ОКТОМВРИ не е толкова далече, скоро ще се гушнем с малкото човече! - тема 6

  • 57 233
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 174
Като говорите за събирания, някой да в Дървеница/ Мусагеница?

# 61
  • Мнения: 547
Аз съм в Надежда 2  Wink

# 62
  • Мнения: 38
До момичетата от Варна - избрахте ли вече къде ще раждате? Бихте ли споделили - лекар, цени, всичко, което е важно. Моята насока е Майчин дом, но все още не съм на 100%.

# 63
  • Мнения: 1 174
Кой е лежал в МД? Как са условията?

# 64
  • Мнения: 201
Момичета подуват ли ви се краката и мажете ли ги с нещо?

# 65
  • Мнения: 29
В  27+3 съм и краката ми взеха вече да се подуват. Няма с кво да се маже, просто трябва повече да се пие вода.

# 66
  • Мнения: 19 729
Момичета подуват ли ви се краката и мажете ли ги с нещо?
Maternea имат крем, който е евтин и на мен поне ми върши работа. Освен това минах на повече протеин и потръгнаха нещата. Иначе съм с надути глезени от 13а седмица Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 174
И аз ползвам охлаждащи крем на Матернеа, пия вода, но колкото мога и правя лимфодренажни масажи. За сега е овладявам положението.

# 68
  • Мнения: 2 050
Аз май нямам подувания в краката, обаче за сметка на това още към края на 6ти месец започна да ме боли в областта на срамната кост. И с натежаването на корема болките се усилват, едва се обръщам в леглото, не мога да си обуя панталоните. И май няма много варианти за справяне, връзките в таза се отпускат и се получава дисбаланс явно. Как ще издържа още два месеца не знам, сутрин като стана и едва ходя..

# 69
  • Мнения: 2 288
Аз май нямам подувания в краката, обаче за сметка на това още към края на 6ти месец започна да ме боли в областта на срамната кост. И с натежаването на корема болките се усилват, едва се обръщам в леглото, не мога да си обуя панталоните. И май няма много варианти за справяне, връзките в таза се отпускат и се получава дисбаланс явно. Как ще издържа още два месеца не знам, сутрин като стана и едва ходя..
Няма какво да се направи по този въпрос, ще се търпи! Аз понякога от болка имам чувството, че таза ми ще се откачи и ще ми се разпаднат краката, ама и въображение! Стискаме зъби и така  Hug

# 70
  • Мнения: 218
На мен ми се подуват пръстите на краката. Другаде не съм усетила. Боли ме в областта на стомаха., но не самия стимах. Не мога и аз да обясня, като съм седнала толкова много ме натискат ребрата, че понякога не издържам в тази поза. А най-неприятното ново нещо е задушаването. На моменти дори и да не се движа едвам дишам. Това наистина е супер неприятно ...

# 71
  • Мнения: 2 050
Аз понякога от болка имам чувството, че таза ми ще се откачи и ще ми се разпаднат краката, ама и въображение!
Хихи виж това не бях си помисляла, сега още една грижа Mr. Green За някои дейности при мен помага да седна - събуване/обуване на чорапи, панталони. Иначе единия крак само като вдигна (с левия е по-зле положението, тя и болката е локализирана някак вляво) и умирГам. А в леглото за да се обърна отляво надясно и обратно, залепям двата крака и така се суркам Simple Smile Докато не стана фиданка никакво забременяване вече, то тялото не може да ме носи Blush

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 09:23 от Фиффи

# 72
  • Мнения: 90
Аз бях две седмици там на системи и условията са ужасни , но се издържа преко-сили особено , ако не си лежал в държавна болница до сега ! Банята е обща и няма врати м\у отделните душове , тоалетната има врати  #Crazy  леглата са пружина и дюшек . Стаите и хигиената са на много ниско ниво , за храната да не говорим . Аз бях на 10 етаж и мога да споделя опит от там . Честно казано останах много разочарована и от доктори и от мед. персонал . Въпреки всичко съм решила живи и здрави да раждам там , защото в моя случай нямам кой знае какъв избор , а и моите доктори ми казаха,че няма друг вариант .


Кой е лежал в МД? Как са условията?

# 73
  • Мнения: 1 404
+1 и аз лежах за амнио на 10-ия. Едвам изтраях тия два дена дето трябваше да стоя там....

# 74
  • Мнения: 248
До момичетата от Варна - избрахте ли вече къде ще раждате? Бихте ли споделили - лекар, цени, всичко, което е важно. Моята насока е Майчин дом, но все още не съм на 100%.

Аз ще раждам в МД, и първия път бях там и останах много доволна и от условията и от персонала. Като цена преди две години и половина платих 1000 лв. (това включва и епидуралната упойка). Сега до колкото знам излиза около 1200 някъде за нормално раждане. Аз съм при Капка Атанасова и от нея също съм доволна като лекар. Като цяло - условията са добри, храната също, персонала е мил и отзивчив (каквото и да ги попиташ ти обясняват, показват ти как трябва да се къпе бебето, как се сменя памперс, как се облича и т.н.) Цената е приемлива (поне според мен). Ако се сетиш още нещо, питай  Peace

Общи условия

Активация на акаунт