Юлски бебета 2016 - тема 4

  • 29 047
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Как да се чака 1.5 година след секцио, за да се почнат опити! Ако има редовна менструация, не виждам смисъл да се чака толкова. Моят лекар ми беше казал, че мога да почна опити и половин година след раждането. И аз съм секцио.
Ние се пазихме 1 година и 8 месеца, но по други причини, иначе още на годинката щях да почна опити за второ.
Аз имам позната, която роди деца със секцио в една година. Joy, Едното се роди януари, другото - декември. Mr. Green Дори първото ѝ секцио беше някакво много тежко, с някакви усложнения. Забременяла е без да иска март месец още. Joy
Не може да се забременее, докато няма цикъл. Нали все пак докато няма цикъл, няма и овулация. Овулация също се появява, когато пролактинът спадне. То реално първо се появява овулацията и в месеца, в който е била тя, идва цикълът. Естествено понякога има някакво кървене, подобно на цикъл, което всъщност не е цикъл и няма овулация.
Жените, които са забременели, без да им е дошъл цикълът, всъщност са хванали овулация, и ако не са били забременели, то е щяло да им дойде. Цикъл без овулация има, но овулация без цикъл просто няма как да се случи.

Смайл, Катето още я държа на АМ. Тоест махнах хуманата и минах на АМ. Продъжлава малко рядко ако, но вече е по-добре, а и е жълто. Тя има подсичане около ануса, но това се случва и при зъбеникнене. Така че вече не знам, а в момента ѝ никнат зъбки. Mr. Green

Разсмяхте ме с това очакване на думата "мамо". Баткото ми каза "мамо" чак на 2 години и 4 месеца. Mr. Green
Сега на 3 години и 3 месеца ни подрежда обаче. Онзи ден казал на свекърва ми: "Бабо, имаш големи цици, ама са ти надолу! Трябва да ги вдигнеш нагоре!" Joy

# 706
  • Мнения: 143
„Онзи ден казал на свекърва ми: "Бабо, имаш големи цици, ама са ти надолу! Трябва да ги вдигнеш нагоре!"

Хахахаха  Joy как ме разсмя  Joy... деца-толкова са искрени, чисти и невинни..

# 707
  • Мнения: 515
Ахахаха! Чудна история! Достойна за виц Wink
Ама наистина кога се очаква да проговорят е доста относително...
Аз пък съдя по моя племенник, който говори от около 1г..сега е на 2г6месеца и бърбори всичко като възрастен, говоря си с него по телефона почти всеки ден и ми разказва какво прави и с какво си играе и ми рецитира стихотворения, брои до 10 на английски хаха!
Но се убедих че деца с деца няма смисъл да се сравняват, че майките само се поболяват!
Ето аз с моят още се чудя защо не иска да се подпира на ръцете си, да лази, така и никога не си докопал устата с краката си като повечето бебета..просто обича да си лежи по гръб и не си дава зор за нищо...

# 708
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
О, моя не можеш да го накараш да седне дори една кратка приказка да чуе, камо ли стихотворения. Mr. Green
Все пак говори от няма и 6 месеца, дотогава беше на "мама", "тата" и "баба". И един ден просто започна, все едно някой му натисна копче, много странно беше, за часове просто.

# 709
  • Мнения: 341
Направих карфиола с моркови и съвсем малко праз. На мен ми хареса. Малката яде, но с нежелание. Добре започнахме захранването преди месец и нещо, но сега почна да отказва. Единствено каша с банан яде докато спра да давам.

# 710
  • Мнения: 2 469
Как приготвяте ябълките? Варите ли ги? Мисля да сложа в кашата.

# 711
  • Мнения: 944
Момичета, какви капки Д2 давате? Аз давах Олеовит по две капки дневно, но тъй като свършиха и тук в България ги няма, бях принудена да купя Вигантол. Пак ли трябва да давам по две?  Не знам какъв е състава на Олеовита и дали са еднакви.  newsm78

# 712
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Д2? Вигантолът е Д3, доколкото ми е известно. Аз давах Вигантол. Хубаво е да се дава в комбинация с К2, но в България няма такива капки. По света има: Д3+К2 за бебета. Мисля да питам педиатърката.

# 713
  • Мнения: 944
Африканчо, това не е ли едно и също?  Мислех, че е Д2  newsm78

# 714
  • Мнения: 700
Аз давам Вигантол. Не знаех, че подсичането може и да е от зъбки  newsm78 Аз още не ги виждам де, ама ... А за забременяването без цикъл мен дори акушерката при контролен преглед ме предупреди да внимавам. А моята АГ дори ми беше казала за второ две години, но като видя как я погледнах каза, че може и година и половина. Ама то е Божа работа ... То едно го мислиш друго става. Каквото е рекъл Бог, това! А за самото забременяване след секцио изчетих доста и в крайна сметка разбрах, че матката една година заздравя и тъканите на корема още една та две /нещо такова/. И, че всъщност опасността идва от там да не се получи руптура /разкъсване/ на матката, но такова нещо /се случва изключително рядко, не го пожелавам на никого/ може да се случи винаги, т. е. и без да си раждала секцио. Много се разписах, ама е 6 сутринта е така. Ще давам и Биогая /пак/ по време на захранването. Еми май е това. Хубава неделя Simple Smile

# 715
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Нашият витамин Д е на Джеймисън.

# 716
  • Мнения: 580
Как приготвяте ябълките? Варите ли ги? Мисля да сложа в кашата.
Аз ябълката я обелих и сварих в мъничко вода, тъй като нямм приспособления за готвене на пара. Изчакваш да омекне и после с виличка ди намачкваш.

# 717
  • Мнения: 700
Как приготвяте ябълките? Варите ли ги? Мисля да сложа в кашата.
Аз ябълката я обелих и сварих в мъничко вода, тъй като нямм приспособления за готвене на пара. Изчакваш да омекне и после с виличка ди намачкваш.

И карфиол и броколи ли така?

# 718
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Африканчо, това не е ли едно и също?  Мислех, че е Д2  newsm78
Ами различни са. Но надали сте пили Д2 де. Д3 е било според мен.

# 719
  • Мнения: 514
Здравейте,
след круша и ябълка, какво плодово пюре да въведа? На Хип гледам, че има праскови и кайсии, но те на са ли малко кисели за бебешкото коремче все още? /сливи не искам да давам, че сигурно ще получи разтройство от тях/

Общи условия

Активация на акаунт