Любители на кучета - тема 69

  • 39 672
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Гол запис но от тел. толкова
 bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 9 850
Жгмъци, благодаря за темата  Hug
Дано всички болни кучовци се оправят бързо!

Ние онзи ден в събота излязохме да се разходим в големия вятър и студ сутринта. Гадинките се заиграха, тичаха, бесняха по снега, кеф. И по едно време гледам от вътрешния ъгъл на едното оче на Балу - кръв. Духа силен вятър, носи сняг, не мога да видя добре откъде е кръвта, че диването иска да търчи. Секнах му мераците и набързо ги подбрах към вкъщи двамката с Лили. Вкъщи, след като се поуспокоих, огледах добре - вътрешното ъгълче на очето имаше дупка - явно докато са си играли, Лили го е ковнала там. Добре, че не беше самото око, че щях да откача съвсем. Бях на крачка от инфаркта, докато не видях откъде точно е кръвта...

# 17
  • София
  • Мнения: 11 120
Бисквитка, и пудела пуска косми, но наистина са прекрасни и умни. Куче нескубещо се е йорки.

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
То, без косми няма как Simple Smile май все повече клоня към пуделчето, пише, че представителите на тази порода са много умни, дружелюбни, социални, лесно адаптивни и много чувствителни, чудесни компаньони за всеки човек. Имат нужда от любовта и разбирането на своите стопани, за да се чувстват добре, самотата е способна да ги направи нещастни и да доведе до проблеми в поведението им. Добри са към децата и другите домашни любимци в домакинството, дори към непознатите са добронамерени, не е типично за тях да проявяват агресия.  Породата може да се отглежда в апартаменти, но има нужда от ежедневни разходки, за да поддържа добра физическа и психическа форма. Пуделите се поддават изключително лесно на обучение.  Simple Smile

Йорки-то не го хареса дъщеря ми...не знам защо, аз харесвам почти всички породи Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 9 850
Бисквитка, разпитай стопаните на пудели как животинките им понасят оставането сами в апартамент/къща за няколко часа (или цял ден).

# 20
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Единственият минус е, че ще трябва редовно да поддържате прическата, което е около 40лв на 2-3месеца.
Но може и да си купиш машинка и сама да подстригваш. Аз успешно се справям с кокер Wink
Друг вариант на дребно куче е дакел ?

# 21
  • Мнения: 22 867
Жгмъцbouquet за новата темичка!
И аз залепнах за шоколадовото бонбонче, пък надолу имало още бонбончета, добре е така, едно по едно, все сладурчета! Simple Smile
Carrie^, дано по-бързо се оправя, да ѝ минава като на кученце! bouquet
Моя кучо хич не го питам какво яде, като сме навън, само да усетя, че нещо ще/е налапа/л, викам "отвори" и ръката ми е в устата му, та чак в гърлото. Той, горкичкият, като го чуе, сам изплюва налапаното. Като малък уж го научих да не взема от земята, години наред нямах проблем, сега на по-големите му годинки не знам какво му става, не пропуска да налапа каквото му падне. И вкъщи изпразва паничката, а на мен все ми се струва, че хапва повечко, отколкото трябва. Ама, лакомийки са си лабчетата!  Simple Smile

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Малко Сладко Коте, нямам познати с кучета, само с котки Simple Smile майка ми живее с нас, няма да е самичко, но тя не обича много животни, няма да й пречи, но няма и кой знае колко да се занимава с него...
Рапунцел, четох това за прическата, най-вече покрай очичките трябва да се обира козинката, но се надявам с машинка като на мъжът ми да се справя Wink

# 23
  • Мнения: 22 867
Малко Сладко Коте, нямам познати с кучета, само с котки Simple Smile майка ми живее с нас, няма да е самичко, но тя не обича много животни, няма да й пречи, но няма и кой знае колко да се занимава с него...


*Biskvitka*, направо 100% съм сигурна, че няма да остане равнодушна. Моята майка ми е пример, абсолютен нелюбител на кучета и котки, пък да се гледат в апартамент или къща - за нищо на света. Ела сега да я видиш как се държи с чернушкото. Те четирикраките са в състояние всичките ти житейски принципи да обърнат с краката нагоре! Peace

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
 Simple Smile успокояваш ме и ми вдъхваш надежда Simple Smile Майка ми страда от Алцхаймер в начален стадий, смятам, че и за нея ще е добре през деня да има животинка, докато нас ни няма.

# 25
  • Мнения: 22 867
Simple Smile успокояваш ме и ми вдъхваш надежда Simple Smile Майка ми страда от Алцхаймер в начален стадий, смятам, че и за нея ще е добре през деня да има животинка, докато нас ни няма.

Като нищо ще ѝ стане най-добрата компания на майка ти! Peace

# 26
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Топли прегръдки на всички!  Hug

Много тревожно това схващане при разходките, за което споделяте. Моите двенки са много смешни като тръгнем да излизаме. Отварям външната врата, те правят две-три крачки с див ентусиазъм навън и веднага кръгом и обратно вътре.  hahaha Идва им много рязко студа явно. Следва по внимателно излизане, като Белла обикновено е на три крака - единият все е във въздуха. После се отпускат и се почва търчането.

Тези дни съм се замислила за вратичките за домашни любимци, които се поставят на вратите. Някой има ли такава да сподели впечатления?

Дано всички болни косматковци да оздравеят бързо!  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 406
Бисквитка, и пудела пуска косми, но наистина са прекрасни и умни. Куче нескубещо се е йорки.
И РУСКИ ЧЕРЕН ТЕРИЕР не се скубе изобщо.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 324
За пудела да разкажа. Не се скубе, няма косми по легла, дивани и килими. Е, като го реша остават космаци по гребена, ама то и по моя остават. На два месеца поддържаме прическата по настояване на мъж ми, въпреки, че на мен ми харесва повече космат, пухкав и кръгъл. 30 лева струва цялата + нокти. Когато е само лице и дупе + нокти е 20. За първи път вкъщи влиза животно, което не е изяло ни кабел, ни книга, ни обувка, ни нищо... Каквото съм му казала с влизането у нас, че не се пипа, още не го е пипнал. Никога не съм го удряла или викала, просто си разбира. Каквото правя аз, това прави и той. Ако спя до обед и той не става. В момента, в който си отворя очите, независимо по кое време, става и той. Рядка плетка е, все едно не гледаш куче, а не знам какво... Страшен антидепресант. Има десетина играчки и знае имената на всичките. "Търси кравата", търси я, "дай патето", носи го... Гледала съм ризеншнауцер и бигъл. Не се сещам какво да кажа друго.

Последна редакция: вт, 10 яну 2017, 14:46 от кльомба

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 493
Здравейте, благодаря за новата темичка!  bouquet

Записвам се с двете ми момчета, блажено заспали на топличко  Heart Eyes



Бисквитка, да проагитирам за пинчерче Simple Smile И на мен не ми беше в полезрението тази порода, но са разкошни - малки, сладки, умни, хитри и, поне моят Страхо, много добродушни, ако ги социализираш от малки Simple Smile)) Можеш да видиш как се спогаждат с деца  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт