В ОКТОМВРИйското човече, сърчицето тупка вече! - тема 2

  • 43 749
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 318
Аз продължавам да нямам никакви симптоми и започвам да се плаша, дори незнам дали съм още бременна  newsm78
Първите дни след теста ми се виеше свят и после спря. Видяхме сак, на 7.3 за сърчице, ако е наред всичко. Нищо не ми се яде, нищо не ме боли, не ми е лошо. Единствено забелязвам, че косата ми се измазнява много бързо и лицето сякаш ми е на дребни пъпчици. Също така и се будя нощем и се потя.

# 31
  • Мнения: 520
Благодаря за новата темичка. bouquet
Да я напълним само с хубави новини и неразположенията постепенно да намаляват.
Аз само при мисълта да отворя хладилника и откачам - веднага започва да ми се гади.
За стриите - предния път се мазах с Мама Дона, не си спомням от кога точно започнах. Незнам дали защото не качих много и корема ми беше малък, но нямам стрии, дано и сега е така.

# 32
  • Мнения: 4
Браво за новата тема, страхотна е с много полезна информация  Hug

# 33
  • Мнения: 24
И аз съм за 07.10 термин на 33г. Първа бременност. Светлана се казвам от Велико Търново

# 34
  • София
  • Мнения: 861
Честно казано, аз си мисля, че с каквото и да се мажа, пак ще ми се появят стрии. Като знам особено какви имам още от тийнейджърските си години по бедрата и дупето...  Confused

Все пак си взех някакво олио против стрии и се мазах тая сутрин, но толкова ужасно миришат етеричните масла в него, че ММ после пита "Ти да не си пръскала за комари в тая стая???" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Дразня се, че коремът ми от сега е подут, но с тоя запек дето ме мъчи, нищо чудно. Rolling Eyes Аз си го имах проблема с перисталтиката още от преди да забременея, но сега е добил още по-страшни измерения. Чудя се дали да не пробвам свещички някакви. Пия сироп Фрутилакс със сливи и смокини от няколко дни, но ефект нулев. #Crazy

# 35
  • Мнения: 1 404
Много благодаря за хубавата тема!!!

# 36
  • Мнения: X
За запек знам от мн добра моя приятелка : сини сливи и топло мляко до 30-40 мин няма вариянт да не те хване Simple Smile)

За липсата на симптоми при мен ту отшумяват, ту се появяват вече незнам какво да мисля, като ги няма се чудя дали не става нещо лошо ... Но с първата ми бременност беше толкова лека освен корема нищо друго ми нямаше Simple Smile така, че липсата на такива не винаги означава лоши неща Simple Smile

# 37
  • Мнения: 24
Аз реших проблема със запека. Във витамините които пия има 3 вида пробиотици и си ходя всеки ден. Пия ги всяка вечер и сутрин ходя. А преди това без тях по 4 дни не ходих болеше ме корема, подуваше се кошмар. Дори си мислих че болките са от бебчето.

# 38
  • Мнения: 96
 Момичета, както вчера си се фуках ,че нищо ми няма и ето днес отново съм с втвърден и доста болезнен корем. Дано не се появи и зацапването отново.  Praynig Случвало ли се е на някоя от вас,да няма никакви неразположения няколко дни и внезапно да се сабудят с болки и т.н? За запека сутрин едно 3в1 и след него съм в тоалетната. ....или ям круши.

# 39
  • Мнения: 25
Честита да ни е новата темичка момичета  много е полезна . Благодаря ви

# 40
  • Мнения: X
Момичета, както вчера си се фуках ,че нищо ми няма и ето днес отново съм с втвърден и доста болезнен корем. Дано не се появи и зацапването отново.  Praynig Случвало ли се е на някоя от вас,да няма никакви неразположения няколко дни и внезапно да се сабудят с болки и т.н? За запека сутрин едно 3в1 и след него съм в тоалетната. ....или ям круши.

Пиеш ли нош- па? И казаха ли ти от какво е било зацапването? Попринцип нош па можеш да пиеш до 3х2 или 3х1 и добяваш когато болката стане силна Simple Smile

# 41
  • Мнения: 19 697
А за главобол какво да пия? Вече три дни ме тормози, а аз никога нямам Sad

# 42
  • Мнения: 70
кристи, парацетамол  Peace
 За запека - лактулоза много помага, ако с друго не става. Или свещички с глицерин, ама техния ефект е малко агресивничък. Лактулозата е идеално... И пробиотик с нея.  Flutter
Някой питаше за отоците: на мене ми помага гречка с мляко - закусвам една паничка сутрин и два дни нямам проблем с отоци. Гречката действа леко диуретично и същевременно е много богата на полезни вещества.
Мен ме мъчи гадене, но от опит знам, че до половин месец ще мине ...  Crazy

# 43
  • Мнения: 96
Момичета, както вчера си се фуках ,че нищо ми няма и ето днес отново съм с втвърден и доста болезнен корем. Дано не се появи и зацапването отново.  Praynig Случвало ли се е на някоя от вас,да няма никакви неразположения няколко дни и внезапно да се сабудят с болки и т.н? За запека сутрин едно 3в1 и след него съм в тоалетната. ....или ям круши.

Пиеш ли нош- па? И казаха ли ти от какво е било зацапването? Попринцип нош па можеш да пиеш до 3х2 или 3х1 и добяваш когато болката стане силна Simple Smile


Живея в Норвегия, а тук не считат за бременност първите 12 седмици. За това и първият преглед е в 12 седмица,а до тогава ве предприемат нищо за задържане.  За зацапването се чух с доктора, който следеше първата ми бременност и той ми препоръча да започна но шпа 3х1 и Дуфастон 2х1, но тъй като докато получих Дуфастона, зацапването мш спра,аз не го почнах. Предишната ми бременност беше кошмарна, няколко отлепяния на плацентата и обезводняване,като послидното отлепяне доведе до раждане месец и половина преди термина. Сега си надявам бременността да ми е по спокойна, за това и вече съм в болничен.

# 44
  • Мнения: 19 697
mаrisha, а Нурофен?

Общи условия

Активация на акаунт