Астма-34

  • 135 574
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 176
Ефира е така обсъжданият многократно монтелукаст (Сингулар и др. търговски имена). Определено ще е по-ефективен от кетотифена, така че в тази посока не се притеснявай.

# 46
  • Мнения: 2 140
Отдавна не съм писала.Хриси пак е с алергична кашлица.Пием си Ефирата.Вчера ни казаха да вземем Джуниър-Ангин и Ериус 2х5 мл, обаче без ефект.Днес пак пред лекарския кабинет се наредихме.
Вкарахме Екозала, както ни е препоръчан от пулмолога, но продължи да кашля.Дадох Медрол и се успокои.  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 1 713
Включвам се и аз да следя. И аз не съм писала отдавна. Гери изкара зимата почти без пристъпи, но сега, откакто вали, веднага се започна...

# 48
  • София
  • Мнения: 477
Ние също ползваме от 1дкк този на филипс. Към 45лв беше. А къде водите децата на плуване? Малкото е на 2.6г

# 49
  • Мнения: 350
Здравейте, мами!
Следя темата и научавам много неща от вас, за което благодаря! Аз съм с астма от много години  и въпреки че се обсъждат проблеми с дечицата ще попитам и ще помоля за помощ. Препаратът, който използвам е Фостер 2 х 2 впръсквания. Вече трети месец инхалаторът свършва по- рано. Реших, че аз греша нещо, но през последния месец вписвах старателно на лист всеки прием. Инхалаторът свърши на 13.03, а следващият трябва да взема на 22.03. Моля за информация. Какво да направя и към кого да се обърна за този проблем? Доста е мъчително без него, а има още много време. В момента "спасявам" положението с един Симбикорт с изтекъл срок на годност.

# 50
  • бургас
  • Мнения: 239
Момичета, имам нужда от съвет. Малкия кашля от неделя, почнах го веднага с пулмикорта 2 пъти на ден, от понеделник усетих лек задух и му вкарах и вентолина, по 0,3ml +1/2 пулмикорт + физ. р-р 3,0мл. НО не спира да кашля. Кашля всякаш има храчка, която откашля и се оправя, но тази храчка по-скоро е в гърлото. Вечер си е на ефира 0,4 прахче от неделя я почнахме. Можете ли да ми дадете съвет  как да се справя с тая кашлица, не е през целия ден. Само докато спи и като стане се прокашля по няколко пъти и в съня през нощта и по обяд. Някой дали се ссблъсквал нещо подобно?

# 51
  • Мнения: 92
Здравейте,
Изчетох много внимателно информацията на първа страница, но това което ме интересуваше не успях да го намеря.

Моят син прави остри ларинготрахеити съпроводени с бронхоспазъм от както е на 1г. и 4м.  . За първи път се усъмниха за пристъпите, че е възможно да са предизвикани от алерген, защото ги прави в определени месеци - октомври, февруари и март месец. През останалото време няма пристъпи.
Правили са му стандартен тест за прах, акари, кон, куче, котка и определени полени - не показа алергия. Неговата пулмоложка иска след около месец (за да се изчисти от урбазона) да му направим обширен тест за всичко - храни, материи и в общи линии за всичко възможно.

Моля ви, бихте ли ни насочили към наистина добра лаборатория! В Александровска болница май няма толкова разширени изследвания.

Ще съм благодарна за всяка споделена информация!

Ако въпроса ми не е за тук, предварително се извинявам!

Благодаря и да са ни живи и здрави дечицата!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 288
Ние също ползваме от 1дкк този на филипс. Към 45лв беше. А къде водите децата на плуване? Малкото е на 2.6г

Благодаря Ви! В крайна сметка и аз взех Филипс Респироникс. Ако някой се интересува в бъдеще, казвам информативно че Елпак го предлагат на цена от 34лв.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте, мами!
Следя темата и научавам много неща от вас, за което благодаря! Аз съм с астма от много години  и въпреки че се обсъждат проблеми с дечицата ще попитам и ще помоля за помощ. Препаратът, който използвам е Фостер 2 х 2 впръсквания. Вече трети месец инхалаторът свършва по- рано. Реших, че аз греша нещо, но през последния месец вписвах старателно на лист всеки прием. Инхалаторът свърши на 13.03, а следващият трябва да взема на 22.03. Моля за информация. Какво да направя и към кого да се обърна за този проблем? Доста е мъчително без него, а има още много време. В момента "спасявам" положението с един Симбикорт с изтекъл срок на годност.

Аз бих пуснала жалба до Притежателя на разрешението за употреба. В листовката трябва да има координати. Говори с пулмолога да ти изписва повече.
А къде водите децата на плуване? Малкото е на 2.6г

Малко е за плуване, поне на 4 г. трябва да е. Моят ходи вече 3 или 4 години, но не мисля че това го е направил "супер здрав", но се надявам да помага.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 740
И аз искам да водя моя на плуване, но е сложно ...На 2,5 г. Знам че за тази възраст има в Щерев, в Св. София също и вече и за парк хотел Витоша съм чувала. Ще чакам да стане май на 3 обаче, тогава май ще може в Овергаз в Младост да го водя, което е удобно, а и е детската има басейн и ще го запиша. Той го е страх малко, но се надявам да свикне. И на морето пробва в началото го е страх, а после свиква и много се радва.

# 55
  • Мнения: 350
Скрит текст:
Цитат на: vili_ili_eva в ср, 15 мар 2017, 23:06
Здравейте, мами!
Следя темата и научавам много неща от вас, за което благодаря! Аз съм с астма от много години  и въпреки че се обсъждат проблеми с дечицата ще попитам и ще помоля за помощ. Препаратът, който използвам е Фостер 2 х 2 впръсквания. Вече трети месец инхалаторът свършва по- рано. Реших, че аз греша нещо, но през последния месец вписвах старателно на лист всеки прием. Инхалаторът свърши на 13.03, а следващият трябва да взема на 22.03. Моля за информация. Какво да направя и към кого да се обърна за този проблем? Доста е мъчително без него, а има още много време. В момента "спасявам" положението с един Симбикорт с изтекъл срок на годност.

Аз бих пуснала жалба до Притежателя на разрешението за употреба. В листовката трябва да има координати. Говори с пулмолога да ти изписва повече.
Благодаря! Вече го направих. Ще получа нов флакон утре.

# 56
  • Мнения: 2 140
Аз също съм болна.В момента върлува някакъв вирус и си го менкаме с детето.Кашляме, хрема като водичка.Спим си двете.Таткото в другата стая е здрав. yu5

# 57
  • Мнения: 133
Здравейте, не съм писал в темата от 2 години, но и ние Минахме през ада. Изчетох ви почти напълно, и нищо не ми е чуждо. Ако мога да Ви споделя при нас, какво проработи,ако ще и на един да помогне ще е супер. От близо година не сме имали кашлица и сополите си остават само сополи. Като преди видех ли сопол се побърквах, направо пусках инхалатора. От 2 години тази през май ще е трета водим малката на Трявна за минимум 2 седмици с ежедневни процедури в болницата и другото купуваме от един медар пред драгалевския манастир един имуностимулант, който даваме ежедневно. Нищо друго и чудото поне за нас работи. Дано съм бил малко полезен. Поздрави и дано всичките Ви дечица са добре.

# 58
  • бургас
  • Мнения: 239

prayerman на колко е вашето детенце? На Трявна, как ходите по НЗОК ли? Ако  да, бихте ли ми казал как става и какви документи се изискват. Имаме роднини в Дряново, близо до Трявна и идеята ми е  само за процедури да ходим, пък да сме си "вкъщи"

# 59
  • София
  • Мнения: 5 937
Ние ходихме миналата година в Трявна също, но само за 5 дни. С направление от личната (номер 3) и в блоницата отиваме при д-р Станева (физиотерапия). Тя ни назначи процедурите. Ходихме само за тях, не сме спали в болницата, а в хотел Панорама. При нас нямаше ефект, но то ми е ясно, че за 5 дни няма как да има. Просто не мога да убедя мъжа ми, че трябва да ходим всяка година и за повече време...... Sad

Общи условия

Активация на акаунт