Астма-34

  • 137 019
  • 1 006
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 187
Здравейте,

не бях писала от доста време. Нашата кашлица спря за цели три дни. От днес отново кашля, но и много деца кашлят. Не знам дали е някаква заразна кашлица. Та исках да споделя, как спрях кашлицата и дано успея пак да я спря. Четох из старите теми за суха кашлица и намерих много рецепти. Опитах две. Едната е чай от волски език. Тъй като не знам как се дава на дете, малкото изпи само две глътки. Другото е смес от една л. мед, една л. масло и една л. канела. Не знам дали постъпвам правилно с тези рецепти. Резултатът беше само три дни без кашлица и чисто, спокойно дишане вечерта.

# 691
  • Мнения: 490
Здравейте детето ми е на пет.години и половина и боледува много често последно в неделя бяхме на лекар и каза,че чува хрипове а той почти не кашля изписа ни авирон ,флудитек,инхалации с пулмикорт вентолин и натриев хлорид и ефира като прочетох за ефира пише,че е за астматици незнам дали да я давам...няма уточнена астма,но възможно ли е да има такава той каза ,че трябва да се внимава да не развие по принцип е предразположен към алергии ,правил ми е няколко пъти бронхиолити

# 692
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Давала съм Екомер.
Давам по една лъжица манов мед сутрин.Купен от производител в едно планинско село.
Това препоръчано от пулмолога.Имаше полза.
Мед с хрян,мед с джинджифил също съм пробвала.
За да не хваща вируси.

Билки -много внимавам какво давам,защото детето има алергия към група полени.
Черен бъз-сок.Билката е събирана в планината,не до пътя.
Или от био магазин.
Мащерка,риган-чай.Когато има пристъп ,помага за отхрачване.

Ефира,пулмикорт,вентолин се дават не само на астматици.
При пневмония,бронхеолити...

Причината за често повтарящи се бронхеолити може да е астма.
Но за да се докаже се правят изследвания.
Дъщеря ми направи 4-5 бронхеолита за половин година и накрая стигнахме до спешното.Тогава и направиха изследванията и разбраха,че е астма.

За Ефира-мога да кажа,че помогна много.Изобщо не стига до пристъп или ако направи е слаб.
Мимозка,не спирай Ефирата на своя глава.Да не излезеш после виновна.

# 693
  • Мнения: 923
Здравейте, има ли майки на деца тук, които са с ТЕЛК заради астма. Не бях се замисляла, но вчера алерголога ми каза, че и двете ми деца могат да се явят. Ако някой може да с е включи с коментари и съвети. Чудя се въобще да се занимавам ли и какви биха били ползите. По-скоро се замислям дали телка ще даде предимство в детска градина или училище.

# 694
  • Мнения: 5 531
Здравей. Да ТЕЛК  би дал предимство, кандидатства се по различени критерии, освен това ще имаш право на месечна помощ, винетка, и др.

# 695
  • Мнения: 29
Здравейте, когато децата ви, които са на дългосрочна терапия с пулмикорт или флексотид, хванат някакъв вирус, спирате ли им терапията, докато са на друго лечение?

# 696
  • Мнения: 732
Флексотида спирам само ако е на урбазон,иначе не.

# 697
  • Мнения: 503
Здравейте, когато децата ви, които са на дългосрочна терапия с пулмикорт или флексотид, хванат някакъв вирус, спирате ли им терапията, докато са на друго лечение?

Днес бяхме при Филчев на контролен и каза, че ако детето се разболее не трябва да му се променя фликсотида, а да му звъннем, за да прецени какво да се направи. Предписа му и хомеопатично за страничните ефекти на фликсотида, както и имуностимулант.

# 698
  • Мнения: 187
Ние от днес сме с ларингит. Вчера вечерта приказва малко прегракнал, спа отлично. Сутринта като тръгвахме за училище имаше лаеща кашлица. Е, естествено си остана в нас.
Не знаех, че може с фликсотид и хомеопатични лекарства да се взимат.

# 699
  • София
  • Мнения: 305
И моята е с лаеща кашлица от тази сутрин. Като до вечерта стана суха...познат сценарии. На Фликсоцид е от 2 месеца. Така се радвах че един месец забравих какво е кашлица и сега с пълна сила се завърна. Не кашля често, но е от онова, гадното Sad

# 700
  • Мнения: 503
Ние от днес сме с ларингит. Вчера вечерта приказва малко прегракнал, спа отлично. Сутринта като тръгвахме за училище имаше лаеща кашлица. Е, естествено си остана в нас.
Не знаех, че може с фликсотид и хомеопатични лекарства да се взимат.

И аз не знаех, предписа му туя 9 ch веднъж в седмицата.

# 701
  • Мнения: 252
Здравейте, днес личната лекарка ме посъветва да заведа сина си при някой имунолог в Александровска болница. Той освен алергии, астма е и доста слаб и не се храни добре и тя може би затова ме насочи натам за изследвания. Та тъй като съм от Варна и не познавам лекарите от София, а и не намирам нищо в интернет ще съм благодарна ако някой от вас ме насочи към конкретен специалист от там. Благодаря предварително!

# 702
  • София
  • Мнения: 305
Ние отново сме в болница с пневмония...
1 ден лаеща кашлица
2 ден суха- посещение на лекар, бронхит и назначен антибиотик( нямаше спазъм)
3 ден- вече поела всички лекарства, ужасна суха кашлица денем и нощем.
4 ден-отново на лекар-пневмония и прием в болница, венозен антибиотик.
1 ден след приема вчера- свирене на гърдите ( Включване на Вентолин и Урбазон)...Незнам какво да очаквам утре Sad
Много бързо се разви това нещо, и АБ вкъщи въобще не помогна. А не е вдигала и Т, само един път 37.6.
Внимавайте, поваля за часове Sad

# 703
  • Мнения: 503
Ние отново сме в болница с пневмония...
1 ден лаеща кашлица
2 ден суха- посещение на лекар, бронхит и назначен антибиотик( нямаше спазъм)
3 ден- вече поела всички лекарства, ужасна суха кашлица денем и нощем.
4 ден-отново на лекар-пневмония и прием в болница, венозен антибиотик.
1 ден след приема вчера- свирене на гърдите ( Включване на Вентолин и Урбазон)...Незнам какво да очаквам утре Sad
Много бързо се разви това нещо, и АБ вкъщи въобще не помогна. А не е вдигала и Т, само един път 37.6.
Внимавайте, поваля за часове Sad

Ужасно, бързо оздравяване!

Вчера бяхме на лекар, дробовете чисти. Днес пак, отново чисти дробове, ларингит. Обаче вчера педиатър му предписа проспан, който е на билкова основа, за астматици било противопоказно, можело да предизвика пристъп. Кашля през 30 секунди... спряхме проспана, разбира се.

# 704
  • Мнения: 187
Това май е грип. Супер суха, лаеща кашлица първи ден и кашляне на няколко секунди и така два дни. Трети ден температура. Малкото имаше температура един ден ( за друг чух и три дни). Сега кашлицата е къртеща, влажна.
На втори ден включихме вентолин и фликсотид, защото лекарката си мислеше че е ларингит.
Aleirbeg111- бързо оздравяване.

Между другото давам всичко, което намеря - чайчета, сиропи, витамини, сок от моркови с мед, пилешка супа, хомеопатични, инхалации с лайка, с евкалипт, гаргара със сода, прополис сигурно и още неща.

Общи условия

Активация на акаунт