Многодетни мами - тема 67

  • 106 366
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 253
Честно казано и аз не бих рискувала, децата имат нужда от жива и здрава майка. Аз лично никога не съм искала да раждам нормално, не съм го и мислила дори, знаех, какви са рисковете от секциото и все пак го избрах съвсем осъзнато. Изобщо не съжалявам, нито се чувствам по-малко майка...

# 676
  • София
  • Мнения: 16 204
Аз като "избълвала" три с естествено раждане, ще кажа, че секциото си има известни "генитални" предимства, няма да ви се налага стесняване след поредното...аз си признавам, че си "поръчах" стеснаване след третото, та го преживах като първо раждане откъм удобствено за сядане. И при трите раждания имам едни и същи вътрешни шевове, т.е. винаги съм се цепела на едни и същи три места.

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз като "избълвала" три с естествено раждане, ще кажа, че секциото си има известни "генитални" предимства, няма да ви се налага стесняване след поредното...аз си признавам, че си "поръчах" стеснаване след третото, та го преживах като първо раждане откъм удобствено за сядане. И при трите раждания имам едни и същи вътрешни шевове, т.е. винаги съм се цепела на едни и същи три места.
Т.е не плануваш четвърто  Mr. Green ?

# 678
  • Мнения: 1 263
Да,така е има риск!Второто раждах в Токуда,мислех и много исках да е естествено,но отново никой не се съгласи да направи вагинално седалищно раждане след едно секцио.
За третото споменах,че носих 4ри месеца починал близнак и трябваше отново да е секцио за да извадят и починалото бебе.
Наистина риска се увеличава след всяко следващо секцио,не ми е мания,но ако някой ми беше дал зелена светлина щях да прима с удоволствие.И за мен приоритет е да съм здрава,за да гледам децата!Благодаря ви за включванията Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 16 204
Аз като "избълвала" три с естествено раждане, ще кажа, че секциото си има известни "генитални" предимства, няма да ви се налага стесняване след поредното...аз си признавам, че си "поръчах" стеснаване след третото, та го преживах като първо раждане откъм удобствено за сядане. И при трите раждания имам едни и същи вътрешни шевове, т.е. винаги съм се цепела на едни и същи три места.
Т.е не плануваш четвърто  Mr. Green ?
Ами между 40 г. и 45 г.  планувах, направих 3 инвитра с мои яйцеклетки, още три с донорски, не стана и се предадох. На 44, след първия донорски опит,  забременях спонтанно, обаче сърдечната дейност на ембриона спря в 8 седмица.   Вече съм на 50 и наесен ще ставам баба, дъщеря ми, на 29, е бременна, утре й е сватбата. Искам 4то, да, ММ ми е втори брак и нямаме общо дете, 

# 680
  • Мнения: 1 263
Sharky*,пожелавам ти го от сърце,ако се чувстваш добре,защо не! Hug

# 681
  • София
  • Мнения: 16 204
Изчерпах законните начини... newsm78

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз като "избълвала" три с естествено раждане, ще кажа, че секциото си има известни "генитални" предимства, няма да ви се налага стесняване след поредното...аз си признавам, че си "поръчах" стеснаване след третото, та го преживах като първо раждане откъм удобствено за сядане. И при трите раждания имам едни и същи вътрешни шевове, т.е. винаги съм се цепела на едни и същи три места.
Т.е не плануваш четвърто  Mr. Green ?
Ами между 40 г. и 45 г.  планувах, направих 3 инвитра с мои яйцеклетки, още три с донорски, не стана и се предадох. На 44, след първия донорски опит,  забременях спонтанно, обаче сърдечната дейност на ембриона спря в 8 седмица.   Вече съм на 50 и наесен ще ставам баба, дъщеря ми, на 29, е бременна, утре й е сватбата. Искам 4то, да, ММ ми е втори брак и нямаме общо дете, 
О, спомних си, беше разказвала. Да са ти живи и здрави! Сватба, внуче - много радости  Hug майка ми е на 52. До преди няколко години и тя искаше четвърто, но като се появиха внуците и и мина желанието. Някак вече казва, че усеща, че е в друг етап от живота си. Иска да работи ( толкова години ни е посветила), да има време за себе си, за къщата, за внуците..Дай Боже и аз да стигна до този етап Simple Smile може би всяка жена се замисля към края на фертилния период за още едно мъниче  baby_neutral

# 683
  • София
  • Мнения: 16 204
Аз съм с млад съпруг. Не сме чак толкова на етапа "емпти нестъри".

# 684
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз съм с млад съпруг. Не сме чак толкова на етапа "емпти нестъри".
Разбрах  Peace

# 685
  • Мнения: 5 253
Изчерпах законните начини... newsm78

Заобиколи ги и действайте Wink Успех!

# 686
  • Мнения: 9 890
да ви кажа, ако номера 1 и 2 бяха толкова проклети като номер 3 (у дома, де) номер 3 нямаше да го има.
Та, стигнах до извода, че сигурно са много повече семействата, които биха искали да имат повече деца, но номер 1 или 2 ги отказват.

До неотдавна, и аз не се бях отказала от идеята един ден да си имаме четвърто. Но сега вече - забрави! Моето е на 1 г и 8 м., става сутринта в 7, заспа ми преди малко - в 1,20. през деня е спал точно половин час.

Та, исках да ви попитам, забелязвате ли някаква такава закономерност: при нас:
Номер 1 - най-послушен
Номер 2 - послушен, но инат - голям.
Номер 3 - няма такъв инат - тръшка се за всяко нещо, вътгаля се като за последно по земята само и само да стане на неговата ...


само у нас ли е така  newsm78 newsm78 newsm78

# 687
  • Мнения: 494
rumka, при нас са обратно Grinning

номер 1  - палав и инат , но вече има проблясъци да се вслушва . На 6г е
номер 2 - момиче, много е послушна, но реве и пищи, обича да се цупи, но бързо ѝ минава. Не е инат
номер 3 - ако съм си мислила, че номер 2 е послушно дете, номер 3 разби всичките ми очаквания. Но и тя обича да се тръшка и реве. Конкурира се с батко си, но понеже е по-кротка по характер, по-лесно се справям с нея. Обича да мрънка.

# 688
  • Мнения: 9 771
Ох, нашата номер три е с манталитета на булдозер. Simple Smile

# 689
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Моите и двете деца са шашави по цялата глава,опасявам се,че близнаците ще са по зле от батко им и кака им.
 Sad

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт