Астма-34

  • 137 641
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 503

При моята IgM е повишен, останалите са в горна граница.
Също пуснах и crp и е 5.4 при граница до 5.

Никак не съм веща, но чета, че може да се повиши при инфекция. Филчев коментира ли?

Може ли малко информация за Д-р Филчев. Чух за него и искам да заведа децата си. Как мога да се свържа с него и много ли се чака?

Да, това е телефонът му 0887 300074. За след около седмица ще има вероятно час. В кабинета му съм чувала да звънят родители за деца със спешни състояния, казва им, че в този случай могат да дойдат и на същия ден.

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 21:33 от Lyn

# 676
  • София
  • Мнения: 305
Само да вмъкна за Филчев че и на мен предложи още същия ден да отидем но нямаше да успея и остана за следващия ден.
Доколкото знам е всеки ден до 12 ч в детския кабинет на Пета градска.
Когато се обадих му обясних че детето е с астма и в момента е в криза с кашлица.и искам неговото мнение.
Успех и дано всичко е наред с дечицата !

# 677
  • Мнения: 503
Ние сме от Варна и сме обиколили де що пулмолози има в града и всички болници. Съсипаха се тези деца от бронхиолити и пневмонии. Каката на 5 е диагностицирана с бронхиална астма и от 3 години е на терапия с Флексотид и Ефира. Еми аз не виждам ефект. Синът ми е на 1,4 г. И до тук е с 5 бронхиолита и 1 пневмонияНе издържам вече и с двамата, тия деца не излизат от болниците. Съсипваме ги с антибиотици, урбазон и Вентолин. Бяхме цял месец с малкия по болниците с тази пневмония. На фона на трикратен Урбазон и Вентолин и 2 антибиотика той правеше спазми.

Извинявам се, че постовете са един след друг. Мое мнение е, че от пулмолозите във Варна има какво да се желае. На моя близка приятелка детски пулмолог беше изписал вентолин и пулмикорт, без реално детето да се нуждае. То остави това, но педиатърът е предписал 0.5 вентолин за инхалация х 2, пулмикорт, сироп вентолин и урбазон. Това преди 2 седмици. Тя ме пита какво да направи, казах й, че това е доста плашещо и да се консултира. Във Варна по случайност на следващия ден е била проф. Переновска. Казала на моята приятелка, че при такива дози вентолин /0.5/ може за 2 - 3 дни да му спре сърцето. За 3г дете говоря.

# 678
  • Мнения: 924
Благодаря за информацията. Консултирахме се с проф. Переновска вече. Тя предложи да изследваме дъщеря ми в Александровска болница, а за синът ми беше категорична, че рефлукса е проблема. Честно казано не ми вдъхна много доверие. Винаги внимавам с дозите с Вентолин, максимума който давам е 0,2 до 2.

# 679
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Във Варна самия климат е неподходящ за астматиците.

# 680
  • Мнения: 503
Благодаря за информацията. Консултирахме се с проф. Переновска вече. Тя предложи да изследваме дъщеря ми в Александровска болница, а за синът ми беше категорична, че рефлукса е проблема. Честно казано не ми вдъхна много доверие. Винаги внимавам с дозите с Вентолин, максимума който давам е 0,2 до 2.

С Переновска и аз не бих се консултирала честно казано. Казала е на приятелката ми, че детето й вероятно има коклюш, което категорично не се потвърди. И съм чела за нея противоречиви неща. Вмъкнах я заради високите дози вентолин, които не от една майка чувам да се изписват във Варна. Тук на моето изписват до 0.3 /15 кг е/.

Впрочем Филчев каза, че след като детето ми няма лош дъх сутрин, то и рефлукс няма да е проблемът. Дано той да ви е от помощ!

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Малкото ми е с рефлукс, та освен специфичния дъх сутрин има и други отчетливи белези. Спи с отворена уста. Има мокро петно на възглавничката от лиги. Хълца когато е в пик. Кашлицата е суха и на “пристъпи”. Започва яко кашляне в един момент и като го поизправя спира. Самата кашлица е различна. Не е толкова дълбока, както при батко му и вентолина не помага.
Вечер помага много хапването на супичка преди 19:30-20:00.

# 682
  • София
  • Мнения: 305
Lyn,
Интересно ми е на каква база се поставя диагноза коклюш?
Аз в началото на месеца се бях филмирала че нещо не е както трябва с тази кашлица и четох по темата с коклюш.

# 683
  • Мнения: 503
Lyn,
Интересно ми е на каква база се поставя диагноза коклюш?
Аз в началото на месеца се бях филмирала че нещо не е както трябва с тази кашлица и четох по темата с коклюш.

На база кашлица, която продължава с часове, детето буквално кашля през 1 - 2 минути. Но едва ли е само това. Трябва да питам по-подробно приятелката ми какво друго е направило впечатление на професорката. Но коклюш категорично нямаше.


Малкото ми е с рефлукс, та освен специфичния дъх сутрин има и други отчетливи белези. Спи с отворена уста. Има мокро петно на възглавничката от лиги. Хълца когато е в пик. Кашлицата е суха и на “пристъпи”. Започва яко кашляне в един момент и като го поизправя спира. Самата кашлица е различна. Не е толкова дълбока, както при батко му и вентолина не помага.
Вечер помага много хапването на супичка преди 19:30-20:00.

Да, Филчев ни пита дали детето спи с отворена уста, хърка нощем и други въпроси. Впрочем личният лекар каза, че рефлукс много лесно се установявал с някаква каша, която се дава известно време /но не запомних каква/ и дали ако детето спи на по-висока възглавница има подобрение.

# 684
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Една от ваксините е точно срещу дифтерит,тетатнус и коклюш.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 178
Lyn,
Интересно ми е на каква база се поставя диагноза коклюш?
Аз в началото на месеца се бях филмирала че нещо не е както трябва с тази кашлица и четох по темата с коклюш.

Уж нямало вече коклюш.
Но моят като почне да кашля като задавен и не спира, знам че е спазъм ...

# 686
  • София
  • Мнения: 305
Аз доста изчетох за коклюш. Просто да съм запозната и какво реално представлява заболяването. Вече какво ли не ми е минало през главата Sad
Тя има три приема на тази ваксина, но все още няма реимунизацията....Честно, страх ме е да я сложа на този етап, с всички тези проблеми напоследък.
Към момента малко се успокои кашлицата, но си я има. Няма един ден, в който да кажа че не е кашляла изобщо.

# 687
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Кашлицата може да е алергична.
Може да кашля и да отхрачва,защото има секрет .
Моята щерка например кашля,когато е обострен алергичния и ринит и секрета се стича в гърлото.

# 688
  • Мнения: 16
Здравейте. А някой опитал ли се е с хомеопатия да лекува астма? А ето и моята история с това заболяване... . Имам дъщеря на 8 год.с астма. На 1г.1м.влезахме за първи път в болница с диагноза бронхиолит. На следващия месец повтори и така за 3 години тя лежа 15 пъти с много тежки пристъпи в болница. Имало е и пристъпи, които сме овладявали и в къщи. Да не влизам в подробности... детето ми е снимано 14 пъти гръден кош, претровено от антибиотици и вентолин.В началото беше на сингулер, без ефект и две години пулмикорт. През 2015г. започна фликсотид(2×2), без особен ефект. Правехме потен тест, нищо не и действаше. Смениха и го със Серетид, но направи два тежки пристъпа и и върнаха Фликсотида.Общо е лежала 20 пъти в болница.Лекаря ни от София(С. Филчев) е детски полмулог и се занимава и с хомеопатия и затова го бях избрала. Но той категорично каза, че това дете не е за хомеопатия.Сега е по-добре вече на 3-4 месеца прави пристъп. Разреди. Но ме притеснява, че за най-малкото подкашляне без да има нужда и се изписва вентолин на 8 часа по 0.04 така за всеки случай.Миналия месец кашляше и и течеше носа и личната каза,че е предпристъпно състояние, пак вентолин.Но аз не и включих и си и мина. После пак бяхме и каза, че чува еденични хрипове и пак вентолин.Пуснах и за 5 дни и го спрях. Каза да го продължа още 10дни,отказах и си беше добре. Сега от вчера е пак болна в къщи, няма пристъп, но пак имаме инхалации с вентолин за всеки случай да не стане по-зле. Сега е в 1 клас и постоянно нещо прекашля, носа и  тече. Тя на детска градина не е ходила въобще. В училище вече направи близо 100 отсъствия, а има още доста до края на годината....

# 689
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте, моля ви да ми препоръчате добър детски пулмолог за второ мнение за София!Детето ми е с постоянна кашлица и я водят с астма но въпреки терапия с пулмикорт тя продължава да кашля.Направих кръвен тест за алергия, консултация с унг със съмнение за уголемена трета сливица но всичко е наред.Направо съм се видяла в приключение! 🙁

Общи условия

Активация на акаунт