Декемврийчето не спира да лудува, а мама е на вълна да пазарува! - Тема 5

  • 44 308
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 110
Ех, Тони, Тони една категория сме с теб. Аз точно преди да забременея обаче бях на режим и тренировки, та стартирах от 70, ама така като гледам как вървя напоследък до края не ми мърдат 80 и нещо. После пак ще се минава на режим, само не знам за тренировки как ще ми остава време с тези две бебета, ама ще го мислим като ми дойде времето.
А за плацентата, дано да се оправят нещата, доколкото си спомням ти искаше естествено раждане, но ако се налага секцио, по-добре да се направи, все пак става въпрос за твоето здраве и това на бебче.
Аз в понеделник съм на ЖК и ще питам док. за тези странни ритания ниско долу, да нямам и аз някакви проблеми, че направо се побърках. Някое от бебетата така ме рита някъде покрай срамната кост, че направо все едно ток ме удря отдолу и веднага ми се допикава. Не знам дали на някой от вас се е случвало, ако да моля споделете какво е.

# 46
  • София
  • Мнения: 5 746
При мен изведнъж ми се допишкеа и го дължа на удър там. Иначе Снощи се будех точно от болки в срамната кост и аз,но си бяха тъпи болки.

# 47
  • Мнения: 237
И аз вчера бях на преглед, досега нищо ми нямаше. Изписаха ми ФРоксипарин / биели се в корема аз ужас изпитвам как ще им дам/ и аспирин протектори да сменям през ден. След което пак ще пратя изследвания. Единия лекар на Фм ми каза да не ме притеснява притискането на тая артерия. Другия ме натъпка с лекарства, чудя се трето мненеие да търся ли. Досега с голям интерес гледах нещо да купя, но ме секнаха. Мисля да почакаме малко. Аза за гладене то се чудя като минат на високи градису през сушилнята, дали ще е нужно. Кръвното ми е нормално, но пулсът ми е 90 средно през деня, нз нормално ли е или е висок.

Последна редакция: сб, 13 авг 2016, 09:58 от bob_ka

# 48
  • Мнения: 297
Момичета да питам и вас. Снощи ядох котлет от акула пане, около 5-6 парчета/не бяха много големи с диаметър ок 7 см./ По- късно разбрах, че не трябва да се консумира от бременни, заради съдържанието на живак в нея  ooooh! ....Има ли място за притеснение..  newsm78 .незнам малко ме е страх  Cry
Иначе по темата: Ако нямам пералня ще пера на ръка, така и така се глади, както каза Тони78., ютията ще убие всички микроби. И при мен сънят взе да се губи нещо, през деня ми се спи, през ноща 10 пъти се събуждам,- я до тоалетна, я някакъв шум /спя много леко по принцип/. Сутрин уж ставам наспана, а след един час почвам да дремя. За кг. какво да кажа 6-7 съм отгоре.... Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 5 746
Относно сушилнята след нея, не трябва гладене,ако то е цел дезинфекция.
Относно рибата- има определено количество риба ,което даже трябва да се консумира седмично. Няма как с еднократно ядене да навредите.
Съжалявам ако съм рязка,но вече нямам и праг на търпимост в момента. Преди месеци на мен позната ми сервира, " Нали не си яла от рибата(скумрия) ще навредиш на бебето". Аз принципно мразя риба,изобщо не ям нищо морско,тогава ми се беше дояла. Като ти го заявят така,нормално е да се зачудих,рових за информация. Никъде няма не яжте,има,да не се прекалява с определени количества ( примерно всели ден или през ден да се яде). Някой чели,недочели и почват с разпостраняване на грешна информация. Въпросната позната,чула от еди коя си приятелка веднага било достоверно и айде продължава да го разпостранява.

# 50
  • София
  • Мнения: 199
Аз ви препоръчвам да пробвате да учите децата да спят на по-светло и шумно . Вики я научих и когато  се преместихме на квартира (гарсониера) спеше ,  а в коридора пералня центрофугира . За прането наистина почти всички дрехи са за 30/40 градуса само ,  но след това или гладиш или сушилня . За излизането преди 40-я ден и аз не съм спазвала ,  сега ако излизаме по-малко ще е заради климата ,  все пак ще е зима . А и каката трябва да водя на градина . 

# 51
  • Мнения: 7
Триангъл, аз онзи ден бях на доктор и му споделих, че много ме рита бебо,и дори понякога ме наболва, а отдолу като ме ритне и направо имам чуството,че ще се напишкам. Той ме успокои, че напълно било възможно и това да се случи някой път. Незнам дали е за успокоение де, но явно ние мамите с по палавите бебета трябва да очакваме, че може и да се напикаме някой път 😁 Даже баба ми е споделяла, че веднъж тъкмо излизала и  татко ми така я ритнал, че тя се напикала и се връщала да се преоблича. 😛

# 52
  • Мнения: 373
И аз вчера бях на преглед, досега нищо ми нямаше. Изписаха ми ФРоксипарин / биели се в корема аз ужас изпитвам как ще им дам/ и аспирин протектори да сменям през ден. След което пак ще пратя изследвания. Единия лекар на Фм ми каза да не ме притеснява притискането на тая артерия. Другия ме натъпка с лекарства, чудя се трето мненеие да търся ли. Досега с голям интерес гледах нещо да купя, но ме секнаха. Мисля да почакаме малко. Аза за гладене то се чудя като минат на високи градису през сушилнята, дали ще е нужно. Кръвното ми е нормално, но пулсът ми е 90 средно през деня, нз нормално ли е или е висок.
bob-ka каква артерия те притиска? Сигурно си писала по - назад, но явно съм изтървала.
Триангъл и мен ме рита сякаш доста ниско долу, а съм с висока задна плацента. Случва се като вървя, но най -често го усещам като съм седнала на по - твърд стол. Толкова ниско го усещам все едно ще излезе. Отначало много се стрясках, но вече гледам да не го мисля много. Според майка ми то си ме рита по - високо, но тъй като се отразява и на други органи и го усещам толкова ниско. А една приятелка ми каза, че от 7 месец е започнала и да се изпуска понякога по малко точно от това подритване.
За покупките аз мисля всичко накуп да купя в средата на ноември. Само количката ако я харесам в понеделник и столчето за кола ще са отрано, но ще си ги взема в нас като се появи човечето живот и здраве.

# 53
  • Мнения: 220
Това за спането на шум е ок. Но за светлото не съм много съгласна. През деня е светло, няма как и тогава малката си спи. Даже се радваме на завиден нейн сън от по 2-3 часа откак е бебе. Но вечерта аз лично си дадох сметка, че светлината я разсейва. Пример: Първитя й месец, когато ревнеше посред нощ, за не включва лампа, а ТВ - хем аз да не заспя, хем не е силно /ТВ има опция за намалено осветление/. Първия месец хубаво, но когато почна да фокусира, установих че колкото пъти мина покрай тоя ТВ докато я разнасям за да заспи, то толкова пъти тя се опитва да си извъртти главата и да види откъде идва светлината. Накрая в момента, в който я накърмех изключвах ТВ и почвах обиколките на тъмно. ААми заспиваше за 5 минути. И до ден днешен е така. Ако дават някой фэилм, който искам да гледам и в същото време искам и тя да заспи, не се получава лесно - може и час, два да се уговаряме да заспи. Но изключа ли ТВ, за 5 минути и се е отнесла.
Отделно не разказвам приказки и не чета такива на нощна лампа. Като се ляга, се ляга. Никакви уговорки, обещания и прочие. За всичките й желания има време през деня. Просто я гушвам, казвам й че я обичам много, целувам я и така докато заспи. Пак казвам - през деня и на светло си заспива. Ей сега съседите си правят ремонт над главите ни, но тя си заспива без изобщо да обръща внимание на шума, за разлика от мен.
Достатъчно се начетох на историите на мами от предишната ми отчетна, които вечерно време разказват или четат приказки на децата си преди заспиване. Всяка се оплаква че детето не заспива и иска още и още. Поради тази причина и не се и мъча.
И последно - има разлика в заспиване на бебе и на малко по-голямо дете.
Но все пак всяка ще установи какво точно работи при нейното дете, когато то се роди.

# 54
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте,момичета Hug Аз тъкмо се прибирам от разходка и гледам,че са изписани общо 4 страници от новата тема-това е супер! Днес съм в настроение,защото установих,че от началото на бременността съм качила 4 килограма,а си мислех,че са много повече.Мисля,че 4 килограма до 23-та седмица не са нито много,нито малко,а напълно нормално.Напоследък забелязвам нещо много интересно,кажете и при вас дали е така-някои дни корема ми изглежда доста по-голям от други newsm78 Нямам представа на какво се дължи това,но е доста странно и необяснимо за мен.
Хубав ден Hug

# 55
  • Мнения: 318
Здравейте bouquet Мери не си единствена с това чувство за тумбака.  Joy И аз се изумявам от време на време, все ми се вижда, че сутрин е по- мъничък от следобяд например. Не знам дали е така или си въобразявам, но сравнявайки си корема с предната бременност сега направо имам мини тумбак hahaha hahaha нямам търпение  да дойде 24.08 да видим бебка колко е порастнала Crazy

# 56
  • Мнения: 969
Тони78, страхотен пост! Май трябва да си отбележа някои неща, относно светлината, приказките преди сън! Изглежда логично и разумно! Мерси  Hug
Iliqnka333, и аз съм с термин началото на декември, следя се в Щерев, но все си мисля, че срещата ще е ноември Simple Smile та може да си пишем на лични Simple Smile
Майчета, относно ритането на бебчето. Аз съм с тънка коремна стена и си я гледам как ритка от месец вече. Не знам толкова ли място си има вътре, но понякога е малко под пъпа, друг път танцува по-ниско, вдясно на корема, рядко е вляво, а на моменти е ниско, под бельото и тогава ми е най-некомфортно. Аз често я съветвам да ритка в посока коремната стена, най-много да се обзаведа със стрия Simple Smile А на моменти усещам стягане и се чудя дали не е контракция и като си погледна корема, той понякога е супер издут от едната страна, много е смешен ! И като погаля издутината, тя до минута-две се прибира. 24 седмица съм, наистина ли вътре е толкова широко още?  newsm78
Но може да имам и контракции, вие все обяснявате, но аз не съм сигурна дали разни стягания са това или беба разпъва корема ми #Crazy
Радвам се, че има мами, които качват като мен, досега съм +4-5 кг. За да не се тревожа, че не е нормален и този вариант  Hug

# 57
  • Мнения: 373
Helios13 не са контракции и при мен е така, особено когато е в близост до пъпа. И аз преди се чудех, но като се втвърди корема е съвсем различно и си тежи, и бебка не се премества като си сложиш ръката.

# 58
  • Мнения: 1 191
Пристигна ми количката и си я хареса повече и от на картинката  newsm44 живи и здрави да си я ползваме пу пу
Иначе и моя корем сутрин е съвсем скромно коремче, а вечер става като за осмия месец  #Crazy
За приказките, моя баща ни четеше приказки до като станах седми клас и заминах да уча в друг град, още от малки си знаехме че края на приказката означава лека нощ и никога не е имало пазарлъци, а и това ми е един от най-милите и съкровенни спомени и мисля да споделя тази емоция и с моето дете Simple Smile

# 59
  • Мнения: 220
Приказката може и да бъде прочетена в друга стая. Аз също чета на детето си, но й показвам че спалнята е място за сън, а не за четене, гледане и т.н. Но както казах всеки сам трябва да прецени кое действа при детето му и кое не. И това че едно действа като бебе, съвсем не е вярно, че ще действа когато детето расте. Прост пример е даването на биба-залъгалка. Или пък пиенето на мляко. Това са моменти, които докарват до стрес родителите - ка да откажем бибата и детето да заспи бързо, как да спрем млякото? Отделно е и момента с отделянето на детето от родителите - едно 80-90 процента при децата в БГ. Някои родители правят детски стаи още преди да се родят децата и те са там от ден първи у дома,  а други са с децата в спалното помещение на родителите до косна, а и по-късна възраст. Всеки е чувал как таткото едва ли не бива изместен от стаята на мама и тате, защото детето е сивкнало там да спи. Не мога да кажа кое е по-вярното. Аз съм при втория вариант и се получи така, защото основно исках да си гуша детето Това не означава, че тези отделили детето в друга стая още от раждането не са искали. Може и от мързел да е моето, не толкова от любов? Знам ли? Но определено е по-удобно в началото детето да е до теб. Събуждаш се, кърмиш и понякога детето си оставя до теб на спалнята. Другото изисква повече усилия и като че ли в началото аз не бяп готова. Понякога обаче заради малка площ в жилището, някои родители въобще не стоят пред такава дилема. Сега почвам да се чудя как да отделя каката в нейната вече готова детска стая, но тя дори и през деня не иска там да си играе. Може и да съм много закъсняла с опитите?
В тази връзка много родители правят опити и да не приспиват децата - оставят ги в кошарите, цункат ги и иззлизат от стаята. Даже има книги написани по тоя въпрос. ...... Абе сложна работа е всичко това и понякога се чудим правилно ли правим нещата или не. За меннещата са фифти, фифти. родителите образоват и обгрижват, но характерът и темпераментът на детето не могат да бъдат пренебрегвани. На едни ще ни се случат спящи деца, на други -не, на едни ще ни се случат деца, които си хапват добре, на други - злояди, на един често разболяващи се, въпреки грижите на родителите, на други деца, които рядко се разболяват, дори и без кой знае какви грижи.  То и няма как да вкараме в калъп всички деца де.
Само моля Господ на никой да не дава такова дете като на една позната. Момиченце, вече е на три години. Първите две години спеше общо по 5 часа за цяло денонощие и се събождаше все с писъци, ревове, истерии, които озвучаваха нощите по 2 часа. Ляха й куршум, водиха я по изследвания, какво ли не направиха и не и не. Ние давахме съвети, наистина за каквото се сетите, но нещата се променяха за ден - два и хайде пак по старому. Накрая двама педиатри му изпизаха успокояващи капки...... Сега тези родители имат второ детенце - момченце, което пак не спи чак толкова много, но няма нищо общо със сестра му. През деня си спи и вечерта си спи и не се буди с писъци. Е, сутрин в 5 часа каката го буди, за да си играе с него, защото тя е будна от 4 часа и няма какво да прави.
Всичко е толкова относително. Затова казвам - да са живи и здрави, пък ние ще си се мъчим. Кой повече, кой по-малко.
Сали - честита количка! Да си я ползвате със здраве!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт