Астма-34

  • 136 866
  • 1 006
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 133
Детето ми е на 5 и половина. На процедури ходим в болницата, а спим на хотел. Не е по нзок. Отиваме в болницата, обясняваме какво е положението и ни назначават процедурите. Детето се хоспитализира но не спим в болницата. За съжаление няма особена полза под 12-13 дни, поне от личен опит и от разговори с родители.

# 61
  • Мнения: 234
Аз пък реших да се консултирам и с друг детски пулмолог. Ходихме при д-р Филчев. Според него ситуацията при моето дете е най-неприятната. Не супер тежки пристъпи (не стигаме до болница и урбазон до момента), но за сметка на това постоянни и то на фона на Пулмикорт без спиране вече година и половина. Предписа терапия със Серетид  и тест за алергии.
Интересува ме може ли тези тестове да минат по касата или трябва да си ги платя. Предписа педиатричен панел.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 288
Аз пък реших да се консултирам и с друг детски пулмолог. Ходихме при д-р Филчев. Според него ситуацията при моето дете е най-неприятната. Не супер тежки пристъпи (не стигаме до болница и урбазон до момента), но за сметка на това постоянни и то на фона на Пулмикорт без спиране вече година и половина. Предписа терапия със Серетид  и тест за алергии.
Интересува ме може ли тези тестове да минат по касата или трябва да си ги платя. Предписа педиатричен панел.
Тестовете за алергии не се покриват от касата. Аз скоро правих във Варна точно педиатричен панел, струваше 96лв. Така че там някъде около 100лв ще ти струва. Може би наистина е хубаво да направиш втори консулт с пулмолог. На моето дете също бяха предписали Серетид ( алерголожката), но след консултация с пулмолог пък му предписаха Флексотид. Върнах се при алерголожката направих преговор с нея и я помолих да пробваме с Флексотида като за начало, и тя се съгласи. Така че явно всеки лекар си има мнение. Успех желая!

# 63
  • Ловеч
  • Мнения: 144
След две години на пулмикорт и аз реших да направя консултация с втори пулмолог -Рада Маркова. На синът ми пристъпите също са много чести, понякога всекидневни, но без да стигаме до болница. Тя препоръча да пробваме Флексотид преди да минем на серетид, защото е доста по-силен препарат. Засега два месеца виждам напредък и някаква светлина в тунела, дано не е период само. Тя каза, че колкото и добър да е пулмикорта, има деца при които не действа и трябва да се пробва с друго лекарство, особено преди да се премине към серетид.Успех с лечението и дано всички дечица оздравяват вече!

# 64
  • Мнения: 234
Мерси за отговорите. 
Ще ги правим в Геника-110 лева.
Не е драма. Просто исках да съм сигурна, че не се поемат от касата.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 033
Не се поемат, да. И аз мисля да го водя малкия, но пък пулмоложката и УНГ казаха да изчакаме да стане на 5г.
Ох, имам чувството, че и на него не му действа Пулмикорт. Вече месец и половина е на Пулмикорт и Сингулер, а ефекта е кръгла нула. Нон-стоп кашля и се сополясва и въобще няма изгледи да се оправи. Знам, че сигурно трябва някакво натрупване в организма, за да видя резултат, но........ Sad

# 66
  • София
  • Мнения: 1 740
Момичета, виждам, че някой от вас са ползвали Пулмикорт за децата си много дълго. Имахте ли реакции....ние сме месец и половина вече, трябва до края на Април да изкараме и много се чеше това дете, не само по лицето. На места има сухи петънца или пък са ранички от чесане....доста ме напряга, но не съм звъняла на пулмоложката. Терапията върви добре и не искам да я спираме, казах на личната и тя също каза да устискаме. Миналата седмица му текна носа, пак водниста хрема, пак давене, но не направи спазъм. Бях настръхнала цялата, но се размина. Чудя се дали козметика за А-топична кожа ще помогне и въобще нещо ще даде ли резултат или да стискам зъби и да чакам края на Април. Вкарвам се малко във филм да не отключим нещо друго, че баща му има псориазис и като видях по дупето отзад и с гъвките петънца много се притесних...та някой сблъсквал ли се е с това....хем не е без нищи, хем не е и толкова тежка реакция, за да рискуваме да спрем терапията.....

# 67
  • София
  • Мнения: 6 033
Малкият ми е с атопичен дерматит, от доста време не беше имал обриви (при него са лишеи по краката). Сега целит ему крачета са в лишеи, не знам дали е от Пулмикорта. Мажа с д-р Тайс, но не помага.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз по принцип го мажех с д-р Тайс, но сега го смених, че той щипе на такива ранички много, по ръцете си знам, и малкия почва да хленчи. Сега слагам олио на Биодерма или едно кремче на ДМ, че е по-мазно, но не знам дали нещо специално да не взема. Уж не е бил с проблемна кожа, случвало се е отстрани на кръста да има сухи петна и с д-р Тайс само му минаваха, та дали не е станал А-топичен се чудя.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 033
Да, и малкия мрънка и се дърпа като го мажа. Преди взимах едно правено кремче (от д-р Иван Ботев), само то му помагаше. Освен пак да взема същото. Давам и ЕМК (есенциални мастни кислени на Аквасор), дано помогне.

# 70
  • Мнения: 2 494
и на него не му действа Пулмикорт
Хм, по-скоро не ви действа Пулмикорта. Сингулера е с натрупване, но мисля,че Пулмикорта не, поне при нас резултата беше почти веднага Peace Консултирай се с пулмолога пак или с друг лекар, за какво да го правите,ако няма ефект  Confused Дано намерите бързо какво ви действа, то и ние преди него се лутахме много, флексотиди, сингулери.......

# 71
  • София
  • Мнения: 477
Ние след 5месеца пулмикорт и 3 спазъма, сменихме на Флексотид и добавихме Ефирата. Все още не мога да кажа какво е положението. Около месец сме. В момента сме сополиви, да видим

# 72
  • Мнения: 234
А при моето дете не излезе алергия ......значи вирусно индуцирана явно.

# 73
  • Мнения: 5 531
Влизам и ние да се отчетем с нов спазъм. Михаил не беше боледувал цяла зима. Но от 3 дена е с ларингитна кашлица,която вече преминава в асматричен пристъп.  С лекарката която го следи решихме да се опитаме да овладеем състоянието му увеличавайки дозата на Пулмикорта засега без Вентили.  Евентуално ще включи и сироп за кашлица Димекс.

# 74
  • Мнения: 2 494
Влизам и ние да се отчетем с нов спазъм. Михаил не беше боледувал цяла зима. Но от 3 дена е с ларингитна кашлица,която вече преминава в асматричен пристъп.  С лекарката която го следи решихме да се опитаме да овладеем състоянието му увеличавайки дозата на Пулмикорта засега без Вентили.  Евентуално ще включи и сироп за кашлица Димекс.
Успех, ние по Коледа се оправихме с пулмикорт и димекс, без вентолин, за първи път пи сироп, които да му помогне  Peace Flutter Hug

Общи условия

Активация на акаунт