Чуйте новина голяма - на годинка става Юнчето на мама!

  • 60 309
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 420
Относно реването и Марина е така от няколко дни. Не иска да слиза от ръцете ми, не ходи дори при брат си, сестра си или баща си. Но при нея се опитва да излезе и 4-тото зъбче. Днес и взеха кръв за изследване за алергията към кравето мляко. Сега ще стискам палци /на краката, че на ръцете няма да мога Simple Smile / да е отрицателен.
За ясла не смея да я запиша, че до нас са 33 "Сребърни звънчета" и 84 "Детелина". Направих си експеримент, но се оказа че ще я приемат а аз не искам. Ще пробвам другата година, а сега като се оправя смятам да направя един родителски кооператив, само трябва да се видя с няколко майки от квартала и да го решим Simple Smile

# 61
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Милена, бързо минаване на травмите! Аз вече само на колело се качвам. Преди да забременея с каката се пробвах последно на ролери, вече май не смея..Пък не е като да нямам бая падания - от колело, мотор...Сега вече дечурлигата падат.
Йоана май всеки момент ще се сдобие с първи кътник, като че ли виждам цепнато. И тя е ревлива и раздразнителна, нощем спи само ако съм дала нещо болкоуспокояващо. Иначе иска да суче през час

# 62
  • Мнения: 515
Не ми харесва днес времето, а не ми се стои в къщи, че цял ден сме сами.
Мислите ли, че е добре да го заведа в детски парти център, предвид, че не може да ходи?
Не съм го водила до сега, но предполагам, че имат съоражения и за най-малките.
Да препоръчате нещо за София, не ми е проблем локацията, той обича да пътува.

Идната седмица ни предстои да ходим на 2 детски рождени дни в парти центрове.
Ще споделя дали е било забавно за малчото и дали има интересни занимания и за него.

# 63
  • Мнения: 1 976
Вчера и днес най-накрая си посадих цветя на терасата и хубаво я изчистих докато зверчето спи. Сега само да спре да вали ще лакирам масичката и столчетата. Трябва да си купя 2-3 соларни лампички.
От няколко дни Тони се е вманиачил да затваря врати и шкафове. Днес върха цел, че като затвори вратата на хола започна да ъка пред нея. Зверчето искаше да му отварям вратата, а той да я затваря победоносно Simple Smile
Днес за пръв път падна от кошарата. Видях го как ще падне и се просегнах да го задължа, но само олекотих падането, тъй като все пак тупна. На него нищо му  няма, но аз съм със сини колена и се чувствам цял ден виновна.
Моите саксии седят празни и ми се ще тези дни вече да намеря време да охравя терасата. За яслата и детската градина в квартала си абсолютно права. Баткото,горкия,тъкмо заформи приягелство и хайде на друго място. Но пък така нямаше проблем,когато се преместихме в Пазарджик и смени училището. Обаче ме е яд за хубавите му приятелства и в детската и в бившето училище... Сега не иска да го местя никъде повече Simple Smile .
Огнян става все по-настоятелен да ходим,обаче мен кръста направо зверски ме боли. Изобщо не знам как ще го минем този период. В понеделник ще го пробвам в магазина с уокър и ако е стабилен,купувам. В проходилката просто се пързаля и я ползвам само,за да свърша нещо и да отида набегом до тоалетната. За щастие,все още не се е научил да излиза от нея. Сутрин го свикнах да си стои в леглото като се събуди. Засега работи този номер и успявам даже да глътна едно кафе и да раздам команди на баткото. Обаче така пропускаме гърнето,защото точно тогава върши голямата работа. Като я свърши си казва,ама... Докато не свърши тжва училище на баткото,няма да мога сутрин да използвам момента и да го науча с гърнето. Баткото по това време вече беше свикнал,но имаше баба,която висеше с него Simple Smile ,а аз пиех кафе. Изобщо... рай Grinning .

# 64
  • Мнения: 2 140
Може да е странно, че ви питам, но с какво количество кис.мляко се почва въвеждането му? Трябва ли да го разреждам с вода и ако да, в какво съотношение?

# 65
  • България
  • Мнения: 3 621
Хипо, а после кога махнахте памперса с баткото?
Аз с каката също започнах отрано.На 11м.вече нямахме наакан памперс.Вършеше работата само в гърнето.Но после имаше отказ,регрес и го махнахме чак на 2г.2м.
Затова сега не възлагане големи надежди.Има едно гърне се мота при играчките.Понякога като усетя,че правят нещо ги слагам по-скоро за мое улеснение.Не винаги искат да сядат.Поняког ги издържам на ръще над гърнето.
Момичета,Теди от известно време си скубе косичката от едната страна, сякаш иска да я откъсне.Не постоянно, но като се сети.Чак се замислих д я подстрижка.Надявам се да е временно и да отмине?Идеи?
-Саб,не знам как се въвежда.Аз давах от моето,докато ям и много им хареса.

# 66
  • България
  • Мнения: 3 621
Ето и сега се опитах да сложа Теодора на гърне, ама то шилото стои ли  Laughing
Вече изобщо не се спира,вътри се ,пълзи,катери се.Вчера откърши нощната лампа над спалнята.
Май ще задмине кака си по бесотия  Laughing
Вече е наакана .

# 67
  • Мнения: 5 060
И аз му давах по лъжа, две от моето мляко и един ден направо му надробих бисквитки.
Ирен, вероятно от зъбките я мъчи тази страна и тя се облекчава така. Ще мине.

# 68
  • Мнения: 5 060
Забравих да ви споделя клипче за направата на най-евтиното мече.  Grinning

https://www.facebook.com/tasarmev/videos/vb.538969129562148/1190 … ype=2&theater

# 69
  • България
  • Мнения: 3 621
Много сладко мече.Ако ми остане време може да пробвам или кака им, ако й се занимава.Тя обича да прави такива неща.Но нямам кафява кърпа Simple Smile
Да споделя и за следващия опит за гърне със Стела  Laughing Тя каквато е страхлива, скочи от гърнето по средата на работата.И резултата-половината аки на мокета,половината, размазано по дупето. Май няма да стане скоро работата hahaha
Малко цветущо за "добро утро" го описах Embarassed Но вие сте свикнали с положението.

# 70
  • Мнения: 2 721
Ирен, Митко така си дърпа косичката докато пие мляко в кошарата си, като ще заспива. Но немога да си обясня защо.
Ние за рождения му ден ще го видим на фризьор Mr. Green Че му е доста дълга косичката.

# 71
  • Мнения: 3 213
Ирен, и ние сме имали инциденти с гърнето. Последният път младежът си беше надигнал за малко дупето, докато гони някаква играчка и малката беше успяла да си пъхне ръчичката в пролуката и да бърка в акито. После той като седна, й притисна ръчичката и тя рева като магаре (не, че нещо й имаше). А като извади ръката, няма да ти описвам каква красота беше в кафяво... Mr. Green Аз ги слагам на гърнето след всяко ядене, но успехът е променлив. Ако им се доака и не са на гърнето, пускат в памперса - не съм забелязала да се стискат. Иначе в гърнето резултат почти винаги има - понякога само пиш, но все е нещо.

На нас ни дадоха направление за нови кръвни изследвания. Предполагам и вие имате ? Педи каза, че на следващия преглед ще има реимунизация.

Саб, купих кисело мляко на Добрев и им давах по малко в продължение на 3 дни, за да видя правят ли реакция. После направо им дадох голямо количество с плод, но моите мушмороци не го харесват. Сега им давам от време на време пълномаслени млека, но по малко, че им идва много кисело.

Ние им сложихме оградката отново, за да се набират на нея вместо на мебелите. Голяма игра пада, но още не я ползват за набиране. Crazy

# 72
  • Мнения: 5 060
Ние мислим да му я оставим дълга, може само бретона да скъсяваме. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 615
И моята госпожица си дърпа косата, но тя така прави с всичко, което докопа, скубе и мен, и кака си. Не мисля, че е нещо необичайно.

# 74
  • Мнения: 3 213
Ние мислим да му я оставим дълга, може само бретона да скъсяваме. Simple Smile

Нашите косички са много дълги. Веднъж ги подстригах накриво и не смея от тогава. На момата връзвам бретона на кукуригу, а младежът го оставям да си вее гривата.  Laughing Относно скубането, аз пък съм забелязала, че юнакът си дърпа ушите, като му се спи. Покрай ушите дърпа и някой кичур.

Общи условия

Активация на акаунт