Великденският заек го няма, за Августинчето го сготви мама

  • 61 477
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 992
Браво, Наде!!! Ще се справиш Simple Smile
Пратих инфото на лични, много е хубаво, че няма да я мисля темата   Simple Smile
Гери, ние с Моника скоро ще се виждаме в морската, ти ще дойдеш ли? Simple Smile

# 676
  • Мнения: X
Искам и аз да дойдаааа 😂
Ние евентуално чак август ще се ходим на море, предполагам, че Дея ще е проходила до тогава, та нямам търпение да тича боса по пясъка.

# 677
  • Мнения: 992
По-добре по-нататък на море Simple Smile
А защо август, според мен това е най-гадният месец...прекалено горещо, мръсно и ужасно препълнено навсякъде с всякакви туристи, потенциални носители на какви ли не зарази...Едно свободно плажче няма да има. В началото на септември е по-приятно Simple Smile
Гледам си графика за утре и ми се плаче...Слава богу, че я гледам в чужбина, иначе нямаше да мога да съм нито добра, нито всеотдайна майка  Confused А тя хич не се интересува какво съм планирала, от няколко дни би трябвало да е в скок и днес осезаемо се усети със сукане на всеки 20-30 минути.   Grinning baby_neutral

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 449
И аз ще пробвам юфка, понеже кус куса на плазмон в Бургас е свършил и май в цяла бг, нещо с вноса, казаха, че или ще увеличават ценана или упаковка ще сменят , а тя само кус кус ядеше за закуска. Днес спа за първи път на разходка , проспа я .
Днес купих от кус-куса на Плазмон в Темата в Изгрев, имаха още 5-6 кутии, тъй че ако искаш може да идеш Wink

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 449
Отдавна не съм писала момичета, такова изтощение ме гони, че ако моята бамбина продължи да не спи по цели дни и нощи, да не казвам къде ще се озова... Като изключим безсънието, да се похваля, че проходи на 9 м. и 3 дни и вече само иска да ходи, не признава нито паяк, ни кошара за игра... Размерите от предната консултация - 78 см  и 9 кг, следващата е след 8 дни.  Зъбчета - пробиват сега още две от долу, а отгоре няма ни едно, чакам и там да ме изненада скоро. Иначе си хапва всичко, ама пасирано... сакън да не оставя нещо по едросмляно, госпожицата отмества ръка и с поглед тип "Аз т'ва няма да го ям", го връща  (съответно и мен) в кухнята да го допасирам. Едната ѝ гърдичка е леко подута, май ще трябва да я водя на лекар, уж било нормално, но за всеки случай да я видят искам. На кухня не съм я записала все още, защото гледам всичко да и приготвям. Вашите бебоци с колко зъбчета бяха когато взехте да им предлагате парченца плодове и зеленчуци за гризкане?

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 22:30 от ReNeTa_M

# 680
  • Мнения: 353
Ренета, зъбите нямат отношение към гризането на парчета храна. Бебетата се справят чудесно и с венците само. В някои книги съм чела, че е добре да започне да им се дава парчета храна, когато започнат с пинсетният захват (да хващат с два пръста). Аз лично му предлагам така храна отначалото още, но той не я отразява много. Единствено корички хляб до сега не е отказвал. Но той и пасирана отказва понякога. Както днес например...много храна зян ми отива 😫.
И аз август не обичам да ходя на нашето море. Много народ, много претъпкано, шумно. Но пък в края на юни е чудесно-морето е много чисто, няма навалици, работещите още са на кеф, чудно... В края на другата седмица атакуваме 😀.

# 681
  • Мнения: 222
Здравейте дами.
Вчера дадох таратор с чесън,хареса се ура.Дадох и 2 пържени картофчета.Скоро дадох и пърж тиквичка,знам че не е полезно но давам да опитва.Отчупих му и много мъничко от принцесата с кашкавал на батко и кака и нея хареса.Коричка хляб не давам,страх ме е да не се задави.С 2-та зъба реже яденето като нож.Скоро дадох бисквитка и се опита да я глътне цялата.Естесвено аз се разтреперих при вида на бебе което не може да поеме въздух.От време на време слагам и щипка сол в храната му.Алистра моите деца обичаха така да си чешат венците с пресен лук и чесън.В резултата на това едното обожава чесън и лук а другото не иска и да лук.Също гризеше лимон и не се отказваше.Започват всички плодове и зеленчуци и мисля са не го лишавам бебчо.Утре ще е на мусака.
Мисля че скоро ще проходи самостоятелно макар че ми се иска да забавя този процес хихи.
Само аз ли давам мляко за закуска?Така ми е удобно,след млякото поспива още 2 часа и с друго бих го разсънила.

# 682
  • Мнения: 1 304
В Темата в Изгрев всеки ден проверявам и вчера бях нямаха и не знаят кога ще получават, имат няколко кутии на Плазмон ама по едри някакви, тя яде само най-ситната точица, майка ми купи една последна кутия ама не от Бургас, но тя и него отказа вече. Не иска да яде храна , само суче и то по малко, чакам и аз скока, по мои изчисления трябва да е в неделя.
Елда съм давала инстантна не я яде, пробвах да сваря и пасирам и стана някакъв клей, така че ще почива, просо ще е същата работа, амарант не знам какво е въобще. От брашно не мога да готвя, ако са смлени става на няколко сплъстени буци лепкащи. Вчера й готвих леща, не иска, нищо не иска. Варения банан и него отказа. Майка иска да ми донесе малини и касис от градината, ама нали са розоцветни и до две год май не може. Иска ми се кайсии да дам ама не знам дали може и тях , макар че в една каша имаше и тя яде малко.
Цяла сутрин се опитва да суче от баща си Grinning
На мен още не ми е минала мускулната треска на дупето и краката, не мога да стоя въобще на тях  Grinning , ама така е като кляках със същата тежест като преди, не очаквах така да стане.
А вчера мисля , че видяхме Алистра с Ви и мъжа й , разминахме се , вие се прибирахте от морската, а ние отивахме, малко след 14 ч беше и като се разминахме викам от някъде познавам това момиче и после се сетих  Grinning Grinning Grinning ама вече не ми се викаше, а може и да съм се препознала

Последна редакция: вт, 13 юни 2017, 09:41 от Geri852

# 683
  • Мнения: 992
Сигурно ние сме били Joy
Можеш да даваш и малини, и касис, и кайсии, и праскови Simple Smile Я кажи на майка ти да събира всичко от градината, няма по-хубава храна за бебето от пресен, домашен плод...Тя Тони откога ги чака, и за нас може да донесеш Simple Smile Само че пробвай да й даваш в ръчичка, ще й хареса Simple Smile Ще си направим пикник в морската, времето е идеално Simple Smile

# 684
  • Мнения: 2 173
Mgpd, аз давам кисело мляко за закуска и като последно ядене. Дамян суче по един път на два дни. Ако и днес не го кърмя ще го броим за отбит. Тези, които сте отбили вече (ако има такива), препълниха ли ви се гърдите след последното кърмене? Аз пържено мисля по-натам да давам. Колкото до парчетата, няма отношение със зъбите според мен. Аз му дадох да гризе ябълка (и се задави де) още януари месец. После гриза круша, сега гризе всичко - бисквити, хляб, банан, солети от скоро. Когато откъсне по-голямо парче го изплюва или смуче. Абе голяма цапаница. Давайте смело, само да е изправено детето, в полегнало положение и ние ще се задавим.

Geri, според мен може да дадеш кайсии. Просто ги обели и гледай да са по-зрели.

ReNeTa, вече имаме и първото проходило бебе, браво! Дамян се дупи, стои прав, пада на дупето... скоро и той ще проходи (предполагам). По-притеснителното за мен е, че се опитва да се катери и когато се усети по-стабилен и силен ще имам големи проблеми.

Все още сме на 8 зъба и според мен сме в окото на бурята. Тихо и спокойно, но не за дълго.


Наде, браво за изпитите. Честито модераторство, да се мъчиш с удоволствие...  Mr. Green

Останалите си направете някоя снимка като се видите в Бургас!

# 685
  • Мнения: 581
Моето пък някакъв супер инат го е налегнало та чак не трае. Каквото си науми да докопа и не пуска. Ако случайно си го взема не ми мърдат 2 - 3 часа рев без да преувеличавам. Вчера прибра на дядо си очилата и край вече не пуска. Той си ги взе по едно време и настъпи нервна криза, но и като се прежали и рискува да остане без очила и му даде пак той си се тръшка, не е доволен вече. Поплака си истерично няколко часа, препика тъкмо сложения чаршаф на леглото. През това време и мойте настроения се сменят от безразличие през смях и притеснение. Разсейване, заместване на предмети и какво ли не пробвам реши ли, че ще се налага ..... Оле мале

# 686
  • Мнения: 1 304
Ми нали има мъх и семена в малината, не знам. Ще й кажа да донесе тогава, само че, те не се мият хубаво тези малини, те по принцип не се и мият де ама за тях трябва.
Вие кога ще се виждате? Колко време ще си в Бс?
Разминахме се както е дискотека 4аспик ( бивша)  на отсресщния тротоар с количките  Grinning  , ама аз бях и оле мале , без грим и косата вързана на топка, така, че трудно може да ме познае човек.

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 449
В Темата в Изгрев всеки ден проверявам и вчера бях нямаха и не знаят кога ще получават, имат няколко кутии на Плазмон ама по едри някакви, тя яде само най-ситната точица, майка ми купи една последна кутия ама не от Бургас, но тя и него отказа вече.
Да, кус -куса, който е Сабиолина, го нямат, аз взех Форелини, но той пак е ок поне моята го хапва. Честно казано се притеснявах дали ще го яде, но нямах проблем с него.
Ако ще има среща в Бургас може и ние да се присъединим, само пишете кога и къде Simple Smile

# 688
  • Мнения: 1 837
Янна, на мен само веднъж ми се препълни едната гърда. Изцедих съвсем.малко и спрях да пипам, прави ми впечатление, че откакто спрях да кърмя са ми много чувствителни гърдите на допир, от време на време виждам по някоя капка, но като цяло не смея да пипам въобще, знма, че доста време трябва да мине, докато изчезне напълно кърмата.
При нас няма и помен за прохождане, той въобще не иска да върви. Пълзи със скоростта на светлината, изправя се и сяда веднага. До скоро поне правеше крачки като го държа, а сега не. В паяк не го слагам, сигурно ще проходи изведнъж, когато той си реши.
И ние сме за среща, само да не е в някоя голяма жега, че се крием в къщи на хладно от обяд до към 4  Grinning

# 689
  • Мнения: 378
mgpd, аз все още давам мляко за закуска. Режимът ни стана следния:

05-06- АМ (доспива до 08,30)
10.00- попара
13.00- обяд
13.30-16.00 спане
16.30- следобедна закуска (плод с мляко, бисквитка)
19.30- вечеря супа със сухар
20.00 спане

Зъбите са 8, но не иска да държи храна в ръка, плахо тези дни си отгриза една солетка. Не иска да пълзи, иска да стои прав. Крачки все още не прави. Купихме бънджи и там се заиграва около 30 минути. Иначе за мама е страшен рев, не дава да изляза от стаята. Бяхме на парти- децата играят на едно килимче, аз до моя ревльо не смея да мръдна Simple Smile Само стрелка с очи къде съм.
ММ иска да го пускаме на ясла есента, аз не искам , не знам как да се преборя... От една страна трябва да се върна на работа, обаче сърцето ми се къса.
Плодове давам всякакви, включително и ягоди. Яде всичко с охота, достигнахме размер 86-92  Grinning Сигурно е 76-77 см и към 12 килограма, малък дундьо.
Иначе се опитва да бърбори, следи приказките, които му разказвам, има си любими песнички и си тананика като му пея.
Тези дни мисля да започваме с гърнето, как се процедира с него? След сън, след ядене?

Общи условия

Активация на акаунт