В ОКТОМВРИйското човече, сърчицето тупка вече! - тема 2

  • 43 752
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 70
Кристи, мисля, че не може... От парацетамола не ти ли минава? Ако е много зле питай докито.... аз не знам друго разрешено до края на 3-ти месец  Thinking

# 46
  • Мнения: 19 698
Просто нямам парацетамол Grinning

# 47
  • Мнения: 185
Cristy, аз не бих взела друго освен Парацетамол и то в чистия му вид. Пробвай и с много вода.
Marisha, мерси. Аз питах за отоците. Ще пробвам.
Innerlane, Не мисля, че ако преди си имала стрии и сега ще имаш. Аз от пубертета имам много на бедрата , но сега се мазах стриктно и имам две от първата бременност и една от втората. Всичките на белега ми от апандисит. Там заради операцията кожата няма такава еластичност.
Относно зацапването възможно е да се появява и да спира. При мен беше точно така предните два пъти. Окончателно спря към края на 4ти месец. Важно е да установят от къде идва. При мен беше от шийката.
Иначе и във Франция не те взимат за преглед преди 8ма седмица, но аз се обадих на няколко доктори (моят се пенсионира, а беше страхотен) и един се нави да прегледа в 6та седмица. Така или иначе не го харесах и ще го сменям. Но поне видя сърчице и се успокоих. А ако отидеш в спешното в гинекологията няма ли да те прегледат?

# 48
  • Мнения: 19 698
Ralexa, ще си страдам мълчаливо тогава Simple Smile

# 49
  • София !
  • Мнения: 1 240
За главоболие и аз знам парацетамол. Мен ме мъчеше предната Б. към 4/5-ти месец и тогава пиех парацетамол.
Иначе личния ми каза, че може и Аналгин, но дано не ми се налага.


За гаденето не знам какво да кажа  Simple Smile Много ме мъчи, даже днес вече 2 пъти повръщах и пих Деган. Сега пия лимон с вода и даже ядох две резанчета лимон, дано ми облекчи. Ама ще си ми кара поне до края на 3-тия месец със сигурност.

Момичета ви суеверни ли сте? В смисъл става въпрос за боядисване и подстригване на косата. Предния път не се боядисвах и не се подстригвах, не толкова, че аз съм суеверна а мъжа ми  Simple Smile За други неща няма проблем, но за боядисване и подстригване голяма драма  Crazy Сега този път не знам как ще е, аз скоро ги върших тези процедури, но за по натам не знам как ще процедираме.

# 50
  • Мнения: 547
С предната бременност се подстригвах и боядисвах и с тази ще е така.

# 51
  • Мнения: 19 698
Аз само нокти по тъмно не режа! Майка ми така ме научи преди 100 години и аз понеже съм си глупава, се връзвам Mr. Green

# 52
  • Варна
  • Мнения: 302
За главоболие помага Арника - 9 или 15 потенция, няма проблем да се взема през бременността.

Аз не спазвам никакви суеверия, с първата бременност се подстригвах и реших боядисаната ми черна коса да я направя отново руса (по-скоро рижава станах след първия опит, но после постепенно придоби рус цвят Laughing). Не спазих и суеверието да си мълча, че съм бременна до навлизане в 3-4 месец - още след теста обявих на всички Laughing. Сега с тази бременност обаче ще си трая поне докато видим сърчице (дай боже Praynig), заради горчивия ми опит с приключилата рано бременност миналия месец.

За стрии не знам този път дали изобщо ще се мажа - с предната бременност се нацепих в 7-ми месец като географска карта, а се мазах с разни скъпи мазила по 2-3 пъти на ден.

# 53
  • Мнения: 250
И аз мисля да почна вече да се мажа, предния път Мустела и сега мисля пак. Дано има ефект отново.

Не съм суеверна, единственото което сме решили е да не казваме името на никой до раждането. Със сигурност ще се подстригвам Wink

# 54
  • София !
  • Мнения: 1 240
За казването, предния път казах още веднага щом разбрах. Аз разбрах на 11-12 дневно закъснение и веднага на следващия ден отидох на лекар, та след това казах на всички.
Сега горе долу по същия начин. Има още на кой да казвам, ама чакам и аз да чуем сърчице, да ми е по спокойно.

# 55
  • Мнения: 23
Аз мисля да отложа казването ..има твърде мн жени в офиса  Laughing а и не искам да ме разпитват още Simple Smile За подстригване и боядисване не съм чувала защо не трябва, но така или иначе ми се струва прекалено да не се подстригвам 9 месеца  Sunglasses

# 56
  • Мнения: 1 739
Кристи, а ако имаш възможност сън не ти ли помага за главоболието?
За суеверията, аз така или иначе не се боядисвам, целенасочено се постригах януари, за да можлга да изкарам тези месеци без това. За казването, днеска не издържах и казах на майка,  като й казах да си мълчи пред баща ми за сега. Когато чуем сърчицата, живот и здраве, ще кажем на най-близките.
А какво е това с рязането на ноктите  по светло? Стана ми интересно и любопитно.

# 57
  • Мнения: 19 698
R_N, според майка ми, ако си отрежеш ноктите по тъмно, си режеш късмета. Абе глупости колкото искаш! Нали ти казвам - аз съм глупавата, че се връзвам Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 73
Гледам аз два дена почти никой не е писал Simple Smile а си имаме нова страхотна тема Wink да се изпише само с хубави неща Simple Smile
 Аз съм луднала тези дни - на синът ми му растат зъбки и не спя по цяла нощ. Мъжът ми иска да сменяме едната кола и нон стоп за това се приказва. Днес ни повлече с детето в Дупница да гледаме, а мен към 13:00 като ме заболя глава...... Сега вечерта вече стана непоносимо,  чак на гадене го обърна и пих един парацетамол  Hug
Добре дошли на всички нови и честито на всички чули сърчица. Аз продължавам да чакам 8ми, за да чуя(дай Боже).
За мазане мога да препоръчам на Палмърс. Не са скъпи, а хубави (имат мирис обаче и ако имате гадене това може да е проблем).  Аз се мазах през цялата бременност и нямам нито една стрия. След това ползвах и лосиони за стягане и съм много доволна.
В суеверия хич не вярвам  - и предния път казах (не веднага на всички,защото бях в чужбина) и сега казахме на нашите. Подстригвах си косата (по принцип не се боядисвам, но ако се, щях да го направя Simple Smile).

Последна редакция: сб, 27 фев 2016, 23:02 от falichka

# 59
  • Мнения: 790
момичета някой може ли да ми каже как се отразява болничния на майчинството след това. Нали болничния е процент от заплатата( тук не знам бруто или върху нето се гледа) и после пък майчинството е % от осигуровките,ама ако си бил в болничен през цялата бременност как се отразява това накрая? Дали ще има голяма разлика или не? На мен осигуровките са ми на реална заплата,но като си взема болничен когато малката е болна и винаги съм 50-100лв надолу.Предполагам че това идва от първите 3 дни,те нали са 60% и затова сигурно е тази разлика.

И мен ме мъчи главоболие,ама горе долу поносимо. Хладилника също не мога да го отворя,повдига ми се само при мисълта, а вида ли някакво месо и  Sick. Четох че сега организма има нужда от протеини,ми аз освен кисело мляко и нещо тестено,друго не мога да ям. Иначе лимона с вода много ме освежава. Ох нямам търпение вече да ми мине това гадене и главоболие.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт