Мами в арабските страни-5

  • 34 673
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет на вси4ки! ние лекуваме хрема навън, абе не мога да седя у дома при това 4удесно време, в къщи по се хреми линда и подсмър4а! навън нищо на слънцето! та така активно разходки, макар и болките в крака, ей лошо боли даже като седя! ама за хубостта и да не ме съжаляват мъжете и женитекато ме оглеждат навън, стискам зъби и напето като петел хахаха!
веси, разкажи тази одисея около брака ви, де факто къде сте го слю4вали и защо е на турски( сори за любопитството)! я, кажете другите с какъв брак сте , къде и как сте го склю4вали и при какви условия?
браво, миленке, за цигарите, спирай ги!от раз е най-добре!
даниелке, оправяй се бързо!  вие с какво гражданство сте останалите мъжа ти, децата, ти самата?
миме, хайде на ваканцията, дано си я прекарате добре! Hug
на вси4ки лек ден!
дайте един линк за у4ене на арабски, ама да не е от бг , 4е не ми се отварят на кабелните, ни арена, ни дата!  Peace

# 46
  • Мнения: 2 804
Аз се жених в софето в непомня коа община ,че в нашата ме бяха нервирали .Както и да е бяхме в тесен кръг на празненството ,но беше добре така аз и без туй все така казвах на майка че не ща много хора.
  Само с българско съм ,мъж ми е с неговото си ,Самира с мароканско а Фатима още е без никакво.
Чакам да си получиме новите разрешителни за престой в Италия за да можеме да и вземеме гражданство и на малката.
Пък после като стигнеме на българска територия ще се дооправяме ,за пътуването на децата ще правя пасаван ,а на Юссеф виза.
Лек ден че тия моите пощтръкляха и трявя да се оправям с тях .
#Crazy

# 47
  • Мнения: 1 269
Веси пак ли има пре4ки?Ако няма няма да е интересно.В бг си все пак. Laughing
Ние в дубаи докато склю4им брак ни разказаха играта.цяла папка с документи и все нещо липстваше.все едно се женя за някои шеик даму се невиди
Как така ще му вземеш фамилията?Аз мисля 4е неможе.Като слу4вахме прак там не се приемало фамилията на мъжа,а като го легализирахме в Бг ме питаха дали ще си запазя фамилията и аз казах да.Свадба искаше мъжо тук голяма,но аз отказах зашото маика ми беше по4инала и неисках.събрахме се родата на ресторант хапнахме пиинахме и това беше.

Веси тъкмо като се роди беб4ето и ще ви е шафер4е на свадбата.Много сладко.Къде ще правите свадба в Аджман или Абуй дхаби?

И аз съм си мислила в слу4аи на развод(недаи си боже),но дали брака е тук или там мисля 4е няма никакво зна4ение ,а и факта 4е децата отиват при мъжа след 12 година много ме плаши.аз в на4алото затова не исках деца 4есно да си призная.мисля си ги и аз едни да не заспя

Манел не бързаи със захранването.Аз по4нах да захранвам към 4 месец с плодове пюре,но аз го кърмих 2-3 месеца само.толкова проблемно кърмене ужас.Аз сега се мъ4а да го накарам да пие вода или сок,но неиска само се мръщи и я плюе.А как ще е лятото в тия жеги без вода незнам.

какво е това време?такъв дъж вали ще ни одави.а децата полудяват в къщи.отиде ни барбекюто тази ве4ер

# 48
  • Мнения: 1 655
ох на мен мен брака ми еболна тема!
Ние бяхме решили да правим сватба декември месец,сгодихмесе юни ама само така тои си ми даде прастенче с диамати и аквамарин а и живеехме заедно от март, и хоп краяха  август месец аз съм бременна, и сега какво, искахме голямасватба да правим, маиакми да доиде и сестрами но баща му беше твърд и каза до два дни да сте склучили брак,и то е едно таковамного неофициално тука подписването де,отидохме в министерството на правосадието от стая в стая бланка да изготвят, моите именаа обаркаха,та и неговите,и след това тук да подпишат, там да подпишат,3ма човека ни питаха аз ли съм едикоя си и тои ли е еди кои си и т.н. в акт ни пише че аз съм християнка тои мисулманин и няма проблем, так от 10 сутринта до към 2 свършихме и само накрая един мулла с един офис за последно ни пита дали искаме да склучим брак, каза молитва, кар аи мъжами да кажемолитва но аз не и това беше.
Всички там уреждат земи,къщи ние се женим,лелииии,голяма пародия, и ни искаха само кувеитските резиданси, нищо друго,та аз спокоино можех да съм си женена и тук,никои нищо не ни провери,пародия,и едни марки като наллепили по документа , като стар нотариален акт!
След това правихме парти с приятели в много тесен кръг,доиде рамадан, на мен ми изтече визата,а и трябваше да си доида за да родя тук, аз много държах малкия да е с бг гражданство!
Много исках да направим голяма сватба ама не било писано, сами бързаше!
Сега не съм легализиралл брак в бг защото моя казва че не иска и това е, инат,малко си е магаре,амаи аз съм инат и държа на моето и тои още повече се дърпа, ама неи си и това ще стане по моята както винаги е ставало! Party

# 49
  • Мнения: 1 269
Креми не те ли задължиха да станеш мюсюлманкапри подписването на брак?При нас неможело.трябвало да съм мюсюлманка.макар 4е в корана е разрешено брака между мюсюлмани християни,а и една от жените на профет мохамед не е ли била християнка.не ми оставиха много време да мисля.Мъжо беше по притеснен от мене.да не объркам нещо.е справих се отли4но,само аз си знам как.
марси не ти ли мина кра4ето?Мъжо да ти прави пове4е масажи Laughing

# 50
  • Мнения: 1 655
Парво всички казаха че ще ни задължат и мъжа ми каза ще повтаряш каквото кажат и само не се смеи,и това ще е само за да склучим брак.
Обаче една служителка в това министерство която се оказа позната на единия от свидетелите ни ,каза че можело и така, само не можело мисщлманкада се жени за християнин, дори християни с християни може, няма проблем една колежка се омъжи за един военен!
Тои хубаво ми каза да не се смея ами аз накрая като го караха тои да повтаря молитвата икато ме напуши на смях,леле щях да се прасна а и на него му стсна смешно, абе цирк голям беше как не ни изгони този мулла незнам!
А марси ето от тук почнах аз да уча
http://lexicorient.com/babel/arabic/01.htm

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 18:26 от Kremi_m

# 51
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ние сме с гранждански брак, пред двама свидетели, мъже! с малко празнуване в самото кметство за любопитните роднини!празникът беше след месец.вси4ко е легализирано в бг, линда  още на 3 я ден е записана за бг егн при посланика на база акт за раждане  от тунис.ние религиозен брак нямаме, ама и тука е рядкост само сред местни идва мюфтито да впише брака в книгата или представител на общината, най-4есто.разводът е като гражданския у нас, няма много разлика, като гледам. аз си забременях след брака, аааааааа!но за мене беше наложително !само това с вземането на децата след определена възраст при бащата е може би за притеснение, макар, 4е не се наблюдава сега.ина4е аз съм си с фамилията преди брака. тука не приемат май.ина4е си харесвам неговата  фамилия, не е арабска , единствена е за цял тунис.не е задължително приемането на исляма, то май   приемането е свободен избор , не, 4е няма задавани въпроси и опити, ама аз съм се подковала здраво и даже ги убедих, 4е сме си общи. засега е споко в това отношение!
успех с документите и мислете добре! Peace

# 52
  • Мнения: 1 184
Креми не те ли задължиха да станеш мюсюлманкапри подписването на брак?При нас неможело.трябвало да съм мюсюлманка.
Миленка, та вие къде сключвахте брак? Ние се оженихме в съда в Дубай и нямаше такова условие. Единственото нещо, което ни забави малко беше, че ни искаха писмено пълномощно от баща ми, че е съгласен някой да ме омъжи за съпруга ми вместо него. Та ние опълномощихме един колега /мюсюлманин/. Но в последния момент се оказа, че тъй като аз съм християнка, трябвало и упълномощения да е християнин. Е, моята приятелка е омъжена за египтянин християнин и го извикахме, колегата на място го упълномощи и така. Съдията беше много готин, 3 метра висок суданец и му беше толкова трудно да прочете имената ми, че започна с "Елена Слвлвв....- всички я познаваме", та паднахме от смях. Иначе и аз исках да добавя фамилията на съпруга ми към моята /много сладко звучи/, но наистина в Дубай нямат тази традиция. И като регистрирах брака си в България служителката ми каза, че няма да мога да го направя ако нямам документ за това и затова сега съм си с моята фамилия.

# 53
  • Мнения: 1 655
И аз много искам да си сложа фамилията на мъжа но първо да му уври акъла да легализираме брака,което ще стане много скоро Peace
тои и на мен ми каза че жените не си сменяли фамилията ам неговатамного си ми харесва!И тои дори симе нарича госпожа Минхас!!!Много готино ми звучи! и на малкия имената са супер-Сами Фарух Минхас.
Я кажете вашите,ако не етаина де или ако желаете!

# 54
  • Мнения: 1 269
Цитат
Парво всички казаха че ще ни задължат и мъжа ми каза ще повтаряш каквото кажат и само не се смеи,и това ще е само за да склучим брак.

Мъжя ми то4но затова се притесняваше,4е аз ще изпадна в истери4ен смях.само ми гледаше реакцията.Но аз стиснах зъби и отговарях каквото ми кежеше 4овека.по4ти без грешка.

Елип и ние в Дубаи,но можебе защото мъжо е местен,а те правят вси4ко възможно да спрат браковете с 4ижденки та затова.Ина4е и аз вадих пълномощно от баща ми в Бг пред нотариус,които му напълни главата как ме дава на мюсюлманин #Cussing out

Само малката е с бг егн,но живот и здраве като се прибера и на мал4о ще направя

Аиде сега разказваите къде се запознахте с половинките.аз след малко,4е да оправя децата.единия е в кюпа ве4е(знам много рано,но тои си е свикнал така).сега  дима да яде и спи.
оф 4е ми е трудно сама.....

Дима Мубарак Ал ахбаби е юерката,при въпроса как се казваш отговаря-Дима, Дима коя питаме,а тя Дима баба hahaha

# 55
  • Мнения: 927
Ние се оженихме в търновската джамия в турската маала. Моя искаше да съберем повече народ и да отпразнуваме наведнъж, но аз не исках и 3 дни черпихме различни приятели по ресторанти. Аз не исках да имам законен брак в БГ, но сега май ще имам главоболие с акта за раждане на бебо. Халид като си дойде тогава ще оправяме нещата.
Цитат


Аиде сега разказваите къде се запознахте с половинките.
При нас беше интересното това,че първо брат му ме видял и веднага му звъннал и казал, че е  му е открил момичето-мечта newsm03. Аз тогава бях управител в 1 ресторант. Той не взел думите на брат си сериозно, но решил да намине все пак..било му на път.. Wink Доста труд му трябваше да ме свали. Момичетата, които са работили в ОАЕ знаят какви ухажори са арабите-на ден ми се правиха поне 10 предложения. Доста мераклии имаше и за брак   Rolling Eyes Аз не приемах никого на сериозно.
Добре,че маминка дойде на гости, че той успя да омае нея и чрез нея и мен smile3503 И така вече шеста година заедно и от 4 живеехме заедно  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 1 269
Аз се запознах първо с братов4ет му,които в последствие стана гадже с моита приятелка българка в един бар дискотека.Бях много вражески настроена към месните(и аз незнам защо)С мубарак се запознах по-късно.заси4али сме се и беше о4евидно 4е ме е харесал(еи кво пър4е бях 48 кила на 19год  Mr. Green) Аз още страдах по по4иналият ми приятел в Бг и не исках никакви връзки по това време.Излизали сме като приятели,тои ми беше подаденото рамо когато пла4ех за маика и бг.за скъпите подаръци и изненади няма да разправям,то е ясно.когато ме попита за сериозна връзка аз отказах,не бях готова,а и не исках да го нараня,беше ми истинскои приятел.не се виждахме за известно време и тогава осъзнах 4е много ми липства и не ми е безразли4ен, но пуста гордост как да се обадя.една ве4ер бяхме на барбекю в постинята(при условие 4е тои няма да е там,бил много болен),много приятели както местни така и 4ужденци.в разгара на барбекюто изка4а мубарак болен едвам говори.немогъл да заспи и дошъл.държахме се доста резервирано един към друк,но на мен ми е гузно и мъ4но,ще ми се пръсне сърцето.тои направи първата кра4ка.първата целувка под открито небе.сутринта закусихме бедуински хляб на пепел с 4аи(пълен бълво4).Бяхм неразделни от тогава,докато не се прибрах в бг.оперираха маика.не мислях 4е ще доиде,но тои доиде 3 пъти за 6 месеца.маика ми се влюби в него,а и тои в нея.викаше и маико.когато се върнах в дубаи при него заживяхме заедно и се оженихме.

# 57
  • Мнения: 1 655
Ох миме историята ти е като от приказките на шехерезада!
Аз си играех плаъстеишън и комшииката в общежитиетими вика, стига си играла хаиде с мен на парти с американци, а аз нали бях ходила само с месни,и ми беше писналоот нехния тип партита, та си викм,а нещо ново и интересно може би!
И обличам дънки,ботушки и късо кожено якенце-много неглиже, все още стиордеса със супер тяло. И идва някакъв едричък тип да ни вземе,и чувам на арабски че отиваме в хотел The Palms и като влезнах ми идваше да се врътна и да излезна, ами то столове с панделки, хората с костюми момичетата като на бал а аз с дънки и кожено яке.Залепих се за стола и не мръднах.Тази другата българка, беше една оборотна лигла видях че му се натиска ама то си е нормално за нея, а едричкия все гледа да седне до мен и да ме заговори за нещо, аз сумтях и мълчах,даде ми визитка и ми поиска номера и ми каза че ще ми звънне, е звънна ми 2 минути след като ни закара до общежитието!
Аз пъво му се дърпах,излизахме близо месец като приятели, и поске доиде от самосебе си!аз не исках сериозна връзка имах лош опит от 5 годишна връзка в бг, бях на 17!Лудо младо!
3месеца бяхме всеки ден заедно говорехме си с часове по телефон ако не бяхме заедно,вземаше ме след всеки полет,подаръци!3 месеца и каза искам да живеем заедно -каза че аз съм първата любов в живота му и ме запозна с баща си.след около месец заживяхме заедно запознах се с маика му и ми наближаваше врем да се прибера първа отпуска. и тои каза че ще поиска ръката от маика ми и так върнахме се и планувахме сватбата но аз забременях, с обърната матка не мислех че ще стане вобще!и ето го смито!

# 58
  • Мнения: 2 804
  newsm78
Ами аз се прибирах от работа и го видях в кафето под нас ,като се прибрах казах на майка и тя се смее след това добави че съм се побъркала  Two Heartsпък той даже и не ме е виждал.
Вечерта ходих на курса ми по немски и навръщане подбрах няколко дружки с мен та седнахме и ние в същото кафе .
Запознахме се на 15 януари вечерта беше много приятна от кафето се прибрах да се преоблека и да кажа на мама че отиваме на дискотека.
След дискотеката ходихме и на билярд на който навремето бях много добра newsm44 та се прибрах в къщи майка пие кафе и ме бъзика:" Ти май няма да заминаваш за Германия!", така и стана на края на февруари направихме годеж .Баща ми не беше много щастлив  smile3518,а и да си призная още не е и така явно ме ревнува ,че хич не съм го очаквала .
На 1-04-200 направихме сватба married международна ,макар че бяхме 30 -тина човека,аз се разплаках след подписването при поздравяванията от сестра ми /тогава беше на 10 години/.
Та в брачното съм със сгрешена фамилия но не ми се занимава и ще си я оставя така.
Фамилията ни е Меккаоуи ,по между другото и в Мароко жената не взима фамилията на съпруга там ни издадоха една книжка в която пише че сме семейство и вписват децата след като се родят .
Та туй то вече седма година ще направиме заедно и съм доволна от постъпката ми макар че всички казаха че съм луда да се женя за чужденец  и то от друга вяра.Е приех и вярата тя не е много различна от християнската сега правя Рамадан  и съм без проблеми/пу пу пу -да не са ми уроки/.
Толкоз а сега и ваз да чуем!
newsm03 Two Hearts

# 59
  • Мнения: 927
Ами къде се изгуби Лорекса?  newsm78 Дано да е добре  Praynig, че се беше оплаквала от контракции. Им в августовския форум не е писала  newsm78
Лека нощ на всички!

Общи условия

Активация на акаунт