Мами в Италия 14

  • 15 120
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 804
Ето ви нови албуми за разглеждане :
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/d.makaui/my_photos
Yahoo! Foto - Le mie foto

# 31
  • Мнения: 3 425
Дани, брава!!!
За аватар на лични   Flutter

Май сме си само двете и предполагам и ти си без мъж в петъчната вечер....мойто аморе е почивка таз събота и неделя  bowuu и няма да съм на линия  Crazy

# 32
  • Мнения: 6 167

Лени,аз коцетата ги ОБОЖАВАМ...аз ги отварям само с малко чесън и магданоз...изстъргването е кофти(ако са пресни де)!

Хапвам и идвам Crazy

ПП Да питам някой от вас използва ли климатик ...един външен,а вътре 2-3 шатъли май се казват?!



Калко, може ли да ми обясниш като на 3 годишна тия коцце какво се правят от момента в който ги купя черни и затворени от магазина??? НИкога не съм нито виждала, нито яла ( и в БГ и тук)
т.е яла съм от консерва.. ще съм ти мн. благодарна, ако ами обясниш, защото искам да направя и да се науча

за климатика:
ние имаме климатици 2 бр.
за всяко външно тяло и едно вътрешно.
имало е вариант да са 1 към 2 вътрешни.
но
за нашата къща , която е на 2 етажа е имало вариант външното тяло да бъде най-отгоре. и да има дупка в терасата, която след 2-3 г. ще започне да руши балкона ( или нещо такова помня от Д).  другата причина е, че да пуснеш и 2те тела вътре едновременно натоварва външното тяло много и то ще се амортизира мн. по-бързо ( пак по спомен карам)
затова за нашата къща варианта е 2 климатика , един горе и един долу.
разликата е около 300 еуро ( тоест, не много крещящо голяма за 2 отделни климатика).
затова той е предпочел да вземе 2 и така са го посъветвали от Дайкин.

Това, което Дамиано държи е никога да не пускам двата климатика едновременно, защото ако и двата работят на 100 %  домакиснтвата тук работят с  1, 5 киловататок . един климатик на 100 % работи с 1 киловат до момента на достигането на температурата, която искаш.  След това минава на 30%.
та , затова ако ги пуснем и двата на 100 % няма да ни издържи системата.
с 2 думи..
 
2 тела външни и 2 вътрешни. не връзвайте 2 към 1.
такъв е тука опита нашия.  Peace

# 33
  • Мнения: 2 804
От къде ги намираш тия коктейли ?
Аз съм все сама с децата само в понеделник имам мъж в къщи !

# 34
  • Мнения: 3 425
Дани,ми написах коктейлс в Гооогле.ит  и после избрах Имейдж и сърч и излизат най-различни снимки!Сутринта така намерих и закуската;) 
След малко си ти наред Лени!

# 35
  • Мнения: 6 167
Айде Кала, отговрряй че не ми се пита Гугъл))

# 36
  • Мнения: 3 425
Айде и Ленито на бързо сега да я оправя  Joy

Ми коцетата за черните миди(лелее едно време ги ядяхме на Арапя на огън върху тенекия печени мммм бонта езаджерата)!Купуват се ахахахах гледаш да са затворени или тук таме някоя леко отворена,носиш вкъщи...с едно ножче изтъргваш по черупката сякакви белези от рапани и ко...измиваш и бухваш в тенджера или дълбок тиган с капак,....фило д'олио,пепе(сале не...нали са солени),магданоз ситно нарязан,пеперончино малко(или колкото ви харесва) и ако искаш 2-3 скилидки чесън!вода не трябва,те си пускат...на умерен огън и под капак и чакаш да се отворят хубаво и месцето да стане като на тези от консервата горе долу!10-20мин и са ок!Това са ин бианко!
Ако трябва да престояват измити....в купа или тенджера пълна с вода!


Спокойна отивам да спя Дани се справиииииииии   bouquet

Нотте Simple Smile


PP Leni,za klimatika problema ne e w tsenata,a fakta,4e nqmame mqsto v kiostrata!A za cozze pitaj i google-to nqma lo6o!
Utre sme na frizior,4e sum leko kat Befana ve4e:)

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 00:09 от Kaлa(Bella13)

# 37
  • Мнения: 2 427
Ехооо,гостите си тръгнаха и аз бързам да видя какво сте изписали докато ме нямаше.
Лени  chef,аз коцетата ги купувам все замразени,веднъж взех от рибния щанд ама съм стъргала до полуда,въпреки че момичето беше така мило да ги остърже минавайки ги в в някаква центрофуга.
Аз купувам замразени ,най вече само месо,без черупка.Нали мразя излишните усложнения..
Слагам олио екстраверджине в една тенджера,по дълбока,за да е удобно всичко периодично да се бърка без съдържанието да излиза навън.След като се посгорещи олиото изсипвам коцетата,доматеното пюре(аз предпочитам това което съдържа парченца домат-полпа ди помодоро.от 1/4 до 1/2 глава лук нарязан на ситно,скилидки чесън 2 бр.Наклъцкан на ситно майданоз,аз пак купувам от онзи замразения,че хем нарязан хем измит!!1,2,3,4 люти чушки или пюре от стрити люти чушки,черно пиперче на вкус,дафинов лист,няколко парченза зелина,финокио на семе,стрито в хаванче или машинка за подправки.Сол на вкус,и мааалко водичка за да се задуши а не запържи.След като си изсипала всичко това при оливцето,оставяш го да ври,докато останат коцетата,помодорките и олиото без излишни воднисти сосове.По желание докато врят можеш да добавиш една чаена лъжичка масло,аз винаги го слагам.
Рецепта номер две:
Същите ингреденти като горните,само че на мястото на доматената полпа в буркан се попарват пресни червени домати,обелват се и се нарязват на малки кубчета,и следователно скокват при коцкуте и останалото съдържание в тенджерката.
По принцип първата рецепта е по ала буона,рустика,по вкусна е,докато втората е по рафината.Обикновенно в добрите ресторанти рибата се готви винаги с пресни домати.
След като е готово можете да си го хапнете със притоплен на фурна хлебец(аз обикновенно го притоплям до леко златисто,хрупкаво,нарязан на груби големи парчета)или пък можеш да го ползваш за сос на спагети, което също не е никак лошо  chef.
Даниела,много ми харева хенната по ръцете,те май рисуват и деколтето нали?Или беше цялото тяло?!
Хубави снимки,големи душички са момите ти,а мъжа ти ми е страшно познат от някъде...или ми прилича на някой.Boh..                                                                                                                      Notte belli! Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 2 804
Калла , мерси !

Тоя компютър е за боклука 10 пъти пиша едно и също  и нищо все ми казва че съм била на писала вече е къде е ...!?!
Както и да е .
Аз коце правя по 2 начина :
Първия е - добре измити под течаща вода изсипвам в дълбок тиган или тенджера добавям черен пипер , 1-2 скилидки чесън , 4-5 с.л. оцет и оставям да къкрят на котлона докато се отворят всички миди .
Вторият е - пак добре измити ги прибавям към задушен лук и чесън добавям чер. пипер , 1/2 чаша вино , когато се отворят към тях прибавям сварени спагети или таятели и оставям за още около 4 минути да поемат хубаво аромата на соса от мидите .
Ако е малко можеш да прибавиш малко вода .   chef

# 39
  • Мнения: 2 427
Упсс, забравих Blush,Кала,не знаеш за какво става въпрос!Не ме предизвиквай да публикувам утре снимките на бардака в спалнята и да изпоприпада половината форум от ужас!!! Embarassed
Ora notte davvero!

# 40
  • Мнения: 2 804
Хънната - ами аз доколкото знам я правят само по ръцете и краката до глезена!-поне в Мароко е така.

А мъж ми нищо чудно и да го познаваш работил е бая за 5-те си години в БГ по заведения предимно по дюнерски такива в София .

Лека ви нощ , че днес много писахте утре пак !  bouquet

# 41
  • Мнения: 6 167
Добро утро на сите мами ( настоящи и бъдещи) в Италия

хайде, идвайте да си говорим!





# 42
  • Мнения: 6 167
Кала, Влади - благодаря за коцце-то. рецепти!

всичко много ми хареса, като идея, ама това, че трябва да ги стържа ме тревожи)))
аз купувам замразени такива коктейлни скаридки ( абе незнам така ли се казват, малки оранжеви , замразени) - към салата, пица фрутти ди маре..

също и фрутти ди маре за пица. моята става велика.
риба обожавам, но Дамиано - тц ( хем е близо до морето). не обичал да работи, докато яде ( т.е костите)
Но тукашните рибки не са ми мн. ясни.
пробвах един път едни филенца, но бяха мн. несполучливи....

някой да се включи да ми препоръча риба ( и името й) , както и как я прави...

ние сме поотслабнали от спирането на сладоледа и кока колата
не сме яли месо и готвено от доста време - наобяд ядем само паста ( и то по-скоро дамиано) , вечер салата с месо ( или без , както казах)
правих и разни тиквички, но хич не ми се стои до печката...

влади, тез хлебчета, които правиш .. как ги правиш.
сещаш ли се на ангел кънчев има едно кафе, където има страхотни сандвичи, но е супер скъпо.
хляба го правя, както там. тоест, ако е кръгъл една половинка, разравам перперндикулярни срезове почти до долу, помежу им съвсем малко масло, чесън и копър и във фурната за няколко минути...

таз рецепта бързо я спряхме, защото а/ твърде повишава апетита и б/ дамиано не яде мн. чесън ( за разлика от жена си, която за люто и пикантно има вместо стомах желязна кофа)


ето ти една рецепта по-така за салата с авокадо. * според мен може и да върви с рибни неща...
режеш филийки домати , филийки моцарела, филийки авокадо ( да е хубаво узряло).
редиш редове... по между им захтин, сол.. накрая босилек. моето съпружеско тяло може да яде такова нещо около 5 часа без да спре)))


айдеее, аз огладнях!


# 43
  • Мнения: 5 475
Mомичета -кокичета! Wink
Добро утро и от мен! Hug

  Само ви пожелавам приятен ден и зихвърчам по задачки!

Целувки на всички!

  bouquet

# 44
  • Мнения: 2 804
Бонди и от мен !
Е  ние след малко излизаме че щерките да си сменят настроението.
Лени , моят мъж ги знае всички риби нали това му е работата аз мога да ти кажа как да си я направиш но незная коя е подходяща , та ще го питам и тогава ще ти кажа коя да използваш .
На мен ми харесва във фурната най много!

Общи условия

Активация на акаунт