В коремче расте ДЕКЕМВРИЙСКО човече, нова тема трябва ни вече!

  • 42 350
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 220
Утре влизам в болница, момичета. Бебо ритка, но тази сутрин пак имах зацапване и сега като ходих до доки ме прегледа и на презерватива на ехо сондата имаше червена, прясна кръв. Отлепването не се е увеличило, но е и намаляло. Биха ми папаверин и но-шпа. Утре в болницата на системи. Моля се всичко да е наред.  Praynig

# 31
  • Мнения: 18
Утре влизам в болница, момичета. Бебо ритка, но тази сутрин пак имах зацапване и сега като ходих до доки ме прегледа и на презерватива на ехо сондата имаше червена, прясна кръв. Отлепването не се е увеличило, но е и намаляло. Биха ми папаверин и но-шпа. Утре в болницата на системи. Моля се всичко да е наред.  Praynig
Само бъди спокойна мами и всичко ще е наред желаяти бързо възстановяване и ние се молим!  Heart Eyes  Hug

# 32
  • Мнения: 2 452
Тони мислено сме с теб дано всичко е наред и бързо да се оправите.

# 33
  • Мнения: 2 663
Тони, скъпа, много те прегръщам
Не знам дали си го преживявала това, но ще разкажа при мен как беше с първото дете и се надявам да не го мислиш толкова
Случва се, някои бременностти да са такива първо, факт е и най-добре да си спокойна, докато отмине като второ.
Бях със зацапване едно известно време ( дни не помня колко ), отлепване имаше, но не мърдаше ни повече нито по-малко, като при теб.Държаха ме 3 дни на системи и ми биеха инжекции, никакво ставаме, освен 00.Нещата се оправиха и се прибрах удома.След 3 седмици пак и после пак.Три пъти до бистра кръв Казвала съм и друг път имам здрав син на 10 години
Ако си спокойна всичко ще се оправи, ще видиш Simple Smile
Знам, че много думите не помагат и е друго като го изпитваш, но повярвай ми, след няколко подобни случки се уверих, че притесненията ни не ни водят до нищо добро или по-добър резултат
Говори си му да си седи ня мястото каквото ще да става
Ако имаш нужда от нещо, знаеш как да ме намериш а тук всички ти изпращаме много положитена енергия   Hug



 

# 34
  • София
  • Мнения: 5 745
Тони, всичко ще е наред. Стискам палци бързо да подействат лекарствата и да се оправи всичко.

# 35
  • Мнения: 291
Имам си вече тупкащо сърчицееее  Two Hearts Two Hearts Two Hearts
До сега не бях казала на баща ми, но днес го сюрпризирах и той много се разчувства миличкия ми. Само той ми е и аз съм му една единствена, та вълнението е голямо.

След този преглед, така се развълнувах и аз, усокоих се, че за сега всичко е наред. Ревнах си пред доктора от щастие. Назначи ми един куп изследвания. Идва ми да си напиша на челото, че съм бременна. На снимата вече не е петънце, а едно малко бобче.

Днес си купих едни дълги обици с тюркоази, ама не заради мен. Заради бебето ги купих, че трябва да има хубава майка.  Joy То ако беше за мен, можеше да ги подмина, ама щом е за бебето...  Joy

Тони 78, пожелавам ти с цялото си сърце всичко да се оправи при теб. Почивай си, мисли си хубави неща и гледай да не се напрягаш. Стискам палци  Hug newsm17 Чакам хубави новини.


Момичета, смятате ли да купувате дрехи и други неща за бебетата или докато не се появят на бял свят, няма да купувате нищо?

# 36
  • София
  • Мнения: 120
Аз засега няма да купувам нищо, първо да видим пола, нека всичло е наред с бебо, другото е лесно. Количка и кошарка си имам от каката и няма да имаме кой знае какви нови разходи ..

# 37
  • Мнения: 2 663
Paulindia, ех че хубаво звучиш та чак и мен разчувства! Чудесно е, че си го чула

Аз ще започна да купувам, след като разберем пола на малкото човече. Иначе мебели съм си полу избрала, количка избрах и останалото малко по малко

# 38
  • Мнения: 37
Момичета да се оплача , направо ще ми се пукне душичката от притеснение и като знам че нямам дата за скан , а според калкулатора другата седмица ще съм в 8 г.с. На 23 май имам час при акушерка която само ще ми вземе кръв и ще ме премери, ще си поговорим и това е. Миналата година ме държаха до 12 седмица без преглед и когато започнах да кървя тогава ме прегледаха. Извинявам се , че ви натоварвам , но ми е много притеснено  Sad

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 331

Цитат
Ех, с теб по-голямо съвпадение няма на къде! Първо здравейте и от нас. Казвам се Теодора. Втора бременност. Имам си маартенче 2015-дъщеричка Simple Smile. И моя последен цикъл беше на 23.03. От Стара Загора съм. Днес бях за пръв път на преглед. Видяхме сакчето, а другата седмица ще ходя за сърчице. По ехограф съм 6 г.с. но цикъла ми е по-дълъг.
За цитонамазкаата-да, прави се. Включенаа е в списъка на ЖК.


Ехаа, супер и вашите дечица ще са с малка разлика. И терминът ни е еднакъв. Моят цикъл също е по-дълъг  Simple Smile

Тони78, всичко ще  е наред! Момичетата са ти го казали - мисли позитивно, почивай си и бебчо ще е добре! Прегръдки! Дръж ни в течение! Hug

Paulindia, много са мили тези моменти и аз се развълнувах. Нашите родители не знаят все още, свекърите и те. Абе почти никой не знае освен вие, другата ми отчетна група (които се превърнаха в мое второ семейство) и кумовете ни. Изчаквах да мине прегледа вчера и лека полека ще казваме. Просто сестра ми има рожден ден на 17 май и искам да я изненадам, а не вярвам нашите да удържат фронта, ако сега им кажем  Joy

Аз цитонамазка няма да правя, защото ми взимаха секрет преди 2 месеца някъде.

За покупките ще изчакам още малко. И аз предпочитам да знам пола и тогава да пазарувам. Кошарата най-вероятно ще я сменим. Ако е момиченце за дрехите ще огледам какво имам от "каката"  hahaha . Предстои ни да правим детска стая лятото, та още повече се вълнувам  newsm76

# 40
  • Мнения: 18
Много се радвам за теб паулиндиа  Hug само като чета и ме зареждаш с много положителна енергия ще се разплача Laughing аа за дрешките чакам само да разбера какъв ще е пола и немисля че ще се въздържа да не пазарувам  Peace Twisted Evil особено като ми е първо съм много развълнувана !! bouquet Hug

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 34
Здравейте мами. Аз искам да попитам нещо. Съжалявам, че все с въпрос се включвам Simple Smile Та, както знаете това ми е трета бременност, но за първи път сега ми правят изследване за токсоплазмоза. Излезе ми IgG положително. Четох, че това са антитела и означава имунитет. Ама пак си се притесних. Израсла съм с котки, но от 2010 насам нямам никакъв контакт с котки. Според вас трябва ли да си направя и IgM или няма нужда? При вас какви са резултатите?

# 42
  • София
  • Мнения: 5 745
Имунитета когато вече е изграден те пази, т.е даже с години да не си имала досег с котки,имунитета няма да изчезне. Много е погрешно,че домашните котки са носител на токсоплазмоза. По-голям шанс има от лошо измити градински плодове и зеленчуци ,от безстопанствени животни.

# 43
  • Мнения: 2 224
Тони, да ти пожелая успех и аз! Четох за толкова подобни случаи и всички с положителен развой. Сега като ти сложат лекарства ще се оправят нещата  newsm10

Paulindia, колко хубаво. Помислих си и моят баща колко би се радвал, ако беше още жив  Cry Иначе за обиците ти вярваме, че заради бебето си ги купила   Outta Joint И аз скоро купих едно колекционерско плюшено мече уж заради бебето ама истината е, че просто ми хареса и даже сигурно няма да му дам да го пипне, за да не го съсипе.  Mr. Green

bubetopm, и ти ли си в чужбина? Затова ли нямаш преглед по-рано? Аз също отидох за първи път в 9 г.с макар да беше на частно и преди това ми беше доста притеснено. Наистина в началото смисълът на един преглед е да се почувстваме по-спокойни.

Относно покупките, сиятам да чакам още минимум месец. Сега подготвям сватба и даже нямам време да погледна за мен какви неща ще са необходими. Тоест дрехи за бременни. Ние и детска стая трябва да подготвяме, т.к. ще ни е първо, но поне след месец ще почвам да мисля за тези неща. Засега някои плюшени играчки съм набавила. Най-вече, защото на мен ми харесват  Joy

За токсоплазмозата единствено, ако пипаш изпражненията на котката с ръце може да се заразиш. По-опасно е, ако пипаш с ръце сурово месо, също и неизмити плодове и зеленчуци. Ние имаме котка, но лекарката каза, че не е опасно. Както казах, по-опасно е суровото месо.

# 44
  • Мнения: 291
Благодаря виии!  bouquet bouquet bouquet

Аз така се бях притеснила, даже чувствах вина, че спрях да се вълнувам много, имаше и много моменти, в които забравям, че съм бременна, не четях полезни статии, абе нищо не правих, освен да си пия лекарствата. И се надявах, че като чуя сърчицето, ще стана пак себе си, ще се развълнувам, ще се почуваствам вече наистина бременна.

Като споменахте за котки, аз пък се замислих за нашето кученце. Имаме си куче на 10 месеца, което непрекъснато ми се сгушва до корема и преди да заспи, ми го души и облизва, много е миличък. Нали няма да.ми навреди присъствието на куче?!

Между другото, ако искате ми се смейте, но аз съм 99% сигурна, че ще имам момче. По принцип, ако трябва да избирам, бих избрала момиченце, и име съм и избрала, повече харесвам дрехите за момичета, толкова голямо разнообразие на дрешки и аксесоари има, бих и правила прически и т.н. Ама съм сигурна, че ще е момче и затова от самото начало гледам все колички, подходящи за момченца, дрешки за момченца и т.н.

Оставям ви на спокойствие да ми се посмеете, че още в първия месец бях сигурна за пола. Wink Лека вечер, мамчета :-*

Последна редакция: чт, 12 май 2016, 23:20 от Paulindia

Общи условия

Активация на акаунт