Юлски бебета 2016 - тема 4

  • 29 036
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 515
Евала на всички мами, които се осмеляват да мислят за второ, и то така скоро!

При нас захранвването е в напреднал стадии(захранваме се почти от 3 месеца), и честно казано не съм забелязала кое конкретно му действа запичащо... Понякога едвам изкарва няколко твърди "дарадонки"..хаха... и така 2-3 пъти през деня, докато се изака хубаво, друг път е по кашесто... НО като цяло няма пропуснат ден, така че според мен всичко си наред Simple Smile
Аз спрях да кърмя след 3-тия месец, когато ми дойде и от тогава си ми е като по часовник (както и преди) през 28-29 дни. Но и аз знам, че след раждането може да има всякакви обърквания и аномалии...така че няма страшно, организмът може да се възстановява и да влиза в ритъм цяла година дори след раждането...

# 691
  • Мнения: 341
И аз мисля за второ и съм секцио. То би било пълна лудница с две малки, ако стане, ама годинките си минават. Ще ставам на 32 скоро. Не се пазим повече от месец вече. Само дето вероятността да забременея е тооооолкова малка. Второ ин витро няма да правим, решили сме го. Ако стане по някакво чудо... Ако не, ще се радваме на съкровището, което имаме Simple Smile

# 692
  • Мнения: 580
Включвам се към вас с желание скоро за второ! И на мен ми е малко притеснено дали ще мога да се справям с две бебета, но ще си заслужава!

# 693
  • Мнения: 605
Картоф не се дава с морков, това е ултра запичаща комбинация. Дава се картоф+пащърнак, тиква и морков или тиква+морков+картоф.
Цикълът ми дойде още на 4 месец и вече 7 се кърмим успешно. Цикълът не е повод да се спира кърменето. За второ и на мен ми се иска, аз пък станах на 35,но ще изчакам дребосъчето да заходи стабилно. Все пак бременна с малко дете на ръце не си е работа. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 341
Дайте идея с какво да направя карфиол. Напоследък само картоф,морков и батат давам и нямам идея с какво друго. Тиква и карфиол става ли? Тиква, карфиол и праз? Леле, никога не бих яла такова нещо.  Laughing

# 695
  • Мнения: 143
Дайте идея с какво да направя карфиол. Напоследък само картоф,морков и батат давам и нямам идея с какво друго. Тиква и карфиол става ли? Тиква, карфиол и праз? Леле, никога не бих яла такова нещо.  Laughing

Хаахах  Laughing, Зомби, аз не знам защо, но гледам и на мен да ми харесват на вкус пюретата (изключвам липсата на каквато и да е подправка),но не правя комбинации, които аз самата не бих яла.. Mr. Green

На този етап е абсурд да искам второ  Mr. Green


Елена, какво стана с конюнктивита? Simple Smile Оправихте ли се?

# 696
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Зомби , тиква и карфиол не е добра идея! И двете образуват газове и подсилват перисталтиката и може детето да получи силни колики!
 По-добре карфиол с нещо запичащо морков,картоф.

# 697
  • Мнения: 1 139
Хаха май доста мами искаме второ,и аз съм секцио,мин седмица бях на доктор,каза да изчакаме поне до годинката,но по скоро го каза за "мое добро"  Grinning ,но пък мъжа ми за сега неиска,страх го е че няма да сесправяме

# 698
  • Мнения: 149
Аз съм с трето , а таткото иска още две  Crazy Казах му добре , ако ти ги родиш  Joy Аз съм на 33 кой ще ги гледа после ( кака им заедно с нейните ли)  Laughing Да бъда баба с малко бебе ли.Също като във филмите.Абе луда работа сме  Laughing

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Имаме една фамилия познати където вуйчото е с 4 години по-малък от племеницата си  Laughing  Тоест бабата на племенницата е родила вуйчото,когато тя (внучката) е била на 4 гд. Много е смешно,защото племенницата се държи с вуйчо си като кака му! Той е около 28 гд тя около 32. Нещо такова!

# 700
  • Мнения: 149
Пипа като в някоя сапунка ще станем  Joy

# 701
  • Мнения: 944
Най-весело е с пълна къща!  И аз искам трииии  Crazy Heart Eyes Mr. Green

# 702
  • Мнения: 615
Стаси, за сега действам, както ме посъветва с тампонче с отвара от лайка + кампвам физ. р-р и мисля, че е по-добре положението. Благодаря, че попита! Simple Smile
Ходихме в парка да се спускаме с шейна и като се върнах бяхме гладни всички, нямах време да варя яйце, да минавам жълтъка през цедка и т.н., за това сварих зеленчуците за пюре в малко водичка и с 3-4 кубчета замразен телешки бульон (от джолан, за да има кост и костен мозък). Изяде всичко, много съм доволна Simple Smile

# 703
  • Мнения: 542
И аз искам три, ама да направим второ пък после ще мислим за трето   Laughing

# 704
  • Мнения: 196
Ех еее. ..момичета,не смогвам да ви чета 😊.Браво за мераците с децата!
Аз съм с две, за трето неискам и да чувам!Въобще....с риск да прозвуча егоистично - то си е така,но не ми се гледат цял живот деца.Баткото ми е на 9,малкия утре става на 7 месеца,никой те ми помага с децата,и предполагам затова и неискам повече.Иска ми се като стане на 2-3  малкия да имам вече време и за мен си - да ходя спокойно на театър,на кино,на йога и т.н...
Иначе да кажа - вчера бяхме на консултация-8300,70 см.ще видим в понеделник как са изследванията.
За бременност след секцио - аз съм секцио и с двете бременостти,изрично ме бяха предупредил и че трябва да минат поне 2 години!Сега след второто пак това ми казаха..така че момичета ,искайте си и др лекарски мнения.вде пак ,знам че за да се закрепи добре и да не стават инциденти е хубаво всичко да е заздравяло!
Другата седмица ще записвам Калоян на кухня,защото е толкова. ..злояд,че се виждам вече в чудо с храната!Дано поне кухнята да яде 😊
Хубава вечер от нас!

Общи условия

Активация на акаунт