В коремче расте ДЕКЕМВРИЙСКО човече, нова тема трябва ни вече!

  • 42 349
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
момичета може ли да дадете сигурен калкулатор който определя коя седмица сте. Аз разправям че съм 7-ма сега по някакви калкулатори ми дава 9-та вече по друг 8-ма и аз не съм сигурна как точно да ги смятам. Времето ли лети бързо аз ли нещо съм омотана. Дата на последния цикъл ми беше 17.03

# 16
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
момичета може ли да дадете сигурен калкулатор който определя коя седмица сте. Аз разправям че съм 7-ма сега по някакви калкулатори ми дава 9-та вече по друг 8-ма и аз не съм сигурна как точно да ги смятам. Времето ли лети бързо аз ли нещо съм омотана. Дата на последния цикъл ми беше 17.03

Niss, може да пробваш този, показва ти навършената седмица, плюс дните от следващата.

http://калкулатор.blogspot.bg/p/blog-page_9072.html

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 331
Niss, моят последен цикъл беше на 23.03 и завърших 7-ма седмица, днес започнах 8-ма. Аз като напиша в интернет излизат много калкулатори. И без един всички показват едно и същ - термин 28 декември, само един ми показа - 30 декември, защото там има поле и за продължителността на цикъла. Той е на сайта на - aptaclub.bg
Други сайтове - calculator.bg и moetodete.bg

# 18
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,
И аз се нареждам във вашите редици,с втора бременност на 34 години от Сливен имам момче на 9 г. Термин 26.12.
Ходих на док каза че всичко е наред има си и сърдечен ритъм 😊, вика ме на 31.05. отново за да ми пусне изследвания и тук имам въпрос:На вас правиха ли ви цитонамазка,че било вече задължителна.С първото не съм правила. И сега се чудя дали да не откажа или в по късен етап да ми я направят? Вие как процедирате.

# 19
  • Мнения: 457
lidi81, аз взех, че забременях в месеца, в който ми взеха цитонамазка, затова предполагам, че не е особено опасно. На 11 Март ми беше цикъла, на 21 бях на цитонамазка, около 25-ти някъде съм забременяла май. Можеш и да откажеш, особено ако си си правила друга преди година или година и нещо. Най-добре ще кажат лекарите.

# 20
  • Мнения: 110
Добре дошли на новите момичета! Ще ви поломоля само, ако искате да ви добавям на 1-ва страница, да ми пишете на лични, данни за години, термин и кое поред дете.

Благодарности отново на Тони за темата, заслугата е основно нейна!
След поредната безсънна нощ, сутринта бях на преглед. За щастие и двата бебока са добре, но доколкото разбирам доктора, ще си карам в легнало положение до края. Не съм качила нито грам, въпреки залежаването, но аз и нямам апетит. Единственото което ми се яде са череши, даже и в момента ям. Не бях писала отдавна, че са ме налегнали едни притеснения и направо се филмирам, та да не филмирам и вас. Надявам се всички сте добре!  

# 21
  • Мнения: 276

След поредната безсънна нощ, сутринта бях на преглед. За щастие и двата бебока са добре, но доколкото разбирам доктора, ще си карам в легнало положение до края.

До края - или до образуване на плацентата?

# 22
  • Мнения: 46
Niss, моят последен цикъл беше на 23.03 и завърших 7-ма седмица, днес започнах 8-ма. Аз като напиша в интернет излизат много калкулатори. И без един всички показват едно и същ - термин 28 декември, само един ми показа - 30 декември, защото там има поле и за продължителността на цикъла. Той е на сайта на - aptaclub.bg
Други сайтове - calculator.bg и moetodete.bg

Ех, с теб по-голямо съвпадение няма на къде! Първо здравейте и от нас. Казвам се Теодора. Втора бременност. Имам си маартенче 2015-дъщеричка Simple Smile. И моя последен цикъл беше на 23.03. От Стара Загора съм. Днес бях за пръв път на преглед. Видяхме сакчето, а другата седмица ще ходя за сърчице. По ехограф съм 6 г.с. но цикъла ми е по-дълъг.
За цитонамазкаата-да, прави се. Включенаа е в списъка на ЖК.

# 23
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
Много хубава темичка  Simple Smile

Catalleya, завиждам ти благородно за полагащите ви се изследвания, аз тук ще трябва да дам 1600 лева минимум, за да си направя Пренатест  Crazy Но все пак това са най-добре похарчените пари, важното е всичко да е наред.

Аз се събуждам нощем с гадене, сутринта е намаляло, през деня почти изчезва. Абе търпи се, не мога да се оплача, като знам какво можеше да бъде. Нещо ме е ударил непукизма. Вече няма да чета за бременни 40 годишни, защото отвсякъде прогнозите са страховити, казвам си, че все пак има и успешно родили здрави бебета и дано съм от тях. Ако се зачете човек, то излиза мисия невъзможна едва ли не, просто да ти се изправи косата.
Скъпа, bianka, не се тревожи излишно, моя преподавателка от средното забременя без да разбере на 44 и роди здраво момиченце, така че никави негативни неща  Hug

# 24
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, да се включа и аз в темичката ви! В 9-та седмица съм, термин 21.12 по калкулатор. Имам едно момченце на почти 4 годинки, който непрекъснато ми обяснява, че трябва да му родя бебе Никола, не някакво си там бебе  Joy
Имам две неуспешни бременности преди него, затова сега съм и аз на терапия- фолиева киселина, фраксипарин, аспирин протект, л-тироксин. Правих и няколко вливания вече, но слава Богу, всичко е наред засега.
Относно симптоми- гадене почти денонощно, напрегнати гърди, тежест ниско долу, но основно при умора, и мен ме втриса много често, както споделиха и други момичета.
Яденето ми е и на мен повече солено и тестено, както и плодове. Предния път изкарах почти само на вафли и кроасани, но сега нямам такива пориви  Laughing
Стига толкова засега! Успех на всички!  bouquet

# 25
  • Мнения: 145
triangle, много благодаря за новата тема  bouquet

Славяна, честито и добре дошла! Изобщо няма от какво да се притесняваш, напълно нормално е да ти се гади и да нямаш апетит, това дори означава, че всичко си е наред. Аз имах кошмарен период с ужасно гадене, който ми започна около началото на 7 г.с. и свалих 2 кг, но продължи около 10 дни и ми отмина. Сега също имам гадене, но идва за малко и после отминава. Други късметлийки пък изобщо нямат гадене, и двете неща са нормални.

мис Индия, и аз умирам за сирене, но това което е най-близко до нашето (фета) за съжаление ми е забранено от лекарката. Може единствено на фурна. Сладкото не ме влече, но това и преди си беше така. Най-странното е, че спрях да пия кафе. Отблъсква ме, а преди обожавах.



Все едно чета за себе си  Laughing и аз в 8 седмица бях като парцал.  За щастие вече успявам да хапвам по нещо, главно сирене, пълнозърнеста питка, а месо ми понася единствено за вечеря и не винаги. Сладко преди бременността ядях като луда.  Нямаше ден без да хапна нещо.Кафе пиех всяка сутрин.. Сега изобщо мога и да не се сетя.  Остана гаденето, но поне не е всеки ден. Апетит мога да кажа, че имам по-малък от преди да забременея. И с пиенето на течности ми е проблем,  почти не ожаднявам, а знам, че трябва да се пие много вода. Вие имате ли такъв проблем?

# 26
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Здравейте мамчета, аз днес бях на лекар пак, тя каза, че всичко е перфектно, сърчице, жълто тяло, позиция на ембриончето, расте си.

Тревожа се обаче, че е 1 седмица назад, аз съм с късна О и по-дълъг цикъл,  но си смятах разликата по засечена овулация 3 дни назад някъде, а не цели 7. Лекарката ме успокояваше, като ми каза, че  е съвсем нормално, да не се тревожа, но аз разбира се се тревожа. Дано всичко е наред!

Продължавам да съм като працал, много ми е отпаднало, гади ми се малко сутрин и вечер, досега само веднъж повръщах. Не съм качила килограми, апетитът ми си е повишен леко, хапвам си на често и по малко, опитвам да пия повече вода.

# 27
  • Мнения: 2 663
Момичетаааа  Hug
 
Добре да сте ни дошли новите маминки, лека бременност и малко сладко пухче около Коледа  bouquet

За храненето - било веганки( без нищо животинско ) или вегетарианки ( без месо само ) - ако приемате достатъчно протеихи, белтъчини, въобще имате балансирано хранене е напълно ок.Общо взето, не ми се сърдете, че не спирам да го повтарям ( ама защото ви обичам ) - слушайте си телата
Няма защо да ми благодарите за хуска, ще съм щастлива ако съм помогнала на някой - винаги ще споделя, за нещо в което съм сигурна, а той ми спаси живота дет' се вика

Цитонамаска ми правиха преди 2 седмиц, така че не мисля, че може да има грижи

За сладкото - лелее, преди бременността ако за нещо ограничавах, то това беше, не за друго, а защото ядях адски много и ако не се ограничавах излизах от всичко здравословно, та сладко да откажа не се случваше
Сега не се сещам, а ако някой ми предложи и отказвам.Много рядко имам позив за захар или шоколад въобще, което не било в живота ми. Обаче аз пък по принцип кафе не пия освен там при Анастасия, но от онзи ден, като тук вече е пролетно и ми се припива някакво микс кафе, ядково мляко, но студено с много лед и ако може сладко - с мед.Много странно
Иначе ям предимно салати и риба, плодове, а манията по таратота и млечните въобще + тестото ми отмина някак

По темата за външния вид от старата темичка - с него не правя компромис, не мисля да спирам да си боядисвам косата или да не си поддържам ноктите, както до сега.



Последна редакция: чт, 12 май 2016, 16:48 от Catalleya

# 28
  • София
  • Мнения: 5 745


Тревожа се обаче, че е 1 седмица назад, аз съм с късна О и по-дълъг цикъл,  но си смятах разликата по засечена овулация 3 дни назад някъде, а не цели 7. Лекарката ме успокояваше, като ми каза, че  е съвсем нормално, да не се тревожа, но аз разбира се се тревожа. Дано всичко е наред!


И с първата бременност и сега съм 2 седмици назад.  Peace

# 29
  • Мнения: 18
Как сте мамита Hug аз днес мога да се похваля че от две седмици насам днес се чуствам чудесно Laughing и не съм спряла да си хапвам всичко което видя.  Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт