Чуйте новина голяма - на годинка става Юнчето на мама!

  • 58 678
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 721
Досега четох за периодите и момента съвпада с единия. Иначе си е ухилен и не спира да играе.
Е Мити освен , че ьнае как се излиза от проходилката, се научи и да влиза сам . Вече не се притеснявам защото не излиза с лицето към земята и не се удря, но докато свикна как става... ooooh!
Иначе постоянно  ме дърпа за ръката и ме води някъде. Най -често до входната врата Grinning, обича на вън и знае откъде се излиза .
 Навън пак така ме води я до пързалката , я до някоя катерушка. Grinning

# 46
  • Мнения: 5 060
Вие сте напред с материала.  Grinning

# 47
  • България
  • Мнения: 3 620
Има ли други адски криви и раздраьнителни от нищото бебета? Мога да се побъркам последно врем, защото Митко плаче , пищи и се криви за нищо. Ей така докато си седи. Преди лягане пък е голяма драма и съм сигурна че съседите се чудят "какво лу му правим" ...
Навън нямаме проблем и е много спокоен с изключение на онзи ден, спрях да го бутам за 5 минути и като наддаде вой, с 300зора и 1000маймунджолъка го успокоихме..
Не са зъби!Скоро не виждам да му излязат..
Ако някое бебе е по същия начин ще се радвам да казвате какво правите в такива случаи... Tired ooooh!
Моята Стела е по същия начин.От 3 дни не спира да реве.Навън няма проблем.Но вкъщи е ужас.Направо лудвам вече.Не мога да мръдна.Проходилките ги прибрах,защото започнаха да се обръщат с тях.Падат от спалнята.Скубят се  Shocked
Стела не може да пълзи,дупи се и плаче и постоянно иска да я водя  за ръце иначе реве.Днес реших,че или ще я уча да пълзи или да ходи,иначе ще полудея.С пълзенето не ни се получи,но направи няколко самостоятелни крачки без са се усети,че не я държа Grinning Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 344
Забравих да кажа, че сега чакаме класиране за яслата. Шанса да те приемат в университет е в пъти по-голям от колкото в ясла Sad
Баткото ходеше на детска градина от Борово до Лъвов мост. Grinning Пусна ли в 8 ОДЗ ? До вас има ясли,но и тя не ви е далече,а е най-голямата детска градина в района. При това се води "представителна". Навремето сбърках,че не записах там баткото на ясла,за да си пази място за детската градина после.
Най-близо ни е Приказна калина, но там нямаме никакъв шанс. За набор 2016 имаме 3 градини с яслени групи (93, 8 и 80) и една само ясла (31). Кандидатстваме за всички, но на 1-во място ще посоча тази, за която имаме най-голям шанс при жребия.
Аз работя до Лъвов мост. Коя ясла е там?
Там е градина,нямат ясла. Много е хубава иначе. Имат и басейн. На Веслец. Не помня кой номер беше,но така или иначе е за 3 годишни. Намерих градината на Лъвов - 150 "Калина"
Тази на Веслец съм я виждала. Не знаех, че имат басейн. Като стигнем до градина може да се замисля. Предимството на кварталните ни градини е, че после ще ходи на училище с голямя част от децата от градината. Няма да е пришълец Simple Smile Харесала съм си 51-во Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 344
Вчера и днес най-накрая си посадих цветя на терасата и хубаво я изчистих докато зверчето спи. Сега само да спре да вали ще лакирам масичката и столчетата. Трябва да си купя 2-3 соларни лампички.
От няколко дни Тони се е вманиачил да затваря врати и шкафове. Днес върха цел, че като затвори вратата на хола започна да ъка пред нея. Зверчето искаше да му отварям вратата, а той да я затваря победоносно Simple Smile
Днес за пръв път падна от кошарата. Видях го как ще падне и се просегнах да го задължа, но само олекотих падането, тъй като все пак тупна. На него нищо му  няма, но аз съм със сини колена и се чувствам цял ден виновна.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Леле каква странна буря ни хвана! За всичките си 36 години такова чудо не съм виждала..Щеше да ми изтръгне количката от ръцете вятърът! Буквално я местеше, а не е да не тежи - количка 7,5 кг, бебе над 20 кг, багаж...Каката много се изплаши, Йоани не, само й напраши очите. И всичко това за има-няма пет, шест минути, докато се скрием в едно барче всичко свърши. Ама още имам пепел между зъбите, хем ги мих...Децата и те бяха целите в прахоляк...Оплаках се, спокойни бебета и лека нощ!

# 51
  • Мнения: 2 721
Нинив за кой град става на въпрос? Звучи ужасно, то с тия катаклизми във времето незнаеш какво да очакваш..

Ирен, точно така и Митко се тръшка ако не стане на неговата.. Вкъщи върви без да се държи , но нявън нещо го е страх и ми стиска ръката , ако се пусне стои на едно място и е на косъм да се разплаче. Явно вкъщи е по сигурен и знае че е безопасно. Когато клекна пред него ме имитира и клечи и той, като се изправя и той става Mr. Green .
И пак да кажа че ви правя Евала на всички майки на близнаци!! Praynig Чесно казано, не знам аз дали бих се справила с двечки, особено ако са като Мити.  Grinning

# 52
  • Мнения: 2 140
Grumcho, ужас, моята я гледам че я мързи да прескача оградата на кошарата за щастие. Ама знам ли и мен какво ме чака?! Не се чувствай виновна. Аз например повече я оставям на стола за хранене, но яеднъж намерих разкопчана едната презрамка. Не знам вече до колко е безопасно... Вие къде си оставяте децата?

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 330
Оставям най вече в кошарата.В столчето за хранене оставям само за да измия купички и лъжички.Вече задължително слагам  я и горните колани,защото преди няколко седмици се беше измъкнал от долните и завъртял  е по коленца с лице към облегалката.Добре ,че не е паднал,че щеше да има последатвия сигурно..Ако е на паяка и аз до тоалетната вратата е отворена и той стои на вратата.Като цяло гледам да ми е винаги под око и нищо не мога да свърша.Ям  и се къпя когато дойде бабата.Иначе в момента в който излезна от стаята и се почва един рев.Хич не иска да стои сам.

# 54
  • Мнения: 615
Оставям я на три места - в детската стая (обезопасена е), в столчето за хранене (с колани и спусната табла), в количката (пак с колани) и си върша работата.

# 55
  • София
  • Мнения: 344
Grumcho, ужас, моята я гледам че я мързи да прескача оградата на кошарата за щастие. Ама знам ли и мен какво ме чака?! Не се чувствай виновна. Аз например повече я оставям на стола за хранене, но яеднъж намерих разкопчана едната презрамка. Не знам вече до колко е безопасно... Вие къде си оставяте децата?
И той не прескача решетката. През деня я махам и доближавам кошарата до леглото. До сега се е случвало да се забавя с избутването на кошарата след свалянето на решетката. Е от вчера вече първо бутам кошарата, а след това свалям решетката.
През деня го държа на различни места в зависимост какво правя. На пъзела, въху зявивка на пода, на диваня, на спалнята, в кошара с играчки и в паяка.

# 56
  • Мнения: 5 060
Не ми харесва днес времето, а не ми се стои в къщи, че цял ден сме сами.
Мислите ли, че е добре да го заведа в детски парти център, предвид, че не може да ходи?
Не съм го водила до сега, но предполагам, че имат съоражения и за най-малките.
Да препоръчате нещо за София, не ми е проблем локацията, той обича да пътува.

# 57
  • Русе
  • Мнения: 1 033
В Русе няма нищо за бебета, които не могат да ходят, в детските центрове. При нас валеше, сега пече...ще видим ще излизаме ли. По традиция децата боледуват в почивните дни, че каката е с температура и червено гърло...
Оставям Йоана на пода. Не че я намирам където съм я оставила, влачи се по дупе, но никъде не ми е безопасно.
Честито на имениците, весел празник!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 420
Оставям Марина на земята /поне там няма от къде да падна, надявам се/, лази, ходи като се държи за нещо, но пък вечно е около мен.
А сега да се посмеете малко, аз поне цяла нощ се смях на себе си. Вчера купихме на каката ролкови кънки. Прибрахме се и аз реших че мога да покарам малко да си припомня миналото Simple Smile Качих се на кънките ѝ, причерня ми пред очите от рязкото изправяне и паднах. Днес съм с натъртено дупе, боли ме опашната кост, явно съм си причинила доста лошо сътресение на гръбнака, понеже не мога да се обърна. Имам няколко пукнати кости на ръката си Simple Smile Но поне ми мина бъбречната криза, че вече не се търпеше. Оказа се че кънки и паркет не е добра комбинация. Не стига че цяла нощ не си намерих място от болка, а се смеех сама на себе си. Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 1 420
Честит имен ден на всички именници. Да са ви живи и здрави имената и с гордост да ги носите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт