Ревност ?

  • 30 897
  • 133
  •   1
Отговори
# 105
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ревнувам. Много. Но гледам да си мълча. И той мен ме ревнува, но никога не го показва, а разбирам впоследствие. Преди да го срещна никога не съм ревнувала, нямах си и на идея какво значи това. Но след една криза между нас сякаш нещо се отключи, и от тогава винаги си имах едно на ум. Добре, че напоследък нещата се стабилизират, и сякаш се чувствам по-спокойна и по-сигурна в него  Peace

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 20:03 от InaV

# 106
  • Мнения: 157
Ако има повод ДА

# 107
  • Мнения: 2 498
Естествено, че ако ми дадат повод съм ревнива....

# 108
  • Мнения: 268
 ПРОФИЛАКТИКАТА?-Първо си изпивам кафето на спокойствие... thumbsupдейства за по-малко от14 дни.
 КАК СЕ СПРАВЯМ?-  #2gunfire ЛЕКО БАЦЕ,ЛЕКО...!

# 109
  • Мнения: 15 668
Грам не съм ревнива. Мои приятелки даже ми се чудят и ме питат "Е добре де ами ако ти кръшне
Ами ако ми кръшне-крашне. Няма да си слагам болсет я. То в живота никога нищо не се знае - може аз първа да кръшна. А и заради някакво си кръшкане да си разваляме хубавото семейсто - никога Naughty
Ако обаче се появят чувства тогава вече става по-сложно. Но не ми се мисли предварително за неща, които могат и да не станат

# 110
  • Мнения: 17 546
Мъжът ми не ме ревнува. Или поне не го показва. Никога не съм имала ограничения в излизане, било то за час от денонощието; място; хора, с които съм; град, в който съм. Хода ня всякъде когато и където поискам. Има само едно желязно условие: да си нося ключ, за да не звъня да ми отваря ако се прибирампо нощИте от купон примерно. Аз пък ревнувам, малко. Но само от особено нагли женски екземпляри дето па срам си нямат и явно му се навират в ръцете и то в мое присъствие. Т.е. точка не ревност не е точното нещо, в описания случай просто действам bash

# 111
  • Мнения: 72
Моят приятел е същия. Всички жени са му приятелки. Къде съм аз, аз вече не знам. Е, няма ли да ревнувате?!? Не съм го ревнувала, докато не ми даде хиляди поводи.  Колкото да не е ревнив човек, когато усеща пренебрежение така или иначе почва да ревнува. Това е за мен. И тази ревност не е болезнена, а ОПРАВДАНА, защото е с повод.
Ти я виждаш като оправдана. Но може и да не е. Какво значи, че всички са му приятелки? Теб наистина ли те пренебрегва (или си въобразяваш)?
За мен подобно поведение би било обидно, но не повод за ревност.


Нали знаеш като познаваш нечии навици и изведнъж те се променят, човек се замисля няма ли някаква причина. Ако две години си е хвърлял телефона където му падне, а сега изведнъж в тоалетната дори с него? Ако почне редовно да закъснява, казвайки, че много работи, а всъщност не е така?
Наистина не съм го ревнувала преди. А дали е била оправдана ревността - ти прецени. Оказа се, че в тоалетната е писал съобщения на една девойка, когато е "бил на работа" до 2 през нощта е бил по кръчми с нея и разбира се, че си е легнал с нея. Не са си чели вестници.
Знам какво значи думата "оправдана", затова я използвах.
Какво значи всички да са приятелки ли? Ами за мен приятел е човек, който се е доказал в годините и е бил до мен. За него "Приятелка" е тази, която познава от две седмици и какви велики "духовни" качества е показала в кръчмата, където я е черпил примерно. Колко богата душевно е и какви прекрасни качества има. Ти би ли нарекла човек, когото познаваш от вчера "приятел" и да пренебрегнеш съпруга си заради него? Аз не.

# 112
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Моят приятел е същия. Всички жени са му приятелки. Къде съм аз, аз вече не знам. Е, няма ли да ревнувате?!? Не съм го ревнувала, докато не ми даде хиляди поводи.  Колкото да не е ревнив човек, когато усеща пренебрежение така или иначе почва да ревнува. Това е за мен. И тази ревност не е болезнена, а ОПРАВДАНА, защото е с повод.
Ти я виждаш като оправдана. Но може и да не е. Какво значи, че всички са му приятелки? Теб наистина ли те пренебрегва (или си въобразяваш)?
За мен подобно поведение би било обидно, но не повод за ревност.


Нали знаеш като познаваш нечии навици и изведнъж те се променят, човек се замисля няма ли някаква причина. Ако две години си е хвърлял телефона където му падне, а сега изведнъж в тоалетната дори с него? Ако почне редовно да закъснява, казвайки, че много работи, а всъщност не е така?
Наистина не съм го ревнувала преди. А дали е била оправдана ревността - ти прецени. Оказа се, че в тоалетната е писал съобщения на една девойка, когато е "бил на работа" до 2 през нощта е бил по кръчми с нея и разбира се, че си е легнал с нея. Не са си чели вестници.
Знам какво значи думата "оправдана", затова я използвах.
Какво значи всички да са приятелки ли? Ами за мен приятел е човек, който се е доказал в годините и е бил до мен. За него "Приятелка" е тази, която познава от две седмици и какви велики "духовни" качества е показала в кръчмата, където я е черпил примерно. Колко богата душевно е и какви прекрасни качества има. Ти би ли нарекла човек, когото познаваш от вчера "приятел" и да пренебрегнеш съпруга си заради него? Аз не.

Хей,на мен това ми зву4и нагло  #Cussing out Събирам му нещата и го пращам при духовно извисената му "приятелка"  Naughty........

# 113
  • Мнения: 94
Ревнувам,но гледам да не го показвам.Имам му доверие и всичко си казваме.Пък и човек реши ли да кръшне до магазина ще отиде и пак 6е го направи... LaughingПросто няма смисъл от ревността,тя само погубва любовта Naughty

# 114
  • Мнения: 133
Моят приятел е същия. Всички жени са му приятелки. Къде съм аз, аз вече не знам. Е, няма ли да ревнувате?!? Не съм го ревнувала, докато не ми даде хиляди поводи.  Колкото да не е ревнив човек, когато усеща пренебрежение така или иначе почва да ревнува. Това е за мен. И тази ревност не е болезнена, а ОПРАВДАНА, защото е с повод.
Ти я виждаш като оправдана. Но може и да не е. Какво значи, че всички са му приятелки? Теб наистина ли те пренебрегва (или си въобразяваш)?
За мен подобно поведение би било обидно, но не повод за ревност.
Положението при мен е абсолютно същото като при Рени (та и по-лошо, щото е изневерявал с "приятелка"), но не смятам, че това е ревност, а неуважение. Аз съм даже прекалено самоуверена и съм се ползвала с изключително добро отношение от всичките си бивши приятели и тази ситуация ми е най-малкото обидна!!! ... ако го питате него обаче това си е чиста ревност, която аз не си признавам?!?!
Защо го търпя ли? Ами, вече не, въпреки, че имаме дете! След като толкова държи на 'свободата' и 'приятелките' си моята любов не му е нужна!  Sunglasses

П.П.
Цитат
Какво значи всички да са приятелки ли? Ами за мен приятел е човек, който се е доказал в годините и е бил до мен. За него "Приятелка" е тази, която познава от две седмици и какви велики "духовни" качества е показала в кръчмата, където я е черпил примерно. Колко богата душевно е и какви прекрасни качества има. Ти би ли нарекла човек, когото познаваш от вчера "приятел" и да пренебрегнеш съпруга си заради него? Аз не.
Ей, не е истина това Sunglasses При моя пък все са онеправдани - бити, изнасилвани, с душевни проблеми - все такива, дето трябва да се спасяват!!! А той е техния спасител!!! После те са му признателни и му казват (или пишат) колко го обичат и колко е велик и той е най-щастливия на света!
Аз му родих дъщеря, но нито аз, нито тя го правим толкова щастлив, защото на връх Коледа не се прибра цяла нощ при нас, защото спасяваше една такава 'приятелка'

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 20:36 от ushco

# 115
"Не ревнува този, който обича, а този, който иска да бъде обичан!"

...разбрах го от личен опит...
[/quote


 Peace]

# 116
  • Мнения: 1 925
Не съм ревнива особено, като по-малка с първите си гаджета ревнувах много, даже като се сетя какви скандали съм вихрила за няма нищо ме е срам, ама опитът учи. И според мен, когато вярваш на човека до себе си, няма място за ревност или поне да е в поносими граници. Мъжът ми е доста ревнив, общо взето се дразни от контактите ми с мъже приятели и всеки път си има някаква история измислена...  ooooh! Аз лично смятам, че е нормално жената да има приятели мъже и обратното - мъжете - жени. Изобщо не ревнувам от това. Няма смисъл да се тормозиш за нещо, което е само в главата ти и да си измисляш допълни тревоги. Ако някой е решил да ти изневери, твоята ревност няма да го спре . "Оти да се дебнем, кат ще се хванем!" Peace

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Абе и аз обсебвам човека до мен и считам че това не е много здравословно за брака ни. Стигна се до там, че го ревнувам и от мъже приятели. Издивявам като не си е вкъщи #2gunfire
Но наистина смятам, че щом има брак не трябва да се дават даже поводи за ревност!!!!! Ако половинката те задоволява емоционално и физически предполагам, че няма да има ревност.
Ама не всички мислят като мен.
Naughty Naughty NaughtyA,не е вярно.Аз мисля като теб.И аз го искам все до мен-в къщи,навън,все ми е тая къде,важното е да е с мен!

# 118
  • Мнения: 1 418
Ревнувам,когато е необходимо.Много рядко ми се случва.
Той всъщност е по-ревнив,даже много.

# 119
мъжът е джентълмен не защото се държи добре с другите жени , с тях всички се държат добре, а когато се държи добре със собствената си жена.
Разбирайте го във всяко отношение.

Общи условия

Активация на акаунт