Декемврийчето не спира да лудува, а мама е на вълна да пазарува! - Тема 5

  • 44 307
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 373
Какво е това с прането на дрешки на ръка? Защо на ръка, за пръв път го чувам.  Tired

# 31
  • Мнения: 221
Какво е това с прането на дрешки на ръка? Защо на ръка, за пръв път го чувам.  Tired

и аз за първи път го чувам, ама е безумно ... в предвид на техниката в днешно време някак си за мен е необяснимо прането на ръка освен ако не е нещо наистина финно. А и дали на ръка или в пералня, то важен е препарата с който се третира

# 32
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен момичета. Благодаря на Шантел за новата темичка, заглавието много ми харесва. Ние с бебка сме добре, тя е доста активна, дори е по ранобудна от мен и ми е като аларма за ставане.
За покупките, имам вече някои неща, но и познати също са ми обещали разни работи, освен това ми предстои да се прибера и в България и някои неща ще са ми от там.
Добре дошли на новите мами. На мамите с проблеми мога само да пожелая спокоиствие и всичко лошо скоро да е зад гърба ви

# 33
  • Мнения: 17
Мамчета, аз така знам от едно време, че трябва на ръка да са и да се пребират преди залез слънце. С баткото го спазвах, защото беше лятно бебе и беше лесно, но сега се чудя! Все пак си остават препарати в пералнята.
Само да дам съвет на майките с първо дете и който имат намерение да си купят помпа за изцеждане, да не избързват с тази покупка. Аз си бях взела обикновенна и много ефтина. Оказа се, че така и не ми дойде кърмата. В употреба не ми влезна и термометъра за водата, използвах си лакътя с него се усеща дали е топла или студена водата! Ако се сетя за друго ненужно ще пиша. За сега нищо не дъм купувала, нещо много спокойно го раздавам Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 5 745
Мамчета, аз така знам от едно време, че трябва на ръка да са и да се пребират преди залез слънце. С баткото го спазвах, защото беше лятно бебе и беше лесно, но сега се чудя! Все пак си остават препарати в пералнята.

Един от митовете/ легенди/ бабиби деветини. Да не се оставят нощно време дрехите на бебето на простора,че злите сили ще се вселят в тях и после в бебето.
За прането на ръка,който иска да се тормози,но никой не коже да пере на ръка на 60градуса,а на такива и по високо градуси се маха мръсотията качествено от памучните дрехи.

# 35
  • Лондон
  • Мнения: 839
Аз ссъщо мисля,че това са бабини диветинини,както и това,бременната жена да не се постригва,бебето да не се изкарва от вкъщи до 40 дни и т.н т.н Който иска - нека си ги спазва,лично аз не бих

# 36
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз лично такива суеверия не спазвам-нито с първата бременност,нито сега! То,според тях,и детето не трябва да излиза до 40тия ден! За мен са пълни глупости!

# 37
  • Мнения: 30
Тафи ме подсети да ви питам за нещо, което не мога да си обясня от известно време, на колко градуса се перат бебешките дрешки, защото на етикетите им винаги пише 30 градуса (рядко 40), а според мен това не е достатъчно за да се изперат добре? newsm78
Може ли тези, които имате опит да споделите мнение?

# 38
  • Мнения: 8
Здравейте,
Приемате ли нови попълнения? Казвам се Илияна, досега не съм писала тук,защото скоро ви намерих.
Термин 02.12 момиченце. Лека бременност на всички мислете само за хубавите емоции, които ни чакат с малките бебоци.  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 139
Iliqnka333 добре дошла
Helios13 благодаря за сайта, до сега го разглеждах. Има интересни предложения, само че ме е страх да взема количка без да съм я видяла в действителност какво представлява.
Mary90 тази не изглежда зле, само цвета не ми харесва https://kolichki.net/adbor-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA% … ice&order=ASC
 А за суеверията...в повечето и аз не вярвам и не бих спазвала...то ако започнеш да ги спазваш всичките ще се побъркаш. Но това за бебешките дрешки навън вечер, мисля да не ги оставям.
Момичета, на мен ми предстои и сватба и общо взето само хубави емоции напоследък Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 663
Говорихме вече преди време за тези глупости, суеверията - това го има само при нас и за мен е адска тъпотия. Това е човек да си прави живота сложен зорлем. В Скандинавия и Канада, въобще северните страни децата почти ме боледуват, а бебетата са навън още от първите дни с часове в количките. Тук и още няколко европейска страни мога да дам за пример, където те гледат като теле като изръсиш подобно нещо   Joy Crazy
Хубавият памук може да се пере на висок градус, но повечето дрешки имат разни джвъчки и сигурно за това, или бои.
Проверявайте добре състава на покупките си и не мисля, че ще има грижи.

# 41
  • Мнения: 8
Има ли мами които ще раждат ноември секцио в Щерев.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 745

Хубавият памук може да се пере на висок градус, но повечето дрешки имат разни джвъчки и сигурно за това, или бои.
Проверявайте добре състава на покупките си и не мисля, че ще има грижи.

Когато дрехата е качествена ( за памук говоря) на 60 градуса нищо не и става. Обаче има много такива дрехи ,които уж са 100%памук ,също и боята не е "правилната" и след едно пране на 60 вече имат друг изглед.
Всичко бебешко перях на 60 градуса,сега когато имам и сушилня ще минават задължително и през нея.
Нищо за бебето не съм взела. С бодита с къс ръкав ще се сдобия,когато ми върнат моите. Трябва да взема с дълъг, ще търся да са тип прегърни ме,според мен са най-удобни.
Аз пак бодувам посред нощите Sad .

# 43
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета!
Благодаря на Shantel за новата тема!
И аз като taffi, пак съм будна по никое време, спането вече е мираж, а и с тези неразположения, при всяко завъртне се събуждам Crazy
Аз няма да се включа в темата с покупките, не от суеверие, а от мои си съображения. Така съм си решила за себе си. Иначе това със суеверията го има основно при нас, не че всяка нация си няма някакви подобни традиции, но суеверията са типични за нашите ширини. Катп о живеех във Франция, колежките ми всичките си оставяха чантите на земята, под бюрото, в момента в който дойдеха на работа. Първите няколко дни ги гледах изумено. После и аз започнах. Реших, че щом собственичката на хотела си оставя чантата на земята и не е бедна, значи и аз мога. От какго съм се върнала тук продължавам са го правя и винаги предизвиква. вниманието на хората с това.
Някой питаше за секцио в Щерев през ноември. Аз вече имам назначено такова, но искрено се надявам да стигна до безопасните седмици, за да може да стане. Казвам го не за друго, а защото съм с близнаци - при нас е малко по-различно.
Дано да имате прекрасен ден и по-малкл неразположения! Hug

# 44
  • Мнения: 220
Момичета, остана ли някой да вярва в такива поверия? Това с 40 дни е останало от задължителното кръщаване на децата на 40 ден. Тоест видиш ли дяволите през нощта да не набележат детето на простора, преди да е кръстено. Това пък с прането на ръка....... ми навремето не е имало перални Grinning Само да допълня, че нали и ще гладите дрешките, така че парата и топлината от ютията ще доубият гадните микроби. А и да не ги убият, какво толкова? Тези бебета няма да живеят в инкубатор я!
Мен виж винаги повече ме е отвращавало това как някой ти надзърта в количката и де да пипне ръката на детето, независи дали преди това е бил на тоалетна и не си е измил ръцете, бил е в обществен транспорт, посещавал е обществени сгради, пипал е пари.....въобще не си е дезинфекцирал ръцете. А бебето си слага ръчичките в устата. Даже имам чувсгвото, че някои мами нарочно слагат ръкавички, само и само да не пипат бебетата по ръцете. Радвам се, че тоя път е зимно бебе и нетактичните хора няма как  да стигнат до ръцете на дребос.
Аз също не купувам на тоя етап - имам около 30 бодита тип прегърни ме - белички и не са ми необходими още на тоя етап. Наближава септември и ММ ще свали от тавана дрешките на малката, които стоят във вакуумиращи се пликове  и ще отсея какво става, за кога става и т.н.
Относно гащеризончетата - на мен също са ми удобни. Но като че ли многото им копченца ми идват в повече. Вечерите, в тъмницата ми бе кофти да ги напасвам. Аз и не светках крушките или карах на някаква мега остатъчна светлина, за да не ококори беба очи от по-ярка и да се чудя как да я приспя после. Някак по-удобно ми бе с горнище и ританки / за  тези, които не се сещате как се казва панталонче без отвор за стъпалата Grinning /. То бебо нали си е с боди, та дори и да се вдигне нагоре горнището, пак милото не  е голо. А ританките са само с ластик и просто се вдигат нагоре. Но все пак и гащеризончето и ританките са си ок.
Вчера бях на ЖК - малкия юнак  е все още юнак и не е станал юначка. Всички надежди това да се случи се изпариха. Станал е 657 гр. Няколко пъти ритна доки и тя се изсмя, че имал нещо против нея Grinning Върви си със седмица напред. Другото - плацентата все още е ниско - покрива с около сантиметър и половина цервикалния канал. Продължава да е мултилобарна /доки каза как е на латински, но не ме питайте/ и това я притеснява. Накара акушерката да го запише с дебели червени букви в картона. Каза, че ще я наблюдаваме и ако до края си остане така, а на 99 процента щяло да си остане така /просто за мое успокоение ми давала 1 процент!!!!!!!/ вероятността за секцио е 100 процента. Сговни ми се. Тя обаче каза, че не иска да се изненада при раждането с някакво извънредно кървене, което да ме заплашва. Накрая ми измери кръвното - 115/80 и кг - 80. Каза че кръвното е ток и ме похвали че от началото на бременноста съм качила само 5 кг, а съм вече 6 месец и вървя към средата. Тъпото е, че стартирах на 75 кг и си ги имах паласките.

Последна редакция: сб, 13 авг 2016, 07:06 от Тони78

Общи условия

Активация на акаунт