Великденският заек го няма, за Августинчето го сготви мама

  • 61 479
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 837
И при нас е голям рев за мама. Не знам на кръщенето какво ще правим като не дава на никой да го пипа. Много си избира хората, има си любимци, с тях няма проблем. Но някой, който не му харесва само да го погледне и край..
Аз възобнових опитите за гърне. Слагам го веднага след предиобедната и обедната дрямка, които вече са ни в къщи в повечето случаи. Резултата е нулев, не мога да го накарам да седи и минута на едно място, а камо ли на гърнето. Но се надявам с повече постоянство скоро да имаме резултат.

# 691
  • Мнения: X
Аз Дея не я слагам на гърне. Тя като седне на него и започва да го язди по ламината 😀 Веднъж се изака в него, но беше случайност.
Скоро май и тя ще проходи, вече я водя само за една ръка. Успешно сяда от легнало и изправено положение без да се държи. Опитва се да яде едни камъни пред блока, но лошата мама не й дава. И тази нощ се събуди да си играе, събуди ме смеха й, та кой знае колко време е била будна.
Бънджи не съм й купувала и не съжалявам. Сложих я онзи ден на една приятелка на бънджито и щеше да го обърне три пъти, явно нейното бебе не е толкова шавливо 😀 Ние излизаме чак към 5 часа, преди това ми е много жега.
Сънувах, че с Дея си говорим, беше много приятно.

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 449
И аз съм ок за разходка към или след 17 часа Wink

# 693
  • Мнения: 1 156
Здравейте , момичета,  отдавна в не съм писала. Сега ще чета да наваксам.
Като гледам, няма какво да се похваля за Детето, горе долу каквото при вас.
Но да се оплача.. .много се караме с мм. Ако сме заедно 5 ч на ден (което е много) , 4 от тях са само забележки  спорове, дрязги...
При вас  така ли е?
Притеснявам се вече какво става? Вярно,  че съм уморена, а него ако го е налегнал мързела, секс не правим вече даже. Сега се скарахме, детето се събуди с рев, той отиде  да спи в хора, а аз легнах при нея.успокоих я.заспа.а сега аз рева.
Като цяло е добър човек...не знам какво става обаче.Дали битовизмите , сивото ежедневие.. .Но вече се притеснявам и за брака и за детето си

# 694
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета Simple Smile И аз отдавна не съм писала, но ви чета  Rolling Eyes

Катрин, според мен при всички е така в даден момент...за мъжете (по мое мнение) нищо не е голяма работа, да не говорим, че на 90% от тях живота след появата на бебе не се променя съществено и всичко пада върху нас, съответно ние сме по-изнервени и така се получава някакъв омагьосан кръг Cry
Има ли кой да ти помага, смисъл да оставите детето за малко и да правите нещо само двамата? При нас поне това е на лице (моите родители много ни помагат) и така ни остава време да излезем, да си поговорим или просто да правим хубав секс Blush

Момичета, откакто стана много топло следобед и вечер малката не си изяжда всичко, а преди беше като прахосмукачка, при някой друг жегата да има такъв ефект?

# 695
  • Мнения: 581
Това, което осъзнах е, че детето може да се превърне в сериозно изпитание за взаимоотношенията между родителите. Човек не разбира дали е готов да поеме новите ангажименти докато не станат факт. При нас вечно ревящото бебе разкри различия в разбиранията как трябва да се реагира в подобна ситуация. Сега татко пък отсъства за известно време и не знам как ще го посрещнем. Малкия е инатлив, днес например цял ден се тръшка, реве от непознати и познати, а татко си е забравил т.е. за него ще е непознат. Сигурна съм, че ще се наредят нещата все пак. Важното е да не се отчуждават хората по между си.

# 696
  • Мнения: 1 304
Линуша, няма как да е забравил татко си, ние 7 м бяхме без и за един ден стана работата , а при вас дори и минута няма да е нужно, докато го нямаше ММ живях с майка и Тоничка свикна с нея и сега като я вижда рядко не я е забравила, много й се радва само докато я види.
Катрин , а това е защото и двамата сигурно сте много изморени, поне при нас е така, ние и за секунда няма на кой да я оставим ( нищо , че сме при свекървата) , сами правим всичко и с нейното рано ставане сме супер недоспали, понеже като си легне тя към 8 ние стоим поне до 22:30 будни да може малко на спокойствие. На мен ММ ми помага във всичко, освен готвенето, да почти всеки ден готвя по две манджи,коитоне стигат и за ден   Grinning Grinning Grinning , много ядем ние хаххх
Вчера Тоничка обаче беше послшна спа от 19:30 до 7 , направо рай, успях и до залата да отида след като я приспах .
Тон и тя не яде , сигурно ог жегите е , но понякога успявам да я лъжа вчера успях да пробутам 10 лъжици пюре, просто след вс лъжица пюре й давам каша и тя после отваря устата за каша, ама слагам пюре  Simple Smile

# 697
  • Мнения: 1 837
Катрин, за 10месеца нашия татко е гледал малки 3пъти по 15мин, в които съм била на лекар и веднъж за час и половина, в който бяха навън, а аз имах друга работа. През останалото време е нон стоп с мен, добре, че поне веднъж в месеца ходим при майка ми за няколко дни, която го гледа по 1-2 часа, в които успявам буквално да гледам просто в една точка. С ММ постоянно се караме. Причините са много.. еднообразие, умора, свекърва, пари.. обичайните неща. При нас скандалите са наистина жестоки понякога  Laughing Да не пренебрегваме и факта, че за мъжете почти нищо не се променя след появата на детето, при почти всички живота си продължава по старо му. Излизат си когато поискат и където поискат, правят си каквото им е кеф, а мама да му бере гайлето. Надявам се, че все някога ще мине и този период, най-малкото, че децата бързо ще порастнат и няма да имат нужда от мама вече. Тогава и ние ще имаме повече време, въпроса е да оцелеем в отношенията с мъжете до тогава  Confused
Някой може ли да ми даде паролата за фликр, че излязох без да искам и сега не мога да вляза Embarassed

# 698
  • Мнения: 1 156
Поуспокоихте ме;)
А вашите беби имат ли вече режим на спане.?
Моята вечер спи
Ама денем е ад. Опитвам да махна съня преди обяд, за да спи повече след обяд. Приспах я преди 30 минути. Надявам се да спи поне до 3

# 699
  • Мнения: 1 837
Ами горе долу.. преди обед заспива към 9.. спи 40-60мин. Следобед заспива към 1 и спи около 2 часа максимум. Иска ми се да заспива поне към 2, за да не замалява вечер рано, но не се получава. Въпреки това започнах да го държа до 21 буден, с идеята сутрин да спи поне до 7. До скоро заспиваше в 19 и се будеше в 5:30-6  Shocked За сега се получава работата. Прави ми впечатление, че откакто следобед и преди обед ляга по едно и също време започна да заспива много бързо..10минути и е заспал, а преди се приспивахме по 1 час.

# 700
  • Мнения: 581
Нашето заспиване е трагедия. Навън заспива много лесно, но в къщи трябва да се търкаля до мен. Спи преди обед и след обед около час. Вечер заспива към 10 и се събужда към 6:30 за мляко.

Гери, дано си права, защото ще е много по-лесно за нас.
Разправиите и скандалите хич не ги приемам за нормални, както и това, че татковците са повече наблюдатели, но както са казали хората няма къща без комин и комин без дим. Освен това след годинката децата стават по-интересни. Търсят повече игри и тогава татковците ще могат по-лесно да се включат.

Моника, изпратих ти я. Видях една снимка на Симеон с блузка и панталонки си качила. Така с блузка удобно ли ти е? Боян има разни, но все не се наканвам да ги сложа. Мисля си, че ще се набират на горе.

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 15:44 от Linusha

# 701
  • Мнения: X
Нашите отношения с ММ са като на Моника и нейния мъж.
Дея си спи доста не се оплаквам. Сутрин става към 7 и 30. Към 9 заспива и спи час и нещо - два. На обяд заспива към 12-13 часа и спи по два часа и нещо. Вечер заспива към 22 часа.

# 702
  • Мнения: 1 837
Линуша, бодито определено е по-удобно, но и с блузка не е зле. Набира се само като го взема на ръце, след това е добре. Доста блузки има като цяло. Така или иначе в къщи е или по боди или по памперс, че е много жега в нас. А и ми е по удобно за слагане на гърнето. Всъщност мисля и скоро да взема памперс гащички, че вече стана почти невъзможна смяната на памперс.
Като гледам във фб колко бебета са проходили или поне правят опити да ходят се отчайвам понякога. При нас буквално е нулево желанието Simple Smile

# 703
  • Мнения: 353
Приспиването при нас е зор, от както беше на месец. Навън, вкъщи, денем, нощем, все трудно става. До сега ми е заспивал цели 5 пъти в количка, изобщо, но поне като заспи в мен позволява да го сложа в количката, та и на това съм доволна.

За мъжете темата е дълга и много индивидуална. Преди месец може би се посдърпахме с ММ. Все си мислех "ама при него нищо не се е променило" и пр. Говорихме (той много не обича и все аз инициирам разговорите), ако не го направя всеки си остава с мислите и кой разбрал, недоразбрал трупа болка. Казах му го. Само спомена някои неща, наглед дребни, които е променил откакто е баща и аз не сън забелязала или съм приела за даденост, точно както му обяснявах, че прави той. Докривя ми, че съм избухнала, че не съм забелязала и пр. В последствие се радвах, че съм повдигнала темата, защото нямаше да "видим" някои неща. И двамата!
Отношенията ни не са перфектни (на кой ли са). Пак има моменти да се дразним един на друг, но се надявам да ги превъзмогнем.
Та идеята ми е - момичета Говорете с мъжете си! Кажете си болките един на друг, иначе само се задълбочават нещата. Нещо което за вас може да е по подразбиране, те да не се сетят за него изобщо и т.н.

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 449
Режимът на сън при нас е следният - единственото време през деня в което спи малката е преди обед за максимум 30-40 мин. Ако имам късметлийски ден към 14-15ч. ще заспи за 10-15 мин, но това са редки случаи. Следващото спане е след банята към 21:30 ч. Следват поредица от събуждания, с рев в повечето случаи, след Н-тото събуждане я местя при мен на леглото. Сутрин към 4-5ч., някой път и по-рано решава че се е наспала и започва да ме събужда, държа да споделя че събуждането е с доза скубане на косата, след което целуване и това се редува докато не отворя очи  #Crazy  След кратка игра, я приспивам отново и финалното събуждане е към 8-8:30ч. Та така... сън е много силно казано, а за режим да не говорим  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт