Пролет цветна е на двора, смело ЮНЧЕТО бърбори - 12

  • 55 204
  • 399
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
и аз мисля, че не бива да се обобщава, още повече, че знам случаи, при които се е получил точно обратният ефект Rolling Eyes

# 361
  • Мнения: 1 067
 Аз бях противник на яслите, но се наложи да пусна Маги на 1,3г. Ами да, определено се отрази добре на детето.Доста самостоятелна и оправна е и постаянно научава нови неща...като цяло мисля, че е важно децата да са със себеподобни

# 362
  • София
  • Мнения: 1 511
Мики,
и за възрастните е важно да сме със себеподобни!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Мария вече втори месец е на ясла. Мога да кажа, че почти свикна с обстановката. Знае, че отива там и престоява определено време, после мама идва от работа. Отказва баща й да я прибира от там. Само мен иска. Откакто тръгна на ясла е още по-залепена за мен. Изпада в ужас ако не ме вижда. Реве пред тоалетната, постоянно ме търси - много е тегаво така. Плюсовете са, че вече иска сама да яде, по-организирано се облича сама (от преди), пее и танцува, заиграва се повече (но едното й очо е в мен). За говоренето не мога да кажа нищо, защото тя говореше много още преди да тръгне на ясла. Говореше разбираемо.

Чакам с нетърпение коледната ваканция, за отидем при мама!  Heart Eyes

# 363
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Здравейте и Честита Нова Година! Здрава и успешна да е! Да ви питам има ли някое юнче , което няма още вторите кътници? Моята госпожица още ги няма и се чудя да се притеснявам ли, да я водя нещо за снимка да видим има ли зародиши...Или е нормално още да ги няма? newsm78 Другите зъбки си пораснаха по учебник, за разлика от бебето, което взе рано, рано да ги вади и вече са шест и седми на път..

# 364
  • София
  • Мнения: 143
На моята госпожица също й липсват последните четири кътника.

# 365
  • София
  • Мнения: 1 511
Долните кътници излязоха, на горните - не!

# 366
  • Шумен
  • Мнения: 325
На Мартин му излязоха и 4-те един след друг месец след като стана на 2  и при каката ни беше така

# 367
  • Мнения: 2 485
И ние чакаме още 1 горе.

# 368
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И на Давид остават да изникнат последните два горни кътника.

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
и на моите момчета остават последните два горни кътника Wink

# 370
  • Мнения: 895
При всяко дете е различно времето за никнене на зъбките.За последните кътници е нормално от 2 до 3 годинки да излезнат.Ние късно почнахме да вадим зъбките,но пък на Коледа му изникна последния втори кътник.На една приятелка дъщерята рано,рано изкарала 16 зъбки и чак сега лятото когато беше на 2 годинки и 9 месеца започнаха да й поникват вторите кътници.Така,че поне до към 3 годинки не мисля,че трябвада се притеснявате.

# 371
  • Мнения: 1 153
Майчета, какво давате за имунитет на ходещите на ясла дечица?

# 372
  • Мнения: 786
Сироп от черен бъз и мед. Но от както го давам съм го спряла юнака от ясла, че преди Коледа ми натресе онзи ужасен грип, от който мислех, че ще умра! Та не знам какъв е ефекта. Докато ходеше му давах биозин кидс и умкалор, но все се разболяваше.
Аз да питам майките с две и повече дечица, как да отделя баткото от мен, и да спи с баща си в детската, защото раждането на номер 2 наближава, а не си представям всички да сме в една спалня!?

# 373
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Само мед давам. Всяка сутрин преди да тръгне на ясла, на гладно му давам по 1 ч. л. Рядко боледува (да не чува дяволът).

# 374
  • София
  • Мнения: 1 511
И аз давам мед в чая. Давах черен бъз, но не се прие добре. Домашен сироп е, без захар и не ѝ се понрави. Сега пие Апетон.

Общи условия

Активация на акаунт