголе, онез малките миди4ки) и аз купувам замразени и из4истени, бухам ги в тиган4е с олио екстраверджине, малко 4есън(  или без ) и обилно бяло вино, накрая магданоз и малко пеперон4ино. И изсипвам върху спагети  chef
Риба: аз купувам ората( незнам как е на бг Embarassed), тротта бианка или салмоната(пъстърва), : на фурна с лимон, вино, олио и сол: просто и леко. СъЩо и тран4и ди салмоне взимам ( сьомга) и пак във фурната така  chef
Правя пържен кефал (4еффало) и рядко филе от риба ме4 на скара (пеШе спада).

Скумрия : или на фурна или на филенца в тиган с доматен сос и 4ерни маслини и мн. магданоз.
А пък филета (ди мерлуццо, персикко) и т.н.: правя в " кроста ди патате" и е много гот и лесно за гости, ей така горе долу:
http://kulinar.gbg.bg/recview.php?rid=2237

Ина4е сме по4итатели и на гамбери и гамберетти (правя и един сос за паста с гамберетти и дзуккине), ммм.

Иии, рано подхванахме манджите Blush

# 48
  • Мнения: 6 167
денисче, добре че ги даваш и с имената, защото аз и на б не ги знам!

благодаря за всички рецептички!

ша пробвам

денс свеки ще ни води на ресторант на вечеря))

# 49
  • Мнения: 2 804
Та прочетох малко имена риби и се сетих !!! newsm78
Взимаш по-едър калибър ората и 1кг. едра сол , почистваш добре рибата взимаш станиол за фурна и изсипваш всичката сол така че да обгърне цялата риба до загъваш я в станиола и я печеш във фурната за около 30 минути сервираш със салата по твой вкус.
Друга рецепта със спигола :
измиваш рибката и в дълбок съд я слагаш  прибавяш помодорини , розмарин , сол , черен пипер , патате сурджелати с розмарино за фурна , сока от 1 лимон , олио ди олива , 1 стрък нарязан от целина 1/2 каф.чаша вода омешва се хубаво изсипва се в тава и се пече на 180-200 градуса до запичането на картофките .

# 50
  • Мнения: 154
 Дамиии,Мами Италианиии приветчеееее  Sunglasses Laughing Grinning
като сте тръгнали да си говорите за рибки и разни морски деликатечета,дойдте ми идеята днеска да направя Паста ал Салмоне ммммм много обичаммм   chef Тия прими толкова са ми любими,че си купих преди време една цяла книжка ' кучинаре Паста е прими пиати'  Laughing Mr. Green
Иначе аз много често си купувам мерлуцо,много е лесна за приготвяне,избягвам да пържа направо я пъхам във фурната с картофки,малко формаджо гратуджато  магданозче,пан гратато и става много вскусноооо.....  Stuck Out Tongue

Дани,разгледах снимчиците супер са  Grinning живи и здрави да са ти дечиицата и да те слушкат  yes

Хайде момичета,пожелавам ви Усмихнат и Приятен уикенд !!!!   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 6 798

влади, тез хлебчета, които правиш .. как ги правиш.
сещаш ли се на ангел кънчев има едно кафе, където има страхотни сандвичи, но е супер скъпо.
хляба го правя, както там. тоест, ако е кръгъл една половинка, разравам перперндикулярни срезове почти до долу, помежу им съвсем малко масло, чесън и копър и във фурната за няколко минути...


Кое е това кафе на "Ангел Кънчев"? Аз там съм сядала само в едно малко кафенце, скъпичко беше, ама имаше само 3-4 масички вътре. Май не правят сандвичи... newsm78

# 52
  • Мнения: 2 427
и аз не се сещам за кафето...иначе имаше една сладкарница ама като я забравих как се казваше...то кога беше като биах в София...времето лети,а аз с паметта...
Денисе,ще ти казвам така че да не стават недоразумения,и с тиквички и раци е вкускна пастата,аз така най-често приготвям фарфалле или талятелле ал уово.А от нашите кръстници ,те нали са романи,съм научила и една друга рецепта,гамбери е цеци,страхотна паста става.Изобщо ла кучина романа много ми харесва.
И аз като Лейди харесвам салмоне.Правя паста със салмоне афумикато е панна,ммм-мням,мням.мням.
Дениз аз от както съм бременна избягвам да ям едра рива заради меркурия в нея.Рибата тон и меч са много опасни в това отношение.Изобщо едрата риба която живэ дълго в моретата.
Иначе нали не трябва да се ядат и коце и вонголе...аз обаче тях ги ям.Уж съдържали разни микроорганизми които причинявали какво ли не,ама нали минават през дълга термична обработка.А и дефакто се стерилизират още със самото замразяване.Аз и афетати ям а уж не трябвало...
Днес хапнах брезаола с лимон и пармиджано а Фло беше на  прошутто крудо е мелоне.Аз нещо не съм по сладко-солените комбинации..единствено в китайски ресторанти ми харесва.
Някой има ли идея как се казва рибата Хек на италянски и дали изобщо я продават по магазините?
А,да питам докато не съм забравила!Какво ви е мнението за аншоато(ачиугите)?
Щото това сигурно е първото и единственното хранително нещо не което не бих могла да преглътна без да ... Sick Sick Sick Sick

# 53
  • Мнения: 154
Цитат
Някой има ли идея как се казва рибата Хек на италянски и дали изобщо я продават по магазините?

amymommy,Мерлуцо и Хек не са ли едно и също нещо  newsm78
Тука,като съм си купувала риба на филета съм виждала,че на опаковката си пише на Английски ХЕК Италиано Мерлуцо....

# 54
  • Мнения: 1 049
ето ме и мен   bouquet днес ходих на море Hug Peace сега пратих мъжо на работа Peace
 досега се борех с телеком бяха ми блокирали интернета  #Cussing out #2gunfire и ми викат без интернет до вторник луд народ  #2gunfire #Cussing out
Лейди, аз не сам те видяла прати ми на личния нали съм любопитна  Embarassed Crazy
ох у дома рибата аз на фурна я правя,  а мъжо на грила  Peace антипасти  свеки , че е професионален готвач  Peace
лек ден на всички   bouquet

# 55
  • Мнения: 1 545
Ей мъ на и мен! Днес сутринта Валтер води колата на преглед, смяна на масло и прочие, а аз поканих свеки да дойде с нас до Парка на Каподимонте /един от царските дворци/. Нали сега сме в нормални отношения. Даже снощи ходихме на кино и и оставихме Бобо. Гледахме La notte prima degli esami, мнооого готин филм, препоръчвам ви го, ако не сте го гледали.
Та в парка Бобо се овъргаля като прасе, къса трева и хвърля, тича по топката.... Свеки ни черпи едно кръкче с конска каручка, много хубаво ни повозиха. Сега не съм правила снимки, но тук ни има от преди 2 години

# 56
  • Мнения: 1 049

Та в парка Бобо се овъргаля като прасе, къса трева и хвърля, тича по топката....

това ми е познато  Joy

# 57
  • Мнения: 1 100
Хм, оЩе бистрим рибно кулинарния въпрос Laughing

Мерлуццо е на български мерлуза: не мисля, 4е е то4но хек, въпреки 4е си прили4ат по вкус newsm78

Влади и Лейди: и аз съм по4итател на паста ал салмоне,ммм, 4есто я спрятам  chef

Пък за бременността и рибите: откак съм бременна ям само пъстърва, бастон4ини и филетти ди мерлуццо и салмоне: 4етох, 4е са много полезни за беб, никакви други риби Naughty Ма и никакви афетати и инсакати, а съЩо и морски дарове, зарад токсоплазмозата Stop

Пък за анШоато: никога не съм приготвяла тези суровите. Ина4е от буркан4е стават за овкусяване на разни салати Peace

Къде се скрихте, спинкате ли дами.... Confused

# 58
  • Мнения: 1 545
Ех, аз много обичам всякакви рибни вкуснотийки, а скаридите са ми любими. Не може да се сравнява вкуса на замразеното и прясното обаче. Вярно, хамалогия си е да чистиш, ама си заслужава. Коцце ние доста често си правим, както вече са писали момичетата "ин бианко" или импепата. Мммммммм, направо обожавам. Онзи ден свекъра ми беше направил, той е майстор.
Иначе ми харесват каламари, ората и една местна бяла риба, на която и забравих името.  Cry

# 59
  • Мнения: 2 804
Да ви се оплача ,ми аз не спя щото ме е страх да не видя майка ми в някой сън , та след като сутринта чак в 6 съм си легнала сега дремнах за около час и то каква стана видях мама но тя не ми говори по нормалният начин с отваряне на устата ами по телепатичен път .
Събудих се треперейки и тази нощ не знам дали ще мога да заспя .

Общи условия

Активация на акаунт